Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

asiulek a wiesz, ze moja koleżanka tam pracuje i strajkowała? i nie miała specjalnie wyjscia, bo ona tylk ona stażu, wiec musiała sie podporządkowac :) nie wiedziałam nawet, ze takie obłożenie mają. ciekawa jestem twojej opinii, ja jakos tam sie nie spiesze ;) bedę trzymac kciuki! aneczko a wiesz, ze nawet o przeziębianiu piersi rozmawiałam dzisiaj z mamą i ona mówiła, ze jej moja babcia zawse powtarzała, ze najważniejsze jak sie karmi, to nie przeziebic piersi, bo zapalenie to ból niesamowity. moze faktycznie cos w tym jest :) marylko to niezwykłe jak pieniadze potrafią wpływac na lekarza. ach ta biedna służba zdrowia... no ale najważniejsze, ze ty przez to psychicznie lepiej sie czujesz i wiesz juz na czym stoisz! a przy cesarce tez sie zawsze robi lewatywe? ja myslałam, ze tylko nie je sie ładnych pare godzin przed zabiegiem. ciekawe jak bedzie u nas. za dużo pojeć jak na mnie :) no ale brzuszek bede musiała wygolic, bo w ciąży wyglądam jak jakis neandertalczyk na brzuchu :) mam nadzieje, ze po porodzie minie, bo smiesznie wygladam z tą szczecinką koło pępka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!! u mnie dzis byl alarm...dzidzia cisnela niesamowicie i na dodatek czop sluzowy oszedl. Akurat na dzis mialam wizyte u lekarza, i jak na razie szyjka dopieor sie zaczyna skracac i daje mi gora 3 dni, jak dzis zacznie sie cos dziac mam stawic sie rano na szpitalu, zobaczymy kiedy ktory to ten wielki dzien, mojemu mezowi sie marzy 07.07.07 wiec sobota hehe. takze jesli jutro nie bedzie mnie na forum to bedziecie wiedziec o co chodzi:) Istra - bylabym wdzieczna za przeslanie tek ksiazki w pdf. moj e-mail - gochab@o2.pl Ania 1706- ja mam wlasnie takie zimne poty. do tej pory tylko w nocy, potrafie zmoczyc cala koszule i wlosy, tyle sie ze mnie wylewa w czasie snu, ale pd paru dni tak jest i w dzien :( lekarz mowi ze tak bywa i ze po prostu mam uzupelniac plyny w ciagu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko o przeziebieniu piersi tez slyszalam od mamy i cioci chyba, nie jest to nic przyjmnego...mojej mamie zrobily sie jakies nawet ropne duze wypryski\" na piersiach...okropne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postanowilam zajrzec nim pojde spac a widze ze pare nocnych markow sie znalazlo :) Asiulek sprawa z cc wyglada tak ze trzeba byc na czczo i skoro jest szansa na cc w poniedzialek to w niedziele od 20tej nie powinnas juz nic jesc a zakaz picia ja mialam od 24tej. w sumie rzadko bywa ze robia cc tego samego dnia bez wczesniejszych wynikow wiec jesli takowych ci juz w szpitalu nie zrobili to pewnie beda cie cieli we wtorek. na wszelki wypadek ja bym zadzwonila i sie zapytala bezposrednio na oddziale albo przeglodzila sie od niedzieli. Basiu lewatywe standardowo robia ale nie zawsze, jesli cc planowana to lewatywa jest a jesli taka z marszu bo sn nie idzie to wtedy nie. pytalam tej moejj kolezanki poloznej po co tak a ona mi uswiadomila ze badz co badz to operacja na brzuchu jest i lepiej zeby jelita byly oproznione. zreszta w sumie ta lewatywa to dobre wyjscie bo co jakby sie do kibelka zachcialo w godizne po cieciu a tu czlwoiek sie naprezyc nie moze? podobnie jest z cewnikiem - skoro nie ma sie czucia od pasa w dol to nie czuje sie potrzeb fizjologicznych poza tym lekarz mowil ze lewatywa pozwala na lepszy wglad we wnetrznosci bo nie ma zaleglosci w jelitach. a co do wloskow na brzuszku - mi po malej niestety nie minelo do konca i traktuje te pojedyncze wloski ktore sie nie baly i zostaly co jakis czas penseta. Blada ty mnie nie strasz z tymi piersiami... ja sobie lubie z golym biustem polezec i ogolnie jestem osoba dla ktorej 20stopni to juz krotki rekawek ale jak tak tutaj o tym pzreziebieniu piersi piszecie to chyba zaczne je jakos cieplej przyodziewac... a teraz juz zmykam, ssaka jeszcze nakarmie i bede sie relaxowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam! Ktg