Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Loola1989
Hej :) Widze ze nie jestem sama z tym aparatem :) Kurde boje sie troszke ale mam nadzieje, ze bedzie ok :) 10.09 ide wyrwac 4 zeby! Wszystkie naraz bo tak sobie wymyslilam :) A z leczeniem nie mialam problemu bo tylko 1 zab mialam zepsuty :) no a druty mam nadzieje ze do konca roku juz bede miala :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaden porzadny dentysta nie wyrwie 4 zębów na raz - max dwa. Karolcia - dłutuje się właśnie 8 które jeszcze się nie przbiły przez dziąsło;):P Taira - ja miałam dłuotowane dolne. jeśli twoje są w zuchwie prosto - tzn wyrastałyby prosto a nie na przykład poziomo, to luz - zero bólu, opuchlizny itp 15 minut samego zabiegu. natomiast rosnąca poziomo to tragedia.. godzina bólu przy dłubaniu żeby ją wydostać, opuchlizna z tydzień i w ogóle nieszczególnie.. ale jak trzeba to trzeba.. a mi górne właśnie wpasowują sie na właściwe miejsca, bo już mają sporo luzu dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem Dzięki:D, ale ja już nie mam tych gumek, tylko srebrne:) Już zmieniłam na pionowo a Ty w zamian zrób wyraźne zdjęcie bez aparatu już, ok?x] Jescze nic nie odpadło...;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii80
no nie wiem ..z tymi ósemkami nie chce straszyc kolezanki ale ja miałam normalnie z ósemką...dolna więc gorzej mam bardzo moocne ząbki i duuuze i długie korzenie:/ bez rewelacji...dramat......okropnie ale czego to sie nie robi by miec zdrowe i piękne ząbki i PROSTE!! WIĘC nie myśl jak bedzie-tylko co zrobic zeby po wyrwaniu było ci jaknajlepiej nigdy nie ejst fajne wyrwanie ósemki..komu poszło bezpoleśnie gratuluje i radze sie cieszyc ale z reguły jakos nie przebiga to bezpobleśnie..zwłaszcza PO wyrawniu moje rady: koniecznie zaopatrz sie w duża ilosc LODUUUU popors odrazu po zabiegu zeby Pani ci dała-ja dostałam w gumowej rękawiczce kostki i ODRAZU przyłozyłam...nastepnie trzymałam od 19 do 23 chyab-idąc spac owinełam sie szalem i włozyłam tam łód DLACZEGO: bo tak naprawde skurzyc krwinki odpowidające z krwiaka i opuchlizne mozna zwęzyc tylko do 30 minut po zabiegu..i tak moze ja zopobiegawczo rpzeciwbólowo i opuchliznie z 3 h trzymałam....POOOOOOMOGŁO!!! zero opuchlizny!!! nie ma sie nai siniaka ani opuchlizny górne idą lżej óśemki-bo tam pani mi mówiła ze sa kosci gabczaste i łątwiej wychodzą mimo ze gorzej sie dobrac do nich.. ja zero opuchlizny choc mój zabieg trwał ponad godzine mnóstwo znieczulenia- tylko ja miałam usuwanie óśemki i wycinanie góza spod niej i z kosci...i czyszczenie kości rzuchwy......bolało jak nie powiem JAK POZATYM: w drugi dzien wez załatw sobie patyczek taki drewniany którym lekarz przytrzymuje język jak bada gardełko-albo wez z lodów ..chodzi o to ze jak bedziesz mie cszczękościsk..to musisz tą szpatułke wkładac tak czy siak...i próbowac postawic ją z pozycji wkładanej poziomej do pionowej..i przygryzac lekko zeby cwiczyc rzuchwe...nie wiem ja tak robiłąm i szybciej mi przeszło ze szczekosciskiem jedz duzo lodów......koszek....ja jadłam anwet pierogi na drugi dzien:) pokrojone co rpawda na malusie kawałki i wkładane malutkim palsuzkiem a raczej wpychane do buzi i połykane.... aaaaaaa I NIE PIJ WODY ANI NIE PŁUKAJ pierwsza dobe.....bo wypłuczesz sobie skrzep i ci moze sie zrobic tak ze bedzie gorzej sie goiło pij wode -przez słomke-tak zeby nie docierała woda do tego miejsca po wyrawniu DZIEWCZYNY BO JA PO WYRYWANIU ÓŚEMKI MIAŁAM TYLE WARIACTW ze zastanawiam sie nad takimi jakimis radami- CO ZROBIC ZEBY TROCHE ZAOSZCZEDZIC SOBIE BÓLU przy noszeniu aparaciku!!!! i jak sie zakłada i zamki i gumki i separatory i wszytsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii80
opisałam sie:) ale naprawde kochana zycze CI ZEBY POSZŁO JAK NAJLEPIEJ NAJSZYBCIEJ I JAK NAJMNIEJ BEZBOLESNIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isi
