Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Co do szczoteczek ja kupilam takie specjalne w sklepie z zaopatrzeniem dla dentystow.Jedna z takim troche wglebieniem,druga taka jednopeczkowa okrągla.A ostatnio kupilam taki zestaw 4 szczoteczek malutkich do miejs ciezko dostepnych ,szczelin w Rossmanie zaplacilam 15 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvie
Cześć dziewczyny! Trochę mi lepiej, ale jakoś seplenię i nic nie wskazuje na to, żebym miała przestać. co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netka91
elo elo:) ja juz jestem po zalozeniu...trwalo to jakies 45 minut bolalo tylko zakladanie pierscieni...teraz bola wszystkie zabki ale dzis jeszcze da sie przezyc...zobaczymy jutro albo nie bo to juz dzis:P (hehe juz 35 minut trwa wtorek:P) macie racje co sie bede przejmowac...szkoda ze wizyte mam dopiero w styczniu poczekam troszke na zmiane gumek...:/:P umnie jest gorzej z mowieniem bo mam wade wymowy, a z aparatem mowi mi sie jeszcze gorzej...bede musiala sie przyzwyczaic:D heh dobra lece do lozka papa:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiikunia____ 20____zał. 3 lata temu (góra) około kistopada. dół po 3 miesiacach . Nosze już 3 skonczone lata. W tym roku bede chyba zdejmowac, bo za rok slub. Aparat metalowy. :) Pzodrawiamm wszystki aparatki i zycze powidzenia i wytrwałosci przy poprzecinanych dziąsłach. Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie boli dzis ząb w sumie najczęsciej mnie on pobolewa a w nim nie mialam nic pląbowane itd.Niby na zdjeciu nic nie wyszlo,wygląda spoko lae spytam się ortodontki bo mam wątpliwosci,chociaz czasami pobolewają mnie tez inne ten najczęsciej moze dlatego ze jest zaraz kolo pierscienia juz sama niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edro
Hej! Czy w aparatach metalowych tez są gumki? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edro
Hej Dora! Leczenie zębow przed załozeniem aparatu prawie nic mnie nie kosztowało, poniewaz mialam prawie wszystko w porzadku. Wizyta ze zrobieniem wyciskow 250 zł. Załozenie samych pierscieni 450 zł.( juz je mam). Aparat bedzie kosztował 1050 zł. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiruni
Cześć dziewczyny ja przed chwilą zapisałam się na pierwszą wizytę i ortodonty i do tej pory byłm pełna nadzieii a teraz jestem przrażona, że to chyba jednak takie proste nie będzie a na dodatek wydam kupe kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez się ciesze jak dziecko (jak Krzywa wczoraj napisala)... jutro o 15 moje dlugoletnie marzonko sie spelni i mnie \"zadrutują\". w pracy sie cieszą, bo mysla ze bede troche mniej gadac... AKURAT!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola15 --- czy tak wygląda ten twój rotator mniej wiecej? www.johnsdental.com/images/ortho/fixpics/rpe/Banded%20Hyrax.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytalam troche na temat hyraxa - i wychodzi na to ze nie POWINNO sie go zakladac jednoczesnie z aparatem.... a mi jutro zaklada. i aparat na gore i hyraxa. zaczynam sie troche obawiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Założyłam :) I nadal chyba jestem w takim szoku pourazowym:) Na poważnie- zakładanie mnie bolało bo mam nadwrażliwe zęby (wszelkie psikanie zimnym powietrzem, strumienie zimnej wody to dla mnie koszmar). Zakładanie pierścieni (wciskanie w zasadzie) nieprzyjemne, ale dało się przeżyć. Wróciłam, zjadłam obiad, umylam zęby. Właśnie, ciężko mi się te zęby myje. Dostałam wosk, mam nadzieję z niego nie korzystać. Boli trochę (szczególnie moje biedne, zaplombowane szóstki w pierścieniach). Papa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzywa, ja tez mam nadwrazliwe zeby.. hm, to sie musze chyba przygotowac na lekki bol ;) a ile czasu minelo pomiedzy Waszą pierwszą wizytą u ortodonty, a zalozeniem aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) ja własnie wrociłam z zakładania dołu i wymiany drutu na gorze:):) boleć nie bolało w sumie nic...jedynie wciskanie pierscieni dosc dziwne...:) no i niestety czuje ze zaczyna bolec:P ale trudno:) wytrzymam:) jak macie jakies pyt. to smiało:P Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola15
agaga23--> patrzyłam na ten link , który podałas..mój Hyrax jest identyczny..jak widzisz na zdjęciu..on nie przylega całkiem do podniebienia.Ja miałam odrazu z aparatem zakładany..ale widocznie mozna tez troszke później :).Nie jest to miła rzecz...na początku trudno się przełyka ślinę..czasem jedzenie przykleja sie to :(no i kłopot z wymową! najtrudniej jest powiedzieć wyrazy z ''ki'' lub ''gi'' :P heh..ale ja juz sie przezyczajam..dzis nawet zjadłam bułeczkę z szybką..co prawda tylko kilka gryzów..:P zycze powodzenia..:) i odezwij się, jak już będziesz miała załozony.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparacik
czy to prawda ze kolory gumeczek blednaa po pewnym czasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, kolory gumeczek bledną z czasem więc należy raczej wybierać te o bardziej intensywnym kolorze. Ja mam wizyty co 5 miesięcy i tak naprawdę nie zdążą one tak bardzo wyblaknąć przez ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparacik
kati24 : 5 miesiecy czy tygodni???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparacik
