Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość daga aa
chociaz w sumie to blisko pasazu cos mi sie pomylilo ze to jest na bielanach :P zakrecona jesem dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effka1234
daga a Nie e to koszt aparatu do tego wizyty os 150 do 250 w zależnosci co tam bedzie robione, ale owe wizyty są rzadziej niż normalnie więc też tutaj oszczędność, ja również nie mialam czasu i prosiłam o przesłanie mailem, a po zapoznaniu sie połaczono mnie z panią doktor i cierpliwie odpowiadala na moje, mysle, ze nie do konca mądre pytania, ale ja jestem bardzo dociekliwa jeżeli chodzi o zdrowie. ps. i chyba ma 2 członowe nazwisko i jak pamietam jest to olejniczak, a coś wiesz na jej temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effka1234
justka pl Witaj Justka, obejrzałam Twoją galerię, czy ten usmiech na pierwszym zdjęciu to juz Twój? Jeżeli takie mogą byc efekty to przestaje się bać, we wtorem mam założyć aparat, pozdrawiam. ps. możesz napisac jaki masz aparat i gdzie zakłądłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo to coś na początku to też moje :D Nie ma sie czego bać! Zupełnie! Też byłam przejęta ale nie żałuje ani w 1procencie. Aparat mam normalny, najzwyklejszy, metalowy. Zakładałam w Pile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga aa
eefffka mysle, ze drogo wyjdzie en interes ... szkoda, ze nie znam nikogo kto by tam sie leczyl wczesniej , napisz kiedy Ci zakladaja, ja chce podjac decyzje i umowic sie jakos w przyszlym tygodniu takze pisz jak postepy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga mam takie pytanie: czy po pierwszym leczeniu nie wyrosly Ci przypadkiem osemki? pytam poniewaz czesto tak jest, ze osemki, ktore wyrastaja po leczeniu moga na nowo powodowac stloczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - czy można używać elektrycznej szczoteczki do zębów jak się ma stały aparat? I jakie jeszcze szczoteczki są potrzebne oprócz normalnej? Słyszałam, że dostaje się cały zestaw od ortodonty przy zakładaniu aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniusiaaa - Można używac szczoteczki elektrycznej. Oprócz tego przydatna jest też szczoteczka do przestrzeni międzyzębowych, oraz nić dentystyczna. Są również specjalne szczoteczki ortodontyczne które ze wzgledu na swoją budowe czyszczą dokładnie zamki i ząbki :) Nie wszyscy ortodonci dają tzw. wyprawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A możecie polecić jakieś dobre szczoteczki elektryczne? Bo nie będzie mi się pewnie chciało zawsze po każdym posiłku czyścić tak długo i dokładnie zwykłą szczoteczką, czasem można by było tą elektryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwazniejsze jest i tak czyszczenie wieczorne bo w nocy nie ma duzo sliny i bakterie sie rozwijaja. w cigu dnia wystarczy szybkie mycie po posilku. ja jestem na zakupie szczoteczki elektrycznej i mysle, ze bedzie to ktorys z modelo oral-b, ale to nie ma wiekszego znaczenia, bo wszystkie dziala na tej samej zasadzie. przy elektrycznych trzeba troche uwazac aby nie wkrecic jej w drut, ale bez obaw;) podstawa to szczotka, nitka dent. i tzw. wyciorek do czyszczenia waskich przestrzeni i plyn do plukania buzi. pelny zestaw uzywa sie z reguly wieczor, a w ciagu dnia sama szczote, chyba, ze zje sie jakas mordoklejke:) mysle, ze orto wszystko Ci powie i da odpowiedni zestaw, a jak nie to zaopatrzysz sie w kazdym wiekszym sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Witam. Chciałam powiedzieć , że juz jestem po wizycie kontrolnej i wszystko jest OK. Zęby myje dokładnie i orto. mnie pochwaliła , że dbam o zęby i aparat. nie potrzebnie się bałam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nevermind369 - Może :D Kurcze nikt nie zapoda jakiegoś ciekawego tematu, nikt po raz kolejny nie zapyta o jakąś rzecz, o którą ktoś inny pytał 5 stron wstecz ;P Normalnie NUDA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
witam.mam aparat od 6go września,jestem już po pierwszej wymianie drucika na grubszy.następną wizytę mam za tydzień.zaczęłam się martwić od wczoraj bo zauważyłam ,że moje jedynki które zawsze były równo z dolnymi teraz wsunęły mi się trochę w głąb buzi i wyraźnie widać,że dolne wystają bardziej od górnych.Mam aparat na górnych zębach tylko, i mam załozony ten przerzut podniebienny na rozszerzenie górnej szczęki.szczęka naprawdę rozszerza się powoli,i z tego jestem zadowolona,ale czy miał ktoś tak,żeby przy tym rozszerzaniu jedynki cofały się w głąb buzi?czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalewski
Witam jestem z Bydgoszczy i mam górne zęby krzywe nawet bardzo :[[ mama mówi że nie wyda tyle kasy na aparat bo wyjdzie z 5 tyś czy to prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalewski - czy na leczenie można wydać 5 tys? NIE KONIECZNIE Twoja mama odrazu nastawiła sie na taką kwote i nie dziwie się ze jest zniechęcona... Czasami na poczatek wystarczy 1500 - 2000zł, aparat można rożłożyc na raty ( nie u wszystkich orto) wiec jest kolejny plus. Wiadomo ze leczenie ortodontyczne to duży wydatek, niestety medycyna estetyczna jest droga w Polsce. Lecz nikt odrazu nie mówił ze wyniesie cie to 5 tys. Moze byc o wiele mniej z tym ze nie płacisz całej sumy odrazu. Po zapłaceniu za aparat, dalszych kosztów możesz nawet nie odczuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalewski
Setsi no tak ale nie wiesz może czy np. można aparat zakładać na samą górę ?? I ja jestem chłopakiem to będę też mieć te gumki ?? Jak tak to jaki kolor polecasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, ze pytanie nie jest do mnie, ale widze, ze nikogo innego teraz nie ma:P i tym czy aparat jest tylko na gore czy na gore i dol decyduje ortodonta i jest to zalezne od konkretnej wady. aparaty sa z gumkami i bez, te bez sa z reguly drozsze, a same gumki mozna wybrac w kolorze aparatu(srebrnym) wiec ich nie widac. co do kosztow to sam aparat mozna miec za kwote 1200 zl plus wizyty. wszystko zalezy od tego jaki aparat wybierzesz i jakiego lekarza. mysle, ze Twoja mama nie powinna odmawiac przynajmniej do czasu pierwsze wizyty, na ktorej okresla sie koszta i plan leczenia. powinna tez pamietac, ze krzywe zeby to nie tylko kwestia wygladu, ale takze zdrowia. jesli nie ma srodkow zawsze moznasz poczekac az sam sobie na niego zarobisz, na to nigdy nie jest za pozno. powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalewski - Ja też sobie założylam tylko na góre. Nie ma aparatu bardziej odpowiedniego dla faceta :P To juz jest twój wybó czy to bedzie metalowy z kolorowymi gumeczkami, bezligaturowy bądz kosmetyczny. Ja trzy dni temu widziałam chłopaka z metalowym aparacikiem i jakoś chciałam sie doszukać kolorowych gumeczek, ale ich nie miał... Mysle że kazdy kolorek był by fajny :) Niektórzy komponują go ze swoim stylem, podkreślając swoja indywidualnośc - to jest bardzo fajne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effka1234
Cześć wszystki, mam pytanko .. znowuuu :), otóz . przeglądnęłam milion stron internetowych i nigdzie nie mogę znaleźć opinii o unident union i dr. Gnach-Olejniczk, wiem ze owa klinika ma juz sporo lat, wiec napewno ktos tam zakładał aparat, baardzo proszę napiszcie coś, bardzo mi zależy, jestem juz umwiona a dziwi mnie fakt, że brak opini o nich, pozdrawiam aparatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszukaj na forum ortodontycznym na gazeta.pl tam sa konkretne dzialy odnosnie miast i przychodni, tu bedzie ciezko kogos znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalewski
a czym te wszystkie rodzaje aparatów się różnią ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effka1234
Szukałam juz chyba wszędzie i nic nie mogę znaleźć, gdyby ktoś cos wiedział bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalewski - > metalowy - metalowe zamki + ligaturki (gumki kolorowe lub w kolorze zbliżonym do zębów lub aparatu) > aparat bezligaturowy - System Damon - metalowy bez gumek, zamki mają zatrzaski. Jest też Damon kosmetyczny - poł przezroczysty pół metalowy. Można dużo informacji znaleźć na necie. > kosmetyczny - mniej rzucający się w oczy, zblizony do koloru zebów bądz przezroczysty. Ma ligaturki, które mogą a nie muszą sie przebarwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakładał ktoś aparat stały w MED CENTRUM? (Katowice, Bytom i Bielsko Biała - mi głównie chodzi o Bytom) Albo czy ktoś zna kogoś, kto się tam leczył? Ciekawa jestem jakie są opinie o tej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalewski
dziękuje wam wszystkim poczytałem i moja mama zapisała mnie na 4 listopada takie kolejki ;/ Aaa i ona mówi ta pani doktór że za łuki się płaci a nie za aparat czyli zależy ile będę potrzebował łuków ktoś wie jak to się oblicza :D Bo wyjdzie na to że będę potrzebował 12 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×