witam wszystkich ponownie, mam pytanie czt hyrax jest zdejmowany czy nie?? bo mi otro chce zalozyc jak ona to okresila plytke podniebienna i nie wiem czy to to samo, czy nie. dodala ze przed zalozeniem stalego bede musiala ja nosic ok 6miesiecy, i pozniej kolejne 6:( troche mnie to przygniebilo bo myslalam ze szybciej pojdzie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezu dziewczyny kochane jesteście za tyle wskazówek:) :* no ja mam dolne miec dłutowane, a aparat na góre. ale na szczęscie nie muszę ich jeszcze usuwać przed założeniem aparatu. nie wiem jeszcze kiedy ale najlepiej jak najszybciej. a kiedy wyrosną mi górne to je również trzeba odrazu wyrwać, ale na szczęscie nie ma takiej potrzeby zeby je dłutować:) aha a są one ułożone prosto, bo miałam zdjęcie. baziaki:* malamii80 - dziękuję, też mam taką nadzieję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj mija tydzień juupi!! :)) juz sie przyzwyczaiłam, choś wrażenie ruchomości zębów jest obrzydliwe ale co tam, jadam prawie wszystko i jest mi dobrze z tym :) pozdro wakacje się kończą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach jak ja wam zazdroszcze, że macie już te aparaty i liczycie dni, tygodnie, miesiące z tym metalem na ząbkach:D ja już nie mogę się doczekać!:D do separacji jeszcze całe 2 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isi Ja miałam hyraxa ale jest on nie zdejmowany tylko na stałe ;) a nie wiem czy płytka podniebna to to samo .. wiem ze hyraxa nazywany jest tez ekspanderem itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isi
peppa07 ale szybciutko, ja najpierw czeklalam 2 miesiace zeby sie dostac do mojej orto, potem miesiac leczylam, a teraz na poczatek chyba bede noscic ruchomy aparat ale tylko na 5,6 i 7 zeby je rozszezrzyc, w sumie nie wiem czy za stara nie jestem na jego bo mam 21 lat. aaa wlasnie hayrax jest zdejmowany czy nie?? takze mam nadzieje ze po jakichs 9 miesiacach moze bede miala zalozony staly aparat. a ktos mial moze taka sytacje zeby mu zwyklym ruchomym rozszerzac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarka
Ja już miałam zdięłam ok 2 lata temu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
sluchajcie kobietki, wlasnie wrocilam od orto i mam teramin za dwa tygodnie na aparat :D (10.09.br) teraz pojde wyrwac jedna piatke i powiedziala ze to wystarczy :) aha no i bede placic 2 tys za jedna szczeke w metalu... i dzieki wam za Wasze porady :) te co do zachowaniu sie po wyrwaniu zabka szczegolnie mi sie przydaja :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no u mnie też dosyć szybko pójdzie, bo po 3 tygodniach od mojej 1. wizyty założy mi aparat więc chyba nie tak źle;) sabiness -> 2 tysiące? to chyba dosyć dużo, co? czy nie... a za wizyty ile? i gdzie zakładasz? bo ja będę płacić 1500 za łuk i 50 zł od wizyty. a orto z piły, nie wiem czy się orientujecie gdzie to:P nie wiem, ale wydaje mi się, że to dosyć rozsądne ceny... no chyba, że nie jestem do końca zorientowana:D a swoją drogą dobrze, że ja nie muszę mieć tego hyraxa:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie - aparat stały standardowy (na jedną szczękę, zamki metalowe) - 1500zł - aparat stały - zamki kosmetyczne na sześciu przednich zębach (na jedną szczękę, pozostałe zęby zamki metalowe) - 1800zł - aparat stały ze wszystkimi zamkami kosmetycznymi na jedną szczękę - 2200zł - kontrola aparatu stałego - 100zł (zwykle raz na 4-6 tygodni) - wymiana łuku/dodanie innych elementów - 50zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie było tak szybko bo nie musiałam nic leczyc zdrowe-ale krzywe ech w koncu ten koszmar się skonczy i to jest najważniejsze ale na separatory nie narzekam nic mnie nie bolało więc zależy to od organizmu, parę wiosenek juz mam (lepiej późno niż wcale)więc może lepiej to znoszę :) dobrej nocki Wam Aparatki życzę!!! dentyści -sadyści mąz po leczeniu kanałowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isi
