Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość kamyk22
Dora a nie mozesz isc do ortodonty do innego miasta?? Wez namiary tak jak radził Romek od unodentalu. Ja na wizyte nie czekalam nawet tydzien. Moze umów sie w tym miescie gdziue bedziesz robić zdj i np na ten sam dzien, bo do lutego to strasznie daleko .... 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
*DORA* Nie, Hyrax jest to śruba do rozrywania szwu podniebiennego. Śrubę Hyrax stosuję sie do rozszerzenia szczęki kiedy jest zbyt wąska (tzw. micrognatia). Wyniosłam to z wykładu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
bracikoalapara właśnie po to *DORA* rozpoczęła ten temat. I jakbyś nie zauważył wszyscy rozmawiają tutaj o zębach. Jeśli więc nie interesuja Cię zęby proponuję Ci niezaglądać do tego tematu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk22 Myślałam o innym mieście, ale dojeżdżać i jeszcze na dodatek 3 lata :-( potem retencja :-( Kupę kasy. Poza tym dentystka mi polecała na miejscu, bo jakby coś sie stało, zamek odkleił czy cos podobnego to szybciej na miejscu :-) Zresztą sama juz nie wiem.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
Ja myślę, że jeśli na miejscu mamy dobrego ortodontę to bez sensu jest go szukać w innych miastach i narażać się niepotrzebnie na dodatkowe koszty, nerwy i stratę czasu. *DORA* autentycznie masz wizytę dopiero w lutym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDYTA NAVY
CALA! Studiujesz stomatologię , czy jestes na protetyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serio, dopiero 5 luty :-( A to dlatego, że ta orto przyjmuje tylko w poniedziałki :-( I ma masę ludzi, podobno przyjmuje nieraz do 24.00, hehe. Wszyscy mi tam u niej polecali. Jest młoda, ma 30 kilka tat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
z tego co pamietam to pisałaś ze ten ortodonta przyjmuje u Ciebie w mieście tylko raz w tygodniu wiec pewnie w wiekszym miescie ma swoj gabinet - moze na pierwsza wizyte wybierzesz sie tam - szybciej bedziesz wiedziec jaka masz wade oraz jak bedzie wygladalo leczenie i ile musisz uzbierac pieniazków Ja niecierpliwilam sie czekajac tylko tydzień :) 🌼 Wizyte u nastepnego ortodonty mam w poniedzialek :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
No to rzeczywiście lipa:/ Orto mojej kumpeli przyjmuje raz w miesiącu, a to dlatego, że dojeżdża z innego miasta. Jednak, że wtedy jest problem bo musi "przelecieć" wszystkich swoich pacjentów (z Ciechanowa) i nie raz kolejki sie bardzo opóźniają:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ta orto przyjeżdża z Lublina i u mnie przyjmuje raz na tydzień :-( Jakos szybko zleci, póki co zapisałam sie do dentychy na kolejne wizyty, żeby skończyc górę :-) Tez się czeka długo, bo mam na 26 styczeń pierwszą wizytę :-( Ale to jedna z najlepszych w moim miescie. idę się kąpać, narka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to jest łuk podniebny czy ktos go nosił jak tak to jak dlugo ortodontka zastanawia sie czy mi nie zalozyc ale jeszcze nie wiem napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
Łuk podniebienny to łuk wykonany z drutu. Ma kształt omegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek .......
🌼 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, powiedzcie, ze warto nosic aparat! Czy slyszeliscie, ze ktos żalowal? Rozmawiałam teraz z mama, a ona na to, moze mi nie potrzebny, tyle lat chodzialm ju z krzywymi zębami to i moge dalej, ze to drogo, ze to męczarnia. Mówię jej, żeby nie patrzyła na męki. Kase też naciułam, tylko żeby praca była.... Ja chce bardzo aparat, chce miec proste ząbki!!!! Ale się zastanawiam jak mi 5-ki wejdą do łuku, jak one rozsną w środku buzi, równolegle z czwórkami. Doradźcie coś.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foisss
ja od niedawna mam aparat od września i jestem bardzo zadowolona, na samym początku miałam rozsuwaną szczękę żeby był szeroki piękny uśmiech :D i ten na rozsuwanie zdejmują mi już 29 grudnia i mam stały na dole i u góry, nie widsać ich prawie wcale super one wyglądają :)) ja jeżdże do drugiego miasta do ortodonty naprawde Warto w Toruniu na ul. kościuszki , bo robi niedrogo a widać żę zna się na tym ;)) pozdrawiam, jak jakieś pytanka to mówcie P.S. mam 16 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foisss
ja ni mam jeszcze zęba 3 i ona mi rozsuwała tamtym aparatem i po 29 vbędę miała chirirgicznie wyciąganego tego zęba i zakładany zamek na niego. facetka powiedziała że nie będę nosiła dłużej niż 2 lata :)) to nie jest żadna męczarnia to nawet ładnie wygląda :) już widzę po kilku misiącach jakie są efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foisss Dzieki, motywujesz mnie :-) Mam pytania: 1) masz metalowy czy kosmetyczny? Ile płaciłaś za jeden łuk? 2) Ile nosisz to cos na rozszerzenie szczęki? Czy widzisz efekty, że np. juz masz większą szczekę? 3) boli to rozszerzanie szczeki? 4) po ilu miesiącach zauważyłaś prostujące sie zęby? Nie wiem co jeszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foiss
