Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Sathis
megi- ten irygator jest tani z 2 powodow- po 1 naipsali ze moze posiadac drobne ryski itp wiec to pewnie koncowka serii czy cos. a po 2 niepokoi mnie informacja "duze cisnienie wody". nie jestem pewna czy to bedzie dobre urzadzenie, chociaz nie mozna tego wykluczyc. kolejna pozycja wg ceny to irygator marki severin- ponoc tez calkiem niezly ale to juz wydatek rzedu 150zl. w zasadzie one moga sie wiele nie roznic, ale najwazniejsze zeby powstawalo odpowiednie cisnienie aby niszczyc plytke nazebna i czyscic. braun dodatkowo umozliwia dokladny masaz i podnosi higiene tego zabiegu przez tworzenie mikrobabelkow. matko brzmie juz jak z reklamy :D no nie wiem kochana musialabys sprobowac :D pozdro Sathis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi21
Sathis - dzieki jednak przejde sie po aptekach i pojde do swojej co sie zaopatrzam w plyn i szczotecki i moze mi zamowia cos takiego ja wole dac drozej ale zeby mi na dluzej starczylo i zeby bylo bardziej wydajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sathis - dzieki jednak przejde sie po aptekach i pojde do swojej co sie zaopatrzam w plyn i szczotecki i moze mi zamowia cos takiego ja wole dac drozej ale zeby mi na dluzej starczylo i zeby bylo bardziej wydajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sathis braun 8500 oxyjet to jest model irygatora tak??Ale na tej stronie któa podałas nie widze tego no chyba ze źle patrze..... Powiadzasz ze 50 zł raz na pół roku a u mnie to co 1,5 miesiąca wiec.... no i chyba ten zabieg nie jest zbyt bezpieczny w sensie częstego stosowania. ale zaraz co sie wlewa do tego irygatora?? Wodę tylko? I działa pod cisnieniem tak?? A konsultowałąs to z orto można go stosowac czesto tzn Ty codziennie nim czyscisz ząbki?? A co do wybielania to jakies to pewne tzn ten srodek który sie umieszcza na zabkach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
aparatu na moje ząbki. Mam 22 lata i czasem myśle że to już za pózno, i nie wiem jak otoczenie zareaguje... A narazie zastanawiam się też ile mnie to wyniesie? wiem że aparat stały łuk to około 1500 zł. ale jakieś wizyty przed założeniem i to wszystko, ile was to wyniosło- nie mówie o leczeniu zębów tylko konkretnie sprawy związane z aparatem. A no i musiałąbym miec aparat na dół i góre, ale że to na raz spory wydatek to zastanawiam się czy bym mogła ten na dół założyć dopiero po jakiś 2 miesiącach?? jak było u was? no i najważniejsze- w zwiazku z moją pracą, czy po założeniu aparatu mieliście problemy z wymową? sepleniliście? mówiliście jakoś nie wyrażnie? bede wdzięczna za info. Pozdrowionka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparaty kosztuja róznie, jedni płaca (za metalowe oczywiscie) - 1200zł inni 1800 zł , a wizyty miedzy 50 a 100 zł około zalezy od ortodatki. Za stara nie jestes ja mam 23 a sa i osoby kolo 30stki :) Jesli chodzi czy musisz mieć łuk na dole to zalezy od orto, jeśli masz krzywe to lepeij na dół załozyć, i mozesz miec nawet po 3 miesiacach-albo i wiecej od załozenia góry, to zależy tylko od ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja dopiero teraz z auwazyłam ze my idziemy prawie rózno tylko ze dół bede miec pewno pod koniec padziernika albo nawet listopad.A powiedz mi jak zrobiłas tę historie zdjęc??? Bo przynajmniej podajesz jedna strone a nie kilka...... Jak możesz to pochwal sie... