Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Ja tez mialam luk na podniebieniu i to prawie przez caly okres noszenia aparatu. Nie wiem czy mi bardzo przeszkadzal. chyba bardziej mojemu mezowi :) Cala wysylaj to zdjecie to powiem ci czy moj drucik wygladal tak samo. Moj byl przymocowany do pierscieni ktore mialam na szóstkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, dziekuję :) One we mnie jakiegoś tam podziwu nie wzbudzają. Nio, mam na imię Klaudia :) Ej, no właśnie... My tu tylko nicków używamy, bo tak naprawdę nie znamy swoich imion. Nie wszystkich przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie prosze sie przedstawic :-), Dora zadanie dla ciebie nowa lista z imionami:-):-) Karolka-Aparatka- Klaudia-Cala :-) i co dalej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia jestem;) maluszku? no doobra:P ide się uczyć bo nauka to potęgi klucz, a jak zbierzesz 100 takich kluczy do zostaniesz sprzątaczką, a więc papa:* jeszcze wyśle do klaudia123@wp.pl fotki jakby jakieś fotki to wysyłajcie do mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrra jaka laka z ciebie O-O :-) śliczny uśmiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 165 prawie! maluszku? o wy wapna;P ale fajnie być -->maluszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie agra tylko agarra nie laka tylko laska, kurde pisałam to z zamkniętymi oczami chyba;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Ski my juz stare jesteśmy:-)hehe, chociaz czuje sie jak dziecko, dla mnie jesteś maluszek:-), ze slicznymi kolorowymi gumeczkami:-), a juz wiesz jakie beda nastepnym razem:-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja orto chce mi założyć wstrętne, metalowe druty. AAAAAAA sprzeciwie się, podobno dobrze mi to wychodzi czyt. buntowniczka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to dopiero jestem maluszek w sensie wzrostu 156 cm :( ale nie czuje sie jeszcze wapnem w koncu to dopiero 23 wiosenki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tatonka tez mam 23 latka:-)no w maju 24 bedzie:-), ale zeby odrazu wapno;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noszę już aparacick 2 miesiąc. Jest naprawdę bardzo ok. Nic mnie nie bolało, wszystko mogęjeść. Spodziewałam się dantejskich scen a tu takie miłe zaskoczenie.:-) Moje pytanie: Czy z aparatem można się opalać w solarium, bo przecież biżuterię się zdejmuje, bo może się nagrzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo z was takie wapno jak ze mnie maluszek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala ja mialam troszke inny sama taka literka A bez zadnych dodatkow ale za to byl wielszy tak mi sie przynajmniej wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj na wapno to ja sie zgadzam - koncze w tym miesiacu 23 lata, ale czuje sie na jakies 18 i wygladam tez młodziutko ( jak mi ortodonka powiedzial ze z wysunieta zuchwa bede wygladac młodziej to sie przeraziłam :P ) ps na imie mam kamila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igunia90 ja sie opalalam i nic nie czulam zeby sie nagrzewalo. ogolnie robilam wszystko i jeszcze wiecej czyli rowniez te zakazane orzeszki i chipsy jadlam. aparatka- ja mam urodzinki w czercu i tez mi stuknie 24. Dobry z nas rocznik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka - dziekuje :D A ja jestem Madziulinda, czyli szumnie piszac Magdalena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CaOH2
