Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

_______________________________APARATKI__________________________________________ ***************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj____ ***************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata_________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata_________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X____________________________________________ 7.__Ileneczka_______16____________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku________metalowy 9.__kamyk22________22____________________________________________________________ 10._markotka_______21____________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku_____porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X____________________________________metalowy 17._linnnea_______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_________metalowy 21._Onaa21_________21____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06_________________________________________________ 23._hiruni________________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata_________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X___________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X___________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X___________________________ 28._kabansa______________________________________________________________________ 29._najeli________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata_____kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73_________________________________________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do łuków to pewnie teraz we wszystkich gabinetach sę te niklowe, jak myslicie? Ktoś jeszcze używa stalowych? Jakie macie? Jak moja koleżanka co miesiąc miała wymieniany łuk to znaczy, ze miała stalowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm tak się zastanawiam jaki ja mialam drut, kompletnie nie pamietam czy byl wymieniany czy nie. ale pewnie byl stalowy bo to jednak juz pare latek. A moze wiecie czy aparat wplywalby jakos na ewentualną ciąże? bo to jednak kawałek czasu bym nosiła, a w tym czasie mogłoby się coś takiego wydarzyć:) tak się pytam z ciekawości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś powiedział, że aparat nie ma wpływu na ciążę :-) Ja też biore pod uwagę taka możliwość ;-) Ale przede mną jeszcze ślub za aparatem na zębach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora nie martw się:) pomyśl będziesz miała biżuterię nawet na zębach;) a tak w ogóle to na pewno będziesz piękną panna młodą, no i najszczęśliwszą:) Gratuluje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piękna i oryginalna :) ;) widze,że mam pusto w tabelce :P 18 lat, aparaty obydwa będa metalowe ;) więcej napisze..w lutym,bo wtedy mam wizyte :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Bede walczył dalej z wyrywaniem zębów,ja mam takie podejscie nawet jak wyrywamy bo jest zepsuty to i tak staram sie zostawic miejsce w łuku i pózniej go uzupełnic bo np jezeli usuniemy 4 górne i cofniemy wszystkie zeby przednie to warga sie zapada i wówczas mamy tzw starczy profil zycze pieknego usmiechu i przecietnego profilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cranberry --> dzieki! :-) Ale jeszcze ślubu nie biorę, może za 2 lata :-) jak cos wyjdzie.... Romek --> Planujesz zakładać aparat czy już nosisz? U mnie w łuku za bardzo się nie pozmienia jeśli chodzi o przesuwanie zębów. 1,2,3 i 7 zostaną na swoich miejscach, na górze, natomiast 4 i 5, które rosną równolegle --> piątka wejdzie w miejsce wyrwanej szóstki (mam taką nadzieję), a czwórka wejdzie do łuku, bo rośnie na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI__________________________________________ ***************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj____ ***************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata_________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata_________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X____________________________________________ 7.__Ileneczka_______16____________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku________metalowy 9.__kamyk22________22____________________________________________________________ 10._markotka_______21____________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku_____porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_________metalowy 21._Onaa21_________21____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06_________________________________________________ 23._hiruni________________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata_________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X___________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X___________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X___________________________ 28._kabansa______________________________________________________________________ 