Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Witam z wieczora:) Mam pytanko - czy Hyrax, Ekspander i Hass to to samo?:) Będę mieć za 2 tyg. zakładany Hass (tak to nazwała ostatnio moja orto, ale na początkowych wizytach mówiła też o Ekspanderze) Więc nie wiem czy to jedno i to samo czy jak:D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula88
witam! mam takie pytanko... czy jest tu ktos z olsztyna, kto moze polecic mi dobrego i sprawdzonego ortodonte? bede bardzo wdzieczna :) pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
a mnie zdziwiło stwierdzenie, że kfc i pizza hut to jeden koncern, więc sobie nie robią konkurencji... a orbit i winterfresh? Bluberry -> ekspander to co innego... a czym się różnią hass od hyraxa to szczerze nie wiem, chyba jest jakaś mała różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"misha609\" - no fakt szczęki nie mam za bardzo wąskiej, gdyby nie ten przodozgryz to nosiłabym tylko expander i aparat stały, a tak to maska twarzowa musi się czegoś trzymać heh czyli tych haków z przodu hyraxa, ale jak widać każdy znosi hyraxa inaczej, a Tobie kiedy ściągają? nie wiem jaki ból jest przy ściąganiu, ale sama pomyśl że chyba lepiej tyle wycierpieć i raz na zawsze pożegnać do \"cudo\" a tak to od razu po ściągnięciu zakładasz aparat na górę? do \"morzanka\" -> kiedy zakładasz hyrax?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Równe 6 miesięcy mija 29 sierpnia. Ale wątpię, czy mi tak szybko zdejmie. Mam nadal dużą szparę między szczękami. (miałam zgryz otwarty - aparat miał zniwelować tą wadę) Chyba ponoszę sobie go trochę... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy dobrze rozumiem, hyrax miał Ci naprawić tą wadę?? bo przecież jak się nosi hyrax to i tak się nie da domknąć szczęki i żuchwy przecież, ale nie wiem czy o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
hmm .. a ja juz po 2 wizycie ;] I aparat na góre i dół 11 września .. No cóż . myslalam ze bd miala jeszcze w wakacje ale .. no nic ;]] I mam do Was pytanie ..;]] Bo zastanawiam się czy by na góre nie zalozyc zamków mini ? czy one sie bardzo różnią od zwyklych ? Bo na dól załoze zwykłe bo i tak bedzie je malo widac .. Ale .. jakby to wyglądało jakby były na górze mini a na dole zwykłe ? .. Z góry dzięki za odp ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak u mnie Hyrax jest po to, żeby rozszerzyć szczękę i zlikwidować zgryz otwarty. Przed założeniem górne zęby nie stykały się z dolnymi. No i teraz jak mam te płaszczyzny akrylowe to żuchwa dostosowuje się do nich. Tzn, \"idzie w dół\" nie wiem jak to wytłumaczyć. Bo ja miałam te zęby jakoś dziwnie. Normalne nachylenie żuchwy do szczęki powinno wynosić 28 stopni, a ja miałam 48. I Hyrax (dokładniej ten akryl) trochę to nachylenie zmniejszy. No i wiesz te tylne dolne zęby pod wpływem siły nagryzania i obecnością nakładek akrylowych \"osuwały\" się w dół a przednie dolne zeby (nie mające na drodze akrylu) szły w górę. No wiecie... to jest fizyka a ja jestem z niej nieczająca. :d Nie wiem czy Wy mnie tu zrozumiecie... Heh :D Ale się chociaż postarajcie Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dość gruby ten akryl, i sobie wyobraź, jak zdejmę ten Hyrax (na początku z Hyraxem mogłam włożyć wskazujący palec do buzi bez jej otwierania, teraz włożę tylko do połowy paznokcia) to żuchwa będzie mogła się tak zamknąć, że siekacze górne pokryją 1/3 wysokości powierzchni zębów dolnych. I oby tak się stało! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśl na dziś: "Jestem tak podekscytowany, że chyba umyję dzisiaj wszystkie zęby." - Woody Allen :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Bluberry: Jest różnica pomiędzy hassem a expanderem. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale jakoś spróbuję: expander składa się z samych drutów, jedna dziewczyna miała w poście podany link (dobrych parę stron temu) natomiast hass składa się z całej płytki akrylowej (nieco jest podobny do aparatu wyjmowanego, z tą różnicą, że jest umocowany na stałe). Z obydwiema rzeczami się sepleni ;] Dzięki Bogu mam to już za sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh mniej więcej chyba wiem o co chodzi, no ale współczuję takiego grubego akrylu eh , u mnie jak zagryzę to mam tylko 4 mm przerwy pomiędzy szczękami. No czyli jak ściągniesz hyrax to byś miała prowidłowy zgryz bo mniej wiecęcj tak zęby górne powinny nachodzić na dolne, a u mnie z tym przodozgryzem tylko jedynki minimalnie, wręcz dotykały tylko dołu, a powinny nachodzić i dlatego będę nosić tą maskę, bo orto powiedziała że sam hyrax by jeszcze bardziej te zęby do tyłu cofnął, no coż nie znam się, niech robią ci co się na tym znają xD ja chcę tylko widzieć efekty :P jeszcze 7 przekręceń hyraxa :) i pytanie do Ciebie \"misha609\" - po jakim czasie zaczęłać jeść coś więcej niż tylko jogurty, kaszki, papki itp? o ile w ogóle tak się da, jak tak to co na początku jadłaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE24+1 Dzięki za odpowiedź.Jestem troche przerażona ściąganiem tego aparatu. Całe szczęście to jeszcze troche potrwa moze zdynstansuje sie do tego :):):). W końcu inni przezyli to ja też powinnam :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No początku górowały jogurty (niecały tydzień), jajecznica, chleb bez skórek, kukskus, kisiele, budynie. Później to wzięłam się za dietę (jakieś 1,5 miesiąca) to prawie w ogóle nie jadałam, ale to tylko ze względu na dietę. No i po niej to już jadłam wszystko. Dosłownie wszystko. Tylko te większe rzeczy, to sobie kroję bo nie mogę ugryźć. A teraz nawet to bardziej na te twarde rzeczy się nastawiam, bo chcę jak najszybciej zdejmować Hyrax. Bułki, skórki od chleba, gumy do rzucia. Mi jedzenie nie sprawia trudności, w sumie to w ogóle nie sprawiało, tylko się bałam jeść, ale n ie ma czego. Próbuj jak najsyciej jeść wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morzanka
do "taka_o_silnej_woli" - w połowie sierpnia idę dopiero na wyciski a hyrax razem z dolnym łukiem 9 października. Niestety tak długo się u mnie czeka :(( Mam nadzieję ze szybko zlecą te miesiące z hyraxem. A jest jakaś różnica między tym akrylowym a zwykłym? Czy to się różni tylko tym mocowaniem na zębach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"misha609\" -> hm muszę spróbować zjeść jajecznicę, najgorsze że jak próbuję jeść coś w kawałkach to blokuje się tam koło śruby i drutów i połknąć nie mogę xD ale opracowałam już małą metodę, mianowicie jem \"bokiem\" xD dziwnie pewnie to brzmi ale łyka się prawie bezproblemowo. No ja też boję się jeść że uszkodzę tego hyraxa heh ale skoro mówisz że nie ma się czego bać to z każdym dniem będę próbować większych \"wyzwań\" jedzeniowych heh. A tak wogóle ile masz lat? do \"morzanka\" -> widzę że większość ma też dolny łuk i hyrax, a ja na szczęście tylko hyrax no ale maska mnie czeka eh co do różnicy to nie jestem znawczynią, ale to się chyba tylko mocowaniem różni i jak przewidują u Ciebie maskę twarzową to na pewno będziesz mieć akrylowy a jak tylko rozszerzanie to ten na pierścieniach, choć tak mi się wydaje że akrylowy bardziej równomiernie rozszerza. A wiesz już może ile ten hyrax będziesz noscić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morzanka
do "taka_o_silnej_woli" - ortodontka pokazywała mi tylko ten akrylowy więc pewnie taki. To Ty wogóle nie będziesz mieć łuków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi o to że jednocześnie z hyraxem nie będę mieć dolnego łuku, orto wspominała że od razu jak ściągniemy hyraxa zabieramy się za aparat i 2 łuki od razu żeby nie zaprzepaścić efektu "pracy" maski twarzowej. Ile masz lat "morzanka" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 17 lat. A co do włażenia jedzenia pod śrubę, to jak się już najem, idę umyć zęby i jak to nie pomoże to sobie tak zasysam językiem, a jak nawet to nie pomoże to lusterko i wykałaczka. Są sposoby tylko trzeba sobie go wypracować jeden zadowalający. Z dnia na dzień, coraz miej będzie Ci wchodziło pod śrubę i wtedy będzie już ok:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morzanka
