Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Cala
Ach, no to rzeczywiście stara jesteś ;P Bo np. na uzębienie mleczne bądź mieszane są stosowane specjalne aparaty ruchome do usuwania diastem, które jak wiadomo są kilka razy tańsze. W przypadku leczenia diastem, zreszta jak i innych wad zgryzowych zęby się przesuwają... Twoje górne ząbki się przesuną, tak więc dolne też trzeba przesunąć aby prawidłowo były ułożone względem przesuniętych już górnych/ żeby prawidłowo się guzkowały i tworzyły triady. Stąd potrezba założenia również dolnego łuku. Tak jak Twoj orto Ci powiedział, nie musi to byc cały łuk, ale conajmniej kilka zamków na zębach przednich juz obowiązkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Te sprężyny to być może Twin forces(takie teleskopy),twin block jest chyba tańszy Ewdzia nie daj sobie wyrywac zębów(4 LUB 5TEK)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek prosze Cie napisz mi czy musze miec aparat na oba luki skoro mam tylko diasteme w gornym luku i na dole troszke wysuniety 4 zab oraz male przerwy miedzy 4,czy zawsze sa te gumki separacyjne bo moj ortodonta na bank powiedzial ze 13.12 .06 czyli na mojej drugiej wizycie zalozy mi aparat i nawet zdjec nie widzial jeszcze ale kazal przyniesc je z soba.Nie chce juz zmieniac ortodonty ale jesli jest niekompetentny to wole to wiedziec zanim zalozy mi ten aparat.Czy to normalne ze bede nosic aparat tylko 1 rok bo powiedzialam mu ze za rok wyjezdzam z Polski i wtedy stwierdzil ze rok wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Dora więc koniecznie lecz tyłozgryz a zobaczysz ja sie wszystko poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej! to ja znow znow :) no to tak pierwsze to odp do Dory --> nie ja dopiero 2 liceum wiec na studia to bedzie 2008, aaa i mam do Ciebie pytanie ty jestes po stomatologi i ortodoncji? a co do Romka ---> mam bardza waska szczeke i nie mam wyboru albo 8 albo 4 lub 5, ortodontka po ogladnieciu zdjecia i mojej szczeneczki stwierdzila ze nie warto usuwac oswmek gdyz ida bardzo ladnie i prosta i sie przydadza mi w zyciu a co do gornej szczeki to mialam sytuacje ze 5 wyrastaly w podniebieniu i zostaly usuniete, a powiedz mi dlaczego mam sobie nie dac wyrwac 4 lub 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
*DORA* No ja właśnie zostałam u tej orto, która była przeciwna sprężynom. Po co mam wydać kupe kasy na te sprezyny, ktore dadza efekt w zasadzie tymczasowy? Mam silne miesnie zwacze, przez co/ dzieki czemu mocne zagryzanie co po leczeniu sprezynami moze spowodowac powrocenie zuchwy do stanu pierwotnego, w nastepstwie pierwotne cofniecie. Jesli Ty tez DORKO masz tylozgryz pewnie bedziesz musiala zalozyc dwa luki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Cala-ja bym zrobił tak -zarządałbym gwarancji i tyle.Moja propozycja-możesz zacząć od góry po roku zdjąc sam drut i zobaczyć co się będzie działo,jakby co to zawsze możesz wrócic do drutu i założyc dolny.Ja mam pacjentkę z NIemiec która zagląda do mnie co 3 m-ce więc da się to jakoś zgrać-wszystko kwstia chęci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala No własnie tym sie martwię, bo nie mam kasy na dwa łuki, ledwo nazbieram na jeden :-( To zamiast sprężyn jakie bedziesz miec leczenie tego tyłozgryzu? Jestem bardzo ciekawa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
