Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Noo. Ani razy nie musiałam powedzieć sobie : dość te frytki/cola/kurczaczek/itp itd odpada. Zawsze jem ile wlezie i jest nawet:D ale chciałabym przytyć w co poniektórch miejscach chodziać tlośę:) ok jutro nartki albo szpital bo się uparłam jechać na nartki, już mówiłam więc ide Szymon się zaczyna;_) Papa:* jak jakieś foteczki to do mnie!!!!!!!!!! mycha.jm@wp.pl albo eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczynki za miłe slowa! Ale gdyby nie Wy to nie byłoby tego forum. Temat by istniał, ale nie byłoby nikogo! To Wy go rozkręcacie! ❤️ Agarra - po 2 tyg. zauważyłaś zmianę???? To supcio! ja tez tak chcę! Idę spać, dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez uciekam spac, niesetety jutro rano trzeba wstac do pracy... Dobranoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOBRANOC PANIENKI:) BUZIAKA NIE DAM BO MI ZNOWU TEN POKURCZ ZAZDROSNY SCENE ZROBI:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jeszcze zapodaje link do systemu Damon, bo ktos sie interesowal. To informcje n/t systemu Damon i wyniki badan na jakiejs stronce dla ortodontow. http://www.polorto.com.pl/pl/index.php?tytul=System+Damon%2CNowosci%2COrtodoncja%2COrtodoncja+dla+lekarza Konkrety sa w ostatnim artykule p.t. System Damon - Wiedza ukryta za systemem Ale to i tak wyglada na propagande :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bry:) SUNSHINE juz w miare ochłonęłam ;> No, a inni tylko potwierdzają, że do siebie pasujemy, wiec bez zdrad mi tu! Jak coś będę miała świadków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala - co Ty wstajesz o 5.30? Wyłaczasz w ogole komp na noc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane dziewczynki:) To prawda że Dora jest kochana:) zawsze pamięta o nas i różnych sprawach o ktorych żeśmy rozmawiały🌼 i dziekuje za pocztowke już czuję moc aparatu:) szczegolnie dzis bo jak wstalam to dwojki zaczely mnie bolec:) Ski dziekuje za foto straszna z ciebie chudzinka ale nie przejmuj sie z czasem nabierzesz gdzie trzeba:) Cala i SUNSHINE dziewczynki wy macie jeszcze jakies watpliwosci ze do siebie pasujecie???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabliczka1983
Od tygodnia mam założony stały aparat ortodontyczny, górny łuk porcelanowy, dolny metalowy. I każdego dnia od chwili założenia myslę tylko o tym, żeby go.... zdjąć!!! Juz samo zakładanie nie nalezało do najprzyjemniejszych. Potem pamiętam tylko rozwierający ból zębów oraz ranienie języka i podniebienia. Na drugi dzień obkleiłam się woskiem, było trochę lepiej. Jadłam papki, jogurty, miksowane owoce. Po kilku dniach w pracy zasłabłam. Mam trudności z mówieniem, chociaz mój orto zachwycał sie że świetnie sobie z tym radze. To głównie wina plastikowej nakładki jaką muszę nosić na górne podniebienie, żeby zęby dolne i górne nie stykały się ze sobą. Po tych kilku dniach męczarni dojrzałam do decyzji: zdejmuję dolny łuk i tę cholerna okropną nakładkę!!! Oprócz niewielkiej wady zgryzu mam górną jedynkę nieco wysuniętą "przed szereg" i o jej schowanie głównie mi chodzi. A mogę to zrobić z użyciem tylko górnego łuku. NIe mam więc zamiaru się tak dalej męczyć, zwłaszcza że od tych kilku dni muszę brać leki uspokajające żeby nie zwariować. Mam nadzieję, że dzisiejsza wizyta u mojego orto pozbawi mnie dolnego łuku i nasadki i że z górnym jakoś wtedy lepiej sobie będe radzić. Chcę wreszcie normalnie coś zjeść. A przez tę nasadkę jesli zeby się ze sobą nie stykaja to jak mam cokolwiek pogryźć?!? Mam