Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość potrzebuje Waszej pomocy

NAGRYWARKA-problem i małe pytanko-jak wypalic ...

Polecane posty

Gość potrzebuje Waszej pomocy
no jest nowa,kupiłam ja w pazdzierniku od tamtej poty wypaliłam juz bez zadnych problemów mnóstwo płyt cd i ani jednej dvd :( no i zdązyłam juz popsuc tym samym chyba z 10 płyt dvd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyczyn może być wiele, przez neta nie da się wiele powiedzieć :) Możesz ewentualnie spróbować zaktualizować sterowniki ASPI, jeśli umiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje Waszej pomocy
Witam po przerwie problem z nagrywarką wciąz taki sam oddałam do reklamacji,powiedzieli ze wszystko z nią ok zaniosłam do kolegi ,u niego na kompie wypalała bez problemu tym samym programem co ja mam zrobiłam w koncu format,a problem pozostał 😭 moje pomysły się już wyczerpały,zniszczyłam juz chyba ze 100 płyt dvd i nadal jeszcze nic nie wypaliłam POMOCY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ten Twój komp jest bardzo stary i ledwo zipie? Zrób restart przed nagrywaniem, pozamykaj wszystkie programy po autostarcie, zwłaszcza antywirusa jeśli masz. Film nagrywaj w Nero jako \"dane\". Poza tym sprawdź jak masz podłączony dysk i nagrywarkę w kompie. Najlepiej, by dysk i nagrywarka były ustawione na \"Master\" na osobnych taśmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje Waszej pomocy
wielbiciel 70b dzięki wielkie za zainteresowanie tematem i próby pomocy :) 🌻 komp nie jest jakiś znów stary,co prawda nie wyłączałam antywira,następnym razem spróbuję bez niego :) a co do podpięcia na taśmie i w ogóle ,to chyba wszystko raczej jest ok skoro bez problemu wypala cd,inaczej chyba i cd by nie wypalała,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie. Przy nagrywaniu dvd transfer danych jest szybszy niż przy cd, różnica nie jest taka mała. Natomiast transfer między dyskiem a nagrywarką będzie lepszy, kiedy podłączysz je na osobnych taśmach, a nie na jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje Waszej pomocy
no więc próbowałam teraz nagrywać z wyłączonym antywirem,dysk i nagrywarka sa juz podłaczone na osobnych taśmach i są ustawione na"master",nawet wymieniłam baterię w płycie głownej,i nagrywanie jakie było takie jest i teraz :o nie wiem juz sama co robić 😭 zepsułam dziś juz ponad 5 płyt dvd i mam dość:( dodatkowo po tych wszystkich zmianach nagrywarka zaczęła mi czytać czyste płyty dvd jako cd :o moze w biosie powinnam coś pozmieniac...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a te nero to jest jakieś
w miare nowe??? jakie to płyty? jak się nazywają? jakie są komunikaty? jaki windows?:P Jaki masz tryb transferu PIO czy UDMA?(wiem że pewnie nie wiesz:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje Waszej pomocy
próbowałam juz z kilkoma wersjami nero,aktualnie mam wersję 6.0.6.16,płyty wypróbowałam juz chyba tez wszystkich firm :o a najczęsciej używam tdk,verbatrine,sony itp a z tym transferem to rzeczywiście nie wiem:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje Waszej pomocy
a komunikatów nie ma żadnych,po prostu zazwyczaj na jakimś 1-3% przestaje się cokolwiek dziać,nie idzie dalej,mozna czekac i czekac i ani drgnie...odlicza sie tylko czas...wyłaczyc nero tez sie potem nie da,trzeba kompa restartowac acha a windows xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje Waszej pomocy
naprawdę juz myslałam ze nagrywarka jest nie do konca sprawna,no ale skoro na innym kompie wypala bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche stare te nero
wcale nie jest powiedziane że będzie poprawnie dzialać z tą nagrywarką. A na nowszym Nero sprawdzałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tryb transferu
start---ustawienia--pamel sterowania--system--sprzęt--menadzer urządzen--kontrolery ide/ata i tam dajesz prawym przyciskiem własciwości i popatrz co masz napisane czy jest PIO, czy UDMA 2,4 ,5 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje Waszej pomocy
próbowałam tez innymi wersjami,w tym równiez nero dołaczonym na płytce do nagrywarki obecnie mam tą sama wersje co kolega, który na kompie wypalał ta nagrywarka,wiec powinno byc ok gdzies czytałam o kontrolerach IDE ATA/ATAPI,czy powinnam miec właczony tryb DMA?czy nie?bo u mnie jest ustawione-właczony jesli dostepny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinien być włączony
tryb DMA Jeśli pisze tryb PIO to może tak głupieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje Waszej pomocy
no wiec u mnie wyglada to tak: PODSTAWOWY KANAł IDE urzadzenie głowne: tryb transf:DMA jesli dostepny biezacy tryb transf:nie dotyczy urzadz.pomocnicze: DMA jesli dostepny DMA tryb 2 POMOCNICZY KANAł IDE urzadz głowne: tryb transf:Dma jesli dost bieżacy tryb t : Dma tryb 5 urzadz pomocnicze: Dma jesli dost biezacy tryb tr:nie dotyczy KONTROLER SIS PCI IDE on jest w ogóle nie właczony więc tak się to wszystko przedastawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje Waszej pomocy
w ogóle to nie wiem czy w biosie mam poustawiane dobrze wszystko :o na co poiwinnam zwrócic uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwnie masz te kable do płyty
głownej podłączone:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do podstawowego
kanału IDE powinien być podlączony dysk a jest nagrywarka i to jako 2 urządzenie?? jakiś amator składal ten komputer na kanale pomocniczym podłącz nagrywarkę, a nie dysk twardy jak jest:O Dziwnie to połaczone. Chociaż raczej i przy takim podłaczeniu chyba ????? powinno dobrze dzialać ????? a ten kontroler na PCI to wymontuj z komputera jak go się nie używa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, to jest źle podłączone. Spójrz na płytę główną. Masz tam 2 gniazda (kontrolery IDE, tam gdzie przychodzą taśmy od dysków i napędów) - one są podpisane jako IDE1 i IDE2. Na taśmę pod IDE1 jako master ma być podłączony dysk z systemem, a nagrywarka jako master na kanale IDE2!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuje Waszej pomocy
hmmm....może rzeczywiście jakiś amator składał to wszystko,no ale skoro wypala cd to chyba jakoś to wszystko zdaje egzamin... mnie najbardziej ten bios zastanawia,może tam mam cos poprzestawiane,czasem sa z nim problemy...np gdy wyjmę nagrywarkę to mi w ogóle windows nie chce zaskoczyc..dziwne,prawda?poza tym niedawno próbowała mi coś w biosie ustawiać różne rzeczy osoba która miała raczej słabe o tym pojęcie,więc możliwe ze tam jest coś nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dosyć że kable
źle podłączone to może i zworka w nagrywarce jest źle ustawiona:D I ma od tego jakieś odchyły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to że wypala cd to nic nie
znaczy, nagrywanie dvd to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tą zworką to różnie
bywa:P, może częściowo wykrywać, chociaż nie powinno:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to tylko teoria że jak źle
zworka ustawiona to nie wykrywa napędu, różne dziwne rzeczy już widziałem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×