Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Marlenunia25
Ale ja mam wade że moge ząbka wyrwać i poczekać a z kasą tonie mam problemu w każdej chwili moge założyć ale po co są te gumki przed załozeniem tego aparatu.... i ile je się nosi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJ...- thx za odp, to bardzo wazne, bo widzisz ja jestem fanatyczka dbania o zeby, nawet chłopaków oceniam pod tym wzgledem...hehe...xD Jutro bede miała nałozony aparat...w sumie sie ciesze, ale tez mam małe obawy...to napewno boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj bylem na pierwszej wizycie kontrolnej. wszystko ponaciagane, wszystko co potrzeba wymienione no i znowu zeby bola :) naszczescie nie jest tragicznie. mam nadzieje ze przejdzie mi tak szybko jak po pierwszej wizycie. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlenunia--> wiesz jak mnie separacja cholernie bolała!!?? Gumki są po to zeby nie bolal cie tak bardzo aparat. Teraz Ci zaloża pierscienie i cacy i już nie bedzie tak bolalo. A po co Ci jakies implanty weź przestań dziewczyno. Mnie separacja bolała jak cholera, a potem pierscienie dwa dni i nic nie czułam. Przestań z implantami, mi cztery zęby wyrywali do aparatu i jest super. Nic nie boli, a zęby się prostują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
TruskaweczkaGoya Ja nie mam krzywych ząbków tylko mam jednego w podniebieniu(3) i jeszcze mleczną i ja chce usunąć obydwa i wstawić implant... bo to cholernie boli a trzeba przyznać że z aparatem jest 2 lata mordęki.... a z implantem jest prościej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuś 79
mam aparat ortodontyczny od listopada 2006 roku, widzę ogromną różnicę, jestem zachwycona aczkolwiek jeszcze dużo czasuu potrzeba do ideału. Warto czekać mimo bólu po podkręcaniu łuków. Fakt, że jest to zabieg długotrwały i dość kosztowny to wszystkim polecam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła aparatko, mam aparat kryształowy. Mallenunia25, gumki separacyjne są po to, żeby orto łatwiej było założyć pierścienie. Separatory nosi się do nastepnej wizyty u orto :), ja nosiłam tydzień. Ich zadaniem jest zrobienie miejsca, rozsuwają delikatnie zęby. Fakt, może boleć, ale nie zrażaj się. Impalnt? Hmm, tu Ci nie pomogę, nie mam pojęcia. Trzymaj się :) Misha609, ja miałam długą przerwę między wyrwaniem żebów, a założeniem aparatu, ale to z innych przyczyn. Jeśli na jedenj wizycie masz mieć usuwane po 2 zęby, to może się udać. Naprawdę trudno mi powiedzieć. Nie znam się na tym. Wydaje mi się, że dziąsła powinny się zagoić. NaZa, nie martw się, że noszenie aparatu bardzo boli. Na pewno jest to kwestia indywidualna. Mnie nie bolało prawie wcale. Dwa dni po założeniu jadłam kanapki - wagoniki :) (pokrojone na kawałeczki bez skórki). Bałam się, że cos odpadnie, że nie ugryzę. Trochę bolało, ale szybko do tego przywykłam. Jesteś w takim wieku, że ząbki szybko się wyprostują. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaawid, masz bardzo białe zeby, ładny kolor i zdbane. Ja tydzień po założeniu aparatu zjadłam zupkę chińską, żółte gumki gwarantowane :) . Z bliska widać, ale tylko z bliska. Nie przejmuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, własnie załozyli mi aparat..i pierwsze wrazenie...\"Boze zdejmnijcie to\"...wygladam jak cyborg....ehhh...ale trudno, da sie zyc...w koncu duzo osób teraz nosi aparaty....3majcie za mnie kciuki...;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka_Madziu, gratuluję :) W swoim wrażeniu nie jesteś odosobniona. Na początku trochę wstydziłam się aparatu, mimo, że tak na niego czekałam. Okazało się, że tylko niektóre osoby cokolwiek powiedziały na ten temat, inne nie zauważyły w ogóle zwłaszcza z pewnej odległości albo koleżanki w okularach ;) ). Nic się nie przejmuj, trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahhh MMJ...tego mi było trzeba...jak narazie to czuje wielki ból...chyba moje male cacko zaczęło działać, no i jak narazie nie moge sie jeszcze przyzwyczaic, do tego \"ciała obcego\" w moich ustach...strasznie dziwne uczucie...w sumie na poczatku sie bałam, bo mam 19 lat a własciwie skoncze za miesiac...nie wiem jak odbiora to moi znajomi...ale w koncu aparat to nie ameryka, prawda...napewno nie zostałam skrzywdzona..;) bo gdy zdejme...to mój usmiech bedzie porazajacy..hehe;D pzdr dla wszystkich;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia8
