Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Do Istraa: 6 tyg 4 dni od zapłodnienia. Od ostatniej @ 9tyg 4 dni (ostatnią miałam 24.09.). Jak przyszłam do domu, to sprawdziłam jak ma się długość dziecka do poprzedniego badania. Badanie z poniedziałku pokazało, że zarodek ma 57 mm, a to dzisiejsze, że 61 mm (pęcherz płodowy na dzień dzisiejszy ma 2,2 cm). Zadzwoniłam od razu do tego lekarza, u którego dzisiaj byłam i spytałam czy mogę się nie martwić skoro dziecko rośnie. Powiedział, że to obiecujące i wszystko wyjaśni się za 1,5 tygodnia. Z kolei na innym topiku dowiedziałam się, że może tak być, że serduszko nie bije nawet w 7 tyg, bo ciąża jest młodsza niż wszystko by na to wskazywało. Już nic nie wiem i nic nie rozumiem. Jakoś muszę przeżyć te półtorej tygodnia. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika,nie mysl o tym ,napewno jest w szystko dobrze,nie stresuj sie bo jak ty to robisz to dzidzia tez .Jakos te 1.5 tygodnia zleci i sama zobaczysz ze wszystko jest ok.Ja jestem w ok 4-5-tym tyg.ciazy.Tylko martwi mnie jedno ze nie mam wogóle uplawów.Ty masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dviki,ja jeszcze z nimi klikam i mam nadzieja ze dolacza do nas niedlugo.Sluchaj a ty mialas uplawy na poczatku ciazy?Bo pytam wszystkich ale nikt mi nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny to jeszcze raz ja chcę wam polecić stronkę: http://www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/zdrowie/zdrowie wklejcie w okno wyszukiwarki lub inny sposób na google szukajcie strony Echo Nadwiślańskie, na tej stronie jest rubryka zdrowie a w niej słowo \"sprawdź\" wejdźcie tam jest tam tzw terminarz ciąży, wpisujecie datę ostaniej miesiączki oraz długość cykili, terminarz wylicza wam ciążę tak samo jak to robi ginekolog, będziecie też wiedziały co z tygodnia na tydzień zmienia się u waszej kruszynki, słowo zarodek oznacza długość dzidzi a nie pęcherzyka płodowego, dla mnie było to bardzo pomocne, pozdrawiam i mam nadzieję że zainteresowałam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DVIKI :) byłam, o wszystko spytałam :) a więc nie mam dobrych wiadmośći, ale nie sa tez tragiczne. Te BOLE KRZYZA to niedobrze ze sa, nadal jest to objaw zagrozenia ciazy :( nalezy zwiekszyc dawki lekow, tak mi powiedziala i zwiekszyla. Po tych lekach musi przejsc, tak powiedziala, i jeszcze pozalilam jej sie ze no-spa zwykla wcale na mnie nie dziala, dopiero po dluzszym czasie, wiec powiedzila ze w obecnej sytuacji to moge spokojnie brac nospe forte, wiec juz wzielam. Powiedzila tez, ze mam lezec, tylko jesli poczuje ze nie mam zadnych boli moge wstac i pochodzic po domku. WYMIOTY - powiedziala ze bardzo dobrze ze nie mam, to nie ma nic wspolnego z tym czy ciaza sie przyjmuje czy nie, powiedziala ze taki mam organizm, i tego mi oszczedzil. Przepisala mi tez zastrzyki, bo macica sie nie rozmiekcza tak szybko jak powinna, tylko jest lekko twardawa, stad te bole brzucha i plecow, KAPROGEST czy cos w tym guscie, ali-cja czy ty moze je bierzesz? Powiedz czy to kurde boli i czy ci po nich lepiej? I czy sa drogie? Mam 5 tych zastrzykow. Dziewczyny ogolnie rzecz biorac.....ozloce mojego meza, za to ze w koncu wymiekl i zgodzil sie na prywatna opieke, jakos damy rade, opieka i porada zupelnie inna niz ta w przcyhodni, od razu poczulam ze zrobi wszystko zeby mi pomoc i utrzymac moja ciaze. Wszystko juz wiem, dostalam odpowiedzi na wszystkie moje pytania, no po prostu super 🌻 Przy okazji stwierdzila nadzerke i poczatki grzybicy, nie wiem skad bo nie przytulalismy sie od pazdziernika, ale pewnie nie doleczone, zawsze mialam do tego sklonnosci :( Agnieszka - ja mam teraz upławy jeśli ci to pomożę, są koloru jasnożółtego, czasem troszke ciemniejsze, kremowe. Chyba sa od tego zapalenia, bo mnie piecze i szczypie w tamtych miejscach, a przed ciaza mialam sklonnosci do grzybicy. Witam nowe dziewczyny zycze wam zdrowka i wszsytkiego dobrego :) 🌻 od razu sie tu weselej zrobilo :) Pozdrawiam was dziewczynki i caluje 🌻 🌻 🌻 odezwe sie za jakis czas, bo przyznam ze bardzo sie tu stresuje :( moze wszystko sie ulozy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali-cja ponawiam pytanko - czy bierzesz Kaprogest i czy to tak boli jak mowia? I czy to jest drogie? Ok. ile dalas za zastrzyki? Oj moj tyleczek zostanie pokluty :( boje sie jak