trwało 30 minut i15 minut :). Dzidziuś ma sie dobrze i odnotowano jednego skurczybyczka. Muszę przyznać, że wyczułam \"dziada\" bo w tym momencie zrobiło mi sie gorąco i zrobiłam się czerwona :). Co to będzie jak skurcze będą silniejsze ;). Podczas ktg niunia przysnęła, więc przyszła pielęgniarka potrząsnęła brzucholem i dzidziusia obudziłą ;) Zamierzałam pogadać sobie z lekarzem ale jak zerknął na tydzień ciąży to powiedział że mam przyjść do niego w poniedziałek czyli w dzień terminu! Cieszę sie bardzo bo szczerze mówiąc na ostatniej wizycie nie umawiałam sie już z nim. Tak więc zainteresowanie moją osobą jest :). Chcileiśmy z mężulkiem namówić go co by zastosował jakąś netodę na wywołanie porodu ale stwierdziłam, że moja siła przebicia byłaby marna bo przecież termin jeszcze nie minął. Tak więc szykuję \"litanię\" na poniedziałek bo nie chce za bardzo przenosić ciaży. Aha, mam o nim dobre zdanie bo nie wziął za dzisiaj ani grosza! Ma szczęście bo przecież przyjmował mnie w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ja jak zwykle nie moge spać więc sobie oglądałam wesele moje i stwierdzam że mogłabym je jeszcze raz przeżyć- było świetnie no i wreszcie razem z moim ukochanym podczas seansu kilka razy bolał mnie brzuch myślałam że się już zaczeło ale na szczęście bóle ustały a ja dalej w brzuszku mam dzidzie co do sexu to mnie też troszke boli na początku ale później jest już boooooooooooosko ja do porodu mam 3 tygodnie i wciąż ochote na sex tak jak mój mąż tyle że on bardzo się przejmuje moim brzuszkiem ijego zawartością a to mi troszke przeszkadza w doznawaniu rozkoszy z tego luksusu kożystamy nie częściej jak 2 razy w tygoddniu ja jeszcze nie kupiłam laktatora i stwierdziłam że poczekam z tym zakupem co do zapalenia piersi to moja znajoma miała tą okropną dolegliwość i mówie wam strasznie cierpiała z bólu ja sama chodziłam do niej masować jej piersi bo takie miała zalecenie przeszło jej dopiero po tygodniu golić też się zamierzam sama nie wiem jak mi to wyjdzie ale jakoś może namówie mężą do pomocy najbardziej i tak się boje lewatywy przed wyrostkiem miałam ją robioną i nie wspominam jej najlepiej a w szpitalu w którym ja rodzę lewatywa jest standardem pozdrawiam dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej moje kochane przyszle i obecne mamusie :-) Edzia witaj! fajnie ze wrocilas ;-) wczoraj nie mialam kompa bo moja nastolenia siostra go okupywała a ja szalałam za to cały dzien w kuchni :-) ale oczywiscie jestem na bieżąco bo wszystko poczytalam. Fajnie ze produkcja stronek jest teraz taka intensywna :-) Basiu ciesze sie ze u Ciebie sytuacja sie wyjasnila i decyzja co do porodu podjeta ;-) a tego pilota to wyrzucilas bo po co Ci pilot? teraz bedzie dzidzia a nie tv hihihi Dviki gratuluje takiego grzecznego aniołka, teraz z Wami w domku bedzie ładnie rósł w siłe ;-) Blada to zyczymy \"owocnej\" szczesliwej soboty ;-) na pewno szybko i gładko Ci pójdzie. Marylka cudowny ten Twoj lekarza :-)) ale najwazniejsze ze w przyszłym tygodniu przytulisz juz Tatianke. Jak to sie ładnie mówi... jak nie wiadomo o co chcodzi to chodzi o ..... pieniądze hihihi prawda stara jak swiat! Anulka, Asiulek Wy tez w przyszlym tygodniu sie juz doczekacie ;-) fajnie ;-) Nowa ja mialam wczoraj to samo co Ty. Takie kłucia i szarpania w dole. Moja siostra która u mnie była chyba troche sie wystraszyła bo zapytała \"justa a co my zrobimy jak Ty zaczniesz rodzic przeciez my same w domu jestesmy\" :-) ale sie usmialam, ona ma 15 lat i ciąża, poród to dla niej abstrakcja hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!! Wieści są następujace. Obudziłam sie o 6.30 i .... na wkładce zobaczyłam śluz z krwią!!!! Chyba czop mi wypadł!!!!! Tzn. raczej napewno :). Do terminu przeciez 3 dni ;). Ło matko!! Za jakiś czas zadzwonie do mojego lekarza tak na wszelki, hihihih a wczoraj u niego byłam :). Trzymajcie kciuki żeby coś w końcu ruszyło! Ups troszke zaczęłam sie bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka 78 ja juz nie spie wiec ściskam za Ciebie z całej siły kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Że też na nic nie ma reguły :(. Nie wiadomo kiedy ciąg dalszy będzie... Grunt to , ze kolejna oznaka zbliżającej się godziny \"W\" jest ;) Niunia się rusza to najważniejsze :). Teraz pomału biorę się za sprzątanko bo przyjdzie na kawke sąsiadka. Mówiła że rano, ale o której???