Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

no domyślam się, że to nieprzyjemne, ale czego to się nie robi dla pięknego uśmiechu:D a poza tym czeka mnie to za... no właśnie nawet nie wiem na ile moja ortodontka szacuje leczenie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
mi orto powiedziala ze wyrobi sie ze mna w 1,5 roku moze nawet w rok :D juz sie dozcekac nie umiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Byłam w górach kilka dni no i w sumie przezyłam raz myłam na szlaku ząbki .... No i oczywiście gumki zrobiły sie lekko seledynowe a to chyba z cholinexu !!! osad mi wyczysciła orto ale nie dokładnie i od srodka zaczyna sie robic ponownie, zwariowac mozna !!!!! Mimo ze szoruje rano i wieczorem 8 min az mi krwawią dziąsła i juz sama nie wiem co robic i tak źle i tak niedobrze.... Poza tym nie wiem czy mi sie wydaje czy gorna szczeka poszła do przodu i teraz miedzy dołem i góra jest szczelina, czy to normalne??? Poradźcie proszę.... A zauwazyłam to przy gryzieniu ze nie dam rady jeśc środkiem tylko bokami...... Oj oj ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem oczywiście ze wycioruje i uzywam nici (wieczorem) co do odsłonieca to chyba juz to mam na 2 zebach na dole, kurcze to ładnie ...... teraz nastepny problem mam a orto kazała mi mocno dociskać !!! I bądź tu mądry człowieku.............. Co do osadu to ja mam podatne zeby na to i oczywiście tez nie moge silno szorowac bo mi krwawią dziąsła, wiec co ja mam robić?? A odnisnie tej szczeluiny miedzy szczekami to normalne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak masz racje zachodza tylko wiesz chodzi mi o to ze jak zamkne i popatrze od dołu na szczeke to widac szczelinę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaaa948
ja mam 13 lat i niedługo będę miała zakładany aparat stały... jeszcze musze wyrwać 4 stałe zęby żeby to sie jakoś poukładało i wyleczyć jednego... mam dentystofobie ;/ nienawidze chodzić do dentysty, wspomne że jeszcze nigdy nie miałam znieczulenia przy leczeniu zębów....Miałam robione juz odciski i zdjęcia RTG. Boje sie tego bólu, ale słyszałam,z e każdy odczuwa to inaczej, moze mnie będzie mniej bolało... ale wątpie... powiedzcie mi, czy to tak strasznie boli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatkaaa nie bój się, przy znieczuleniu nic nie będzie bolalo później jakieś tabletki przciwbólowe i będzie ok :) ja mam od niedawna aparat nie jest źle tylko zastanawiam się kiedy uzyję \"1\" do gryzienia, schudłam juz 3 kg ech ale bede piekna hehehe pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem no własnie sama już nie wiem czy była ta szczelina, no przeszkadza przy jedzienu bo nie zgryze pzrodem i jak mówie to chyba wyczuwam ze sa one do przodu wysuniete... sama nie wiem czy tak miałam wczesniej chyba nie..... oj oj ..... Agatko nie bój żaby ja jak anrazie żadniej przeciwbólowej nei zjadłam na ten bół bo właściwie mi nie towarzyszył no jednynie separatory dały mi popalić ale to tylko miałam 2 dni także głowa do góry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca, to ja ci moge poradzić szczoteczke elektryczna:-), a właściwie od czego sie tobie robi taki osad, od kawy, herbaty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- od czego w sumie to cięzko powiedziec chyba od wszyskiego..... bo on nie pokazuje sie od razu po spozyciu jakiegos posiłku tylko tak stopniow najpierw od sroda a potem przód..... włąsnie przypomniałam sobie ze miaąłm zapytac orto o ta elektryczna czy nie było by lepiej nią myć zeby.... oj oj a tak dopiero 8 października ja odwiedze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pytaj orto tylko smiało zainwestuj w elektryczna:-), kup oral b vitality kosztują max 79zł, są wszedzie chyba nawet w rossmanie można je kupic:-) Kiedys na forum była dyskusja o elektrycznych, i niektorzy mowili ze orto nie pozwala myc elaktryczna, moja powiedziała mozesz myc czy tylko chcesz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm sama nie wiem jak narazie to chyba sie troche waham bo albo te podraznienia albo osad i ciągle cos ale napewno musi sie to zmienic bo do 2 lat to mi te zeby wypadna jak dalej tak bedzie.... Moze sie skusze na elektryczna le zapene sa tez minusy ale jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isi
slyszalam ze te elektryczne kiepska czysza przestrzenie miedzyzebowe, za to dobrze te przednia czesc zeba, ale nie wiem na ile to pradwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isi
znaczy nie kiepska tylko kiepsko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