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest tez wymiana drutu, jedni za to płaca w wizytach ja np. musze za to zapłacić 120 zł za jeden i wymieniany mam 2-3 razy jest tez koszt aparatu retencyjnego (utrzymujacy efekt leczenia) który sie zakłada po zdjeciu aparatu stałego mnie jeden bedzie kosztował koł 300 zł A najlepeij to wybierz sie do orto datki i sie wypytaj ile bys musiała nosic, i co ile bedzie kosztowało, bo naprawde wszystko jest kwestia indywidualna lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja zgodzę się z Toba najlepiej konkretnie pytac orto bo oczywiście każdy liczy inaczej zalezy jeszcze jaki region Polski a trzeba samemu wyciagac bo oczywiście oni nic nie powiedzą ja to anwet słowa nie słyszałam od mojej o retencyjnym !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annica Ja w przeciwieństwie do innych zalogowałam sie na fotosiku i dlatego moge robić sobie albumikjak juz sie tam zalogujesz a nie bedziesz jako anonimowa to ci pomoge :) Co do tego ze idziemy równo zauwazyłam heeh:) ja pewnie nie bede miała dołu 10tego ale 17 bo zapomniałam ze najpierw to musi mi ona zrobic odlew a 10 mam wizyte nastepna hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja acha to takie buty ztym fotosikiem może się skusze fajna sprawa z tym albumem bo wtedy widać najlepiej efekty. Ja mam własnie 8 paźdzeirnika wizyte ale wtedy nie chce bo mam 26 wesele a jak przypomne sobie co sie działo przy górze to wole poczekac po........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to miałybyśmy prawie w równym terminie :D a ja zakładam zeby mieć juz to z głowy :) poza tym na dole mam większą wade wiec ponosze pewnie i dłużej niz góre ,kto wie a jakoś z samym dołem to tak dziwnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja zarejestrowałam sie na fotosiku tylko powiedz mi czy potrzeba wypełniac ta ankietę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw musisz dodac fotki jakie chcesz mieć w albumie, potem dusisz do góry na zdjecia to ci sie pokazą twoje( tam całkiem na dole) Potem dusisz na moje albumy, robisz dodaj nowy album i wpisujesz jego anzwe, i wybierasz jego tematyke i dusisz dodaj Potem ponownie dusisz na zdjecia Na niebieskim polu do góry bedzie gdzies napisane dodaj zdjecia do albumu dusisz z boczku na taka jakby strzałeczke i wybierasz ta nazwe która wczesniej wpisałas zaznaczasz zdjecia które chcesz by były w albumie a potem tam gdzie było dodaj zdje. do albumu pod spodem jest dodaj i dusisz to i wtedy beda w labumie TROCHE NAMIESZAłAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja ok dzieki juz kombinuje a co wyjdzie..... najpier musze fotki obrobić ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz juz uciekam, bede dopiero po 18stej na chwile to wtedy ci jeszce pomoge jakby co :) Nom to zycze udanego kombinowania, ja do tego doszłam (moze i okrezna droga- ale lubie sobie utrudniać) to i tobie sie uda :D POWODZENIA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak cos skopałam a musze kończyć w oóle nie mam dodaj zdjecia do albumu !!! A teraz mam impreze rodzinna - pieczenie barana wiec spadam ciamkac ....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja-. jasne ze wkleje swoje nowe fotki. Próbowałam zrobić to już wczoraj. Jednak okazało się, że padły akumulatorki od aparatu (fotograficznego ;) ), a ladowarkę do nich zostawiłam w..... Polsce! shit ....W poniedziałek, po pracy, kupię jakieś tymczasowe paluszki i odbędzie się sesja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