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka sprzataj sprzataj to moze godzina W nadjedzie szybciej hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) ja tez juz nie śpie. zaraz jade do laboratorium, ale maluch wiercił sie w nocu tak, ze obudziłam sie z bólem pleców. jak sobie znalazł wyugodnąpozycje, to okazało sie, ze zachacza o mój kręgosłup ;) i jakis skurcz mnie w nocy złapał, ale teraz popijam słabą kawke, bo ledwo zyje, jem drożdzowca i jest ok :) blada, anulka, to faktycznie godzina \"0\" już tuż tuż;) anulka nam położna mówiła, ze hodzenie po schodach bardoz przyspiesza akcje skurczową, no i kołysanie bioderkami, ale sprzątanko tez chyab dora rzecz :) i naciesz sie wizytami, bo niedługo nie bedize bezkarnych ploteczek ;) justka fajną masz siostrzyczke :), ale to miłe, ze sie przejmuje w koncu za pare lat jątez czekajątakie przyjemnosci ;) dviki super ze jestescie juz razem! na pewno pod mamusinym okiem malutki szybciutko odzyska pełnie sił :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu my z moja siostra to mamy wesoło od zawsze :-) ona była bardzo zabawnym i pomysłowym dzieckiem. Jak była mala a do mnie przychodzil chlopak i ona sie w nim podkochiwała to raz nie wytrzymała i zażądała ze w jeden dzien on przychodzi do mnie a nastepnego dnia do niej i koniec kropka! a jak padal deszcze to biegała z nim z parasolem :-) i cały czas rzucala mu takie uwodzicielskie spojrzenia :-) cała rodzinka miala wtedy ubaw :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale u nas leje... normalnie z lozka wstac sie nie chcialo.. Krzys dzisiaj spal od 21.45 do 1.30 a pozniej najadl sie i o 7 sama go na jedzenie budzilam takze jestem zachwycona tym jakie zlote dziecko mam. Musze wymyslec co dzisiaj dobrego na obiadek wymyslec. Zjadlabym nalesnikow ale nie znosze ich robic wiec sobie chyba odpuszcze :P Anulka ja bym nie wykorzystyawala tych lekarskich metod przyspieszajacych, albo ci zafunduja masaz szyjki (ponoc bardzo boli) albo oksytocyne (po niej bardzo bolesne sa skurcze, uwierz mi bo to przeszlam) albo przebija ci pecherz plodowy a jak nie masz skurczy akcja moze niepostepowac i bedzie konieczna cc. Na razie wyprobuj rozne domowe sposoby no i pobiegaj po schodach. jak z 10 razy zaliczyc jakies 5-6pietro to moze sie cos ruszy, tylko lepiej zebys nie chodzila sama! no a jak czop wypadl to juz dobrze. czasami to kwestia godzin czasami jeszcze z 10dni. ale jak cos to wiesz co robic ;) Marylko ty juz w szpitalu ale mam nadzieje ze pamietasz ze 3mammy kciuki no i te wyniki dzisiejsze beda wzorowe bez zadnych niespodzianek!! Paula ja tez lewatywy dobrze nie wspominam, wyznaje zasade ten jeden raz mi wystarczy wiecej nie skorzystam ;) a jesli idzie o golenie to ja swego czasu w 1 ciazy kombinowalam z lusterkiem ale pozniej pozwolilam mezowi pobawic sie we fryzjera i tak juz zostalo :) jednak meska reka to i wprawna i mega dokladna a i oko lepsze i wygibasow uprawiac nie trzeba :) Dviki - najwazniejsze ze z Karolkiem wszystko ok. teraz pilnujcie zeby nie zalapal zadnej infekcji, ja np dlatego ograniczylam odwiedziny. Mam nadzieje ze z dnia na dzien i Maly i Ty bedziecie mieli wiecej sily, cieplutko pozdrawiam Justka - fajna masz siostre :) bylo jej powiedziec ze jak cos to dzwoni sie po karetke :D tak na wszelki wyapdek zeby w razie czego nie spanikowala. Baaasiu ales mi smaka narobila!!! tez chce kawke i drozdzowke!!!aaa nie wolno mi aaaaa... na