a ja mam 20 lat i przymierzam się do założenia aparatu stałego już...5 lat....i dalej nie mam odwagi ( wcześniej długo nosiłam aparat ruchomy), nie boję się zakładania aparatu, bólu z tym związanego itp itd. Panicznie boję się wyrwania moich pięknych zdrowych czwórek - muszę wyrwać wszystkie bo zęby są mocno ściśnięte...ale w końcu muszę się za to wziąć, bo moje zęby bardzo mi się nie podobają. JESLI KTOS JEST Z TRóJMIASTA LUB OKOLIC, POLECCIE MI DOBREGO ORTODONTE!! bo ja nie mam pojęcia do kogo się udać! W Trójmieście studiuję, wcześniej byłam na wizytach u ortodontek w innych miastach,bo tam miałam bliżej, a teraz nie wiem gdzie mam pójść. A i mam jeszcze jedno pytanie, czy znieczulenia przy wyrywaniu zębów są naprawdę silne i skuteczne (bo ja mam naprawdę bardzo wrażliwe zęby;/) i czy słyszał ktoś o wyrywaniu zębów pod narkozą, bo doszły mnie takie słuchy, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia8 ja miałam wyrywane 2 czwórki na znieczóleniu i spoko:), narkoza wydaje mi sie niepotrzebna a może znajdziesz takiego orto co nie bedzie chciał wywrywać ??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia8 Jeżeli masz szansę założyć aparat, to rób to i nawet się nie zastanawiaj:) Miałam dokładnie te same problemy i dylematy, co Ty, od 20 roku życia się zastanawiałam, wahałam i potwornie bałam:) Jak miałam kasę, to nie miałam odwagi, jak odwaga sie pojawiała, to szybko mi uciekała;) Teraz mam 25lat i w końcu zebrałam sie na odwagę i kasa też się znalazła:) Wyrwałam 4 zdrowe czwórki:( bałam się potwornie, ale nie bolało WCALE:D Nie masz się czego bać naprawdę:D Mam 2 aparaty na raz nie biorę od początku żadnych środków, bo ten ból da się znieść:) Niestety jestem z Poznania, więc Ci nie doradzę:( Ale ODWAGI i do dzieła:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ło!!! Ale jestem zła! Druga wizyta DOPIERO 7 lutego 2008. A ja myślałam, że uda mi się założyć aparat we ferie a tu masz... Jak zawsze pod górkę. Ło! Ło! Ło! :| Ale chociaż mam pewność, że będę miała :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
A wiec kochani po wyleczeniu zebow i zrobieniu zdjec (2) 22.01.2008 wybralam sie do mojej ortodontki, dlugo kontemplowala nad moimi zebami,zbadala i doszla do wniosku ze w obecnym momencie przez pol roku bede nosila aparat ruchomy poniewaz moja dolna szczeka jest jakby to powiedziec w ksztalcie ksiezyca i kąt nie rowna sie gornej szczece tzn ze dolna jest za niska i przez pol roku aparatem ruchomym podniose dolna szczeke do maximum i dopiero pozniej prawdopodobnie bede miala zalozony staly aparat.W ten wotrek ide juz odebrac aparat ruchomy:D hura! cena 450 zl+ 40 zl-> tyle place za wizyty.Ciesze sie bardzo ze wreszcie cos zacznie sie dziac z moimi zebami, oby ten czas zlecial jak najszybciej bo chcialabym miec aprat na gornych zebach bo to je mam najbardziej krzywe:(, dodam dla tych ktorzy martwia sie kolczykami, ja mam w wardze dolnej i gornej i nie musialam ich sciagac przy odlewie itd! wiec nie przejmujcie sie! Pozdrawiam, odezwe sie we wtorek jak odbiore aprat i go troche ponosze:) ahoj!Mam rocznikowo 21 lat jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zębuś
To opowiem i ja W marcu 2007 założyłem aparat na górny łuk, przed założeniem musiałem usunąć 1 zęba, pozbyc się kamienia, poleczyć zęby. Założenie 1950 zl (kosmetyczny). 4 miesiące pózniej przyszedł czas na dół, do wyrwania 1 ząb, i jak wyżej. Jest już prawie luty 2008 a ja jestem bardzo zadowolony bo różnica jest ogromna, dół jest już prosty a góra w 70%. Nie wahać się z założeniem bo to jak się czuje człowiek po sciągnieciu jest niedoopisania. Pozdrawiam ortodonta: Warszawa, Medicus, dr Brudnicka Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia8