moze i ja sie kiedys doczekam stalego aparatu.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isi doczekasz się doczekasz, ważne że zaczęłaś ja jestem starsza od Ciebie i żałuję, że nie mogłam wcześniej (oczywiście kasa), głowa do góry!! pieknie dziś słoneczko świeci miłego dnia:)), niedługo do pracy ech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isi
peppa07 wielkie dzieki za slowa wsparcia :) tylko studiuje dziennie, zarywalam noce zeby zarobic na ten aparat, i troszke czasu to trwalo a teraz znowu to, i wszysto rozwleka mi sie, ale coz tak ma byc i juz, jak robic to dobrze :D a dzien rzeczywiscie bardzo ladny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć ale i tak jestes bliżej niż dalej inni się jeszcze zastanawiają aTy podjęłaś juz decyzję więc i yak należą ci sie brawa!!! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny za co sądzicie, o tym żeby iść do ślubu w aparacie na zębach? Z moim kochanym chcemy się pobrać w przyszłym roku, wiadomo że jako panna młoda chciałabym wyglądać super, ale jak ja bedę wygladać w super kreacji i z drutami na zębach? myślicie, że na czas ślubu np na 2-3 dni jest możliwość zdjęcia aparatu ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migdalkaa
ja za 2 miesiace biore slub w aparacie kosmetycznym, tak wyszlo ;) zabki juz proste ale chyba nie bede szalec i sciagac aparatu dodatkowy koszt i chyba obojetne dla zebow to tak calkiem nie jest bo nosze pol roku no i jeszcze chyba nie osadzily sie dobrze jakos przezyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniferka - jeśli masz metalowy aparat to jest możliwość - może zamki nie pouszkajdzają się i będzie można założyć je powtórnie (jeśli się uszkodzi płacisz dodatkowe koszta). tu na topiku było kilka dziewczyn które będą brały slub z aparatem i się nie przejmują :) teraz każdy fotograf dysponuje programami do retuszu zdjęć więc wyretuszuje ci bez problemu aparat :) moja orto ogólnie powiedziała, że ona nie praktykuje zdejmowania aparatu na noc, dwie bo przez ten czas (podczas leczenia) mogą się zęby porozłazić i kilka miechów leczenia będzie w plecy.. magdazet - z różowymi gumeczkami wygląda fajniej niż ze srebrnymi :P dodaję foto po zdjęciu aparatu, niestety nie wiem, czemu fotosik dostosowuje rozdzielczość do swoich jakichś parametrów chyba, bo na dysku mam super wyraźne, a na fotosiku jakby lekko zamglone.. ale widać ząbki na szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki aparatka z więszym stażem...fajne masz te ząbki:). Ja mam takke wrażenie, że mi sie zęby połamały te co mam na nich pierścienie i że jak mi je panio doktor zdejmie to wypadną:D niezłe nie? już ustąpił ból. Ktoś tam się pytał jaki to jest ból. Zależy jaką masz wadę, ale to jest tak jakbyś sobie wsadziła kciuka za jednynki i ciągnęła do przodu, albo wciskała je do tylku, ale zależy czy chcesz wysunąć zęby czy wsunąć do łuku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
Tairaa - no tak, 2 tys to bardzo drogo za jeden luk metalowy... za wizyte place 50 zl w Tarnowskich Górach. Orto jest staraszliwie droga ale zato rewelacyjna :) a teraz wlasnie siedze juz bez gornej lewej piatki bo musialam usunac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz wychodzę na kontrolę do orto, więc tylko próba nowej stopki. Zamiast dodawać kolejne zdjęcia założyłam sobie album i tam co miesiąc wkleję nowe gumeczki :) Aparatka - super proste masz ząbki po zdjęciu, kiedy mnie to spotka... Ale na razie nie narzekam, zmykam do orto na kontrolę i może zmianę koloru :) Miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×