Romek... Ja wlasnie chcialam tylko na gorny luk, ale orto powiedziala, ze ona tego nie zrobi. Musze miec od razu dwa i koniec. To ja pytalam o ten rotator. "Rotator" to moze potoczne slownictwo, ktorego uzyla moja pani orto. Generalnie chodzi o rotowanie gornych trzonowcow, ktore schodza mi troche z wyrostka i nie do konca guzkuja sie z dolnymi. Co o tym sadzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek prosze Cie napisz mi czy musze miec aparat na oba luki skoro mam tylko diasteme w gornym luku i na dole troszke wysuniety 4 zab oraz male przerwy miedzy 4,czy zawsze sa te gumki separacyjne bo moj ortodonta na bank powiedzial ze 13.12 .06 czyli na mojej drugiej wizycie zalozy mi aparat i nawet zdjec nie widzial jeszcze ale kazal przyniesc je z soba.Nie chce juz zmieniac ortodonty ale jesli jest niekompetentny to wole to wiedziec zanim zalozy mi ten aparat.Czy to normalne ze bede nosic aparat tylko 1 rok bo powiedzialam mu ze za rok wyjezdzam z Polski i wtedy stwierdzil ze rok wystarczy. Dodam jeszcze ze bede miec na gornym luku aparat a na dole tylko kilka zamkow ale kiedy troche zeby mi sie przesuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Ewdzia-jak Ci wyrwa 4lub 5 górne to cofną przednie zęby i bedziesz miec brzydki profil,jeżeli na dole brak więcej niż 5mm na zęby to na dole można ROZWAZYC usunięcie zębów,jednak zawsze w pierwszej kolejności 8emki,W zasadzie prawie nigdy górnych 4lub 5ek,nawet jezeli rosna na podniebieniu.Mam pacjenta którego zakwalifikaowano do usunięcia czterech 4 bo rosły od języka i na podniebieniu - i chłopak ruchomym !!! aparatem zrobił miejsce na zęby w pół roku(rodziców nie stać na stały)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewdzia :D Ja jak się czymś zainteresuje to potrafię wszystko wyszukać i przeczytać :-) Zaczeło sie to jak zaczęły występowac u mnie objawy nerwicy :-( i problem z pęcherzem :( i jeszcze wiele innych rzeczy. Siedziałam całymi dniami i czytałam książki medyczne od A do Z, powaga :-) No i z netem też troche spędzałam czasu. Co do zebów to bardzo je zaniedbałam, ostatnio byłam 10 lat temu u dentysty, bo tak się bałam. A na pierwszej wizycie lekarka powiedziała mi, że przydałby mi sie aparat. Więc sie tym zainteresowałam i to jest mój cel!!!!!!!! Jeszcze 2,5 miesiąca temu nie sądziłam, że będę chciała nosić aparat orto. Do głowy by mi nie przyszło. A to dlatego, że natrafiłam na dobra dentystke, inna by mi nic nie powiedziała.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Gosia chcesz zebym postawił diagnozę nie widząc ani CIebie ani zdjec a masz pretensje do orto że ich nie widział a postawił diagnozę ale przynajmniej widział Ciebie.Przepraszam ale to trochę trudne-proponuję Ci aparat górny jezeli nie da sie tego zrobic przed wyjazdem to proponuje kontynuowac wizyty co 3m-ce w kraju i tak bedzie taniej niz za granica. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
*DORA* Ja przystałam na propozycje tej drugiej Pani orto czyli: -streping siekaczy dolnych i przedtrzonowcow gornych -EWENTUALNE usuniecie siodemek gornych - zalozenie dwoch lukow -rotacja trzonowcow w/w "rotatorem" - dlugie leczenie retencyjne (po zdjeciu stalego zrobia mi plytke retencyjna wykonana z akrylu, lukow wargowych i dostosowanych innych elementow drucianych, w celu utrwalenia efektow leczenia aby zabki nie powrocily do pierwotnej pozycji w moim przypadku nieprawidlowej;)) Jednak, że nie mozesz sugerowac sie moim planem leczenia, gdyz kazdy ma innego rodzaju wade, inne polozenie zabkow, kat zuchwy, czy chociazby nachylenie siekaczy jest mnostwo faktow, ktore decyduja o dobraniu prawidlowego planu leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Cala Odnośnie rotatora to są rózne aparaty odrotowujące