Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Romek
Dora-można założyc jednocześnie aparat kosmetyczny i metalowy. retencyjny ponosisz przez 6-9 miesiecy moze ewentualnie ciut dłużej ale tylko na noc Gosia- trzeba u Ciebie przetrzenować język,to że masz przerwy na dole to raczej dobrze(raczej bo CIebie nie widzę)można "ściągnać" do siebie zęby górne i to samo zrobić w dolnym łuku bo sciąganie do siebie tylko górnych może doprowadzić że górne przednie zarzymają się o dolne i bardziej nie da się ich ściagnąć a tak pościągamy do siebie górne i dolne i powinno być ok.Inaczej dolne mogłyby po zdjęciu aparatu spowodować ponowne rozsunięcie górnych.Gdyby brakło miejsca mozna ewentualnie pomyśleć jeszcze o strippingu czyli piłowaniu na dole zeby bardziej ściągnc i/lub równocześnie np troszkę poszrzyć górne jedynki bo może są drobne i wtedy im to nie zaszkodzi,jeżeli masz jeszcze np drobne 2ki to można to samo zrobić z nimi.Pamiętajcie ortodoncja to czasem sztuka kompromisów,jeżeli jednak rozmiar górnych zębów przednich jest odpowiedni to proponuję tylko aparty.Wziąć jeszcze należy pod uwagę profil żeby nie spowodować zapadnięcie warg Jak widziszsprawa nie jest prosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka 24
Romek rozumiem ze zeby w luku dolnym i gornym różnią sie wielkościa ale ja nie mam problemu z wada zgryzu i właściwie tylko jeden ząb mi odstaje.Dlaczego ortodonta stwierdzil ze po leczeniu może przerwy jesli zostana usunac kompozytem czy tez za pomoca licowek??nie oczekuje idealu i jesli na gorze moja przerwa bedzie miala nawet 2 mm to bede szczesliwa. nie rozumiem tylko po co mam placic tyle pieniedzy na leczenie skoro zeby moga wrocic do stanu poprzedniego??czy jesli bede nosic ten retencyjny aparat to nic sie nie stanie??dla mnie to nie sa male koszty a ortodonta mowil do mnie jakbym miala miliony na koncie i tylko chciala inwestowac w zeby,chce tylko wiedziec czy ten aparat rzeczywiscie mi pomoze a nie pogorszy sprawy bo po leczeniu aparatem stalym nie mam zamiaru zakladac zadnych licowek.On powiedzial ze nie mam strasznej wady i sytuacja jest prosta skoro tylko 1,5 roku mam go miec wiec dlaczego mnie straszy ze bede musiala jakies male ewentualne przerwy usuwac w inny sposob??nie chce idealu tylko mniejsza przerwe miedzy 1 bo teraz mam 5mm.stwierdzil tez ze w moim wieku juz nie ma sensu na cwiczenia z jezykiem dlatego bedzie ten retencyjny do konca zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psotka21
siemka.mnie podcinali wiązadełko..... nie bylo to przyjemne, bo bylam swiadomoa(i mialam 12 lat) gdy mi to robiono ale dostalam znieczulenie i ....facet co mi to robil śpiewal piosenki tak ze bylo smiesznie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Gosia-nie wie czy ortodonta zna Twoje oczekiwania a on prawdopodobnie oferuje Ci rozwiązanie na zasadzie w pełni pięknego uśmiechu.Myślę że przy takich oczekiwaniach spokojnie możesz się zdecydować na aparat bo na pewno będziesz zadowolona. Przerwa-dziąsła krwawią bo masz stan zapalny,proponuję troche lepsza higienę i może płukanki np Corsodyl przed ok 2tygodnie.Wędzidełko wargi górnej zobaczysz w lustrze gdy je pociągniesz do przodu wargę to taka błona tuż nad i jakby pomiędzy jedynkami.Zabieg-zdarza się że czasem trzeba go powtarzać,ja w zasadzie nie mam tego problemu bo sam zabieg robię rzadko i jedynie wtedy gdy jest konieczny.jak wygąda nie opiszę bo nie jest to zbyt fajne jenak bezbolesne i ostatnio robiłem to u 8 latka i wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn z kosmetycznym aparatem: Czy on jakoś przebarwia sie pod wypływem jedzienia? Np. buraczków. Może od razu nie, ale jakbym go miała nosic 3 lata to boję się, że zmienił by kolor :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73___________________12.06_____X___________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Romek_________________________________________________________________________ 