Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość foiss
tak mam dwa łuki, pierwszy dolny założyli mi 22 sierpnia a drugi górny 15 września ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06_____X___________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X_______________________2_lata_________metalowy 42._ewelll___________22____________________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X____________________________ 44._amaalka_______________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X__________________________________kosmetyczny 46._gini*____________27____________________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X____________________________________________ 48._diam____________________12.06____X____________________________________________ 49._Gośka_24_____________13.12.06____X__________________________________kosmetyczny 50._Ewdzia________________________________________________________________________ 60._Cala____________20_______________X________________X____________________metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X_____22.08.06____X___________________metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foiss
no i super.. :) tylko nie wiem jakieś 2 lata będę nosic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę Ci i niektórym aparatkom, że w tak młodym wieku zakladaja aparat. Ja gdybym nie była taka bojąca to byc może już byłoby wszystko ladnie-pięknie :-) A tak 28 na karku się zbliża. I do slubu pójde ze stalą, heh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, lepiej pozno niz wcale ;) a potem bedziesz miala sliczne ząbki hehe i na starosc bedziesz sie mogla szeroko usmiechac do wnukow :d a i mozesz zaznaczyc w tabelce,ze bede miala tez dół, a planowany czas leczenia to 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Braces
Hej, ja nosze aparat od sierpnia tego roku. Mam przodozgzyz czy tam jak to sie na to mowi. W kazdym razie mam wysunieta przednia szczeke i wygladam jak "wsiowy glupek" jak to wdziecznie ktos juz kiedys na kafe ludzi z taka wada okreslil:) Na razie mam wszytkie zeby, bo przez te pare miesiecy mi je prostowano (aparat staly, kosmetyczny na dole i gorze). W styczniiu ide wyrwac dwie gorne czworki i baardzo sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
to najpierw miales aprat a dopiro teraz bedziesz miec wyrywane zeby ??? troche dziwna kolejnosć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
*DORA* Nie wachaj się przed założeniem aparatów! Zakładaj! Nie tylko poprawisz swój uśmiech, samopoczucie, pewność siebie, ale także unikniesz w przyszłości pewnych dolegliwości. Wady zgryzowe powodują nieprawidłowe guzkowanie się zębów, co prowadzi do ich ścierania. Możemy również mieć problemy z przyzębiem - odsłonięte szyjki i w efekcie zęby paradontalne). Na starość przy tyłozgryzie np. mogą i z reguły występują bóle stawów żuchwy.Ja zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę i zaciągam długi, żeby nie mieć problemów, a proste ząbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
foisss, do juakiego ortodonty chodzisz w Toruniu? Ja chodzę do doktor Rakowieckiej Przy Kaszowniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
Braces, spytaj swojego orto czy nie mogą Ci wyrwać zębów trzonowych bo najgorsze co może być to wyrwanie zębów przetrzonowych (czwórki, piątki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam i czytam i już nie wiem:(. Nastawiłam się na aparat kosmetyczny z kryształu górskiego. Słyszałam, że kosmetyczne są delikatniejsze i trzeba bardziej uważać, ale tak bardzo chcę właśnie ten. Moja ortodontka taki nosi. Pokazywała mi jeszcze jeden taki przezroczysty (wygladał jak plastykowy, tylko nie pamiętam nazwy, był troszkę tańszy, ale nie był to metalowy). Metalowego raczej nie chcę. Za długo marzę o kosmetycznym:). Poza tym wzięłam kredyt nawet, żeby mieć kryształ:). Romek, proszę doradź mi. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Foiss-to cao miałaś na podniebieniu to RPE(rapid palator expander) zawany hyraxem - został wymyślony do rozrywania podniebienia(szwu podniebiennego)-jednak ma pewna wade jezeli rozkreca sie go codzien przez 30 dni-w miejscu rozerwania powstaje miekka tkanka dlatego wole go rozkrecac przez 5-6m-cy i wtedy po prostu narasta tam kość.Co do profesora to dobrze ze poprawiłaś wiek bo najmłodszy o jakim słyszałem w Polsce to 27latek i to w okresie międzywojennym.Tutaj zadam pytanie skąd pochodzisz?Bo znam tamte okolice. Braces proszę o jakieś sprostowania bo w przodozgryzie nie wyrywa się GÓRNYCH zębów? Nie ma pytań wiec pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Malutka-kryształu górskiego nie zakładałem więc nie pomogę,szafirowych też nie polecam bo chlernie drogie i często pękają,kompozytowe się przebarwiają,jeżeli już chcesz to porcelanowe-na czasem się odklejają ale nie ma z nimi większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foisss
CALA :: ja chodze do Sielatyckiej na kościuszki 53 w Toruniu ;) zapraszam, fecetka zna się na tym bardzo dobrze Ludzie nie wyrywajcie zębów stałych, spoytajcie swojego ortodonty o inny ratunek, wyrywanie to pujście na łatwizne ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foisss
Romek ja jestem z włocławka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foisss
ja wiem że tam narasta kość i nie mam już miękkiej tkanki, mam poprostu kość , reszta miesięcy to stabilizowanie :)) P.S> 29 grudnia zdejowanie expanderaa :P yeah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