wrocilam- oj ilez nowych ludzi:) 7 tygodni za graica i takie wielkie zmiany. Anicca- zwroc uwage na to czy myjesz zabeczki czesciej niz rano i wieczorem czy tylko 2 razy dziennie. moze nie doczytalam bo jeszcze nie odespalam podrozy ale mam wrazenie ze moze zbyt rzadko zabki czyscisz. aparatko z wiekszym stazem ciesze sie ze jednak nas nie opuscilas i nadal sluzysz rada;] zrob jakies megasne foto bo chce sie dobrze napatrzec :D i teraz cos dla tych ktorzy jak ja beda jeszcze walczyc z zabeczkami- aparacik a dluzszy wyjazd. powiem szczerze- nie ma sie czego bac. dzien przed wyjazdem polecialam do mojego orto- zrobil mi striping jak zawsze:) i dostalam zamiast gumeczek na wszystko takie cienkie metalowe druciki (takze na gorze w porcelance)- mialam juz cos takiego- mialo mocno zabki trzymac i tym razem bylo tak samo. efekt niesamowity bo troche wieksza sila ale bez wiekszego bolu. ja panikowalam ze nie bede jadla nic co twarde, spieczone itp bo mi zamek odpadnie. koniec koncow wpierniczalam co popadlo i wszystkie zameczki sa na miejscu :) chcialabym przypomniec wszystkim o stalej zasadzie- mycie mycie mycie. to jest najwiekszy problem poza domem- codziennie na kazdej przerwie w pracy po jedzeniu mylam zabki i wzbudzalam ogolna wesolosc bo jak tylko ja szlam sie myc znaczylo ze jeszcze 3 minuty przerwy sa :D trzeba o tym pamietac- wyjazdy sprzyjaja rozleniwieniu w temacie higieny bo dzieje sie przewaznie masa ciekawszych rzeczy ale jak juz na prawde nie ma czasu to warto miec chociaz plyn do plukania. tym sposobem dotarlam do konca wyjazdu, zabki w swietnej formie, podprostowane i w piatek juz chce gumki multicolor :) w koncu po 2 miechach w drucie cos mi sie od zycia nalezy :D pozdrawiam aparatki i aparatkow :D Sathis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
PS- Anicca ja tez mam taka szczeline i nie umiem ni cholery zabkow zlaczyc :D gryzie sie ciezko fakt ale to znaczy ze ladnie zabki pracuja wiec sie nie przejmuj- moja szczelina to oznaka przesuwania sie zgryzu i codziennie inaczej mam ustawione zabki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
PS2- nie umiem sie jakos skupic :D Anicca jesli masz troche gotowki na zapasie polecam irygator- mam brauna, wydalam okolo 250 zlotych ale zabki po tym sa jak brylanty i czyste z kazdej mozliwej strony. do plukania dolewam sobie jakiegos plynu zazwyczaj na ladny zapaszek i robie to z 2 razy dziennie- ten mialam problemy z osadami (pale, pije mase kawy i herbaty) i nie mam juz problemu- jedynie pod bihelixem mam nieznaczny osad ale to na prawde niewielki a tam sie nie da za bardzo "wjechac" :D pozdrawiam Sathis dobra ide juz spac bo zaczne co chwile cos dopowiadac az do rana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam szczoteczkę do aparatu :) nareszcie nowa :) co do szczoteczek elektrycznych, moja orto zalecała, ja używam, nie mam problemów, nie szarpie nawet zameczków :) nie czyści co prawda przestrzeni międzyzębowych, jednak to nie problem, bo i tak się \"wyciorkuję\" na zakończenie mycia ząbków. poprosiłam dziś w aptece o wyciorki (skąd mogłam wiedzieć, że profesjonalna nazwa jest inna :) ) pan aptekarz miał ze mnie niezły ubaw :D:D hehe człowiek się uczy na każdym kroku :) także lekcja na dziś: pytajmy o szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile takie \"szczoteczki do czyszczenia przestrzeni miedzyzebowych\" kosztują? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny spx, będze dobrze ja mam właśnie ściągnięty aparat, było całkiem całkiem- najpierw musiałm się do niego przyzwyczaić ale potem już nie było problemów. Nosiłam go 1 rok na górnej szcęce... ale teraz zaczą się dopiero koszmar muszę nosić aparat wyciągany aby zęby się nie cofnęły(1/2 roku) ale nie mozna w nim nawet mówić.... Jednak efekty po stałym aparacie są zadowalające w końcu mam ładne i proste zęby jednak warto bhyło!!! Czy któraś z was nosi teraz aparat wyciągany?? Piszcie pzdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pan mi oferował Oral z wymiennymi końcówkami (2szt, różne grubości, które można też dokupić jak się zużyją) kosztowała 15zł, a zwykła do aparatu, Oral z wgłębieniem 11zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jeszcze nie tak źle... ale pewnie jak tak się zliczy wszystkie koszty (aparat, wizyty, leczenie przed aparatem, płyny do płukania, szczoteczki, pasty, które zużywają się zapewne wcześniej niż normalnie i co tam jeszcze) to wyjdzie niezła sumka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja prosiłam o wyciorki i dawali mi wyciorki a nie jakieś tam szczoteczki do czyszczenia... :P:D a najtaniej to chyba wychodzą w hipermarketach typu real i drogeriach jak rossman (oral-b i jordan ok 10-15zł za 5-6 sztuk) ja nosze reteiner - płytkę (nie nakładkę na same ząbki) ale luzik - już jestem przyzywyczajona i nawet przez telefon mnie rozumieja bez problemu :) zdecydowanie fajniejsza sprawa niż stały aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taira.. teraz podliczyłam, ile pieniążków wydałam na samo leczenie u orto - ok 4500 zł (lekko licząc) - nosiłam na szczęście tylko ROK... 1650zł (policzyłam na podstawie karty od stomatologa, tam zapisują mi ile płaciłam za wizyty) - samo wyleczenie zębów przed założeniem, usunięcie górnych 5 oraz dolnych 8 plus kosmetyka po zdjęciu - 200zł (zdjęcie kamienia i podcięcie dziąsła) bez żadnych płynów, past, szczoteczek, nitek itp.. o luuuuuuuudzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×