42._Kewcia__________22____28.11.06____X_____________________________________metalowy 43._ewelll___________22_____________________________________________________________ 44._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X_____________________________ 45._amaalka________________________________________________________________________ 46._Triss14__________19____21.09.06____X__________________________________kosmetyczny 47._gini*____________27_____________________________________________________________ 48._EDYTA_NAVY______________12.06____X____________________________________________ 49._diam____________________12.06_____X_____________________________________________ 50._Gośka_24_______________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka-
mam pytanie; jak czesto można czyścic zęby przy użyciu piaskarki??? i czy w ogóle jest to wskazane u osób z aparatem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka24
romek dziękuję za odpowiedż i wiem ze sie zdecyduje na aparat.mam pytanie czy majac juz aparat ortodontyczny moge podciac to wiazadelko?bo zalozenie aparatu bede miec jeszcze przed swietami ale zabieg bede miec wykonywany gdzie indziej i to 2 lutego a bardzo zalezy mi na szybkim zalozeniu aparatu ze wzgledu na wyjazd.jesli ktos chce dobrego ortodonte w Poznaniu dam namiary,jest tani i ma swietne opinie wsrod poznaniakow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka24
ps.Romek;)pisze szybko i robie duzo błedow ...przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ja noszę aparat już prawie pół roku i narazie aparat kosmetyczny mi się ani trochę nie przebarwił. Gumki owszem, po 3 tygodniach noszenia robią się żółtawe, ale aparat nie. Ząbki myję ok 3 razy dziennie jeśli to ma jakieś znaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Gośka-teoretycznie można tyle że w zasadzie powinien być zdjęty drut-przypuszczam że mogą powiedzieć Ci coś innego bo wędzidełko w zasadzie jest nad aparatem no ale ja uwazam tak bo robię to ciut inaczej. Dora-aparat ceramiczny(porcelanowy) w zasadzie sie nie przebarwia czasem wokół powstaje obwódka gdy ktoś jest fleją,raz widziałem przpadek przebarwienia a raczej osadu na aparacie bo pacjentka piła jakies dziwne herbatki,poza tym są jeszcze aparaty kompozytowe i tych się stzeż bo mogą sie przebarwić Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie wiem juz czy mieszać: przednie 6 zębów kosmetyka a reszta metal. Zobaczcie w stopce na drugim linku (na dole) jest zdjęcie, jak to wygląda... W sumie za drogo dla mnie nawet i 1700 zł :-( I śmiesznie to wygląda taki mieszaniec, ale jakbym miała ślub to mniej by było widać.... Hmm..... Romek a ty kiedy zakładasz aparacik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73___________________12.06_____X___________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Romek_________________________________________________________________________ 42._Kewcia__________22____28.11.06____X_____________________________________metalowy 43._ewelll___________22_____________________________________________________________ 44._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X_____________________________ 45._amaalka________________________________________________________________________ 46._Triss14__________19____21.09.06____X__________________________________kosmetyczny 47._gini*____________27_____________________________________________________________ 48._EDYTA_NAVY______________12.06____X____________________________________________ 49._diam____________________12.06_____X____________________________________________ 50._Gośka_24_______________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