29._najeli________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73_________________________________________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym nie musiala już leczyć zębów to moglabym zakładac aparat - bo kasę mam :-) Ale jeszcze wydam ok. 500 zł na leczenie (jak nie lepiej) i będe musiała trochę zaczekać z aparatem. mam nadzieję, że nie za długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie czeka to samo- długie leczenie no i drogie. Dopiero po nowym roku będe zakładać. Co od usuwania to niestety u mnie jest ono niezbędne.W żaden sposób zęby nie zmieściłyby się w łuku.Chyba żeby mi łuk powiększyć;) Kiedyś ortodonta mi powiedział ze do robienia odcisków używa większych form u 7 latków. Poza tym na dole łuk nie ma kształtu łuku, jest spłaszczony, jakby\"niedorozwinięty\" Dlatego po usunięciu ósemek, zrobieniu odcisku będzie się dokładnie rozważać co dalej. Zresztą odwiedzę kilku ortodontów i zobaczę co mówią inni. Na górze rzeczywiście może i obędzie się bez wyrywania, miałam wyrwany juz jeden ząb i wtedy ustawiły się w linię prostą i niby wszystkiemu jest winny dól. Pożyjemy- zobaczymy. Dora, może do tego czasu zdejmą ci juz aparat, czego oczywiście ci życzę:) Zęby różnie reagują na prostowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki mi zdejmą aparat? :-) Ja jeszcze nic nie mam :-) Zastanawia mnie jedno, jak będe nosić na górze to na dół będe musiała też zakładać po jakimś czasie? W sumie na dole tez mam co nie co poza łukiem. Z jednej strony widze możliwość, bo mam usuniętą siódemką to zeby można pomieścić ale z drugiej? Mam wszystkie - to jak je troche rozsunąć bez wyrywania? Można co nie co rozciągnąć szczękę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie: Zauwazyłam na górze, że mam nierówną szczękę, lewa strona zębów jest niżej od prawej. Czy da się to skorygować aparatem? Prawe zęby trochę obsunąć albo lewe wdusić w dziąsła? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Romek- a ten starczy profil to u kazdego sie robi jak sie wyrwie u góry zęby? Bo moja kolezanka miala dwie 5 wyrywane u góry i juz nosiła aparat i ma zdjety od jakiegos roku- ząbki ma ładne a żeby jej profil jakos dziwnie wyglądał to nei zauważyłam:) normalnie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana73
czym płukać jamę ustną, żeby szybciej zagoiła się rana po wyrywaniu zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Dora-ja jestem osobą która zakłada aparaty. Agaa24 Starczy profil-to takie fachowe okreslenie,popatrz na koleżankę z boku i zobacz czy np warga jest zapadnięta,poza tym po usunięciu zębów czesto jest tak że usmiech jest powiedzmy waski czyli taki od 3 do 3 a dalej widać ciemne trójkąty w kącikach ust.Nie można powiedzieć że zawsze ędzie brzydki natomiast należy powiedzieć że prawie nigdy nie należy usuwać stałych górnych zębów.A jeżeli ich nie usuniemy to możemy uzyskać jeszcze ładniejszy uśmiech i jeszcze ładniejszy profil. Teraz coś z innej beczki.Jako ciekawostkę mogę Wam powiedzieć,że np aparaty ruchome poprzez leczenie tyłozgryzu poprawiają sylwetkę-jak pewnie wiecie mnóstwo dzieciaków się garbi - bardzo bardzo często jest to spowodowane tyłozgryzem(70%wad zgryzu to tyłozgryz)-jeżeli wyleczymy tyłozgryz to wyprostujemy dzieciaki ( a te pajączki z reklam to możecie wyrzucic do kosza). Wiem ze chcecie mieć piekny uśmiech,ja jednak patrzę na pacjenta a nie tylko na jego zęby,dlatego często trzeba zacząć od aparatu ruchomego a dopiero później założyć stały. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romku ale nie zapominaj ze pacjenta trzeba obejrzec indywidualnie zanim podejmie się decyzje o leczeniu:) nie mówię ze nie masz racji, być może masz, ale być może to się nas nie tyczy. Aparat ruchomy u mnie nie wchodzi w grę, a bardzo chciałam obejść się tylko nim. Wydaje mi sie poza tym ze nie odwiedzam ortodontów jakis słabych, ktorzy by nie mieli pojecia o tym co ty.Ale od razu wykluczają aparat ruchomy i mówią ze jest on zbedny. A jezeli chodzi o wyrywanie, to jak go uniknąć jezeli zęby nie mieszczą sie w łuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!jutro dołączam do grona aparatowiczow!:)dzis bylam na saparacji i poki co troche bola mnie zabki...czy macie dla mnie jakies rady na przetrwanie jutra? ile moze trwac zakladanie aparatu na gorny luk? pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo wyrywania....mi usunięto 4 tydzien temu!rana szybko sie zagoila i prawie nic nie bolalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dzisiaj wszystkich! Jak Wam się chodzi w apracikach? Bolą ząbki? Kewcia --> nie wiem. chyba musisz przeboleć te gumki :-) Jak założą aparacik to pewnie przejdzie. Ja chyba nie będę nosić separatorów, przynajmniej na górze, bo nie mam szóstek, więc pierścienie na siódemki spoko sie nałożą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI__________________________________________ ***************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj____ ***************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata_________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata_________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X____________________________________________ 7.