Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

oj nie bój się Kaju będzie dobrze ja też się bałam jak wszyscy zareagują i że będzie mnie boleć ale się okazało że ludzie byli zdziwieni ale w pozytywnym sęsie nie spotkałam się z żadnymi niemiłymi uwagami wszyscy wręcz przeciwnie mówili żebym się uśmiechneła bo oni nigdy nie widzieli tak z bliska i chcą zobaczyć dokładnie:) później zainteresowanie spadło tzn po 2 dniach i już się nie interesują i nie zwracają uwagi z wyjątkiem 2 koleżanek które zauważyły po 2 tygodniach i kolegi który zauważył po 3 tygodniach ale to wyjątki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Dzięki za miłe słowa o mojej wytrwałości :), sama jestem z siebie dumna :D. Dzisiaj byłam na zdjęciu szwów, panie nie mogłu uwierzyć, że nie wzięłam ani jednej tabletki przeciwbólowej, wszystko się pięknie goi, w z wiązku z czym termin usuwania drugiej 8 ulega przyspieszeniu i jest to już... ten piątek :D, co mnie szalenie cieszy, bo dzięki temu mam tydzień czekania zaoszczędzony. Wiadomo, boję się po ostatnim razie, ale wiem, że już gorzej być nie może i że przeżyję. Zostaną mi jeszcze nieszczęsne czwórki, no i w końcu spełnienie moich wieloletnich marzeń, czyli aparat.. Korci mnie, by zapytać się panią chirurg, czy nie można usunąć tej 8 i od razu czwórek, chociaż jednej, co Wy na to?, myślicie że takim pytaniem się wygłupię? Ja również baaardzo proszę o przesłanie mi Waszych zdjęć, będę wdzięczna 🌻, mój adres: ewinek84@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wlasnie wydlutowano dolna óseme.... jejku!! takie to nie przyjemne i i tak sie umęczylam ze lepiej nie mowic.. wczesniejsze gorne osemki to naprawde nic... Dora- ja ci zycze powodzenia- ale musisz sie nastawic na najgorsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pibi ---> to ja juz nie wiem jak to w koncu sie nazywa bo jedni mowia hyrax a inni aparat hassa...a ja tez mam takie cos na tylnych zebach zaczepione tzn takie chyba akrylowe plytki polaczone sruba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati24 dziekuje za zdjecia fajnie te zolte gumeczki wygladaja:D jak juz bede miala aparat to tez oczywscie wam przesle no jak bedziecie chcialy:D, sunshine---> tobie tez bradzo dziekuje:D takie polaczenie kolorkow jak u ciebie jest super:D w ogole macie juz takie sliczne i proste zabki...ehh jak ja wam zazdroszcze;d pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała_Lenko, dlatego ja na usuwanie ósemek umawiałam się w piątki. Pierwszą miałam usuwaną w poniedziałek, jak dl amnie to był błąd. Szłam pierwsza, potem tato zawoził mnie do pracy, autobusem sama bałam się jechać (zresztą nie bardzo to byłoby wskazane w moim przypadku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Sunshine to chyba Tobie zrobila sie przerwa miedzy jedynkami prawda? Ile ja mialas:( Albo nie wioem komu sie zrobila :P Aparatki powiedzcie mi :) bo ja mam takie wrazneie ze mi sie robi :( Tylko nie wiem czy tak ma byc nie mam pojecia nie chce jej!!! Pomozcie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi co to tego hassa. Ja miałam zalecenia rozkrecania ga przez 24 dni, ale wiem że ilość rozkręceń zalęży od wady jaką się ma. Dziewczyna u orto która była przedemną tez miała hassa i miała go rozkręacać przez 20 dni. Szparka (mało powiedziane)-szpara zrobiła mi się po ok 20 dni. Ale teraz po 1.5 miesiąca szparka ta się zmniejsza. Moja orto powiedziała że tak ma być i być może nawet zęby spowrotem się nałożą. Najważniejsze w tym wszystkim jest to że tylna część szczęki została rozszerzona, ale resztę poprawimy apratem . Ja niestety mam go nosić 6 miesięcy. Potem normalny