dzięki za odp. niestety wątpię czy znajdę ortodontę, który nie będzie chciał wyrywać zębów, bo już dwie ortodontki mi to zapowiedziały, a jedna z tego co słyszałam naprawdę zna się na rzeczy. Co gorsze, powiedziała mi, że w czasie leczenia może okazać się, że trzeba będzie usunąć jeszcze ósemki:( osiem zębów do usunięcia to trochę dużo:( no ale zobaczymy. Jeśli trafi tu ktoś z Trójmiasta, napiszcie kogo polecacie;) zazdroszczę Wam, że macie już wyrywanie zębów i zakładanie aparatu za sobą, i życzę pięknych i zdrowych ząbków:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia8
jeszcze jedno pytanie:) od czego zależy czy zakłada się pierścienie czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci ze ja mi juz 3 razy w ciagu 2 miechow odpadl ten sam zamek i z tego powodu bede mial zakladany pierscien bo nie ma sensu co 2 tygodnie przychodzic i kleic zamek do zeba jak i tak odpadnie. 28 lutego zakladam aparat na dol. teraz do 2 tygodniu musze usunac dwie czwóreczki z dołu zeby zrobic miejsce. co do ósemek z dołu narazie ich nie ruszam. moze nie bedzie trzeba wyrywac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech ktoś łaskawie mnie oświeci, bo chyba zaczynam wariować... Odkąd mam aparaty bez przerwy czuję smak i zapach kleju i ligaturek:|, w związku z tym średnio 6x dziennie myję ząbki i 2x dziennie używam specjalnego płynu do płukania, ale cały czas czuję ten dziwny smak i zapach:| Czy to obłęd czy norma, a jeśli tak, to czy kiedyś przejdzie? Chyba zaczynam warować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akasha - zdecydowanie zaczynasz wariować :D ktoś pytał o implanty bo bolą go separacje.. cóz, impl bolą całe życie - gdy pijesz/jesz coś b. ciepłego lub bardzo zimnego (gorąca kawka, zimne lody etc) - bo tytan to metal i się skurcza bądź rozkurcza pod wpływem temperatury - więc minimalnie się porusza w kości szczęki lub żuchwy. to jest tak jak z wybielaniem moja dentystka powiedziała jak do niej poszłam po - nie mówi się pacjentowi że będzie bolało bo zrezygnuje i będzie niezadowolony, a jak już zrobi (zacznie wybielać czy tam wstawi impl) to już nie ma wyjścia :) (tzn przy moim wybielaniu mogłam przestać w kazdej chwili, ale jak się wybiela lampowo lub żelowo w gabinecie to już wyboru nie ma i napieprzają potem zęby przez parę dni ;) ) pozdrawiam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankojednomam
hej, po jakim czasie luki po wyrwanych zabkach wam sie zmniejszyly? albo calkowicie zniknely? bo ja mam aparacik 5/6 miesiecy i nie widze,zeby one mi sie zmniejszaly :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) Dawno mnie nie było (jak zwykle) ale napiszę co u mnie słychać nowego :) No więc ząbki się prostują, expander miałam ściągnięty ale mam go znowu ;/ ech (na szczęście nie wżyna się tak jak ostatnio w język :) ). I muszę wyrwać 7ki na dole ;/ echh.. Nie za bardzo mi się to widzi ale jak mam mieć w końcu zgryz zamknięty to proszę bardzo :) P.s. Widzę Dawid, że masz podobną wadę zgryzu do mnie :p (też miałam szerszą szczękę dolną od górnej :P) Nosisz jakiś rozszerzacz? pzdr 4 all :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie mam jeszcze jedno pytanie do tych dziewczyn/chłopaków, którzy mieli wyrywane zęby w trakcie noszenia aparatu. Czy jeśli nie mam pierścieni ani zamków na 7kach to chirurg podczas usuwania zęba nie uszkodzi mi jakoś aparatu? Z góry dx za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
Hejka niedawno wrocilam od orto i odebralam aparat tak jak pisalam 450zl+kluczyk musze podkrecac co 5 dni.Jest na gornych zebrach a na koncowce tworzy jakby klin ktory ma dopasowac kat mojej szczeki, czuje sie jak jakis predator:D przypomnialy mi sie laty dziecinstwa kiedy to kilkanascie lat temu pytalam sie rodzicow dlaczego dzieci nie musza nosic aparatu a ja musze hehe i w placz,mam nadzieje ze szybko zleci te pol roku, w ogole dala mi do domu moj odlew, dzizas krajst jakie ja mam krzywe jedynki i cala gore:/ pozal sie boze:(, troche boje sie tego podkrecania ze cos spieprze, nastepna wize mam za 6 tyg ciekawe czy bedzie widac juz jakies efekty.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie mam szerszy dol niz gore. nic mi narazie nie mowila o zadnym rozciaganiu. z dolu mam usunac 4 zęby być moze chce mi zmiejszyc dół. w tym tygodniu usuwam 2x czwóreczki. Zęby prostuja mi sie szybko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×