Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość strachliwa
Właśnie mam nadzieje, że uda mi się w sierpniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Widzę Anicca, że lekko wciągnęło Cię forum:))Ja nie zawsze piszę, ale codziennie czytam co Wy piszecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strachliwa a no masz racje tak z deczka sie wciągnełąm, ale sądze ze to kwestia czasu jak juz przyzwyczajesie do tego metalu i nie bede miec tyle pytań co teraz to napewno już przystopuje z tym siedzieniem nad tym forum........ A Ty napisz cos o sobie jaki aparat gdzie ile latek itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annica, nie wiem czy już ktoś Ci powiedział dlaczego masz tyle antenek, bo nie doczytałam jeszcze wszystkiego :) . Na te antenki zakłada się wyciągi. Ja zakładam wyciągi na dolne trójki i pierścienie. Wyciągi to są takie malutkie gumeczki. Nie wiem dokładnie do czego służą. Orto mi mówiła, ale zapomniałam ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa dzięki za informację, no nikt mnie nie oświeciła o co loto z tymi antenkami....... Wyciągi??? Jeszcze coś nowego..... ale jak bede u otro to ją przepytam z wszystkiego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Anicca! Ja mam 23 latka:)Zakładam aparat porcelanowy w Poznaniu. Koszt ok.1800zł (miało być 1700, ale chyba podrożało):( Za pierwszą wizytę zapłaciłam 130 zł + zdjęcie 35zł, ale za to nie płacę za druga wizyt, którą mam w ten czwartek. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wiem do czego służą wyciagi :). Mają one na celu wysunięcie jednej ze szczęk i wyrównaniu zgryzu. Znalazłam na forum aparatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strachliwa dzieki za wiadomość zakładasz porcelanowy na góre tylko czy dół tylko?? No ja tez byłam anpalona na ta porcelane ale w ostniej chwili odmówiłam bo mi otro nie poleciła ze niby trzeba bardziej uważac z jedzieniem bo sa kruche i sie przebarwiają.........ale jak jest to nie wiem......... Czyli we czwartek juz zakładasz tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Nie w czwartek jeszcze niestety nie:(Dopiero dostanę skierowanie na wyrwanie ząbków...muszę usunąć dwie piątki. Na razie zakładam tylko na górę ze względów finansowych, ale mam nadzieje, że szybko uzbieram kaskę na drugi łuk. Porcelanowy zakładam ze wzglądu na swoją pracę. bede czuła większy komfort:)Ale na dół założę może metalowy...zobacze jak w pracy zareagują na mój aparacik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że pierwsza dziś jestem :) miłego dzionka Aparatki :):):):):):):):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OsOs, moja przyjaciolka ząbki miała troszke powichrowane u góry, a jak zaczęły jej wychodzic osemki, to jedynki zaczęły jej sie mocno krzywic( nosila niecale dwa lata, teraz ma retencyjny przyklejony od wewnątrz) ja za to miałam wadę okropną. u góry miałam tak stłoczone zęby, że jedna dwojka to praktycznie rosla w podniebieniu (za trojką), a druga tez była bardzo wykrzywiona i cofnięta przez brak miejsca. ale po 8 m-cach juz jest gora prawie że idealna, aż nie mogę sie napatrzeć i przeżałować ze tak pono zdecydowałam sie na aparat. wyobraz sobie, ze ja tez mialam sie leczyc na Slonecznej, nawet tam zrobilam wyciski i zdjecia. ale znalazłam gdzies na Forum opinie ze przedłużają tam leczenie ile sie da, zeby oskubac z kasy, no i ceny tez były duzo wieksze (np Hyrax 750zł)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co.. ostatnio mnie załalała kumpela... tzn kumpela za duzo powiedziane- znajoma. Cieszyła sie z aparatu jak my wszystkie, nie miala nigdy problemow z zebami, dentysty wcale nie musiala odwiedzac, po zdjeciu aparatu zaczela zalowac ze go w ogole zakaldala- bilans: 8 dziur Ponadto: aparatu nie ma juz rok, a zeby wciaz takie jakby nie jej, mowi ze na zimno i na cieplo sa tak wrazliwe ze oszalec mozna... ehhh.. mam nadzieje ze jest wyjatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda G
witam wszystkie aparatki!!! czytam was codziennie i ucze sie, pocieszam, strasze:) tym co piszecie. Ja w te sobote mam miec zakladane separatorki jesli mojej orto nic nie wypadnie. Dzis nastarszyla mnie troche sunshine 23+1 wiadomoscia o tej swojej znajomej jednak pocieszam sie ze kazda z nas mniej lub bardziej ale przechodzi aparat indywidualnie jedna boli, druga nie , inna bola separatorki a inna aparat. Mam tylko nadzieje ze jakos to przetrwam bo zawsze uchodzilam za twarda babe i nie chce aby moj wizerunek zmienil sie przez aparat:) Zreszta mysle ze kazda z nas cieszy sie ze ma swoj upragniony aparacik na ktory odkladala duzo pieniedzy. Efekty sprawia ze zapomnimy o najwiekszym bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
