Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Huuuuhu jestem juz po:D, wszystko przebieglo idealnie, nic mnie w sumie nie bolalo, wybralam sobie srednio-niebieski kolor gumek pod kolor oczu=p, ciesze sie jak glupia juz jadlam muesli z kulkami sezamowymi wiec nie jest zle=p, troche sie czuje jak kosmitka.Od orto dostalam wyciorki,nić,wosk, szczoteczke,pudelko etc:-). nastepna wizyta za miesiac i kontrolna na gorny luk a dolny dopiero 21pazdziernika, i wizyty w zwiazku z zalozeniem gornego i dolnego luku wzrosna tylko o 10 zl wiec za zmiane drutow itd bd placila tylko 50zl :-) to bardzo tanio.Na razie nic mnie nie boli, aha wstawilam zdjecia i co mi radzicie? mam pilowac jedynki czy nie?, sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfssdffsd
Ojej, masz śliczne zęby! Chciałabym takie... :) Jak Ci się wyprostują to po prostu pozazdrościć.. :) Widzę, że masz kolczyki. Fajna sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje dobrego ortodonte z krakowa polećcie mi kogoś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam górnej 3, przez to przerwy między zębami, ale to nie jest największy problem. zastanawiam się nad aparatem, nawet jestem już przekonana. Ale zastanawiam się nad implanetem.. wie ktoś więcej na ten temat z własnego doświadczenia. Jedyne wyjscie to implant właśnie, korona nie wchodzi w gre. Ale z tego co sie dowiedzialam, implant nie każdy może miec, dużą role odgrywa kość. Boję się tego, a z drugiej strony chce to zrobić. Ma ktoś może doświadczenia z implantami:) a i jeszcze jedna sprawa czy dają może jakąś zaślepke w momencie kiedy aparat przesunie już zęby tzn od 4 to tyły i od 1 w bok, tak aby luka pomiędzy nie była widoczna. Obecnie (po interwencji ortodonty w dzieciństwie) mam 3 bliżej 1 aniżeli 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaabinaaaa
2 godziny temu do łączyłam do aparatek :D Narazie nic nie boli... jest ok :) Nie umiem sie przyzwyczaić ale wiem że to normalne hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amicia
Heja Ja bende miała zakładany aparat w tym roku. Jedynego czego się boje to bulu po założeniu aparatu, ale myśle że da mi taki aparat w którym można zakładać gumki bo mi sie szybko nudzą kolory jak myślicie? Aha a może wiecie ile kosztuje cały komplet gumek na wszystkie zęby? Prosze ws o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
myszka szara-> ty też nie masz 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak nie mam 2 - zawiązka nie miałam. będąc w podstawówce chodziłam do ortodontki, ona wtedy uznała że należy wyrwać 3 mleczną, ponieważ wtedy 3 wejdzie mniej więcej na miejsce 2 i nie będzie takiej dziury z przodu. 3 weszla jakby w dwójke, ale za to mam luke (taką na pół zęba) w miejscu 3. Ja się już konsultowałam na placu sarkowskiego, ale tej pani doktor nie ma tam już. Powiedziała że należy przesunąć 3 na swoje miejsce i jedynki także (bo nie są tak jak powinny być, ale tego nie widać dla laika) wtedy zrobi się miejsce na implant 2. Powiedziała mi jeszcze, że to nie jest zabieg konieczny u mnie tzn ten aparat i implant, bo tego wszystkiego tak bardzo nie widać. Ale ja to chce dla siebie zrobić, a nie dla innych. Teraz podrażniłam dziąsło (jedzeniem) w tamtym miejscu i to zdecydowało o tym, że jednak zrobie ten zabieg, druga sprawa to moje samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witojcie :P moje zdjecia mozna dodac obbojętnie jak bo tam jest galeria :P a narazie nie mam czasu dodac nowych. Nie czytalam całej dyskusji, ale musze wyrazic swoją irytacje do jednego z panow, moze irytacja to nie jest dobre słowo, ale tak mi sie nasunęło. Z calym szacynkiem do pana \"tez mam aparacik\", musze stwierdzić ze miałes faktycznie duza wade (podobnie jak ja) i wyprostowały sie na tyle pięknie ze mam ochote odrazu dać CMOK CMOK w buźke, jednakże irytuje mnie, że upierasz się przy tym aby nie usuwac zebów. A pomyslałes o tym ze zeby w koncu moga wrócic do siebie po sciagnieciu hyraxu czy czego tam ? jesli ktos ma wade typu \"wąska szczęka\" no to mnie sie wydaje, myslac trzeźwo mózgiem scisłowca że niemozliwym jest coś naprostowac a tymbardziej rozciagnąć tak, aby nigdy samo się nie wciagnęło. Do końca zycia drutu w zebach nie chce nosic ani nic co by podtrzymywało moje zeby, więc to jest decyzja ortodonty, wie że nie naprostuje to je wyrywa. Ciesze sie ze Tobie sie naciagnęły PIĘKNIE!! i życze Ci aby nigdy Ci sie juz nie pokrzywily, ale zrozum, nie tylko Twój ortodonta wie co robi .... Z gory przepraszam i serdecznie Cie pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
Cześć Wam! ;] Co zrobić jeżeli zamek mi się odkleił?, mogę z tym funkcjonować czy lepiej się zgłosić do mojej orto? Proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuje! ;* ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
