Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

d a ga a - Proponowano mi aparat Damon\'a ale i tak powiedziano mi ze bede musiała wyrwac dwa zęby. Myślcie co chcecie ale ja w SUPER zamki nie wierze, bo to ORTODONTA leczy a nie zamek w aparacie i efekty zależą od tego jak sobie leczenie zaplanował nasz lekasz i co za pomocą RĄK zdziała. Czasami wydaje mi sie ze ten cały amerykański damon to chwyt marketingowy. Każdy ma prawo do swojego zdania, wiec je wyraziłam. Mam nadzieję ze nikogo nie uraziłam, poprostu taki jest mój tok myślenia. Mogę być w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups...hehehe to nie to :P Sorry...poszukam zaraz tego właściwego linka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim.. noszę aparat już ponad rok (przynajmniej na górnej szczęce) i mam wrażenie, że od jakiegoś czasu nic się nie zmienia :/ Tak jak na początku zmiany były błyskawiczne i widać było różnicę po kilku tygodniach, tak teraz zastój :/ Też tak macie? Od niedawna mam też aparat na dole i oczywiście zęby bolą, codziennie inny..echhh :( I resztki jedzenia jak oszalałe się przylepiają teraz :/ czego nie było (a przynajmniej nie w takim stopniu) gdy miałam aparat tylko na górze :/ I jeszcze planuję ślub, a orto powiedziała, że jeszcze trochę potrwa, zanim mnie rozdrutuje :// Więc będę ściągać aparat i po ślubie założę znowu..Słyszałam,że to jest takie sobie wyjście, że nie najlepsze dla zębów, ale właściwie nie rozumiem dlaczego..ktoś może coś wie więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga->idz na konsultacje do innego orto, nie twierdze, ze ten jest zly, ale moze ktos inny bedzie mial nowe spojrzenie. moja orto twierdzi, ze najlatwiej jest wyrwac zab i wtedy robi sie miejsce, ale szkoda kazdego zeba i warto probowac innych metod np. luki na podniebienie itd. dlatego tez taki nosze. co do samego damona to znalazlam kilka topicow na jego temat na gazeta.pl gdzie rowniez wypowiada sie ortodonta i twierdzi on tam, ze aparat dobiera sie do konkretnej wady i nie ma tak jak twierdza producenci damona apartow dobrych na wszystko. wiec na Twoje pytanie moze odpowiedzic chyba tylko lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
dziieki, ja mam wlasciwie rowne zabki oprocz tego jednegoktory wystaje. musi wskoczyc na miejsce a tamte musza sie rozsunac, wiem, ze musze isc do kogos innego, tamta kobieta mi powiedziala, ze nie bedzie mi parasola z zebow robic,a ja nie mam jakiejs konskiej szczeki i nie musialyby sie za duzo przesunac, a utrata dwoch zebow za duzo by mnie kosztowala.. wiem jakie sa pozniej zmiany w twarzy wole juz miec wade. chcialabym zeby ktos wreszcie sie podjal i nie wyrywal mi zdrowych zebow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda95
d a ga a nie złamuj mnie ja mam już wyrwaną jedną 4, a jesze dwie czekają do wyrwania. O jakich konstekwencjach ty mówisz?? O niczym takim nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfadette-> pewnosci nie mam, bo o tym powinien powiedziec Ci orto,ale mysle, ze ma to zwiazek z tym iz aparat nie tylko prostuje zeby, ale i utrwala efekt. jesli zdejmiesz aparat np na tydzien to zeby nie beda w zden sposob \"trzymane\" na swoich miejscach i moga szybko zaczac wracac na swoje miejsce. czytalam na pewnym forum, ze ktos czekal na aparat retencyjny tydzien i pozniej nie mogl go wcisnac na zeby bo juz zaczely wracac :O moja orto opowiadala mi wlasnie o takim samym przypadku, ze dziewczyna chciala zdjac na swoj slub, ale jej to rozradzila, bo mowila, ze szkoda tyle czasu i wysilko na polsrodki. moze tez skonsultuj swoja decyzje z kims innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
mowie Ci, twarz sie starszeje szybciej bo policzki i szczeka zmienia swoj ksztalt, policzki moga sie zapasc szybciej,jak ma sie szeroki usmiech twarz jest niejalko osadzona na szczece jest bardziej elastyczna i napietaa, a jak nagle usuwasz zeby to robi sie z luku takie pol luku szczeka sie zweza i nie uwierze, ze nie, bo widzialam juz wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech, no właśnie..poza tym to kosztuje..zapłacę od nowa za aparat, ale kurcze..na ślubie nie chcę mieć tego żelastwa na zębach :// Na wszystkich zdjęciach, już do końca życia będę widzieć tylko aparat :/// BEZ SENSU :/ Ale 2, 3 dni chyba nie zrobią takiej różnicy..sama nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z daga sie zgadzam, wlasnie dlatego wszyscy nosimy aparaty, bo choc czesto tego nie widac to nasza szczeka ma duzy wplyw na zdrowie i wyglad. krzywe zeby sa przyczyna krzywego zgryzu, to obciazeniem stawu przy szczece, a wyrywanie zebow skutkuje wlasnie tym co pisze daga :O niestety, dlatego kazda decyzja powinna byc bardzo rozsadna. oczywiscie jesli ktos ma bardzo cisna szczeke i nie ma innego wyjscia to wybiera sie mniejsze zlo. jednak konsekwencje zawsze sa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfadette-> pogadaj z orto nich Ci powie za i przeciw. sprawa bylaby latwiejsza gdybys miala kosmetyczny wtedy pewnie wystarczylby bialy luk i na zdjeciach niebyloby widac. a moze zaloz biale gumki i bialy luk? to tez jest jakies wyjscie. ile zostalo do konca leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orto powiedziała, że pewnie jeszcze z 1,5 roku będę musiała nosić