aparat a dla utrwalenia tego co zrobił hass i jescze przez 8 miesięcy rotator(masakra). Rozkręcanie czujesz przez chwilkę ok 2 min. potem ok. Ja miałam problem żeby sama rozkręcać śrubę więc robił to mój mąż. Do tej pory mam problem żeby zjeść skórkę od chleba, ale raczej wszystko wcinam. Niestety dalej trochę seplenie i to najbardziej wkurza. Ale cóż....Aparat będę nosiła 3 lata, góra i dół, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hyrax i hass służą do tego samego, z tą różnicą że hyrax zakończony jest pierścieniami a hass platiskowymi nakładkami nałożonymi od 4 do 6 zęba (maja orto mówi że hass jest skuteczniejszy). Jak wygląda hass pisałam już wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danonek, tak to ja ją miałam:/ cudowna szpara... pojawila sie, orto na kolejnej wizycie zalozyla mi na cala szczeke to ścieśniające g**** zwane wyciągiem gumowym i do kolejnej wizyty szpara zwiała:) ale teraz zdjęła mi ten wyciąg i widzę że znowu powoli się tworzy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym- zrobila mi sie po rozsunieciu zebow dziurka na jednym z nich- na tej sciance ktora sie wczesniej stykała ze scianka innego zęba:( nie mam pojecia jak dentysta tam dotrze:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Fantazya dzięki za przybliżenie mi tego hassa :P Znalazłam coś takiego http://www.ortolab.pl/oferta/04.html czy to drugie z plastikowymi nakładkami na ząbki to właśnie Hass? Dziewczyny Sunshine i Kati dzięki za zdjęcia macie śliczne gumeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanazya napisz mi też czy nosisz bezpośrednio aparat stały na dolnych ząbkach. Bo ja właśnie będę miała Hassa i aparacik na dół najpierw i nie zrozumiałam orto czy będę go miała (aparat) jak mi się ząbki podprostują czy od razu ? Jeśli masz taką sytuację, to napisz mi jak to był w twoim przypadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Lenko chciałaś widzieć jak wygląda ta maska, którą będę nosiła. Wejdź sobie na tą stronę http://www.stom-orto.pl/ortodoncja.htm i zjedź na dół, tam jest taki koleś z tym czymś na twarzy. OMG aż się przestraszyłam... będę w tym wyglądać jak obcy ;| ale czego się nie robi dla prostych zębów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi----> wow..... ale maska. powodzenia w noszeniu. pierwszy raz cos takiego widze. nie wiedzialam nawet ze cos takiego jest. trzymam kciuki. :) pomysl o efektach i o slicznych zabkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka - to mnie nastraszyłas :O ale nieprzyjemne bo boli czy ze bardz szarpia szczeka? ja sie boje, ze dostane krwotoku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi, niezła ta maska:-), ale dasz rade bedziesz miała za to śliczny uśmiech:-) Dorka, nie bój sie 🌼, a jak masz okres to co nie boisz się krwotoku??, bedzie dobrze zobaczysz, poleci i przestanie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora -> dostajesz znieczulenie tak mocne ze nie czujesz nic..ani ze ci rozcinaja dziaslo, ani ze ci podwazaja, ani ze piluja wiertlem, ale... jest duza bardzo sila nacisku i to boli, mam pocharatane wargi od tego sprzetu-bo tam trudno sie dostac- ponad godzine męczarni. jesli choci o krew- to nie ma duzo, wszystko jest na waciku- juz myslalam ze najgorsze mam za soba.. a dzis.. spalam tylko 3 godz, ciagle jem ketonal, buzia jest tak spuchnięta ze wygladam jak chomik(na maxa) przyjkladam lód aa i mam gorączke.. ogolnie- do d... Przepraszam ze cie nastraszylam-ale ja jak wytrzymalam to ty tez dasz rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja cierpię kolejny dzień. Naprawdę czuję się jakbym dopiero miała założony aparat. Dziś