__Ileneczka_______16____________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku________metalowy 9.__kamyk22________22____________________________________________________________ 10._markotka_______21____________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku_____porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_________metalowy 21._Onaa21_________21____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06_________________________________________________ 23._hiruni________________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata_________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X___________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X___________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X___________________________ 28._kabansa______________________________________________________________________ 29._najeli________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73_________________________________________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Romek_________________________________________________________________________ 42._Kewcia_________________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, miałam tylko jedno zdjęcie, pantogram. Takie dała mi skierowanie ortodontka i wystarczyło. Nie jestem z Rzeszowa, ale mam niedaleko. Co do zamków innych niż metalowe, to z kosmetycznymi jest więcej zabawy, dłużej się je zakłada, poza tym mają większe zamki. Nie wstydziłabym się metalowego aparatu, ale jestem nauczycielką i przypuszczam, że dzieci zamiast sluchać tego co mówię, zaglądałyby mi na zęby:). Żartuję, bo dzieci się przyzwyczają w końcu, ale mogę sobie pozwolić w tej chwili na droższy aparat i korzystam z tego. Ten, który ja chcę jest droższy niż metalowy, ale pomyślałam, że zaszaleję (wzięłam kredyt, będę spłacać 10 miesięcy). Gdyby nie jedniodniowa choroba, w grudniu zakładałabym już aparat. Przy wyrywaniu pierwszej ósemki dentysta bardzo się męczył (godzinę siedziałam na fotelu), powiedział, że z drugą muszę jechać do chirurga szczękowego. Tak się przestraszyłam, że zemdlałam:). Przed drugą wizytą wymiotowałam i już w domu zemdlałam, więc nie pojechałam wcale, odwołałam wizytę. Następną miałam za dwa tygodnie, ale z inną ósemką. Wyrywanie trwało chyba 2 minuty:). No i 15 grudnia czeka mnie ta nieszczęsna ósemka i cięcie z szyciem. Ona mi tak dziwnie rośnie. Trochę dalej się boję. A jakie macie przeżycia z wyrywaniem zębów do aparatu? ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana, to przeżyłaś!!! Współczuję..... Ale trzymaj się! Bedzie ok! To na zdjęcia trzeba miec skierowanie??? proszę odpiszcie, bo ja się wybieram do zamościa na kocią łapę... bez niczego :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
hello:) co do wyrywania zębów to u mnie się męczył tylko z wyrwaniem piątki u góry- tragedia ale jak widzę tu opis koleżanki z wyrywaniem ósemek to aż mi słabo.. Kewcia- mi zakładał aparat 3,5 godz ale na górę i dół. Więc mysle ze z 1,5 godz trzeba liczyc tylko na jeden łuk:) Dora- nie trzeba skierowania na zdjęcie:) idziesz i robisz:) A tak w ogole to po tygodniu noszenia jakos przywykłam do aparatu.. Otarcia wew policzków w miarę zeszły więc prawie jest ok.. Gdyby nie fakt ze mam problem z ugryzieniem kanapki wiec jak tylko moge unikam jedzenia chleba:) albo kroję kanapkę na małe kawałki:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba skierowania, ja dostałam, bo moja ortodontka ma pewnie jakąś niepisaną czy pisaną:) umowę. Dlatego tam robiłam zdjęcie. Z tą ósemką to rzeczywiście przeżyłam. Jak miałam wyrywana następną, to nie wierzyłam, że już jest po i nie chciałam zejść z fotela, bo myślałam, że dentysta żartuje sobie ze mnie:). Z tą ostatnią, którą mam na 15 grudnia, jak ogląda zdjęcie powtarza, że będzie \"prze...bane\" :). Nie widać jej w ogóle, bo jest się nie \"wykluła\", a rośnie w poprzek i jest za blisko jakiegoś kanału czy jakoś tak, zapomniałam z nerwów. A tak poza tym, to bardzo lubię dentystów:). Poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wspolczuje wszystkim tego wyrywania!moja 4 na szczescie poszla gladko!mam jeszcze pytanie do co samego noszenia...slyszalam ze wiele rzeczy nie mozna jesc? jesli mozecie podzilic sie ze mna swoimi przezyciami:)to bardzo prosze!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Romek- mam pytanie odnosnie czyszczenia zębów w aparacie.. Czy można np używac jakis płynów do płukania, albo jakis past wybielających.. Nio w sumie co używać, żeby jakos te zęby wyglądały..bo mam wrażenie, że zaczynają mi żółknąć:(:( Moze szczoteczka elektryczna jest lepsza od normalnej? Dziewczyny może Wy mi też cos doradzicie? Czym myjecie ząbki?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ortodonci czyszcza Wam co jakis czas zeby? Bo u mnie orto czyści co miesiąc, przynajmniej z początku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×