Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

No ja bardzo bym chciała wziąć kredyt, ale niestety nie mogę, ponieważ studiuję i nie pracuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ortodontka jest bardzo dobra, dlatego u niej jestem :) Hm, ciekawe czemu niektórzy ortodonci nie robią pomiarów? Takie pomiary precyzyjnie okreslają wadę i bardzo pomagaja w dobraniu prawidlowego planu leczenia. Romek, jak myslisz? Jakie Ty pomiary stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala to podobnie jak ja - nie pracuje tylko studiuje :/ A tak wogole to skad jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toruń - Włocławek :) Szkoda, że nie mogę wziąć na siebie kredytu :( Byłabym wtedy niezależna od nikogo. A aparat juz dawno bym sobie załozyła ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
chester a orientujesz się moze jakie sa ceny wizyt i aparatów w AM w łodzi?? do tej pory odwiedzałam tylko prywatne gabinety bo pod koniec roku w panstwowych osrodkach nic nie da sie załatwić pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina24
Czy ktos może słyszał o aparatach w tzw. systemie Damon? Podobno dają super efekt w krotszym czasie, bez bólu, bez wyrywania zębów i bez rozszerzania podniebienia. dla zainteresowanych podaje linka : http://www.polorto.com.pl/pl/index.php?tytul=System+Damon%2CNowosci%2COrtodoncja%2COrtodoncja+dla+lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z powodu braku pieniędzy tak długo zwlekałam z założeniem aparatu. Rodziców nie było na to stać, a ja nie miałam własnych pieniędzy. I tak się skończyło, że w wieku 27 lat będę aparatką:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez musialam odczekac bo rodzice nie mogli zaplacic za cale moje leczenie;( bylam na zarobkach zagranicznych w tym roku na uczelni przyznali stypendium :) warto bylo sie kujonic caly ubiegly rok i w wieku 23 latek zakladam z tych funduszy aparat.ale warto bylo poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Nie pamietam,czy zadawalam to pytanie..ale chyba jednak nie :P A więc.. jak to jest z tą szyną rozrywającą szew podniebienny? Czy ona zostaje wkrecona..? [tak slyszalam..:P] i czy w takim razie to boli (czy robi sie to pod znieczuleniem).. I najwazniejsze .czy ona jest widoczna np.podczas mowienia,usmiechania sie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 65._ona81_________________________________________________________________________ 66._malutka22_____________________________________________________________________ 67._ina24_________________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kamil22 : Przykro mi ale nie wiem - w rejestracji zapytalem ile kosztuje wizyta u ortodonty to powiedziala mi - \"To zalezy....\" i tu koniec cytatu :] Dalej nie pytalem bo pewnie uzyskalbym taka sama odp. Na tablicy ogloszen znalazlem jakis cennik ale to chyba byl jakis prywatny gabinet bo cena zdjeicia pantomograficznego wynosila 80zl a ja zrobilem w AM za 40zl. Kamil jesli jestes z lodzi to podskocz sobie tam i sie dowiesz a jesli sie nic nie dowiesz to chociaz popatrzysz na mlode studentki - a jest na czym oko zawiesci :) (wybaczcie dziewczyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brown eyed girl, ta \"szyna\" nazywa się śrubą Hyrax\'a. Jest to taki kolorowy akrylowy aparat, który umocowują Ci na ząbkach i który rozkręcasz wg zaleceń ortodonty. Zakłada się go bez żadnych znieczuleń, gdyż jego umocowywanie nie boli:) Służy on do rozrywania szwu podniebiennego (do rozszerzenia szczęki). Brzmi groźnie, ale nie bój się to nie boli:) Podczas rozkręcania możesz mieć czarno przed oczami i zawroty głowy:) W zależności od decyzji ortodonty nosisz go przez pewien czas (z reguły kilka miesięcy). Nie widać go aż tak, ale będziesz miała problemy z mówieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
System Damon jak wiele innych równie skuteczny,rozszerzenie podniebienia i tak potrzebne-jeżeli nie to znaczy że drut jest sztywny a to jest niebezpieczne,mówią że tak mało wizyt zobaczcie ile drutów jest potrzebnych a sami ich nie wymienicie.Może moja wiedza jest za mała na ten temat ale widzę to tak:system wygodny dla stomatologa,drogi dla pacjenta a efekty takie same.Czy lepszy-osobiście piwa nie piję ale powiem tak czy jest różnica w smaku czy pijemy z półlitrowej czy też 0,33 butelki-pewnie nie ma zatem z tym systemem jest podobnie-nowość na rynku na której można zarobić a efekt taki sam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Hyrax może być cały z metalu i wygąda jak taki metalowy pająk na podniebieniu zacementowany np za pomocą pierścieni do zębów,jest kilka modyfikacji jednak ten jest chyba najpopularniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Nigdy nie zaczynam leczenia bez zdjęć cefalometrycznych jeżęli ktoś chce bez nich niech idzie do innego ortodonty Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i właśnie :) Romek dobra partia z Ciebie :) Oczywiście ortodonty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
dzieki czester za odp na studentki sobie nie popatrze bo sama jestem dziewczyną ( chyba ze sa jacyć studenci :) to czemu nie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dzis zalozyl mi ortodonta aparat-mam ten caly bialutki (drucik i zamki)naprawde nic nie widac i bardzo polecam.Generalnie nic mnie nie boli ale czuje go na zabkach.Aparacik mam zalozony do piatek wiec miedzy piatkami a szostkami bede miec male przerwy ale wreszcie pozbede sie mojej diastemy. ps.nie mam zadnych gumek w moim aparaciku ,tylko klej i zamki wiec nie wiem czy to normalne???aparacik mam porcelanowy. Dobranoc zyczy aparatka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa24, gratuluję i zazdroszczę :) Cholernie nie moge się doczekać swojego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina24
Hej Romku, Dzieki za odpowiedź. Mi właśnie zaproponowano aparat w tym systemie, jednak Pani ortodontka jakby nie była sama pewna efektow leczenia tym aparatem, wiec chyba zdecyduje sie na tradycyjną metodę, tzn. z hyraxem i rwaniem:( mam nadzieje że nie będzie tak źle.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cielecka? To prawda? A ile ona ma lat? I jaki to aparat? Metal? Gdzie to słyszałaś czy wyczytałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj gdzieś w necie wyczytałam ale nie wiem czy to prawda, ma założony estetyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie pamiętam gdzie, chyba mnie to przekona do założenia apratu bo się cały czas zastanawiam. Hiruni może ty pamiętasz na jakiej stronie to było no chyba że gdzieś indziej to wyczytałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×