Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

misha >> nie wiem dokladnie o co chodzi, dlaczego tak jest ale moja orto tlumaczyla mi, ze tylko Damonem daje sie uzyskac efekt poszerzenia łuku. I nie chodzilo o kase bo akurat u niej wszystkie aparaty kosztuja tyle samo. Spojrz na moje zdjecia - na pierwszym pomimo, ze wcale szerowo nie rozdziawilem japy to juz widac miedzy policzkiem a aparatem wlasnie takie ciemne luki. Na ostatnim - geba usmiechnieta na calego a ich nie ma. To dopiero 4 miesiace :D No i wlasnie mam przerzut zamiast hyraxa. Nie wiem dlaczego wiekszosc orto meczy pacjentow fyraxem wlasnie. Moja stosuje go w ostatecznosci kiedy zawodza wszystkie inne metody. zapytaj o to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha >> nie wiem dokladnie o co chodzi, dlaczego tak jest ale moja orto tlumaczyla mi, ze tylko Damonem daje sie uzyskac efekt poszerzenia łuku. I nie chodzilo o kase bo akurat u niej wszystkie aparaty kosztuja tyle samo. Spojrz na moje zdjecia - na pierwszym pomimo, ze wcale szerowo nie rozdziawilem japy to juz widac miedzy policzkiem a aparatem wlasnie takie ciemne luki. Na ostatnim - geba usmiechnieta na calego a ich nie ma. To dopiero 4 miesiace :D No i wlasnie mam przerzut zamiast hyraxa. Nie wiem dlaczego wiekszosc orto meczy pacjentow fyraxem wlasnie. Moja stosuje go w ostatecznosci kiedy zawodza wszystkie inne metody. zapytaj o to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej...nie mam wosku dentystycznego, hm, nie wiem po co? orot mi nie dawała ani nie mowiła :P wiecie,to denerwujące. tyle kasy jej zapłaciłam, i jeszcze mam dopłacać ;/ pewnie dostanę też ochrzan, to przeciez nie moja wina, sama mówiła,że daje mi specjalny cienki drut ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z Krakowa. ale ja chcę wosk? :P po co on jest tak w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie wiesz po co on jest tzn., ze go nie potrzebujesz :D On jest po to aby okleic aparat w miejscach, ktore ocieraja, draznia, kalecza dziasla itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak tak ,rzeczywiście :D masz rację, nie potrzebuję, nic mnie nie kłuje, bo drut został w zamku-tj ta część, która została w aparacie. niemniej dzięki za propozycję :) teraz byleby tylko do jutra..eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
` tez mam aparacik - to Ty masz przerzut podniebienny tak?? Coś o tym słyszałam. Zapytam się. W przypisie masz coś takiego: gora - 28.09.07 - Damon 3 tys., TPA - 300 zl, OBC - 400 zl. To TPA oraz OBC to co to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha609 NIe chce Cie stresowac, ale troche...Nawet bardzo ;) Ale mozna go sciagac wiec spokojnie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka88
Poczytałam troszke wasze wpowiedzi i postanowiłam w koncu coś napisac :) SlackerB Wiem co czujesz,męcząc sie po 12h w aparacie ruchomym.Ja noszę go 24h wyjmuję tylko do jedzenia,już nawet to seplenienie mi nie przeszkadza wszyscy sie przyzwyczaili,ale chciałam Ci napisac że po pół roku nie daj sie namawiac na kolejny aparat ruchomy tylko zakładaj stały!!Ja miałam sie z nim męczyc tylko 3 miesiące (dla rozciągniecie szczeki) tak sie przeciągało cały czas "jeszcze miesiąc,jeszcze misiac" i mam go juz pół roku!!I ostatniopowiedziała sie że do kwietnia go nosze i dośc!! Aparatka z większym stażem ma racje.Jeśli komuś szybko przesuwają sie zęby na początku to nie dobrze,bo przemieszcza sie tylko ta częsc zewnętrzna.Ja tak mam z aparatem ruchomym i po 10 minutach kiedy go nie mam na zębach one już wracja na miejsce!To jest straszne!Na dodatek nie są one proste na zasadzie w pionie tylko tak strasznie sie powypychały (bez dziąsła niestety) Moja ortodontka mnie pociesza ze to sie skoryguja stałym aparatem,ale teraz to wygląda nie ciekawie. Upsss ale sie ropisałam ;) Pozdrawiam wszystkich aparatów i aparatki :) W zasadzie mam jedno pytanko: Czy "damon" może byc z plastiku czy porcelany?Bo wiem ze on rózni sie tymi zameczkami,wiec w sumie mogą je chyba zrobic z porcelany...Ale wole sie dopytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudusia -0 93r.