foisss ja też jestem z Włocławka :D Najpierw bylam u Siemianowskiej na Szerokiej, ktora polecil mi kolega, ona po 2 wizycie wyslala mnie na konsultacje do Rakowieckiej i tam już zostałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam pytanie do dziewczyn z Włocławka-czy szukałyscie ortodonty we Wlocku???Wiecie moze jakie sa tam ceny i czy moze orientujecie sie kto przyjmuje w osrodku w Lipnie??Ja jestem z Wloclawka ale moja dentystka powiedziala zebym poszla w Poznaniu bo tu studiuje,stwierdzila ze we Wloclwaku nie ma dobrego ortodonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek, bardzo dziękuję za odpowiedź. Moja ortodontka zakłada trzy rodzaje aparatów: metalowy, krzyształ górski i ten trzeci, którego nie pamiętam nazwy (ale wyglądał jak plastyk, ale taki przezroczysty). Ten kryształ kosztuje 3600 za górę i dół. Boję się, że będą z nim problemy. Mieszkam na podkarapciu, moja ortodontka przyjeżdża dwa razy w miesiącu z Krakowa. Podobno jest dobra, no i zachęciło mnie to, że sama ma aparat, właśnie ten kryształowy (chyba, bo już sama nie wiem). Boję się pękania, odklejania i dodatkowych kosztów. A metalowego nie chcę. Popytam najwyżej jeszcze moją ortodontkę na następnej wizycie. Będę miała wtedy zakładane separatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
Gosiaa24, ja nawet nie szukałam we Włocławku ortodonty. Poszłam do Torunia gdzie tez studiuję. Myślę, że Ty też dobrze zrobisz idąc do orto w Poznaniu. Poznań jest zdecydowanie większym miastem i dla orto z Poznania aparaty stałe to chleb powszedni. Wiadomo też, że większe miasto, większy poziom. O ile dobrze pamietam fosisss wspominała coś, że zrezygnowała z ortodonty z Włocławka po pierwszej wizycie. Wybrała się do Torunia, gdzie są dobrzy specjaliści. Ja na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się, poszłabym w Poznaniu do ortodonty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_______________X______2_lata__________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06_____X___________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X_______________________2_lata_________metalowy 42._ewelll___________22____________________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X____________________________ 44._amaalka_______________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X__________________________________kosmetyczny 46._gini*____________27____________________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X____________________________________________ 48._diam____________________12.06____X____________________________________________ 49._Gośka_24_____________13.12.06____X__________________________________kosmetyczny 50._Ewdzia________________________________________________________________________ 60._Cala____________20_______________X_________________X___________________metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X_____22.08.06____X_____2_lata_________metalowy 62._Braces__________________08.06_____X________08.06____X________________kosmetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Mam pomysł. Mam znajomą co zakładała aparat u tej orto co ja chcę. Zapytam się jej czy mogę z nią iść na kolejną wizytę (gdzieś może pod koniec grudnia), zapłace normalnie za wizytę i powiem, żeby pozaglądała do mojej szczęki itp. Wtedy szybciej będę wiedzieć co i jak. A jakby co to np. 5 lutego zakładałabym aparat :-) (jak wyleczyłabym wszystkie zeby :-( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
W Lipnie przyjmuje dr Grzybowska(przynajmniej powinna przyjmowac) bo wiem ze tam mieszka i niedawno sie specjalizowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Nie wiem jakie leczenie dr Grzybowska preferuje tzn z czy bez wyrywania zębów,podałem jedynie że przyjmuje najprawdopodobniej w Lipnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich po weekendzie!jak juz wiecie mam aparat od 2 tyg:) i tak sie zastanwiam nad jakas praca w wakacje~!za granica, jakies 6-7 tyg? czy ktos z was wyjezdza? nie wiem czy moge sobie pozwolic na tak dluga rozłake z moja ortka! musze zdecydowac sie do swiat a wizyte mam w styczniu, wiec ciezko mi poradic sie wlasnie jej! prosze napiszcie co o tym myslicie!pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja:) sluchajcie a uzywa ktos irygatora? Romek czy noszac aparat warto w niego zainwesowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam aparatki:) czytam wasze forum juz od dawna ale nie mialam odwagi sie do was przyłączyc:) musze stwierdzic ze to forum jest bardzo wazne dla osob takich jak ja tzn. chcacych zalozyc aparat ale obawiających sie wszystkiego co jest z tym związane:( ale juz nie mam wyboru niestety albo stety bo 14 grudnia bede miala zakladana góre a za 3 miesiace dol:))wybralam aparat metalowy bo jak nosic to cudo techniki to tylko takie zeby bylo widac:)mam 23 lata (informacja do tabelki:))) musze was prosic o to zeby to forum istnialo i wsperalo ludzi z aparatami, to bardzo wazne!!!!podjecie decyzji o noszeniu aparatu jest bardzo trudne, rodzi sie tyle pytan i obaw (ja tak mialam) samemu ciezko jest przez to przejsc.Pozdrawiam wszystkich zycze wytrwalosci w dązeniu do pieknego usmiechu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomi_83
A moze jest ktos tu z lodzi i moze polecic dobry gabinet bo tez planuje zalozyc sobie aparacik na zeby :) GG : 7902490

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×