zjadłam pączka ze łzami w oczach. Zębów na przodzie u góry nie czuję wcale, a tył cały boli przy gryzieniu. Oczywiście pierścienie obcierają mi o policzki i język więc nie jest za ciekawie. Ale dam radę :) Przyślijcie mi proszę fotki. Sunshine23+1 prześlij mi fotki swoich gumeczek bo nic nie dostałam a wysyłałaś podobno :) Inne dziewczyny też zapraszam do wymiany fotek. kati1982@poczta.fm Idę zjeść kisiel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh...dzięki dziewczynki :*:) Na prawdę ta maska wygląda okropnie ale jak ma pomóc to czemu nie . Z początku będę ją musiała nosićjak tylko przyjdę ze szkoły i na całą noc a później to już tylko nockami . Mam nadzieję, że będę cierpliwa i nie leniwa :D ;] co się często zdarza..niestety:P Nusienka strasznie się boje, że także będę miała dłutowane ósemki, a z twojej opowieści nie wygląda to kolorowo :( ale chyba w gruncie rzeczy lepiej wyrwać8ki niż 7ki bo te nieszczęsne 8ki ponoć strasznie szybko się psują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi, jak 8 rośnie w strone siódemki, w jej korzen to raczej lepiej wyrwac 8 bo moze przy okazji zniszczyc 7, więc lepiej sie pozbc tych wstreciuszków 8:-) Nusienka, dzielna jesteś🌼 Kati, trzymaj sie z obolała buźką:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati a ja nie dostałam twojej fotki. jak kogoś pominełam inie wysłałam zdjęcia, to prosze o adresy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze przyjrzałam się mojemu zdjęciu to chyba delikatnie 8ki idą w 7ki, to nie wiem 30 kwietnia idę na wizytę i wszystko się wyjaśni. A powiedzcie mi ile płaciłyście za dłutowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek jejkiuuuuu
Sunshine aha :( mi sie wlasnie robi szpoara :( wizyte mam pod koniec kwietnia ale ja jej nie chce !!! :( a co bedzie po zdjeciu aparatu ztrobi sie znowu ;/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, no mysle ze musi orto zrobic tak, zeby nie zostalo:/ ja tez nie chce szpar. jechalam dzis z kumplem autobusem i podczas rozmowy mu sie gapilam w paszcze bez przerwy- bo on ma szpary miedzy kazdym a kazdym zebem:/ nie tylko miedzy jedynkami. ciekawe jak u niego by wygladalo leczenie- no bo jak za duzo zebow to mozna wyrwac, a jak za malo zebow to co, dokleic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka już Ci wysłałam. Przepraszam. Tak łapałam maile z różnych stron gdzie zauważyłam :) Ja do 20 w pracy jestem :( I już myślę co zjem na kolację, żeby mocno nie bolało. Dziś chyba jakiś makaron z sosikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati, dziekuje ładnie jak wszystkie gumeczki sa żółte, widze ze zainspirował Ciebie zółty kolorek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no zainspirował :) Tzn ja z dołem to miałam taki problem, że zawsze miałam łańcuszki więc pytałam orto jakie kolorki łańcuszków ma - przeważnie bezbarwne i różowe więc takie kolorki miałam na dole. A górę zmieniałam na różne (różowe, niebieskie itd). A teraz nie mam już łańcuszka więc postanowiłam wziąć żółte a górę bezbarwną bo na wesele idę niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też poproszę o zdjęcia: malutkamalaja@o2.pl W sobotę idę do orto. Zrobię zdjęcia w przyszłym tygodniu, wyślę Wam. Nie widzę żadnych efektów, poza małymi szparkami tam, gdzie zęby nie potrzebują prostowania i ruszaniem się prostych zębów. No i w jedno miejsce nie ma mowy o włożeniu nitki dentystycznej. Chociaż wydaje mi się, że dół jakby się poprawił, ale zapomniałam zrobić miesiąc temu zdjęcie i nie mam porównania. Jestem dziś bardzo zmęczona, cieszę się, że jutro już piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×