snaidanie dzisiaj znowu chlebek pszenny (tzn tostowy) z maselkiem i pieczenia... eeee ratunku z nudow jedzeniowych chyba sie przekrece ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam do lekarza, powiedział że najprawdopodobniej to czop, ale mimo wszystko mam sie obserwować. Np. czy dalej leci, czy są skurcze itp. Jak będę miała jakieś wątpliwości to mam do niego dzwonić. I tak sobie myślę, że jeżeli nic nowego sie nie pojawi do popołudnia to zadzwonie do niego i pojadę na wizytę żeby wiedzieć co i jak. No chyba że skurczyki się pojawią albo wody odejdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witanko z rana!!!! pierwsza wyspana nocka bez drapania od niedzieli...nie macie pojecia jak sie ciesze coprawda kibelek 6 razy w ciagu nocki ale mozna juz bylo po nim zasnac bo praktycznie nic nie swedzialo.. zostalo mi jeszcze troszke tego paskudztwa na stopach i rekach .. ale mam nadzieje ze dzis po 2 gim zyrteku wszystko zejedzie .. a i zauwazylam pewna regule nie wiem czy to zasada przy alergii..nie spalam w nocy pod koldra tylko pod kocykiem i wsumie do 4tej nie mialam zadnych swierzych plam .. nad rane wbilam sie pod kolderke bo trochu zimnawo bylo no i rano zauwazylam pare plamek wlasnie na nogach i rekach ..wsumie wydaje mi sie ze to wychodzi od nagrzania organizmu.. dziewczyny z alergiią tez tak mialyscie????.. pozatym mam male pytanko ile trwa wysyp po kontakcie z takim alergenem ????.. ja najprawdopodobniej mialam go w niedziele lub w poniedzialek a jednak jeszcze cos wyskakuje????... ale ogolnie czuje sie pierwszy raz od tygonia wypoczeta i chyba to najwazniejsze ... a i mam pytanko jeszcze jak wstaje z lozka to mam takie dziwne wrazenie ze miednica mi sie rozchodzi tez tak macie??? mam to od kilku dni ... i wsumie tlumacze to sobie tym ze moze za duzo leze... a moze jednak to co innego... nie umiem nawet tego opisac to taki dziwny bol jakby miesnie ale gleboko.... a i najwazniejsze ciesze sie ze u was wsio ok .... chyba teraz kiedy juz odliczamy dni jest to dla kazdej z nas najwazniejsze ... pozdrwaiam i mielgo dnia dla wszytkich;) dla poniektorych moze zakonczonego rozdwojeniem;)) buziaki :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu na moje oko to napewno czop;)...i mam nadzieje ze szybko po nim sie cos ruszy;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka to moze pobiegaj po tych schodach :-) sama nie bedziesz bo przychodzi sasiadka :-) a jak coś to ja Ci moge moją siostre podesłać hihihi mam w domu taki mały steperek to prawie jak schody. Moge podeslac siostre razem ze steperkiem :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka- to ja poprosze ten stoperek i siostrzyczke :). Byłam w sklepie, zakupy zrobione teraz śniadanko a potem integracja z niunią :). Mam nadzieje że nie zaśnie. Potem chody :) :) :) Mam do was pytanko. Bo lekarz mi mówił że jak czop odpada to jest to z regóły jednorazowe lub krótkotrwałe. A ja zauważyłam to o 6.30 i nadal coś leci. Czy znacie przypadki że odchodził kilka godzin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka nie znam przypadku zeby czop odchodzil dlugo. jak odejdzie takie cos galaretowato sluzowate podbarwione to raz i koniec. a skoro mowisz ze cos ci leci - moze to wody sie sacza?? koniecznie obserwuj i siebie i wkladke!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka wysyłka w drodze :-) ale nie ręcze kiedy dotrze bo moja siostra to jedna wielka niewiadoma :-) mi nic jeszcze nie odeszlo no i sie nie znam ale pamietam jak któras pisala o sączących sie wodach...... kolezanki bardziej doswiadczone muszą stwierdzic co to może być :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To napewno nie wody. gęsty śluz podbarwiony krwią. No kurcze zobaczymy.... Jak coś to popołudniu jadę do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka a za pierwsyzm razem duzo tego bylo?? bo u mnie przy malej to caaaala masa jednorazowo,moze tobie on na raty wychodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka zerknelam do moich \"notatek\" 5. Intymne objawy Kilka dni przed narodzinami noworodka śluz pochwowy może stać się bardziej obfity i gęstszy, niż dotychczas. Na Twojej bieliźnie pojawiają się cieniutkie różowe albo czerwone niteczki. To nic niepokojącego – po prostu podczas skracania i rozwierania się szyjki macicy pękają pojedyncze naczynka krwionośne i to one zabarwiają wydzielinę pochwową. To znak, że już tylko godziny dzielą Cię od ujrzenia swojego maleństwa – tego typu plamienie zazwyczaj pojawia się mniej więcej dobę przed porodem. Jednak czasami lekkie plamienie może też być spowodowane badaniem ginekologicznym lub stosunkiem seksualnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4. Wydalenie czopa śluzowego Korek z gęstego śluzu w okresie ciąży chronił maleństwo przed infekcjami. Teraz, przed porodem, śluzowy czop zostaje wypchnięty z szyjki macicy, by zrobić miejsce rodzącemu się dziecku. Na bieliźnie możesz zaobserwować galaretowatą, bezwonną kulkę, przezroczystą lub lekko różową. Odejście czopa śluzowego oznacza, że szyjka macicy się rozwiera, jednak pamiętaj, że to indywidualna sprawa każdej kobiety, jak długo potrwa u niej ten proces. Może kilka godzin, ale też może ciągnąć się nawet dwa tygodnie. Od chwili wydalenia czopa lepiej powstrzymać się od stosunków z mężem, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo infekcji. O odejściu czopa powiedz swojemu lekarzowi – być może on zadecyduje o zaaplikowaniu Ci antybiotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Widzę, ze nas więcej będzie w poniedziałek w szpitalu! Trochę się boję, bo w sumie nie wiem, co mnie czeka - cesarka czy co???? Aneczko, jednak nie zarobię na te pampersy :( Okazało się, że przeoczyłam najważniejszą \"sugestię\" - umieszczenie w artykule tytułów pewnej serii podręczników... No, teraz rozumiem, czemu chcieli tak dobrze zapłacić, kryptoreklama... Przysłali gotową propozycję poprawek, której nie zaakceptowałam, a do tego, co ja poprawiłam, życzą sobie dwa zdania o pewnym wydawnictwie. No i po sprawie, bo nie będę reklamowac nazwiskiem (i nazwą uczelni przy okazji) czegoś, czego nawet nie znam. Idę przepakowac torbę do reklamówek - pisałam Wam o durnym zarządzeniu obowiązującym w szpitalu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka 78 nie wiem czy kilka godzin ale jesli jest to samo krwawienie to powinnas pojechac na patologie ciazy moja kuzynka przed porodem zaczela krwiwawic i po prostu musiala zostac w szpitalu ,mala urodzila sie zdrowa i cala:) a jesli jest to sluz z kriwa to nie masz co sie obawiac nas na szkole rodzenia uczyli ze czop sluzowy odchodzi i wciagu 24 godzin od jego odejscia nastepuje porod takze szykuj sie Anulka!78 A ja wlasnie wstalam i zjadlam sniadanko zauwazylam ze mala w nocy w ogole sie nie rusza tylko w ciagu dnia:) nie wiem czy to dobrze czy zle,ale kiedys lubila brykac po nocy justka no prosze:) mamy takie same objawy:D klujace cipki ..ciekawe co to oznacza..ja dzisiaj albo w poniedzialek powinnam isc na ktg nie wiem czy isc czy nie...:Dmoze w weekend urodze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka ja tez lubie serwis babyonline, maja tam sporo ciekawych artykulow no i czesc pochodzi z drogasnych dzieckowych gazet :) Nowa z tym odejsciem czopa to tak jak cytowala justka jest roznie. mi odszedl ok. tygodnia wczesniej takze wcale nie koniecznie w ciagu doby trzeba rodzic chociaz ANulce zycze zeby u niej wielki dzien przysedl juz dzisiaj Jumik kurcze wsciec sie mozna. ja osobiscie nie znosze kryptoreklamy i doskonale cie rozumiem. nawet czsami jak czytam jakis artykul gdzie przemycone sa zachwyty nad konkretna firma to trace zaufanie. masz racje nie warto za kase firmowac swoim nazwiskiem nie wiadomo czego!!! a sluchaj.. czemu masz byc w poneidzialek w szpitalu, co powiedzial gin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×