Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aparacik
ale te zdjecia co podawalam to nie sa moje jakby cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilerowski
Czesc wszytskim !:) Wczoraj wkroczyłem do waszego grona aparatorów ;DD Ja ogolnie dzis dopiero czuje ze działa tzn bola mnie zeby jak chce cos ugryzc dlatego moj obiad składał sie głownie z makaronu i sosu ;DD Wole te pare dni nie jesc;D Macie jakies rady dla tych co maja założony aparat ? tzn wiecie na co musze uważać czego nie robic :) Ja teraz bardziej obawiam sie tez rekacji dziewczyn ;DD Ciekawe czy przez ten aparat bd je w jakis sposob odstraszał ? Moje kumpele mowia że super ze go założyłem ale gorzej z tymi które poznam na nowo moga miec jakies obiekcje co do tego Ale ogolnie jestem taki że sie nie przejmuje tym że go mam zawsze sie smieje tak ze wszytskie zeby widać i tego nie bede zmieniał :) Ale małe obawy mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski, Byłam dzis na wizycie kontrolnej. Orto stwierdziła, że moja prawa trójka ładnie sie przesunęła i szpara po czwórce jest zupełnie zamknieta - i na tym koniec dobrych wiadomości. Moja lewa trójka przez 4 ostatnie miesiące ani drgneła i pewnie już tak zostanie :(, a mam przerwy 2 milimetry. Orto zmieniła metode, załozyła mi drucik, żeby nie powiedziec drucisko (0,14) kwadratowy, ledwo wszedł. podkręciła, ałć i teraz czuje ząbki. Nie bola tylko je czuje. Być może za 6 tygodni jak zęby ułożą się ładnie to założy mi znowu łańcuszek aby ta trójke przesuwać. Ale tez cos powiedziała, że być może nic z tego nie wyjdzie bo kość w dzisle jest dziwnie ułożona. Nic to nie będe się martwiła na zapas, poczekam 6 tygodni i wtedy zobaczymy. A ten drut który mi dzis założyła to prawdopodobnie najgrubszy jaki bede miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!, bylam dzis na wizycie kontrolnej.Jak zobaczylam odlew szczeki to bez porownania do dzisiejszego ustawienia zabkow:-).Orto wymienila mi drut, jest tak fest gruby:E teraz zaczyna mnie bardzo ale to bardzo pobolewac:( mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej ale nie zapowiada sie ciekawie.Kolor ligaturek wybralam fioletowy^^ no i martwi mnie ze nastepna wizyta mialaby byc dopiero 28grudnia:| a boli mnie fakt ligaturek ze tyle czasu beda bardzo odbarwione ale za tydzien ide zakladac dolny luk (prosze zmienic w liscie!) i byc moze terminy wizyty gornego luku ulegnie zmianie;), No za cala wizyte skasowala mnie 40zl, ja sie tak ciesze ze tak tanio, bo z moich ciezko zarobionych funduszy;) za 2 dni zrobie foty kiedy to bedzie pelen miesiac.Lacze sie w bolu z nowymi aparat. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 11 latek i tata chce mnie zapisać do orto na pierwszą wizyte w najbliższy mam co do tego jedno pytanko no może dwa 1.Czy jak mam jeszcze dwa mleczki to czy orto zdecyduje mi się założyć aparat stał a według mnie powinna bo mam dość krzywe ząbki dwie dwójki są krótkie poprostu tak dziwnie wyrosła a nikt u mnie w rodzinie tak nie ma i nie miał i musiałabym jeszcze kilka zębów doprowadzic do porządku.Pytanie z numerkiem dwa - Dość dziwne ale ile można czekać na założenie aparatu i jakie gumeczki mogłabym sobie założyć bo zastanawiałam się nad zielonymi.proszę odpowiedzcie. DZIĘKUJE Z GÓRY!!!! :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to czy mozna u Ciebie zalozyc aparat (ze wzgledu na te mleczaki) stwierdzi ortodonta do, ktorego sie wybierasz. jesli chodzi o terminy to aparat mozna zalozyc praktycznie tydzien od pierwszej wizyty. a gumki mozesz nosic jakie tylko zapragniesz. swietnie, ze pomyslalas o leczeniu juz w takim wieku. wiele bym dala aby wyprostowac zeby w takim wieku w jakim ty jestes ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusiakk
Wiitam wszystkich!!! jutro zakładam aparat metalowy. juz mialam przedsmak conieco gdyz tydzien temu zalozono mi zamki. nie muszę Wam pisac jak trudno sie do nich przyzwyzaic. oczywiscie jest juz lepiej. denerwuje mnie jednak jak inni teraz patrą na moje usta jak cos mówie. Tymbardziej ze moja wada nie jest za bardzo na pokaz :-\ zostaje mi cierpliwie czekac na poprawe mojej wady (tj stłoczenie zębów przy czym prawa dwójka uciekła gdzies do tyłu... i ogólnie zęby jakoś się zle ułozyły. juz jakiś czas temu mialam usunięte 2 dolne 6-tki co ułatwiło mi sprawe bo teraz usunęłam tylko 1 zęba (jakoś tak nie parzyście) Płacę 1500 za łuk... musze się dziś przespac i przemyślec kolo gumeczek :) pytanie mam: po jakim czasiie mniej więcej mozna juz zauważyc jakąs róznice??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gffggfddgfdd
Niedługo zakładam aparat porcelanowy. Czy posiadając go jedzenie farbujących rzeczy, takich jak np. intensywnie czerwone zupki z proszku jest całkowicie "zabronione"? (ze względów estetycznych?) Czy aparat (nie same gumki) może rzeczywiście się przebarwić? A jeśli tak, to czy są to zmiany odwracalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka21
Hej Dawno nie pisałam, mam już gumki separacyjne, w pt aparat.. Mam nadzieje, ze uczucie będzie podobne.. Bo choć boli i nie moge nic gryźć to jakoś żyję i nie narzekam za dożo :-p Więc pamiętacie jeszcze czy uczucie to jest podobne? wiem, że orto chce mi pomóc a nie zabić mnie tym aparatem :-p no ale jednak cała latam z nerwów. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy o jaka roznice chodzi. pierwsze efekty zauwazylam po jakis 2 tygodniach. jednak wszystko jest sprawa indywidualna. jak juz pisalam kilka razy w cigau ostatnich dni. mi przez miesiac nie zafarbowala zadna gumka (dzis jadlam miesko z carry, ktore jest posadzane o najwieksze przebarwienia). nie wiem jak zupki w proszku, ale z tego co wiem to wiekszosc z nich nie jest intensywnego koloru, ktry moglby sie odbic na gumkach. ja myje zeby zaraz po posilku i z odbarwieniami nie mam problemow. z reszta, ktoras z dziewczyn pisala ostatnio, ze jadla buraczki i tez nic sie nie stalo, bo zaraz umyla zeby. aparat sam sie nie przebarwia. wiele osob nosi porcelanowe zeby i jakos sa normalnego koloru. mam nadzieje, ze ludzie w koncu przestana powtarzac mit o przebarwionym aparacie, a skupia sie na gumkach, ktore tez wcale nie tak latwo wykonczyc. zapytaj o wszystko orto. ja nie musialam bo moja orto miala ten sam aparat, ktory nosze i moglam sama zobaczyc, ze wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczucie jest podobne, zeby nie bola, ale ciezko nimi gryzc przez kilka pierwszych dni. gdyby jednak bolalo mocniej (co zadko sie zdarza) wystarczy tabletka no bol glowy. ja przed zalozeniem bolu sie nie balam, nie moglam sie tylko doczekac az go zaloze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lip
Hej-jestem pierwszy raz "u WAS"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lip
Nosze Hassa-i juz mam dosyc!!!ale naszczescie tylko do grudnia-uff!!!mam pytanie jaki aparacik wybrac -metalowy czy kosmetyczny???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
elba 36 wcale nie jestes najstarsza ja jestem w twoim wieku ja tylko zaluje jednego ze nie zdecydowalam sie na aparat wczesniej ale jak to mowia lepiej pozno niz wcale .ja mam juz za soba 7 mie. leczenia i wiez mi warto bylo wytrzymaj te pierwsze tygodnie a potem bedzie juz tylko lepiej odzywaj sie na forach pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh... nawet nie wiedziałam, że to forum takie aktywne jest, ale to miłe! Wiem, że jak juz założę ten aparacik to zawsze mogę liczyć na waszą fachową pomoc, uzasadnioną osobistym doświadczeniem :) Widzę, że większość z Was wybiera i poleca fioletowe gumeczki... nie są one zandto ciemne? Czy może rzeczywiście najlepiej się komponują? A co do ` Kilerowskiego` - gdzie tam ! Myślę że dla mądrych dziewczyn będziesz tym bardziej atrakcyjny. Jeśli kogoś to odstrasza, to tylko o nim świadczy. Ja dwa lata temu poznałam na studiach kolegę, który nosił aparacik, zresztą nigdy z nim o tym nie rozmawiałam (teraz zapewne będe), ale chce powiedzieć, że jest to tak świetny facet jakich mało! I zupełnie nie zwracałam uwagi na jego aparat. Teraz już go nie nosi i... tylko pozazdrościć czarującego uśmiechu !....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisa43