Hejka, stały aparat mam od 31 stycznia, następną wizytę kontrolną mam w kwietniu. Ortodonta nie założył mi kolorowych gumek. Kiedy je się zakłada? Po pewnym czasie czy od razu?? Pozdrawiam wszystkich. Szczęśliwa posiadaczka stałego aparatu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damon musi byc metalowy, nie ma mozliwosci aby go zrobic z porcelany. To sa zupelnie inne zamki, inaczej trzyma sie w nich drut. Mozesz sobie jedynie zalozyc Damona. ktorego tak jakby pol zamka bylo z porcelany a pol metalowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heej :) mam pytanie :D bede miala zakladany aparat,bo mam troche wysunieta szczene :P i musialam miec usunieta czworke.. Dlugo to potrwa az te zeby sie zejda?? Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka88
Też mam aparacik Załamałeś mnie :P A miałam nadzieje że będzie można zrobic tak żeby on był z porcelany buuu :( Ja już sie tak wypytuje o wszystko ale w zasadzie jeszcze nie wiem jaki mi założą.Pewnie bez wyrwania zębów sie nie obejdzie ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariemi
Witam Wszystkich :) Jestem pierwszy raz na tym forum. Niemam jeszcze aparatu, ale już wkrótce będę zakładać :) Narazie lecze wszystkie ząbki i wymieniam stare plomby. Byłam raz na konsultacjach, bo chciałam się dowiedzieć jak to leczenie będzie wyglądało. Troche sie przeraziłam bo Pani Doktor powiedziała że będę musiała usunąć dwa zęby (dwie czwórki albo piątki na górze) Pozatym mam bardzo ciasno osadzone zęby, tak ze niemam w ogóle przestrzeni miedzyzebowej. No i zastanawiam sie jak oni mi te pierścienie założą? Czy ktoś z Was też tak miał?? W ogóle plizz o jakieś wskazówki, rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariemi Nic się nie martw:) wszystko Ci się zmieści:) Też musiałam mieć usuwane wszystkie czwórki, bo ciasnotę miałam niesamowitą:( Jakiś czas po usunięciu założą Ci separację i wszystko ładnie w tydzień się rozejdzie:D, a potem, to już tylko aparcik i witamy w klubie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dzis mialem pierwsza \"awarie\" ;) Nie wiedziec dlaczego drucikowi bylo zle w ostatnim zamku ale sobie wyskoczyl z niego ;) Juz myslalem gdzie tu sie szybko jutro udac awaryjnie do orto ale poszla w ruch peseta, troche sie nameczylem zeby dobrze trafic i w koncu drucik na swoim miejscu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparaciek--->naleza Ci sie wielkie brawa i podziekowania ode mnie. Natchnales mnie. Mi drucik wtyszedl juz miesiac temu, probowalam to naprawic,ale troche sie balam,ze cos uszkodze...No ale jak przeczytalam,ze przy pomopcy pestety ty sobie poradziles, pobieglam do lazienki i zaczelam swoja operacje. Udalo sie!! Dzieki wielkie i buziak dla Ciebie. A ja przez miesiac chodzilam z podziurawionym policzkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale macie rewelacje z tymi drutami...mi na szczęście anrazie nic się z drutem nie dzieje...mams zczerbę między jedynkami...bosz...jak to śmiesznie wygląda, ale nie brzydko powiem wam:Djeszcze jest mała, ale przez całyu miesiąc się przecież będzie przesuwać, nie?;> ale będzie wieeelka szczerba...haha. Pa👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Hey, mam takie pytanko: Wiecie może, czy jak ja mam teraz aparat, to czy bede mogła przekluc sobie jezyk???????Jest ktos w mojej sytuacji???????????Prosze o odpowiedz:) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka88
tez mam aparacik-->Jakoś tak strasznie się uparłam na tą porcelane :) Bardzo mi się podoba.To nawet nie jest kwestia tego że wstydzę się aparaciku teraz to całkiem normalne że każdy stara sie coś w sobie upiększyć ;) Moje zęby nie są strasznie krzywe tylko 3 mam poza łukiem no i ta mała szczęka :( Jak patrze na Twoje foteczki to zajebiście Ci zazdroszcze :P Kaaasia504--->Mojej koleżance ortodontka zabroniła przebijania języka.Powiedziała jej coś w stylu że: Obijają sie zeby od kolczyka a pozatym zawsze istnieje ryzyko że Twój organizm jakoś źle zareaguje na nowy metalowy kolczyk i spuchnie CI buzia,dziąsła a zęby są ruchome i może dojść do tragedii.Ale pewnie zdanie na ten temat ma inne każdy ortodonta,także zapytaj swojego ;) Musze zapytac bo cały czas chodzi mi to po głowie :P Co bedzie jak juz bede miała mój wymarzony aparacik i zaczną mi wychodzić 8?Mam juz 19 lat a ich dalej niemam a w mojej szczece już kompletnie nie ma miejsca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Dzieki bardzo za odpowiedz:) Ja za tydzień będę miała zakładane gumki....Macie może jakieś zdjęcia jak te gumeczki wyglądają???????Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajka >> Ja tez sie upieralem na poczatku przy porcelanie (tzn dokladnie to przy szafirze) ale orto przekonala mnie do metalowego Damona i nie zaluje ani troche. Pamietaj, ze drucik i tak bedzie widac, nawet jak sobie wezmiesz powlekany to po dwoch-trzech tygodniach nie bedzie na nim farby. Zakladaj taki jaki bedzie lepszy po prostu i pamietaj, ze ladnej dziewczynie aparacik ani troche uroku nie odbiera a wrecz go dodaje :D Kasia >> nie wazne czy nosisz aparat czy nie kazdy dentysta powie Ci, ze kolczyk nie jest najlepszym pomyslem. Obijajac nim o zeby niszczysz szkliwo, poza tym moze powodowac cofanie dziasel i roznego rodzaju inne komplikacje. Aczkolwiek nie mowie bo podoba mi sie takie cudo i czasami nawet sam mam ochote sobie zafundowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka88
tez mam aparacik--->Dobrze Ci idzie pocieszanie :) Mów dalej,podoba mi sie to co piszesz :P *żarcik ;) Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekhem...Gumeczki to sa te takie kolorowe miedzy zameczkami, u mnie na focie pomaranczowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×