Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość agaga23
krzywa- a nie było tego widać na zdjęciu RTG? tego poskręcanego korzenia? no to wspolczuje bardzo, bardzo, bardzo... ja tez cos napisze o sobie. jestem jeszcze panienką, choć już dwa lata zaręczona. termin ślubu jest przekladany z roku na rok, niby ze wzgledów finansowych, ale moje ząbki też są przyczyną. nie wiem czy nie główną.... No bo jak będzie wyglądac panna młoda z takimi krzywymi zębami? bez sensu. ani się uśmiechnąć (żeby czasem kamerzysta tego nie ujął). nie chce takiego ŚLUBU! dlatego na przekor wszystkim zakladam aparacik. mmo wszystkim, bo jak już wspomnialam moi znajomi w wiekszosci (nie wiem dlaczego!) uwazaja ze jest mi nie potrzebny. bo wszyscy mnie (ponoc) lubia i akceptuja taka jaka jestem i przyzwyczaili sie do moich krzywasków. Ale ja jestem nieugieta! jak za dwa latka błysnę pieknym i PROSTYM uśmiechem, to ich zatka! co to pieniązkow na aparat to wzielam pozyczke 2000zl, zostalo juz 1200, a aparatu ciagle nie ma. no ale zdjecia, wyciski, wizyty, leczenie i moje ulubione EKSTRAKCJE tez kosztują. pracuje (w biurze) wiec jakos na biezaco bede dokladac. no to trzymajcie sie super odwazne kobietki buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga23
chcialam WAS jeszcze zapytac czy wymiana plomb (tych takich ciemnych) jest konieczna? bo mam dwie zalozone za szkolnych czasów i nie wiem co nimi. na 7 dolnych wiec ich nie widac zbytnio.a jesli juz bede musiala - to napiszcie please ile taka "przyjemność" kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 zrob zdjecia tych ząbkow i wszystko sie okaze czy do wymiany.Naszczescie nie zaklada sie pierscieni na 7mki.U mnie calkiem są ominęte.Poprostu nie mam na nich aparatu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga23
ale ja musze przesunac dolne siódemki do przodu, zeby zrobic miejsce dla poziomo rosnacych osemek. wiec chyba bede tam cos miec, co by je ciagnęło... apropo tych zdjęc - to takie pojedyncze RTG kazdego zęba tak? w sumie nie wiem czy sie opyla, bo takie zdjecie u mnie kosztuje 15zl, a wymiana plomby koło 50zl. wiec moze zaszaleje i jednak wymienie, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od dentysty. Wyrywałam korzenia, podobno troche krwawił. Teraz trzymam gazik. Agaga23 - ja też mam ciemną plonbę na szóstce u dołu, chyba ja wymienię bo i tak dookoła same dziurki :) Agnieszka31 - to na siódemkach nie ma zamków? To za co się trzyma aparat? Jak ja nie mam szóstek :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 jak masz miec przesuniete te ząbki to albo zrob pojedyncze zdjęcie czy zęby są wporządku albo wymien pląbe.No ja mam takiego zęba w ktorym mam starą pląbe ale tylko jednego,no i zrobiłam zdjęcie,acha no i poradz sie dentystki niech Ci je dokladnie oglądnie. Hm Dora ja nie mam na siodemkach wogole nic pierscien mam na szostkach z jednej i z drugiej strony,ale wydaje mi sie ze jakbym ich nie miala to pewnie ortodontka cos by wymyslila moze z tym jest roznie i zalezy to od wielu czynnikow,ja pisze jak ja mam na gorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy ktoś nie ma szóstek pierścienie są zakłądane przeważnie właśnie na siódemki. Ja akurat mam wszystkie zęby (nic nie wyrywałam) i pierścienie mam na szóstkach, ale z tego co wiem nie jest tak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ! A ja nie mam pierscieni wcale ,tylko inne rozwiazanie takie zameczki metalowe na 7 i 8 .ale wole to bo nic nie boli i nie rani jezyka.Pierscienie mialam przez pierwszy miesiąc i nie moglam wytrzymac tak mnie obcieraly i kaleczyly.Uzywalam mase wosku ale on spadal przy pierwszym posilku.Teraz jest super ,mam aparat juz trzy miesiace widac juz efekty prostowania.Pozdrawiam wszystkie aparatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga23
ja nie mam trzech szóstek i czwartej tez sie musze pozbyc, takze te siodemki sie raczej przydadza, wiec wymienie te plombki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga23
Dora - uwazaj na zebodól. nie pij nic cieplego najlepiej do konca dnia i nie pal przede wszystkim. ja sie kiedys tak zalawilam przez glupiego papieroska ze szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga23
a jak wyglada ta zmiana plomby? rozwierca, wyjmuje stara i wklada nową? ze znieczuleniem mam nadzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati1982
Normalnie rozwierca ząb, czyści go bardzo dokładnie i wypełnia białą plombą. Jak chcesz to może być ze znieczuleniem. To czyszczenie boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igna**
