Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

nie martw sie to nie jest złe wcale:) te zakladane z tylu robia sie takie zolte paskudnie czasami i to wszystko co jest w nich wnerwiajace. bo na przod zakladaja jakies lepsze juz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
aha:) a po jakim czasie od zalozenia aparatu zalozyli Ci "dodatkowa ozdobe":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
no tak... :)) ale kiedy Ci sie szpary porobily :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
dzieki :) za wyczerpujaca odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
juz wszystko wiem :) i to do konca masz to miec;/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem:( powiem Ci 16.04:P nie boj sie tego:) to nie jest wcale złe naprawde. czytalam tu o gorszych sprzetach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
ok :) Moze nie ze sie boje... tylko chce wiedziec co moze mnie czekac... hehe wole wczesniej wiedziec:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
hehe no dobra nie bede myslala na zapas :D moze tak lepiej :P zyc w niepewnosci:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
heh :) podoba mi sie Twoje podejscie do sprawy ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
hehe mysle ze to dobrze :D Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak powaznie to z istnieja te wszystkie gadżety na podniebienie dowiedziałam się z tego forum:) czyli jak założyłam aparat. gdybym wiedziala wczesniej to chyba bym sie bala ze mi takie cos wcisna i bym zrezygnowala. a tak na kazdej wizycie mam jakas niespodzianke:) i dopóki to nie jest zadne gówno na podniebienie to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
ja wiedzialam ze takie cos istnieje ale wiedzialam ze to mnie nie dotyczy na szczescie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basha
do aparatki z dluzszym stazem 30 Tak chcialabym miec to wszystko juz za soba... W przyszlym tygodniu pojde jednak na konsultacje do kogos innego. Jezeli wszystko potwierdzi w czerwcu zakladam aparat - jak mam ustalone. Nie od zawsze mialam ten praoblem z zebami. Ale kiedy wyrosly mi 8-ki, zeby sciesnily sie, a ze nie mialam luzno, powykrzywialy sie na wszystkie strony. Niby zeby mladrosci... a jedna ortodatka powiedziala mi kilka lat temu... "moze wyrosly glupiemu na pocieszenie?" Jezu! Zadnego wspolczucia!!! Tak sie tego wstydze, tych krzywych zebow, ze unikam rozmow, usmiechania sie... Zrobie co bedzie trzeba, anwet jezeli chodzi o ta martwa jedynke, poswiece ja... Tylko potrzebuje pewnosci, ze jest to sluszna decyzja. Dzieki Ci aparatko, za odpowiedzi. Odezwe sie wkrotce. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry aparatki:-) A mnie dotyczy to gówno na podniebienie i sie strasznie tego boje:-(, nie chce wiedziec jak to sie nazywa dopoki mi nie założą bo sie naczytam o tym bzdur:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łańcuszek tez miałam, tylko miesiąc nosiłam, ale nie na cały ryjek, tylko od 6 do 3 chyba, dużo jest gadzetów :-), jakąs spręzynke też miałam, i teraz znów mam:-) Danonek nie bój sie tego la=ńcuszka, nic strasznego:-), wszystko da sie przezyć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znacie może jakąś pastę lub płyn do płukania na ranki na dziąsłach?? porobiły mi się od częstego szczotkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
witam:) Mała Lenka - płyn Eludril lub Meridol - są świetne na raki w buźce Basha - kiepsko ze nie usunęłaś 8 kiedy wychodziły.. nie byłoby kłopotu.. ja miałam dolne obie wycinane właśnie dlatego ze zaczęły wyrastać i krzywiły (ścieśniały) dolne jedynki i dwójki - jedynki zaczęly na siebie przez to zachodzić - i orto kazała natychmiast obie wydłutować (nie noszę na dół aparatu) i ząbki powróciły do stanu sprzed wychodzenia 8 - czyli są znów proste i nie zachodzą na siebie ani nic :) będzie dobrze - a jak trzeba będzie tą i tak uszkodzoną 1 wyrwać - inny ząb wejdzie na jej miejsce i tylko ty będziesz wiedzieć ze to nie 1 bo ogólnie takich rzeczy się nie zauważa jak się nie wie :) ja miałm usuwane dwie zdrowe 5 do aparatu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki muszę lecieć do apteki zaraz:) a jak na miejsce 1 wejdzie 2 to różnicę na pewno będzie widać no chyba że to są zęby na dole wtedy raczej to nie zrobi różnicy chyba że ktoś się zacznie mocno przyglądać to zauważy że coś jest nie tak, moja koleżanka tak miała i widać było ale głupio to nie wyglądało raczej normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
pisała że to zęby na dole:) poza tym niektórzy mają takie hmm... nie wiem jak to określić.. takie "cienkie" ząbki na przodzie na dole - takie 1 i 2 - no cienkie takie - to w sumie nic a nic nie byłoby widać.. tak myślę :) zresztą - no chyba ten lekarz zdaje sobie sprawę jak to ma na koniec wyglądać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zawsze dobrze da się to porzewidzieć a widać będzie zawsze że jest inaczej jeśli się ktoś przyjży no ale mało jest takich ludzi się ciągle gapią komuś w zęby żeby coś wypatrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🌻 podaje linkdo fistorii dziewczyny która też miala usuwaną 1 (zdj tez tam sa) http://www.public.iastate.edu/~lora/braces.html MAm juz wyznaczony termin u chirurga na 11 kwietnia wiec aparat bede miec 16 {serce] :D mam pytanie do aparatki z większym stazem - po jakim czasie zamknęly sie u Ciebie luki po wyrwanych zebach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
po usunięciu ogólnie wszystkie zabki sie porozsuwały i były luki między nimi, teraz, chyba od stycznia były zacieśniane - teraz luk nie ma, sa tylko miedzy 4 a 6 na którym sa pierscienie ale to pewnie dopiero płytka reten. zamknie ostatecznie (?) ale juz malutkie bo wyciorek się nie mieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smiech na sali
nosze aparat od 7.5 miesiaca.2 dni temu mialam wizyte i zalozyli mi sprezynke - tylko nie wiem po co ta sprezynka?? i wyciagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×