Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Mamma mia! Ale mam zaległości! :O 65 stron! O ja... no to sie naczytam ;) Fajnie, że jest nas coraz więcej :) Mam od 3 tygodni zieleń i pomarańcz na zębach ;D Nawet fajnie to wygląda ;) Jbc to zdjęcie w moim albumie ;) Pozdrawiam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie żyję i nic mnie nie boli:d w ogóle zapomniałem że je mam:P zobaczymy kiedy się zacznie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
onira slicznie Ci sie zabki prostuja,oby tak dalej.pozdrawiam aparatow i aparatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej Wy:P nie boli w ogóle:P czuje tylko ucisk troche ale gryze normalnie skórki od chleba i wszytsko:D może coś nie tak haha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingus z aparatem
Witam, mam aparat od dwóch dni ból można przeżyć ale mam ogromny problem z łukiem podniebnym pomiędzy górnymi szóstkami :( zrobiła mi sie ranka na języku, ciągle jest mi niedobrze,a z bólu języka nie mogę nawet wypłukać zębów woda :( ....proszę pomóżcie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosa3
Witajcie Aparatki i Aparaci:) Jestem po pirwszej wizycie u Orto od założenia aparatu (oba łuki).Pani Dr. wymieniła mi druty, poniewaz mam je 3:)na każdym łuku, tzn mam taki splot z dwoch drucikow i na to jeszcze ten poziomy co wszyscy go maja (nr 16).Załozyła mi też taka metalową sprężynkę w miejscu gdzie mam wsunietego zęba ( górna, prawa 3) :D oraz wymieniła ligaturki.Dzis wybrałam zielone:)Takie bardzo intensywne i bardzo widoczne.Nie wiem czy nie przesadziłam no bo mam je na obu łukach :D:D Zważywszy na mój wiek, to chyba faktycznie wariuje na starość:D:D.No ale to nie koniec dzisiejszych niespodzianken.Na koniec patrze a Orto wciska mi jakis drucior na lewy górny piercien ( nieprzyjemne aczkolwiek dało się wytrzymać ).Dotykam językiem podniebienia no i wsio stało sie dla mnie jasne.Zostałam niczego nieświadomą włascicielką HYRAXU! Formalnie szok.Dla lekarki też, bo była pewna, że podczas zakładania aparatu mi o tym mówiła:D.Uśmiałyśmy się, bo jej opowiadałam o naszym forum i powiedziałam, że dobrze sie stało, bo jakbym wiedziała, że dzis będziemy zakładać Hyrax to bym się chyba wykończyła nerwowo przed wizytą:D.W chwili obecnej ( 3 godz po założeniu) czuje się bardzo dziwnie z tym wszystkim.Nie umiem połykać śliny, dziwnie mi się mówi i nie wyobrażam sobie żebym coś zjadła.Nie boli mnie za to nic.Ani Hyrax, ani ząbki w aparacie.Czuję, że są naciągnięte ,ale nie jest to ból.. Ile nosi się Hyrax ( tak w przybliżeniu)? Ufff upisałam się, ale musiałam się wyżalić :) Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie :) Justka - śliczny umiescilas ten cytat o naszych uśmiechach po zdjeciu aparatów.Jestem naprawdę pod wrażeniem:)Gratuluję:) aneczkaZirlandii - szykuj portfelik bo ja za dzisiejsza wizytę zapłaciłam 300 euro i z tego co mi mówiła Orto każda wizyta to koszt około 180 euro:D Ale bedzie jazda :D:D Ok, koncze bo na mnie nakrzyczycie, że miejsce zabieram;) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the truth >> tak, mam na dole hyraxa ale to w ogole nie zmienia faktu, ze przy damonie zaklada sie pierscienie!! Hyrax wyszedl w trakcie leczenia dopiero, nie byl on planowany. Tak na marginesie to przesadzacie z tymi pierscieniami, przeciez one zupelnie nie przeszkadzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumeczki hmmm czuje ból, ale jest on o niskim stopniu natężenia że byłem w stanie zjeść normalnie śniadanie i chlebek ze skórkami haaa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jade do ortodonty ale jeszcze nie wiem jakie gumeczki wybrać hm .... jak wróce to wam powiem :D pa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim forumowiczom!!! Za dokładnie 38 dni (16.09.08) o 9:30 jestem umowiona na 1 wizytke u ortodonty. Po prostu już sie doczekac nie moge. Musze jakos ten czas przetrwac...hehe ;D Teraz jeszcze przed wizyta czyszcze bardzo dokladnie zabki zeby przed zalozeniem byly bielutkie i zeby nie bylo przebarwien ;) Kupilam sobie taka fajna szczoteczke Oral-B Pulsar na baterie i jest naprawde super. Jeszcze tata kupil mi paste Colgate wubielajaca oraz nić dentystyczna Jordana bodajze. Po posilkach sobie myje zabki i juz sa efekty - kolor moich zabkow zmienia sie na bialy. JESTEM HAPPY ;) A jeszcze co do ortodonty to co ortodontka bedzie robic na pierwszej wizycie??? Bardzo prosze niech mi ktos napisze ;) Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia14102--> Obejrzy ząbki, zobaczy co i jak, prawdopodobnie zrobi wyciski i zdjęcie RTG czy jakos tak sie nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli u niej nie ma specjalnych urządzeń do robienia zdjęć RTG to wyśle mnie gdzies w inne miejce zeby zrobic wraz ze skierowaniem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia14102---> U mnie było to tak ze dała mi skierowanie i musialam przejsc na druga strone korytarza i wrócić spowrotem.. Ale nie wiem jak to u ciebie. Ale mysle ze powinni miec te całe urządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby...bo mam pierwsza wizytke 16 wrzesnia to ja bym chciala zeby to jak najszybciej bylo wykonane.jak myslisz do konca wrzesnia zaloza mi aparacik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ząbki masz wszystkie wyleczone.? Bo muszą byc zdrowe wszystkie... ja miałam 1 wizyte, później leczone ząbki i na następnej aparacik góra i dół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×