diabli, nie znosze zastrzykow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally, no widzisz, z tymi wymiotami i mdłościami nie ma się co stresować. Moja przyjaciółka nie miała żadnego zagrożenia ciąży. wszystkie typowe objawy + mdłości . I nagle w 4 miesiącu, gdy poszła na usg okazało się,że ciąża jest martwa. to był szok, bo nic ją nie bolało i nie plamiła. nasze fasolki dzielnie walczą, trzymają się pazurkami i dają nam znaki, żeby im pomóc lekami. :):) Też brałam kaprogest. kosztuje w mojej aptece dokładnie 11.53 - 5 ampułek. jest trochę oleisty i może boleć, ale mnie nie bolało. ważne,żeby podawać powoli, ból jest wtedy mniejszy, albo wcale go nie ma. Jest w nim potężna dawka progesteronu, co w moim przypadku zadziałało natychmiast pozytywnie:) A z tymi upławami, to mam takie odczucie, jakbym miała cały czas dni płodne:) , tyle jest śluzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika, to dobrze ,że dzidzia rośnie. gdyby coś było nie tak, to nie urosłaby od poprzedniej wizyty. Zresztą, jak masz wątpliwości to wlace nie musisz czekać 1,5 tyg. tylko idź za parę dni np. do innego lekarza na usg. pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko ja miałam i mam upławy. Nawet zaopatrzyłam się we wkładki. Dzięki dziewczyny, że trzymacie za mnie kciuki (za nas właściwie)!!! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali-cja ty to mialas na znizke, czy od prywatnego, wtedy chyba nie ma znizki, nie? Ale jak mowisz ze 11.53 to nas uspokoilas, bo juz myslelismy ze to jakies horrendalne sumy beda. Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie 🌻 jak sie u ciebie teraz kilka dni temu znowu pojawilo plamienie to poszlas do gina? Bo mi w takim wypadku kazala od razu jechac do szpitala...nie wiem czy sie na to odwaze....:O a to plamienie ci sie zmniejszylo po tym kaprogescie? albo ustaly ci bole brzucha i krzyza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali-cja a teraz dobrze juz sie czujesz? Skonczyl ci sie juz ten Kaprogest? Pewnie juz spisz 🌻 🌻 🌻 jutro przeczytam w takim razie co mi naskrobalas i odezwe sie po usg papapapapa 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszko, nie wiem czy tym cie pociesze ale ja nie mam upławow... nic pod tym wzgledem sie nie zmienilo, ale musze przyznac ze przez jakis czas brałam globulki dopochwowo (nie pamietam nazwy) poniewaz mialam zaczatki grzybicy, teraz juz jest ok. moj gin powiedzial ze teraz tego typu przypadlosci beda mnie lapac bez konkretnej przyczyny, wystarczy stres, taki jest organizm w czasie ciąży:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny!!! ja także do Was dołączę ;) Obliczyłamże dzidzius przyjdzie na świat w połowie lipca, dokładnie nie wiem bo każde źródło inaczej podaje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko uplawy a duza ilosc sluzu to zupelnie co innego. ja uplawow ani wpierwszej ciazy ani teraz nie mam. Za to czasami biegne do lazienki sprawdzic czy to nie jakeis plamienie bo robi mi sie mokro wlasnie ze wzgledu na duuuza ilosc sluzu - glownie bialego rozciagliwego. Nie masz co panikowac ze to zle jak nie masz uplawow bo to wrecz dorbze , przynajmniej wiesz ze zadne zapalenie w okolice drog rodncyh sie nie wdalo :) Ally - mam nadzieje ze trafilas na dobra lekarke i zajmie sie toba tak jak trzeba. najwazniejsze to zaufac lekarzowi i zadawac nawet te najglupsze pytania bo czesto pomaga to rozwiac wszelkie watpliwosci... a co do lekow i recept teraz znizka na leki jest od kazdego lekarza, ja sie lecze prywatnie od wielu lat u ginekologa alergologa czy dermatologa i wiem ze jesli lek refundowany to nie wazne jaki lekarz je przepisze :) takze spokojnie pewnie cena bedzie 11-12zl, zreszta te leki najwyzszej potrzeby sa z reguly tansze niz te bardziej wymyslne. A co do lekarki - jesli by silne plamienie bylo to koniecznie szpital!!!! doweidzialam sie wczoraj ze 16grudnia mam egzamin - obrone mianowania czyli wkrocze na kolejny stopien awansu, juz mam stresa a co to dopiero bedzie za 2 tygodnie... brrrrrr witam i pozdrawiam nowe lipcoweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally:) tak jak pisałam wcześniej, nie chcę iść do szpitala. mój dziadek 2 razy mnie chciał tam posłać, a prywatna ginka powiedziala, że najważniejsze jest zadziałać lekiem, czy leżysz w domu , czy w szpitalu i bierzesz te same zastrzyki, to na