agaga23 wyobraz sobie ze ja tes zrobiłam tam zdjecia i wyciski nawet .. ale Jak sie dowiedzialam ze aparat kosztuje tam 3000 zł za oba łuki hyrax 750 ... to stwierdziłam ze na 1maja jest taniej .. :) tamta klinika jest wogole moze i ekskluzywna ale nie teges .. Moja kolezanka leczyla tam sobie zabki aparat nosiła 2 lata i 8 miesiadzy wade miała spora ale zabki byli juz idealnie proste po poltora roku .. wiec samo to mowi za siebie odolnie nie mam dobrego zdania o tamtej ortodontce:) Nie ma porownania z Ta :D i napewno jest tansza :) a efekty widac od razu :) No Ja taz mam nosiac cos koło 2 lat :) to wszystko zalezy od tego jak przesuwac sie bede zabki :D? twoja kolezanka ma taki drucik przyklejany od zawnatrz ortodontka cos wspominała ze ze tas taki bede musiala miec i na dole i u gory :) he he Pozdrawiam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparaatka-
No nie moge Ryjek na forum sie pojawił, ja tez mam nadzieje ze ta twoje kumpela to wyjatek:-(, ja tek nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOje słoneczko się pojawiło;) jeszcze Cali gdzie jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste ząbkiXD
Hej dziewczyny!Ja dzisiaj mam troche pietra bo zakladam dzis o 19 aparat :*Mam nadzieje ze bedziecie trzymac kciuki?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
proste ząbki!Na pewno będzie wszystko dobrze, więc się nie przejmuj i nie ma się czego bać:)Chyba...hehehe. ja sama jeszcze nie mam aparatu więc nie wiem do konca jak to jest...wszystko przede mną:)Ale kciuki będzie trzymać;] Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze a mnie od trzech dni coś \'uwiera\' dolna trójka (mam tylko górny aparat na razie) i nie wiem czy to wpływ aparatu? czy może góra tak wpływać na dół?? nic mnie nie bolało nawet na górze, a teraz nie wiem czy mi sie ta dolna trójka psuje czy to tylko działanie aparatu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo sunshine możesz mi odpowiedzieć na jedno pytanko...? bo dziewczyny mówiły, że ty masz jakieś rurki zamiast pierścieni. możesz mi napisać co to dokładnie są i czy każdy może je mieć? i czy są lepsze od tych pierścieni? z góry dziex:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki mam takie pytanko mój aparacik nosze już ale dopiero 4 dzień i wiece co zauwazyłam ze ten klej na którym sa przymocowane zamki do zeba to zrobił sie zółty i poczatkowo myslałam ze to moje zeby tak pozułkły....... Czy moża wiece dlaczego tak jest czy to normalne??? Czy wam tez tam min ten klej widac spod zamków?? Czy on powinien byc dokładnie tylko pod samym zamkiem, bez zadnego wystawiania?? Oj oj boje sie bo to paskudnie wygląda........ a tak poza tym dzis pierwszy dzień bez wosku juz moja buźka sie przyzwyczaja tylko jeszcze mam problemy z gryzieniem np twardej czekolady nie skonsumuje tzn musze ją trzymac w buzi az sie rozpuści...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strachliwa a gdzie pracujesz? Czyli masz kontakt z ludzmi w pracy??Bo własnie jestem ciekawa ja ludzie reaguja na takie coś.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23+1 to straszne co Ty piszesz!!!!!!!!!!!!!!!! No mam nadzieje ze w naszym przypadku bedzie inaczej....... czyli ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Anicca jestem nauczycielką, więc mam kontakt z dziećmi jak i z rodzicami...dlatego wybrałam aparat kosmetyczny. Myślę, że nie powinno byc negatywnego odzewu, ale wolę się zabezpieczyć i nie ryzykować z metalem:) A dzieciaczki są czasami bardzo bezpośrednie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strachliwa a no to masz rację dzieci to dzieci nie wiadomo co im do głowy przyjdzie.... 23 lata i nauczycielka szybko coś........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Nio...od razu po licencjacie poszłam uczyć...teraz rozpocznę drugi rok swojej pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strachliwa oj rzeczywiście przeciez po licencjacie juz można uczyć tez jestem zakrecona, ale fajnie masz chociaż ja nie mam cierpliwości chyba jak wkurzyłyby mnie dzieci to wyrzuciałam byc za okno :-) A czego uczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×