do dory : 1) mam metalowy z gumkami ale wygląda bossko najładniej wyglądają moim zdaniem różowe jasne gumeczki lub turkusowe:) super ale można mieć teżprzeźroczyste lub białe :) jak kto woli 2) to na rozszerzanie nazywa sięexpander , nosiłam go 4 miesiące od 22 sierpnia i niedługo zdejmą go mam szerszą szczękę o 1,7 cm tyle zmierzyła mi facetka i naprawde wszyscy są w podziwie żę naprawde teraz jak się uśmiecham wyglądam jak gwiazda filmowa :D:D tylko że w aparacie :) i naprawde ciweszę sie z tego aparatu :) na rozszerzanie. 3) no codziennie przez 35 dni musiałam podkręcać, znaczy rodzice mi podkręcali a następne trzy miesiące sięstabilizowało. no to nie boli, ale to takie dziwne uczucie jest :)) na początku pierwsze dwa dni dziwnie się je aale teraz to już na niego uwagi nie zwracam nawet :) i mówie normalnie 4) no ja mam już jakieś 4 miesiące .. ale moje przednie ząbki wyszły już na prostą , i naprawde są równiejsze, na dole nie miałam bardzop krzywych ale naprawde wyglądają teraz idealnie praktycznie :) tylko będzie problem z tą trójką strasznie się boje tego chirurga :)) ale to chyba jedyna będize rzecz najstraszniejsza , jak chce byż piękna muszę cierpieć.. hmm co jezcze !?? NIE BAĆ SIĘI IŚĆ DO ORTODONTY, ja mam 16 lat ale żałuje że nie poszłam wczęśniej :) a ta pani z torunia to naprawdę cudotwórca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foisss
a jeśli chodzi o rozszerzanie, to zmienił mi się również układ buzi, bo wcześniej miałam bardzo wąskie usta ---> | |

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foisss
i nie wiedziałam że takie cudo jest wogóle i co potrafi :)) aparat ten kosztował 700 zł i on jest tak samo prszkllejany jak stały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foisss
a co do wieku to mój szwagier ma 25 lat i nosi aparat już 2 lata na górze i na dole i jest cenionym wykładowcą i profesorem na studiach i w niczym to mu nie przeszkadza i nie jest przez to uważany za jakiegoś dziwoląga, bo każdy teraz nosi aparat P.S. a jeszcze lepsze jest to żę mojej sąsiadki siostra ma 50 lat i założyła sobie aparat ;] ale dla mnie to już w tym wieku lekka przesada :P ale babka odważan i cenię ją za to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foiss
sorry szwagier ma 35 lat pomyłka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fajnie, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi!!! ja też chcę szeroki uśmiech!!!!! Ale przeważnie rozszerza się szczekę jak sie zęby nie mieszczą. moje na górze się zmieszczą, bo usunełam szóstki. I piątki co rosną równolegle z czwórkami maja to niby wejść na miejsce szóstek. Za to na dole pasowałoby rozszerzyc, bo ciasno i na dodatek mam troszeczkę cofniętą szczękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foiss
też miałam mieć kiedyś usuwane żeby mi sięzmieściły ( baba we włocławku chciała mi usunąć 2 zęby!!! ) ale tamta w toruniu się nie zgodziła powiedziała że szczęka jeszcze bardziej by się zapadła i miała racje!! puki zęby są zdrowe nie wolno żadnego wyrywać tylko je ratować!! w ten oto sposób będę miała wszystkie co to joty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foiss jak się zgodzisz to chetnie wpisze Cię do naszej tabelki, bo widzę, że jesteś świeża aparatką i na pewno bedziesz na tu doradzać..... :-D Podaj tylko jakieś dane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foisss
do tabelki ?:> a cio to ?? :) ale jak cośto jestem Inka i mam 16 latek, cio jeszcze potrzeba? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06_____X___________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X_______________________2_lata_________metalowy 42._ewelll___________22____________________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X____________________________ 44._amaalka_______________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X__________________________________kosmetyczny 46._gini*____________27____________________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X____________________________________________ 48._diam____________________12.06____X____________________________________________ 49._Gośka_24_____________13.12.06____X__________________________________kosmetyczny 50._Ewdzia________________________________________________________________________ 60._Cala____________20_______________X________________X____________________metalowy 61._foisss___________16_____________________________________________________metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×