a czy mocny rozowy bedzie ladny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm.. 2 miesiące, to długO! a co myslicie o moim przypadku? pierwsza wizyta- 4 grudnia, wszystkie ząbki raczej a dobrym stanie,leczone przez wakacje mam nadzieje ze sie nie popsuly ;) wyrwac chyba bedzie trzeba, ale tylko u gory, bo tylko tam bede miec aparat. Myslicie,ze to zajmie 2 miesiace? :P bo ja bym chciala w miare szybko, bo juz sie nie moge doczekac :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny , ja dzisiaj byłam u otro . Miałam zmiane łuku i troche mnie boli góra . wiiolciaa wzięłam sobie pomarańczowo-żółte gumeczki i strasznie mi sie podobają :) a Ty jakie masz ? Prawda , że gumeczki blakną , ale nie aż tak bardzo . Ciemne różowe są ładne :) ja sobie robiłam tak , że na góre jasna na doł ciemne albo na ziemne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktora z Was tak ma ze raz Was bolą zęby raz nie.ja mam dni ze moge grysc jabłka,a czasami się budze z bolem jednej strony.Myslalam ze zęby bolą tylko pare dni po wizycie u ortodontki a u mnie jest odwrotnie,po wizycie tydzien nic mnie nie bolalo a teraz raz bolą raz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Wcześniej nie mogłam pisać. Jak przyszłam z pracy to \"robiłam porządki\" w komputerze :-) Starszą nas kontrolą, szukaja piractwa i nielegalnego oprogramowania. Hehe. Ja mam legal Windows, ale miałam trochę muzy. teraz już mogę spać spokojnie. U Was też tak wrze i przeszukują domy? Krzywa cieszę się, że masz juz aparacik! To straszne co piszesz, że tak boli, ja też mam wrażliwe zęby :-O Już mnie ciarki przechodzą na samą myśl. A czy te pierścienie muszą być? Jak one tak kaleczą, można bez nich albo cos innego? Tylko wtedy drożej sie płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzywa -> masz metalowy? :-) _______________________________APARATKI________________________________________ *************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ *************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata________________ 2.__brown eyed girl__16_____________ _X___________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06__ _X______________________2_lata________________ 4.__minka__________22______________________________________2_lata________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X___________________________________________ 7.__Ileneczka_______16___________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X___________________________________________ 9.__kamyk22________22__________________________________________________________ 10._markotka_______21__________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X__________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku___porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_______metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_______________kosmetyczny 16._netka91________14____06.11.06____X__________________________________metalowy 17._linnnea______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X__________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata______ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_______metalowy 21._Onaa21_________21___________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06________________________________________________ 23._hiruni_______________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.03____X_____3_lata________metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI________________________________________ *************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ *************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata________________ 2.__brown eyed girl__16_____________ _X___________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06__ _X______________________2_lata________________ 4.__minka__________22______________________________________2_lata________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X___________________________________________ 7.__Ileneczka_______16___________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X___________________________________________ 9.__kamyk22________22__________________________________________________________ 10._markotka_______21__________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X__________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku___porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_______metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_______________kosmetyczny 16._netka91________14____06.11.06____X__________________________________metalowy 17._linnnea______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X__________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata______ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_______metalowy 21._Onaa21_________21___________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06________________________________________________ 23._hiruni_______________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata________metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igna**aparatka--> ja tez byłam dziś u orto:) mialam wymiane drutu na gorze i zakladany doł...a teraz siedze z butelka zimnej wody...jednak troche boli..a gumeczki mam na dole pomaranczowo-zolte:) a na gorze zolto-czerwone:D hehehhe:)jest fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiiolciaa a zakładanie tych pierścieni bardzo boli i jest konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Hey hyrax powinno sie nosic prawidłowo pół roku poniwaz musi byc czas na ustabilizowanie sie zebów a to jest nie mozliwe w ciagu 3m-cy moja orto powiedziała ze dentysci są mało doinformowani nie jezdza na szkolenia i spiesza sie a to nie jest wskazane bo tu tylko czas zrobi z tym porzadek nie trzeba go przyspieszac takze uwazjcie na swoich orto najpierw musicie sie rozeznac ja hyrax nosiłam 6m-cy i zdejmowanie nic nie bolało bo moja orto powiedziała ze nie uzywa mocnego kleju jak to robia inni pózniej musza go wycinac powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiruni
Witam z rana!!! Rety dziewczyny jak tak was czytam to jestem coraz bardziej przerażona. Od dawna chciałam mieć aparat, wczoraj się zapisałam do orto a dziś już mam wątpliwości zwłasza jak czytam o tych dziwnych urządzeniach które wkładaja do buzi - haywax czy jakoś tak , nawet nazwy zapamiętac nie mogę :-O Bardzo bym chciała ze by wystarczył tylko aparat bez tych wszystkich kosmicznych urządzeń. Mam jeszcze pytanie czy duża jest różnica między aparatem białym a metalowym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pytanko o czas zaloozenia aparatu odpowiadam tak- pierwsza wizyta 11.10, a aparat góra- 8.11. czyli wychodzi na to ze niecaly miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×