-->Agnieszka31 Myśle , że nie jest gorzej jak sie ma na góre i na dół . Może pod jednym wzgledem . Na dole aparat ciągle mi sie odkleja a to jest dodatkowy wydatek . Tez tak mam czasem , że raz boli mnie jeden ząb raz drugi ostatnio bolała mnie górna piątka bo ugryzłam nią coś twardego. A co do pierścieni , mnie tez na poczatku obdzierały dawałam sobie wosk , ale juz mnie nie obdziera( może czasem ) tzn . na górze mam pierscienie a na dole rurki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igna** - Czemu Ci sie odkleja aparat? Masz metalowy czy porcelanowy? I potem ile płacisz za przyklejanie zamków? agaga23 - co to jest zębodół? Ja jadłam ciepłą zupkę :O Co może się stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj u chirurga szczękowego. Usunął mi resztkę korzenia, założył szwy:( W trakcie nie bolało nic a nic, dopiero kiedy znieczulenie puściło... Ale Pani Doktor powiedziała, że nie trzeba przesuwać terminu założenia aparatu. We wtorek zakładam. Tylko górny łuk! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora- nie martw się tym zębodołem:) To zdaża się bardzo rzadko- kiedy wypłukasz tworzący się skrzep. Główna zasada- w dniu wyrywania zęba nie płukać dziury wodą, nie palić (wytwarza się wtedy ciśnienie w jamie ustnej i można skrzepa urwać). Spoko, spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:O A ja płukałam już szałwią :O No to we wtorek będziesz już \"metalowa\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już wolę nie zapeszać...no ale mam nadzieję, że we wtorek o 14.00 będę już...ceramiczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igna**
hm... odkleja mi się chyba dlatego , że górne zęby naciskają na ten aparat. Odkleił mi sie juz 4 razy na dolnej czwórce raz rurka z szóstki i raz na dolnej czwórce .. Na poczatku nie płaciłam , ale jak sie to czesto zdarza to płace 30 zł Mam metalowy :) pozdrawiam wszystkie aparatki !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igna**
tam miało być 4 razy na dolnej czwórce , raz rurka z szóstki i raz z drugiej dolnej czwóki mi sie odkleiło a mam ten aparat 4 miesiace ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_____________________________APARATKI___________________________ _____Nick______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia *Dora*__________27_______________X______________________3_lata____ brown eyed girl__16_______________X_______________________________ krzywa_________27___07.11.2006___X______________________2_lata____ minka__________22______________________________________2_lata____ wiiolciaa________17___08.09.2006___X____________________1,5_roku___ Agnieszka31_____31___03.10.2006___X_______________________________ Ileneczka_______16________________________________________________ agaga23________23___08.11.2006___X_______________________________ kamyk22________22_______________________________________________ markotka_______21________________________________________________ igna**____________________________X_______________X_______________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igna** ile masz lat? Kiedy zakładałaś aparat i czy to jest metal czy ceramika? :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igna**
Mam 17 lat . AParat na góre nosze od 7października , ale 2005 . Na dół nosze o 7 czerwca . Metal ! och mam zaszczyt znaleźć sie w tablei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiiine
Hej, ile u was kosztują aparaty?? U mnie w Lublinie, podobno łuk 1500. A u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igna**
ja za górny łuk płaciłam 1600zł za dolny 1400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolny łuk jest zawsze tańszy? Shiiine skąd jesteś? Bo ja się zastanawiam nad ortodontą w Lublinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_____________________________APARATKI____________________________________ _____Nick______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia__rodzaj__ *Dora*__________27_______________X______________________3_lata_____________ brown eyed girl__16_______________X________________________________________ krzywa_________27___07.11.2006___X______________________2_lata_____________ minka__________22______________________________________2_lata_____________ wiiolciaa________17___08.09.2006___X____________________1,5_roku____________ Agnieszka31_____31___03.10.2006___X_______________________________________ Ileneczka_______16_________________________________________________________ agaga23________23___08.11.2006___X________________________________________ kamyk22________22________________________________________________________ markotka_______21________________________________________________________ igna**__________17___07.10.2005____X___07.06.2006__X_______________metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×