witam wszystkie aparatki!!!! 🌼 Dzisiaj byłam zrobić zdjecia a jutro wizyta u ortodonty ( przyznam szczerze ze zdj cefalometryczne wygląda strasznie - wyglądam jak wampir :) ) Jestem bardzo ciekawa co mi powie lekarz - zdam relacje pózniej Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byc może w ten piatek (jak nie to w następny) jade do Zamościa robic zdjęcia, tam 80 zł za oba. Bo oba sa konieczne, prawda? A na co te tele-boczne głowy? Żeby zobaczyc zgryz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak się robi te zdj.? Pant. i cefal.? jak to wygląda? Przyczepiaja coś do głowy? hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rommek
Dora u mnnie aparatu szybko nie zobaczysz,jezęli już to z zupełnie innego powodu niż estetyka bo w zasadzie nie ma się czego czepiać.Polecam Ci połaczenie kosmetycznych z metalowymi bo rzęczywiście mniej rzuca sie w oczy.A zdjeciami sie nie przejmuj,ustawia CIe i zrobia jak trzeba.Zdjecia słuza do pomiarów i w zasadzie tylko na ich podstawie !!!!!!!! a nie na oko można postawc diagnoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka-
jak często i czy w ogóle można mając aparat czyścic zeby za pomocą piaskarki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
ja zrobiłam obydwa zdj (zapłaciłamn 100zł) nic sie nie bój to trwa chwilke - osoba która bedzie robic zdj wszystko ci wytłumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMYSL Kobieto...
Romek dwa razy pisal ze zajmuje sie ortodoncja! a Dora ciagle mysli ze on sobie bedzie zakladal aparat. moze by tak dokladniej czytac wypowiedzi, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko do aparatek. sa jakies produkty spozywcze ktorych nie jecie???? lub sie wystrzegacie? ja osobiscie nie jem tylko orzeszkow i staram sie nie pić Coli.... a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie zastanawia, czy można jeść krówki i batony z karmelem, np. Mars, Snickers itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki, bo ja skojarzyłam z odpowiedzi Romka: \"Dora - ja jestem osobą która zakłada aparaty", że będziesz zakładał sam dla siebie, hehe :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73___________________12.06_____X___________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06____X_____________________________________metalowy 42._ewelll___________22_____________________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X_____________________________ 44._amaalka________________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06____X__________________________________kosmetyczny 46._gini*____________27_____________________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY______________12.06____X____________________________________________ 48._diam____________________12.06_____X____________________________________________ 49._Gośka_24_______________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich po weekendzie!:)w domku bylo swietnie i kazdy sie dziwil ze ten aparat jest bardzo malutki:) dzis mija tydzień od założenia i musze powiedziec tym ktorych dopiero to czeka ze nie jest zle!zabki nie bolaly mnie za bardzo a z jedzeniem dochodze do wparawy!co do karmelu snickersow itp to moja orto powiedziala ze raczej nie jest to wskazane!wogole staram sie unikac gryzienia chociaz zabki mnie nie bola, bo boje sie ze cos tam uszkodze:) nie jesm tez barwiacych rzeczy, i staram sie unikac slodyczy ale to przyznam sie ze wychodzi mi najgorzej!:)ale zaraz po jakimkolwiek jedzonku(zwlaszcza po ciastach:)) zaraz szoru szoru szczoteczki w ruch!:) prawie nie jem kanapek a jesli juz to kroje je w \"autobusiki\" a na sniadanka polecam bulke zalana mlekiem:)pychotka pozywne i lecitko wchodzi:) moze przesadzam z tym nie gryznieniem ale wychodze z zalozenia ze skoro kosztuje mnie to tyle pieniazkow:/ i wyrzeczen to juz wole sie przylozyc niz miec problemy z prochnica albo cos!:) a tak propo slyszalam ze jak sie nosi aparat to sie chudnie....u mnie chyba bedzie odwrotnie bo jak juz jem to porzadnie:) zeby nie musiec tak czesto myc zabkow:) pozdrawiam serdecznie i powodzenia wsztstkim!:) a mam jeszcze pytanko czy takie sosy czerwone jak do spaghetti itp farbuja?? pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×