Dzięki klamaja za odpowiedz...choć nie pełna ;) zastanawiaąłm się czy po założeniu aparatu miałyście problemy z wymową,seplenieniem?? czyli jak rozumiem koszty aparatu to - ok.1500 za łuk. - ok.100 co miesiąc za wizyte. - ok.120 zł na jakaś naprawe? możecie coś o tym więcej napisać? często trzeba coś tam naprawiać w tym aparacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle o zalozeniu - niekoniecznie 100 zl za wizyte. moja orto bierze np 50. a slyszalam nawet, ze niektorzy wizyty maja juz w cenie aparatu (a placa np normalnie 1500:D) ale jak już wiesz ceny są różne także najlepiej jak odrazu dowiesz się od orto albo od osob, ktore chodzą do tego, do ktorego zamierzasz sie wybrać:D a za naprawe aparatu się nie płaci:D takie wizyty są za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutkie sprostowanie: tam, gdzie napisalam (a placa np normalnie 1500) mialam na mysli cene za aparat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśle o założeniu..ja dalam za aparat narazie na dol 1000 :) wizyte mam darmowa i za hyraxa na gorze dalam 500 jeszcze czeka meni aprat na gorze za 1000 a za stara nie jestes na bank ja mam skonczone 25 latek pracuje i studiuje nie seplenie nic i nic nie seplenilam moze niewygodnie mi bylo z tym wszystkim wiekszosc nie zauwazyla ze mam aparat na dole jak worcilam do pracy :) nie liczy sie wiek tylko czy da rade to zrobic pozdrawiam wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już właśnie kiedyś ta stronke widziałam co podałaś klamaja:) mysle o zalozeniu --> zobacz w jakim wieku są tamci ludzie:D a ty mowisz ze jestes za stara:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
megi 23... dzięki za odpowiedz, ale powiedz Ty mi czemu za aparat zapłąciłaś tylko 1000 zł?? i co to jest hyrax ... jakoś mało się orientuje jeszcze w tych sprawach ;) a może dodam że jestem z Warszawy, to może ktoś poleciłby swojego orto- i podał ceny... ja mam swojego dentyste który się tym zajmuje,ale u niego to chyba wszystko drogo... musze to wszystko jeszcze przemyśleć i zebrać informacje, więc prosze was o odpowiedzi ;) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę o założeniu - ja jestem z warszawy :) ale swojej orto nie polecam jeśli chodzi o cenę - nieźle ze mnie zdarła.. za to na stokłosach mogę polecić z czystym sumieniem klinikę - jesteś zainteresowana? tyle, że są w tym naprawdę nieźli i ok miesiąca musiałabyś czekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
Anicca- stosowanie irygatora jest nie tylko w 100% bezpieczne ale i rekomendowane jako uzupelnienie zwyklej higieny jakmy ustnej zwlaszcza jesli masz most lub jak my aparat orto- zadna szczoteczka nie wjedzie w kazda szczeline a woda pod cisnieniem- owszem :D moj model to braun oxyjet 8500. wystarczy wejsc na strone brauna zeby poczytac. a usuwanie osadu co 1.5 miecha to pewnie niespecjalnie bezpieczne jak na moje oko- mialam raz wiec wiem na czym polega i to jakby scieranie delikatne- ale zawsze scieranie. co do wybielania to jest to 100% pewne- ja nie zamieszczam na forach niesprawdzonych informacji- to wiadomosc z 1 reki. niestety nie moglam tego na sobie wyprobowac bo jeszcze aparacik mam :D takze przez najblizsze 1.5roku nie opowiem o wlasnych wrazeniach, ale za to moge o tym co na ten temat wyciagnelam od specjalisty :D aaaa.. do irygatorka mozna nic nie lac- tylko letnia wode. ale ja jestem zwolenniczka dolewania 1-2miarek plynu elmex raz dziennie bo poprawia "zapach wody" :) a przy okazji przy plukaniu wzmacniam zabki fluorem :D to tak na tyle wzgledem teorii :D jesli chcialabys zasiegnac jakichs blizszych informacji w tym temacie podam Ci gg to sobie omowimy :) ide szorowac swoje juz nie do konca krzywulce :D pozdro Sathis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarezerwowałam sobie wreszcie nick :D wstyd ze nie zrobilam tego wczesniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
myśle o założeniu - ja juz wplacilam 2000 za jeden luk.... jak widzisz ceny sa baaardzo zroznicowane, zalezy gdzie pojdzesz. a hyrax to aparat podniebienny ktory rozszerza szczeke :) co do hyraxa to nie kazdy go ma zakladany, np ja nie mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×