Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

mam prośbę do nowych apatatek na tym topiku zróbcie sobie stopkę taką jak my mamy:) dzisiaj mija 6 dzień jak mam założony dolny aparat odziwo jak narazie wszystko przechodzę bezboleśnie i cieszy mnie to pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja ................ spokojnie pokarze wam:) tylko narazie nie mam aparatu i nie moge zdjęcia zrobic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruszynnnnnka
Kto chce zdjecie moich zebow ? porownanie po roku czasu hehe :D Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia222
tak bardzo nie boje sie zakladania aparatu ,narazie odliczam te trzy dni zeby zdjeli mi te okropne gumki bo chyba dam jej bukiet kwiatow jak mi to zdejmie mysle ze aparacik pomoze moim wampirkom sie ladnie ulozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia222 .............. nie pańkuj pewnie przesadzasz my sobie poradziliśmy to ty też se poradzisz a bul nie jest taki straszny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia222
don doggy przezyje ale tylko dzieki wam bo wiem ze nie jestem sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samemu by było smutno ale na ulicach czasami widzę zadrutowanych i jast spoko czasami są to nawet bardzo ładne dziewczyny więc nie ma się czy przejmowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia222
kruszynka jestem w szoku !!!!duza roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia222
kruszynka widze ze dole zabki mialas prosciutkie wiec dlaczego aparacik ???wszyscy tak maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruszynnnnnka
ja jeszcze bede nosila okolo 2 miesiace, a na dolne mi dala bo bedzie lepiej wygladac i lepszy zgryz miec, mialam az 3 zeby wyrywane :P hehe pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszynka - no no! należą się gratulacje:D a wiecie co zauważyłam... przez ten miesiąc od kiedy mam aparat wyblakły mi gumki... były taki bardziej nasycone niż teraz... a do wizyty jeszcze prawie 4 tyg :/ teraz to wezmę jakiś mocny kolorek, żeby tak szybko nie stracił swojego uroku :D podzrooofka dla wszystkich:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko z wiekszym stazem >>> OBC to takie jakby wygiete blaszki montowane od wewnatrz na gornych jedynkach abym nie zamykal szczek calkowicie bo gorna dwojka musi mi przejsc na wlasciwa strone luku a bez tego trzymalaby ja dolna jedynka. TPA - przerzut podniebienny - taki wygiety drucik, ktory ma za zadanie poszerzac szczeke Obydwa cuda przeszkadzaja dozu bardziej niz Damonek na zabkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
future Ja mam cos w rdzaju rozszerzacza.. seplenienie.. slinotoki.. tak- to sa uroki takiegoczegos, ale skoro ja przezylam to i Ty dasz rade:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatka 13
witam Was proszę o informację wszelakie mo 13 letni syn leczy szóstki i wkrótce udajemy sie na pierwszą wizytę u orto. proszę powiedzcie jak to wygląda i ile kosztuje aparat na górna i na dolną szczękę z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama nastolatka 13 .......... na pierwszą wizytę zabierz zdjęcie szczęki kosztuje ok 30-35 zł a a resztę dowiedz się u orto a co do ceny aparatów to przeglądnij sobie nasze forum bo na sttopkach mamy zapisane takie info :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatka 13
dziękuję Dora za informacje własnie czytam wasz topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama nastolatka 13
przepraszam Don Dogi dzięki za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynnka !!! dzieki za fotki no mam nadzieje ze u mnie też będzie pięknie :), chlebek sobie i moim dzieciom kroje w łdeczki i razem świetnie się przy tym bawimy zwłaszcza moja córka hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynnka !!! dzieki za fotki no mam nadzieje ze u mnie też będzie pięknie :), chlebek sobie i moim dzieciom kroje w łdeczki i razem świetnie się przy tym bawimy zwłaszcza moja córka hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość future
zuza_87 A ile to musisz nosić? A są jakieś problemy z jedzeniem? Najbardzej obawiam się tego seplenienia:/ Pomaga to coś, kurcze... czemu musze mieć taka mala szczeke;p Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dajcie spokój. byłam dziś u stoamatologa. kontrolnie.. ja wiem ze mam słabiutkie kości i zęby mi się psują na potęgę ale.. zaraz po zdjeciu aparatu byłam u innego dentysty i mówił, że super cacy, zero ubytków. a dziś - 6 małych bo małych, ale jednak - dziurek do zrobienia.. :o no nic, dziś zrobiła mi dwie, na następnej wizycie ma dokończyć resztę.. 30 października idę do orto. już jestem bojowo nastawiona.. od czerwca noszę ten głupi reteiner tak jak mi kazała, długo w ciagu dnia i całą noc. a ząb (2) mi się zaczyna cofać tak jak kiedyś był przed aparatem. pozamykały mi się szparki po usuniętych 5 ale ta dwójka mnie tak zaczęła drażnić ze nie wiem.. :o tyle bólu, hajsu, niedogodności, a po kilku dosłownie miesiacach efekt przestaje być zadowalający. dziś rozmawiałam z tą dentystką i mówiłam jej właśnie, że będę żądać przyklejenia stałego reteinera do zębów (taki metalowy łuceks ię przykleja do zębów od wewnątrz) i dentystka mówi, że na tyle na ile się orientuje, to już się odchodzi od tych płytek bo są męczące dla pacjenta i niewspółmierne są efekty leczenia nimi. dobrze wiedzieć tak więc za dwa tygodnie idę się kłócić o poprawkę bo to co się zaczęło kilka tygodni temu dziać z moimi zębami jest dla mnie po tym wszystkim co włożyłam w to leczenie nie do przyjęcia. :) prawdopodobnie nie będę mogła wybielić zębów jak mi to przykleją 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko z... naprawde ci sie psujkaja :( to niedobrze, tyle kasy włozone, to w końcu lepiej miec ta płytke przyklejona czy lepeij nosic ten retiner ?? a mocno widac ze ci sie cofa wada ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze aparatko z.... nastarszyłaś trochę , tyle sie meczyći 2 sie cfa oj oj konuiecznie napisz co Ci powiedziała orto!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie.. nawet nie o ten hajs chodzi tylko o ból.. ja naprawdę strasznie cierpiałam w tym aparacie dla prostowania, strasznie.. a teraz po raptem 3 miesiącach zaczyna się robić niefajnie.. na pewno będę chcieć przyklejenia tego stałego reteinera (to jest taki druvik od środka przyklejany, od wewnętrznej strony zębów - coś jak łuk który macie na zamakch prostujący zęby, tylko mniejszy i bezpośrednio do ząbków, tak że nie widać) bo jak widać płytak jest nieskuteczna.. na razie tego tak bardzo nie widać, ale ja widzę - w końcu tyle czasu miałam krzywe, potem wyprosotwały się i były super więc się napatrzeć nie mogłam, a teraz znów fiksują - i dlatego wybieram się do orto na konsultację i ewenatualną poprawkę a jeśli będzie mi wmawiać że to tak ma być to zwyczajnie podziękuję za współpracę.. chociaż myślę że wie co robi i nie będzie źle. na razie na szczęście nie jest to jakieś widoczne, to cofnięcie, no ale skoro się zaczęło, to może postępować, dlatego idę do niej oczywiście napiszę co i jak z tym wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dopiero 2 m-ce aparat ale wiem co to bół, strasznie czuję jak zabki sie ustawiaja i nie wyobrażam sobie powrotu do stanu przed aparatem juz nie dosyć z krzywulcami chodziłam bleeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×