slackerb/////////masz ladne zeby nic nie piluj nie jedna osoba chciala by miec takie poczekaj jak wszystkie ci sie ladnie naprostuja i dopiero podejmiesz decyzje.////pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaaa1102 ---> ja funkcjonuje normalnie:P odpadl mi 3 tygodnie temu a wizyte mam dopeiro za tydzien haha:D i nic mi nie jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela_90
Witam wszystkich! Mam aparat na dolnym łuku już od miesiąca, mało co mnie bolało, jedynki i dwójki bolały mnie ok. 4 dni, ale nie był to ból nie do zniesienia, aparat lekko mnie obtarł, ale jak przykleiłam sobie wosk to wszystko było w porządku :). Do aparatu przyzwyczaiłam się po jakimś tygodniu i zaczęłam czuć jakby był częścią mnie od zawsze. Mój chłopak nawet stwierdził, że ładnie w nim wyglądam. Bardziej przeraża mnie inny fakt, wczoraj byłam na wizycie i ortodontka założyła mi płytkę hassa (nie wiem czy dokładnie tak to się nazywa, ale jak sprawdzałam na googlach jak to wygląda to to coś co mam w buzi jest podobne), jestem normalnie załamana. Jestem strasznie gadatliwą osobą, mówię szybko i bardzoooooo dużo, a przez to coś tak okropnie seplenię, że wole nic nie mówić. Dzisiaj nawet nie poszłam do szkoły bo wstydzę się cokolwiek powiedzieć, bo nie mogę znieść tego seplenienia!!!! i w dodatku wogólę nie mogę jeść. Mam to nosić 4 miesiące :( Proszę powiedzcie mi czy i kiedy się do tego przyzwyczaję i czy przestanę seplenić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do Bluebird-w wolnej chwili na pewno wkleje fotke-wstyd sie przyznać ale ja nie wiem nawet gdzie sa te gumeczki-orto mi powiedziała, że jak juz troszke nastapi zużycie materiału i np zjem curry to wtedy je zobacze:)Także serio ale ja ich po po prostu nie widzę:)także noszę je tydzień - jem wszystko, pomidorówke, kubusia marchewkowego pije, etc i gumek nadal nie widzę -także smiało bierz perłowe:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaabinaaaa
ja wczoraj załozyłam aparat... nic nie boli jak to niby miało... jedynie obciera mnie dziąsło... i nie jem nic co trzeba gryżć bo mi przeszkadza.... Mam nadzieje że schudne hihi czy któras schudła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slackerb--> zobaczysz jak beda wygladaly po zdjeciu aparatu,wiec masz na razie sporo czasu do zastanowienia.za to ja na pewno bede musiala spilowac jedynki,bo sa nierówne:( kejti83--> radze Ci nie brac sobie za bardzo do serca slów orto i raczej nie sprawdzaj,jak beda wygladaly gumki po zjedzeniu curry:P czekam na fote:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do bluebird-wcale nie mam zamiaru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pierwszej wizyty coraz bliżej wiec pora by zaprezentować swoje krzywuchy :) Model gipsowy nie jest mój, aczkolwiek bardzo przypomina moje uzębienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amicia
Justka_pl mi chodziło o takie gumki kolorowe bo ja chciałam wymieniać sobie kolory przy każdej wiwycie a niechce sie przepłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne oczka >> nie irytuj sie tak bo to szkodzi urodzie:P Ja sam widzac moj dol przed podjeciem leczenia nie wyobrazalem sobie innej opcji anizeli usuniecie np. czworek. Trafilem do takiej a nie innej orto i co sie okazalo... mozna... trzeba tylko chciec. Ostatnio mimowolnie bylem swiadkiem jej rozmowy z jakas pacjentka i uslyszalem jak jej tlumaczyla, ze ona zaczyna leczenie od przyczyn a nie skutkow. Czytaj - masz za waskie szczeki, trzeba je poszerzyc a nie wyrwac iles tam zebow. U mnie na gorze przerzut podniebienny, na dole hyrax i nawet ta dwojka, na ktora zupelnie nie bylo miejsca wejdzie tam gdzie powinna. W wolnej chwili dorzuce fotke to zobaczysz ile miejsca mozna zrobic:P Po to wlasnie sa wszelkiej masci aparaty rozszerzajace szczeki a co do trwalosci to po zakonczeniu leczenia zaklada sie przeciez aparat retencyjny wiec nie rozumiem obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to takie gumki to ci wysłałam linka na allegro :) I je sie wymienia co miesiąc przy wizycie kontrolnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ligaturki saa w cenie wizyty u ortodonty.Mnie od rana boli cala glowa, szczeka, zeby, zatoki haha normalnie meksyk, jak moge ratuje sie woskiem od wew strony:(, dziwie sie ze jeszcze nie spuchlam jak prosiaczek^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Mam takie pytanie-po jakim czasie zauważyliście poprawe? W semsie po jakim czasie zaczęły wam sie prostować ząbki-jakies pierwsze róznice? Mam 25 lat-nie wiem czy wiem ma wpływ na tempo prostowania sie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi już założyli:) mam szafirowy z perłowymi gumkami:) Faktycznie ich nie widać. Dopiero jak mi założyli aparat to zobaczyłam jak mam krzywe zęby:P Później dam zdjęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×