cięzką, odpowiedzialną i wyczerpującą prace i muszę być dyspozycyjna. Czy ktoś może mi coś poradzić na tę sytuację lub napisac jak się żyje z górnym łukiem? Czy można normalnie jeść? PROSZE O ODPOWIEDZI NA MAILA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Emma :) Aż takiej pamięci to nie mam :) Czasem mi szwankuje, ale staram się zapamiętać wszystko :D Jutro Walentynki ❤️ Jak je spędzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema;) wrociłam.... poobijana i obalała< uczylam sie jezdzic na desce:P > ehhh cieżki to sport.... Cala, dopiero dzisiaj sprawdzilam poczte z Twoim przepieknym aparacikiem.Fajnie wam ze macie juz załozone.. czy zawsze pierwsza wizyta u jakiegokolwiek orto jest bezpłatna/powinna byc?????????? Dora, bylas juz na wyciskach????? nie chce mi sie czytac poprzenich stron..albo powiedz na ktorej stronie o tym rozmawialyscie, bo mnie ciekawi jak przeżyłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis dostalam dwa opakowania tabletek gratis od ginekologa:D bo mial probki:D jeeee 50zł w kieszeni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO do ślubu Calej i Słoneczka, to mogę być dziewczynką z kwaitkami;-) Tylko mam nadzieje, że ten ślub będzie niekonwencjonalny jak śllub Meansona i zamiast lakierek będe mogła włożyć trampeczki ,a zamiast brylancików pieszczoszkę ps właśnie wrróciłam z nartek, z nó.żką lepiej:-) Jutro pewnie też nartki a czwartek Swiat Basenów w tarnowskich, faajnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski do cholery :P Kogo? Czego? Cali !!! Do u understand? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj komp był wyjątkowo włączony przez całą noc bo ściągaliśmy Piłę 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE, jak to dobrze, że to Ty dbasz o zabezpieczenie w naszym związku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciła moja dru... trzecia miłość :D malutka22 :) Wyszlalas sie chyba, co? A nauczyłaś się chociaż? :P Pierwsza konsultacyjna wizyta powinna być bezplatna. Ale wiadomo to zależy od ortodonty. Najlepiej jak zadzwonisz, zapytasz i od razu się umówisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to Apocalypto jest swietny! Oglądałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki 🌻 pisze zeby sie pozalic :( byłam dzisij u orto i plan leczenia jaki mi przedstawiła mocno wbił mnie w fotel aparat stały góra dół + prez cztrey miesiace hass na rozszerzenie szczeki + wyciągi miedzyszczękowe po 4 miesiacach jakies cudo na podniebieniu ( cos takiego jak ma Cala) do zakotwiczenia 6 + twin forces ( pani ortodntka okresliła to jako metoalowe zawiasy zeby wysunać zuchwe) i jeszcze do tego jakies nakładki zeby zniwelowac zle nawyki językowe Do tego stwierdziła ze jestem trudnym przypadkiem i wcale sie nie pali do tego zeby mnie leczyć a poza tym leczenie bedzie bardzo uciazliwe dla mnie( majac tyle oprzyrzadowania w gebie) Jak wyszłam od niej to miałam łzy w oczach. :( A w ramach posieszenia i rizrywki zapisłam sie na kurs prawa jazdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gupia picza z tej Twojej orto Kamisiu:( i co teraz??? zdecydujesz sie na ktoras z poprzednich wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to ja naprawde zwatpiłam w cale leczenie :( Ta ortodontka jako jedyna chciała leczyć mój tylozgryz a reszta chciała wyrywac zeby - miałabym proste zeby ale tylozgryz by został Nie wiem co robić.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sory Cala. Prezprosiny dla CALI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×