Sorry za pytanie, moze jest glupie, ale......... Czy zakladanie aparatu BOLI????? :P Jestem juz po wyciskach, czekam na opis leczenia i zakladam aparat! Oby nie bolalo....... Oby nie bolalo.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ciagle ktos do mnie przychodzi i nawet poczytac nei moge co tam u was.wszyskim zadanai tlumacze...a normalnie powiem wam ze mi was brakuje!:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry ten rocznik :-),ktos pytał czy zakładanie aparatu boli:-) Nie boli nic nie boli moze troche jak pierscienie sie zakłada ale to tylko kilka sekundek moze byc nieprzyjemnie:-) ide do mojego chłopaczka, do później aparatki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zszokowana... Dzis sie przyjrzalam dokladnie moim zebom.. Mam aparat na gorze - gora sie jakos tam pewnie prostuje, za to dol... z jedynek i dwojek robi mi sie \'harmonijka' !!! Nigdy nie mialam takiej wady, wypychalam tylko jezykiem przednie dolne jedynki, wiec troszke do przodu byly odchylone (praktycznie niewidoczna wada). Teraz jak mam aparat na gorze i pierscienie, to widocznie moj jezyk juz w ogole nie ma miejsca i wypycham teraz dodatkowo dolne dwojki! Tylko ciekawe,czemu nierowno sie wypychaja.. Taka \'harmonijka\' to jedna z najbrzydszych wad, nie mialam tego nigdy ani u gory ani na dole!! Nastepna wizyta w kwietniu, a ja jestem zalamana, bo mam aparat tylko miesiac... To w dwa miesiace bedzie masakra... W dzien sie jeszcze moge pilnowac,ale w nocy znow bede wypychac te dwojki jezykiem... Aparat na rozszerzenie (wlasciwie spionizowanie) dolu bede miec dopiero za 2 miesiace... Orto twierdzila, ze najpierw trzeba gore zakaldac, potem dol (bo jej sugerowalam,ze moze jednak najpierw dol...). Naprawde jest taka regula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda a ja mam narazie tylko dół, i w niczym to nie przeszkadza:-), tak mi sie wydaje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ato malpa z tej ortodontki... Ja MUSZE miec dol rozszerzony, po prostu mam trzonowce wychylone lekko do srodka i nie mam miejsca na jezyk. Opieram go na dolnych jedynkach. Teraz, jak mam aparat na gorze, ktory mi zaciesnia zeby i pierscienie, to juz w ogole sie chyba udlawie tym jezykiem... Mowilam orto, ze najpierw bym dol chciala... To ona, ze musi najpierw gore. Bez sensu... Teraz bardziej wypycham dolne, a dolnym zebami tez wypycham gorne... Myslalam, ze orto kuma jaka mam wade... Mi naprawde nie chodzi o estetyke, tylko o to,ze mi sie wszystkei zeby ruszaja i ze kiedys sie udlawie wlasnym jezykiem, bo wada postepuje i dolna szczeke mam coraz ciasniejsza... W ogole ona tez chce mi gore rozszerzac, nie wiem poco jak ja mam dol duuzo ciasniejszy od gory i to razem nie pasuje... Zrobi mi ta sama wade tylko w 'szerszym' wydaniu zamiast dopasowac dol do gory :( Ech, dlugo by opowiadac... Bede tlumaczyc i pertraktowac. Jako dziecko dlugo bylam leczona nieprawidlowo, pozniej wpadlam na orto ktora skumala moja wade. Ale te aparaty ruchome to niezbyt sa dobre do skomplikowanych wad... Mialam praktycznie wyleczone i wszystko od nowa zaczelo swirowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba po prostu jej rozrysuje co sie dzieje w mojej buzi, bo jezykiem wypycham przod,ale tez trzonowce mi sie zle opieraja - gorne wciskaja dolne i przechylaja je do srodka.. Robi sie ciasniej, no to ja mocniej jezykiem wypycham przednie zeby... Pochrzaniona mam ta moja wade, naprawde. Niby wyglada w miare, ale ... to trzeba wyleczyc, zeby nie postepowalo , poustawiac zeby i to tak, zeby wada nie wrocila, bo tego sie boje najbardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kociulinda chyba nie powinnaś mimo wszystko panikować może orto ma rację ja tez mam tylko gore założoną chociaż doł też potrzebuje aparatu. orto twierdzi ze tzrba 3 miesiace odczekać az troche gora sie ustawi że mieć pole popisu u dołu:) nie martw sie pewnie u ciebie tez tak jest masz damona a według prawie wszystkich orto to świetny aparat który jest w satnie poszerzyć gorną i dolna szczekę:0 pomyśl jaki będizesz miała hoolywoodzki uśmiech od 8 do 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala:) dziekuję za zdjątko twojego cuda w końcu wiem jak to wyglada. Pewnie już pisałaś wcześniej do czego to służy ale ja gapcio nie doczytałam i teraz chętnie się dokładnie dowiem jak bedziesz miała chwilkę to napisz kilka słów o tym metalowym cudzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×