ja mam 24 lata więc już najwyższy czas zabrać się za te ząbki :P żałuję, że tego wcześniej nie zrobiłam, ale jak to mówią człowiek mądrzeje na starość hehe. Obawiam się tylko trochę reakcji ludzi w pracy. Bo z tym seplenieniem, zresztą sama wiesz, od początku o tym pisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia 31 lat Opole
witam! mam 31 lat i chce zalozyc aparat ba gorna szczeke,prosze napiszcie czy bardzo boli i ile kosztuje calosc. z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia--> Zakładanie nie boli. A po zakładaniu to zależy. To raczej sprawa indywidualna ale np mnie bolało moze z 4-5 dni a ja czytałaś wczesniejsze strony to widzisz jak niektórych męczą te druty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizza a kurczak
truth, czego nie rozumiesz?? tego, ze jak jeden koncern ma kurczaki i pize i hamburgery (Burger king) to nie bedzie robil w kurczakach pizzy i w kamburgerach kurczakow?? jasne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a koszta są bardzo różne:) od hmmm 1200zł/łuk aparat metalowy, z takimi kolorowymi ligaturkami, ale ona nawet mogą kosztować do 1800zł/łuk, potem są aparaty kosmetyczne, które mniej widać, jeśli komuś zależy na dyskrecji kosztują około 2000zł/łuk, potem kosmetyczne, ale jeszcze mniej widoczne ( nie białe lecz przeźroczyste) szafirewe coś koło 2500zł/łuk. są jeszcze aparaty typu damon, te też należą do droższych, też ponad 2000, mają mniejsze zamki, ale najwieksza ich zaleta jest to ze najczesciej nie trzeba usowaz zadnych zebow (leczenie nieekstracyjne), krocej sie je nosi i rzadsze sa wizyty kontrolne. ale z tego wzgledu sa drozsze, bo to nowa metoda. sa tez aparaty calkowicie niewidoczne, zakladane od strony jezyka, ale te sa bardzo drogie i kosztuja od 4-7tys/luk:) no wiec koszta sa rozne, do tego trzeba doliczyc wizyty kontrolne, \"srednio\" kosztuje to okolo 50zl/ za wizyte z jednym lukiem, ale to juz zalezy od ortodonty. najlepiej jak bys sie przeszla na konsultacje, wtedy sie wszytskiego dowiesz:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jeszcze ponawiam pytanie:P może ktoś chce dołączyć do listy lub chce żeby mu coś zmienić?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"misha609\" -> ja też mam 17 lat i w sumie żałuję że nie wzięłam się wcześniej za moje zęby, ale widocznie musiałam dorosnąć do tych decyzji, bo teraz noszę to wszystko z własnej woli a nie z przymusu i wiem, że na przyszłość zaprocentuje to pięknym uśmiechem, który na dzień dzisiejszy ciężko mi sobie wyobrazić heh moje marzenie to uśmiechnąć się z ząbkami tak z pewnością i bez wstydu, a wręcz z dumą :P dzisiaj zjadłam już jajecznicę i całkiem ok się jadło z każdym dniem coraz lepiej, pod śrubę wchodzi, ale coraz mniej się tym przejmuję i czyszczę czy tam płukam dopiero kiedy już zjem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! **Filip** ja bym bardzo chciala dolaczyc do owej listy juz raz prosilam o to. Moje dane: 1987 rok urodzenia data zalozenia aparatu 06-06-2008 aparat metalowy gora 1300zl mam poprzeczke chyba zwykla bede miec maske twarzowa czas noszenia aparatu ok 2,5 roku pochodze i lecze sie w Sanoku Z gory dzieki za dolaczenie mojej osoby.. Pozdrawiam i zycze milej niedzieli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedSpinka ---> dopisałem:) spójrz na listę i powiedz mi jeszcze co z tymi pustymi miejscami u Ciebie mam zrobic:P to znaczy co tam dopisać:P i co to ta poprzeczka:P bo może Ty masz Hass a nie aparat narazie:P jak masz jakas poprzeczke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Ja bym chciala dołączyc do listy ale jeszcze niewiem co z tymi zamkami .. Pytalam sie ale nikt nie odpowiedzial :( Więcc pytam ponownie ;) Czy jest duża różnica jeśli chodzi o zamki zwykłe a mini ? I jakby to wyglądało jakbym miala na dole zwykłe a na górze mini ? Z góry dzięx ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xprincessx
ja tez zakladam narazie lecze zeby.....troche sie boje zakladania itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×