Ja mam 43 lata od tygodnia noszę aparat metalowy.Wiek nie ma tutaj nic do tego,najstarsza pacjentka mojego lekarza miała 62 lata.Więc cóż-zakładajcie aparaty.Przestaje bpleć,zaczynam jeść-SUPER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis rano obudzilam sie z tak silnym bolem glowy, zatok, szczeki ze nie bylam w stanie wstac, przez co nie pojechalam na zajecia:(, strasznie cholernie boli ten gruby luk, ale w sumie na taki bol sie nastawialam, teraz to bardzo boje sie za tydzien zakladania dolu bo juz nie bede mogla opuscic zajec a dolny o wiele ciezej jest zniesc:(, i w ogole, smutno jakos dzis,a ktos tam sie pytal o fioletowe, ja tez wczoraj poprosilam o taki kolorek ale na zebach srednio mi sie podoba.Jakos przygasza moje zeby przez co aparat wydaje sie byc ciezki, o wiele bardziej podobaly mi sie te niebieskie ligaturki ktore zalozylam za pierwszym razem i na nastepnej wizycie ponownie je wybiore:-), jutro wkleje fotki bo to bedzie juz 1 miesiac z aparatem:) ale czas leci.no nic ide sie polozyc bo z bolu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie, ze wiek nie ma znaczenia. oczywiscie im wczesniej ktos sie zdecyduje tym dluzej cieszy sie pieknym usmiechem. a do bolu, probowalas brac leki przeciwbolowe? takie bez recepty? wiem, ze to zadne odkrycie, ale moze troche zlagodza bol. mozesz sie pocieszyc jedynie faktem, ze jak boli to napewno dziala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie: niektórym ortodonta zakłada pierścienie, innym nie. Mi ortodontka nie powiedziała co założy, ale tydzień temu założyła po jednej gumce separacyjnej po obu stronach. Czy to znaczy, że nie będę mieć pierścieni? Tak twierdzi moja koleżanka, ktorej ortodontka założyła po dwie gumki z obu stron i potem miała pierścienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również miałam gumki separacyjne, a teraz mam pierscienie i wydaje mi się, że kiedy są zakładane te rurki zamiast pierścieni to wtedy nie potrzeba gumek separacyjnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno na tej podstawie okreslic co bedziesz miala. byc moze masz wystarczajaco duzo miejsca i sepracje sa niepotrzebne. jedno jest prawie pewne, ze to wlasciwie nieczego nie zmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slackerb--> strasznie współczuję Ci :/ ja po pierwszej wizycie też byłam niemile zaskoczona,bolało mnie gorzej jak po założeniu aparatu.A łuk nie był aż tak gruby.Teraz bałam się powtórki z rozrywki,ale tylko przez pierwsze 5min mnie ciągnęło i po nocy dał się we znaki jeden ząb.No ale dzielne z Ciebie dziewczę-jak my wszyscy tutaj :* Co do koloru gumek-na pierwszy raz ( ;) ) polecam jaśniejsze,żeby się przyzwyczaić,chyba że ktoś jest odważny i lubi szaleć :D po to jest to forum,żeby się wspierać i sobie doradzać dziubaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda95
Ja będę miała aprarat 7 listopada góra i dół. Tak na przyszłość jaki kolor gumek wybrać ? Na początku chciałam niebieskie, ale jak widziałam to się strasznie w oczy rzucają. Różowych też bym nie chciała. To jaki kolor byście proponowali? Może góra zielona dół pomarańczowy? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy
mozna palic papierosy podczas noszenia aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielone się też bardzo rzucają w oczy :) Mało widoczne są różowe, czerwone... Można też srebrne, w kolorze aparatu :) Ja pierwsze efekty widziałam u siebie już po dwóch dniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy
no tak, nie powinno :) ale skoro sie już zaczelo, to trudno bedzie tak o rzucić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palic pewnie mozna, ale wtedy wybralabym metalowy aparat, bo wiadomo, ze nikotyna to niezaleznie co za powierzhchnia to i tak zżólknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×