kaganiec :/ I w sumie ją pytałam o to zdejmowanie na ślub, ale jakoś tak bezpłciowo do tego podeszła. Powiedziała mi tylko tyle, że te zamki będą zniszczone po zdjęciu i w związku z tym trzeba będzie zakładać nowy aparat (nie powiedziała wprost, że będę musiała drugi raz płacić, no ale zdaję sobie z tego sprawę) i że właśnie całe zakładanie, tyle zachodu..tak trochę, jakby się jej nie chciało drugi raz tego robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to doscy uczciwe z jej strony, bo aparaty pewnie zaklada wciaz nowym pacjentom, wiec to nie problem, ale pewnie nie chce Cie nacigac ponownie na koszta, bo wiadomo, ze takie beda. tych samych zamkow nie da sie zakladac to fakt. mysle, ze koszta nie sa tak wazne jak kwesta zdrowotna o to sie dokladnie dowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowiem się, dowiem..na pewno z nią jeszcze o tym będę rozmawiać. Też myślę, że nie chce mnie naciągać na koszty..pamiętam, jak byłam przekonana, że będę zakładać kosmetyczny i jak mi go odradziła..i w sumie mnie przekonała..ale na ślub mimo wszystko chciałabym ściągnąć..zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
przezyjesz, po sciagnieciu aparatu sobie zrobcie piekne zdjecia z mezem :) czasami trzeba przecierpiec troche, apozniej mozna sie szczerzyc :) lepsze to niz noga w gipsie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeżyć przeżyję, ale jeśli można sobie pozwolić na pozbycie się go w TEN DZIEŃ, to sobie pozwolę :D Raz w życiu się ślub bierze..zazwyczaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d a ga a - Chyba 80 % (jak nie więcej) osób musi sie decydować (lub dobrowolnie decyduje się) na ekstrakcje zębów. Od dawna nikt nie zasiał takiego ziarenka paniki... Ale zeby można było troszeczke porozmyślać napisze kontre do twojej wypowiedzi. To są słowa ortodonty: \" Praktycznie każdy łuk zębowy można \"rozpakować\" bez ekstrakcji, problem jedak w tym, że tak rozpakowany łuk może fatalnie wyglądać i retencja może być niemożliwa.\" Wiec upchane zeby też moga fatalnie wyglądać, rozszerzona szczęka też niez awsze może spełniać nasze wizualne oczekiwania (mówimy teraz tylko o wyglądzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
Jasne, jak ktos ma wielkie zeby jak kon bedzie fatalnie wygladac, w moim przypadku wole lekk i parasol niz szczekoscisk :) do przyszlej zony! Masz racje jak sie da to sciagnij sobie i zaloz ;p albo te gumki chociaz dla sciemy ;) no raz zazwyczaj ale roznie bywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effka1234
Wadzia i Setsi, dzękuję za słowa otuchy ... zaczynma mysleć pozytywnie, będę tutaj juz częstym gościem bo kto zrozumie lepiej mnie aparatkę niż druga .. aparatka. chxiałam zapytac jeszcze czy ktoś ma damona i w jakim miescie zakladał, dobrze jest porównac ceny, pozdrawiam Was aparatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
effka a TY ile zaplacilas za damona i w jakim miescie zakladalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effka1234
ja będę dopiero zakładać we wrocławiu i koszt jet duży bo 7500, ale to juz z wybielaniem, dowiadywałam sie w innej klinice to oni niby 6ooo, ale później jak sie dopytałam szczególowo to wychodzi tak samo albo i drozej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d a ga a - Obawiasz sie \"fatalnego\" wyglądu po wyrwaniu zęba/ów, a nie boisz sie że po upchaniu zębów, ściągnięciu aparatu i retencji zęby wrócą na swoje poprzednie miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
no wlasnie sie boje :) bo przeciez raz juz tak bylo :) effffka ja tez we wroclawiu chce isc wiec mi powiedz jesli mozesz gdzie sie leczysz, slyszalam ze na parafialnej sa niezli ? i czy masz na gorze i na dole aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effka1234
dagga ja będę zakłądać na górę i na dół, na kochanowskiego .. a możesz powiedzieć na ile Tobie wycenili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mozna rozprawiac i rozprawiac jak byloby najlepiej, z wyrywaniem czy bez. prawda jest taka, ze wszystko zalezy od wady jaka sie ma. dlatego radze wszystko dobrze przedyskutowac z lekarzem i ewentualnie skonsultowac z innym aby to byl swiadomy wybor. zeby sa na wage zlota dlatego wyrywanie zdrowych jest dosc inwazyjne, ale jesli nie ma innej rady to trzeba sie z tym pogodzic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
ja wlasnie sie na parafialna wybieralam, a do kogo chodzisz na kochanowskiego i czy jest to ktos sprawdzony ? wlasnie jestem na etapie poszukiwania dobrego specjalisty i mam pare namiarow ale chetnie dowiem sie gdzie zamierzasz sie leczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi--> po co żeś dawała linka do tego forum ortodontów :P nikt mi nie kazał wchodzić,ale ja oczywiście głodna wiedzy i z czystej ciekawości zaczęłam czytać...i się przeraziłam :P co lekarz to inna opinia.Jadą po tym Damonie strasznie.Ale mnie wystraszyło co innego: nie miałam usuwanych zębów pomimo stłoczenia (jak na moje oko średnio dużego)i jak przeczytałam,że co z tego,że mi łuk rozbuduje,skoro po zdjęciu aparatu i retencji zęby mogą wrócić na poprzednie miejsce :/ no i nie chcę wyglądać jak koń z wychylonymi do przodu zębami :( masakra,po co ja to czytałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×