to samo wychodzi. Popieram ją, bo paniczkie boję się szpitala. tam gorzej bym się czuła psychicznie, a to przecież ciąży nie pomaga. Ale to JA tak myślę. Ty musisz zrobić tak jak ci podpowie twój rozum. Ja nie czułabym się bezpieczniej w szpitalu w tym przypadku, ale wiele kobiet pewnie tak. Po pierwszym zastrzyku przestałam krwawić. i po 2 tyg znów pojawiło się to krwawienie , ale trwało tylko parę godzin i znów się uspokoiło. Ginka powiedziała mi,że ciąża jest po prostu słaba i muszę robić to , co do tej pory, czyli oszczędzać się, leżeć i zażywać leki. i coż , ...być dobrej myśli, bo to najważniejsze. Tak sobie myślę, że jednak dzidziuś tam walczy o to by BYĆ!! Raz jest lepiej, raz gorzej, ale ciągle ON tam jest. Krzyże bolały mnie strasznie na początku tego leżenia. nie mogłam przekręcić się na drugi bok, z trudem wstawałam z łóżka. teraz chyba przyzwyczaiłam się do tego, że nie mam tyle ruchu, co dawniej. To duże przestawienie, zwłaszcza ,że codziennie ćwiczyłam, 2 razy w tyg jeździłam na basen, no i w ogóle dużo się ruszałam. Czasem mam śluz leciutko zabarwiony krwią, ale naprawdę tak lekko. ale już staram się nie panikować, bo tak jest przecież od miesiąca, a jednak nic złego się nie wydarzyło. Myślę, że wszystko będzie dobrze. :):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten kaprogest mam od prywatnego, ale tak jak pisała chyba Aneczka, że to nieważne, czy przepisany jest lek prywatnie, czy państwowo.zniżka jeśli jest to obowiązuje ogólnie. A zastrzyk wzięłam tylko jeden, bo potem krwawienie ustało. mam resztę w domu właśnie w \"razie czego\" i mój mężuś w pełnej gotowości,żeby mi go zrobić.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Ale sie rozpisałyście, az nie nadąze z czytaniem. Z tej stronki co stokrotka podała wynika ze mój dzidzius ma 13 mm, u la la rosnie jak na drożdżach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka78
Witam przyszłe mamy!!! Chciałam do Was dołączyc. Mam terin na 9 lipca, jestem pod koniec 9 tygodnia :) Test zrobiłam 1 lisopada :) Niestety lekarz kazał mi narazie leżec i brac Duphaston :( Pozdrawiam przyszłe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Anulka:) jak widzisz, nie jesteś osamotniona w braniu duphastonu:) , wiele z nas bierze i walczy:) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem dobrej myśli! W poniedziałek idę na kontrolę! Mam nadzieje że krwiaczek sie wchłonie i że wszystko już będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka to ja mocno trzymam kciuki, jestesmy nie dosc ze imienniczkami to bardzo zblizone terminy mamy :) czy to twoje pierwsze dziecko? napisz cos o sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termal
Czesc Anulka :) witaj w gronie lipcowek ! Agnieszko - ja nie mam od poczatku ciazy zadnych uplawow, tylko plamienia, czasem "zywa" krew w malych ilosciach na zmiane z zupelna suchoscia...Ale dzieciatko zyje - tydzien temu robilam USG, bilo mu serduszko :), nie biore zadnych lekow, chodze do pracy i czuje sie tragicznie, tylko spac, mdlosci choc bez wymiotow, bol brzucha, piersi (koszmarnie bola...) no i ten lęk o Malenstwo a to dopiero 7 tydzien.Chyba trzeba myslec o zwolnieniu, moze jakos dam rade finansowo, slyszalam ze w ciazy jest platne 100%, czy ktos moze mi to potwierdzic..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to moje pierwsza dzidzia. W październiku podjęliśmy z mężulkiem decyzje, że będziemy się starac o dzidziusia :) No i bach - za pierwszym razem się udało :) :) !!! Nic mnie nie boli (oprócz piersi). 17 listopada w piątek miała krwawienie co było dla mnie szokiem, byłam przerażona i omało nie zemdlałam. Zadzwoniłam do lekarza on kazał mi sie położyc i zadzwonic na drugi dzień. Na drugi dzień było już ok ale mimo wszystko poszłam do lekarza. Zrobił usg i wykazało że mam krwiaczka 7,8 mm (dzidzia miała wtedy 7,9 mm). Powiedział że ten krwiaczek może świadczyc że coś się odkleja ale nie koniecznie musi tak byc. Kazał mi leżec i brac duphaston. Mam zwolnienie na 2 tygodnie. Leże cały czas i wstaje tylko do łazienki. Od tamtego incydentu nie miałam krwawień ani plamień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam potwierzdic, że podczas chorobowego w ciąży dostaje się 100% wynagrodzenia. Ale mimo wszystko jest to średnia z 6 lub 12 miesięcy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×