zęby robi to też expander- jest duze prawdopodobienstwo że to jest to ale mogą być też inne aparaty. Jeżeli chcesz wiedziec na pewno co zrobić a mieszkasz niedaleko Legionowa to polecam Doleckiego a jak nie to weź z Unodentalu namiary na dentystów po jego kursach i udaj się do kogoś z nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROmek moze przybize ci moja sytuacje; Gorna szczeka - po zebach mlecznych wyrosly normalne od tego czasu mam przerwe z czasm szpara zmniejsza sie (jak bylam mniejsza moglam 2 zlotowke normalnie przez nia przecisnac) teraz szpara jest ale nie ejst tak duza no powiedzmy szerokosc 1,5 grubosc paznokcia, w 2002 zaczely wyrastac 5 ktore nie mialy miejsca i wyrastaly w podniebieniu od wewnatrz dlatego zostaly usuniete (obie) teraz wychodza 8 (lewa juz prawie cala jest) zeby ladnie wychodza nie brakuje im miejsca Dolna szczeka -po mlecznych zebach jak wyrosly normalne bylo miejsce ale 4 pierwsze zaczely sie dziwnie ukladac, dlatego jedna jedynka zachodzi za druga, 2 normalne, 3 tez, 4 rowniez i teraz 5 piatka po lewej stronie jest wepchnieta do wewnatrz a piatka z prawej strnoy wychodzi na zewnatrz . zaczynaja wychodzic osemki z obu stron (ladne i proste) pani ortodontka radzi usuniecie 5 i 1,5 roczny aparat staly, gdy skoryguje od razu wade jedynek i ulozy ladnie zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Cala -nie wiem dlaczego chca Ci usuwac górne 7emki,jezeli masz przerwy między jedynkami to po co jeszcze więcej miejsca chyba że przegapiłem coś w Twoich wypowiedziach o stłoczeniu górnych zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Ewdzia-jezeli rzeczywiście brakuje az tak dużo miejsca w dolnm łuku to rozważyłbym usunięcie 5tek,natomiast górny poszerzałbym maksymalnie i zobaczysz że bez sensu usunięto 5tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co jak patrze na gorna szczeke to wydaje mi sie ze dobrze zrobiono bo od kad zaczely mi wychodzic osemki to wtedy dopiero szpara zaczela byc mniejsza, nie byloby mozliwosci wepchniecia 5, a ze jedna osemka dopiero sie przebila wiec bedzie przesuwac cala prawa strone i szpara zniknie (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji) a co do dolnej szczeki tam naprawde nie ma miejsca!! trzeba cos usunac zeby zmienic ulozenie, jesli usunelabym obie usemki to tylko zatrzymaloby moja sytuacje 5 nie wyginalyby sie bardziej a 1 nie nachodzilyby juz bardziej na siebie, wiec usuniecie 5 i aparat mysle ze jest lepszym pomyslem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
dobra koniec na dzis mam za soba 4 dni po 11h pracy a jutro kurs dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz lece, jutro mnie raczej nie bedzie (chyba ze do poludnia) po poludniu bede sie stroic na polmetek a wieczor ide balowac ;) dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To miłej zabawy!!!! :D Ja jutro to co zwykle, w domu siedzenie.... Może się na pizze wyskoczy.. A jutro fajny film w TV - \"Legalna blondynka\" - smieszny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
Ja też zmykam pobyć troszkę z moim Bartusiem bo chłopczyna smutny jest, że zamiast pobyć troszkę z nim siedzę non stop przed kompem;) Dobranoc... Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez go lubie, ale nie bede niestety ogladac, to moze mi nagrasz ;) pozdrawiam milego weekendu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Tak bardzo chce już iść do orto..... Jestem ciekawa co mi powie, czy jest jakas szansa w naprawieniu mi szczęki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×