Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Shiiine
Dokładnie to jestem spod Lublina, i też szukam ortodonty :) I raczej będę miała aprat na dół....podobno aparaty strasznie tanieją, bo stają sie chlebem powszednim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igna**
Dora możesz wpisać czas noszenia 2 lata , bo mniej wiecej tyle będe nosiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiiine
Hej igna, dużą masz tą wadę zgryzu?? Ja mam 16 lat i nie chciałabym nosić aparatu zbyt długo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiiine
upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj , miałam taka średnia ta wade . Jedynki miałam lekko wysuniete do przodu a trójki tak u góy , ale teraz jest juz coraz lepiej . Ja moge nosić nie przeszkadza mi on . trudno mi się bedzie z nim rozstać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiiine
To mam do Ciebie parę pytań :D 1) Czy aparat zmienia kształt Twoich ust ( wielkość itp.) 2) Czy zmienił Ci się kształt szczęki? 3) Czy trudna jest wymowa? 4) Czy aparat na zębach nie sprawia wrażenia, wypchanej buzi? :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a więc : 1) aparat nie zmienia kszatałtu moich ust :) 2) szczęka troszke się poszerzyła, aby zmieściły się jedynki i trójki . 3)wymowa nie jest trudna 4)aparat nie sprawia wrażenia wypchanej buzi fajne pytania hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiiine
heh, no może dziwne są , ale ja się boję tego aparatu trochę i wolę się wypytać ;p dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_____________________________APARATKI____________________________________ _____Nick______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia__rodzaj__ *Dora*__________27_______________X______________________3_lata_____________ brown eyed girl__16_______________X________________________________________ krzywa_________27___07.11.2006___X______________________2_lata_____________ minka__________22______________________________________2_lata_____________ wiiolciaa________17___08.09.2006___X____________________1,5_roku____________ Agnieszka31_____31___03.10.2006___X_______________________________________ Ileneczka_______16_________________________________________________________ agaga23________23___08.11.2006___X________________________________________ kamyk22________22________________________________________________________ markotka_______21________________________________________________________ igna**aparatka___17___07.10.2005___X___07.06.2006__X______2_lata_____metalowy Shiiine_________16________________________________X________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Obudziłam się dziś ze skrzepem w buzi, bleee, wydłubałam go szpatułką kosmetyczną :-) Ale dziura nie krwawi mi tak jak tydzień temu po pierwszym wyrywaniu. Pewnie dlatego, że biorę tabletki skracające krwawienie. Można je brać jak miesiączki są długie. Może będę brała, bo u mnie ciągnie się to ok. 8 dni :-) Mam pytanie do zadrutowanych aparatek: Czy szybko się zęby przesuwają? Z miesiąca na miesiąc, widać różnicę gołym okiem? :-) Ja mam na górze duuużżąąą wadę. 4 i 5 rosną równolegle, do tego mam twardą kość, dentystka się siłowała, żeby wyrwać korzenia. Na pewno aparat będę nosić ponad 3 lata :-( Boję sie tylko, żeby to nie były pieniądze wyrzucone w błoto, bo zęby nic nie drgną pod wpływem aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno mnie nie bylo a tu duzo osob doszlo :) u mnie mnie narazie bez zmian, czekam z niecierpliwoscią na pierwszą wizyte :) a tak to odpoczywam, bo niestety nauki bardzo duzo :( hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Shiiine: Nie ma za co . Służe pomocą , zawsze możesz zapytać :) --> *Dora*: Nie wiem czy widać tak z miesiaca na miesaiac , bo nigdy sie tak bardzo nie przygladałam , ale po roku naoszenia aparatu widze ogromna róznice :):) Myśle , że napewno nie beda to pieniadze wyrzucone w błoto . Napewno Ci pomoże aparat , jeśli masz twarda kość moze trwać to troszke dłużej ale napewno się wyprostuja :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie widać było różnicę gołym okiem po jakichś dwóch miesiącach i oczywiście z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej. Górne jedynki zachodziły mi na dwójki więc mogłam na bieżąco obserwować jak się przesuwają. Poza tym co wizyta robię sobie zdjęcia moich ząbków więc w każdej chwili mogę je otworzyć na kompie i porównać - naprawdę jest różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_____________________________APARATKI____________________________________ _____Nick______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia__rodzaj__ *Dora*__________27_______________X______________________3_lata_____________ brown eyed girl__16_______________X________________________________________ krzywa_________27___07.11.2006___X______________________2_lata_____________ minka__________22______________________________________2_lata_____________ wiiolciaa________17___08.09.2006___X____________________1,5_roku____________ Agnieszka31_____31___03.10.2006___X_______________________________________ Ileneczka_______16_________________________________________________________ agaga23________23___08.11.2006___X________________________________________ kamyk22________22________________________________________________________ markotka_______21________________________________________________________ igna**aparatka___17___07.10.2005___X___07.06.2006__X______2_lata_____metalowy Shiiine_________16________________________________X________________________ kati24___________________________X________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI____________________________________ ************************************************************************************************************ _____Nick______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ ************************************************************************************************************ *Dora*__________27_______________X______________________3_lata_______________ brown eyed girl__16_______________X__________________________________________ krzywa_________27___07.11.2006___X______________________2_lata_______________ minka__________22______________________________________2_lata_______________ wiiolciaa________17___08.09.2006___X____________________1,5_roku______________ Agnieszka31_____31___03.10.2006___X_________________________________________ Ileneczka_______16___________________________________________________________ agaga23________23___08.11.2006___X__________________________________________ kamyk22________22__________________________________________________________ markotka_______21__________________________________________________________ igna**aparatka___17___07.10.2005___X___07.06.2006__X______2_lata_______metalowy Shiiine_________16________________________________X__________________________ kati24___________________________X________________________________porcelanowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparacik
Czesc wszystkim !! Mam 13 lat i mam miec aparat na gorna i dolna szczeke przed koncem roku Mam nosic aparacik okolo 2 lata , troche sie boje i wstydze ale wszystkie moje kolezanki mowia ze super pomysl i ze nie moga sie juz doczekac Z tego co wyczytalam to nie boli ale potem troche bardziej ale co tam ... Moze to nie jest pytanie za bardzo na temat ale czy macie mi do zaproponowania jakis fajny kolor gumeczek bo nie moge sie zdecydowac???? Cy moge do was dolaczyc i zadawac pejno pytan ? :):) Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparacik
A i jeszce zapomnialam dodac ze ma to byc metalowy Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście Aparacik, że możesz do nas dołączyć, już wpisuje Cię do naszej tabelki :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI____________________________________ ********************************************************************************************************** _____Nick______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ ********************************************************************************************************** *Dora*__________27_______________X______________________3_lata_______________ brown eyed girl__16_______________X__________________________________________ krzywa_________27___07.11.2006___X______________________2_lata_______________ minka__________22______________________________________2_lata_______________ wiiolciaa________17___08.09.2006___X____________________1,5_roku______________ Agnieszka31_____31___03.10.2006___X_________________________________________ Ileneczka_______16___________________________________________________________ agaga23________23___08.11.2006___X__________________________________________ kamyk22________22__________________________________________________________ markotka_______21__________________________________________________________ igna**aparatka___17___07.10.2005___X___07.06.2006__X______2_lata_______metalowy Shiiine_________16________________________________X__________________________ kati24___________________________X________________________________porcelanowy Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_______metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Aparacik : myśle , że nie masz się czego wstydzić :) ja się w ogóle nie wstydze a nawet sie ciesze . a co do gumeczek to możesz sobie je zmieniać . Ja mam teraz zielono-żółte ale zmienie sobie na różowe jak bede u orto :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no DzieWcZynki:) BudzimY NaszE FoRuM:P Bo Cos NudA Sie ZacZyna WkrAdAc:) Co do KolOru GumEcZek Ja Mam AktuaLne zieLono- NieBieSkie:) ale Juz We WtoReK To SiE ZmienI Bo IdE Do orTo:P ps. KoChaniuTkie DopiSzCie mi W tAbelcE ze ApaRaciK MetaLowy:) i Załozenie dołU 7.11.2006:) Buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI____________________________________ ********************************************************************************************************** _____Nick______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ ********************************************************************************************************** *Dora*__________27_______________X______________________3_lata_______________ brown eyed girl__16_______________X__________________________________________ krzywa_________27___07.11.2006___X______________________2_lata_______________ minka__________22______________________________________2_lata_______________ wiiolciaa________17___08.09.2006___X___07.11.2006__X_____1,5_roku_____metalowy Agnieszka31_____31___03.10.2006___X_________________________________________ Ileneczka_______16___________________________________________________________ agaga23________23___08.11.2006___X__________________________________________ kamyk22________22__________________________________________________________ markotka_______21__________________________________________________________ igna**aparatka___17___07.10.2005___X___07.06.2006__X______2_lata_______metalowy Shiiine_________16________________________________X__________________________ kati24___________________________X________________________________porcelanowy Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_______metalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do tych, które wyrywały zęby: Po jakim czasie mogłyście normalnie jeść? ja jednego wyrywałam tydzień temu w piatek i jeszcze sie boje jeść tym miejscem, takie jest jeszcze wrażliwe na dotyk. Trudno mi jeść teraz przednimi zębami, kanapke jem pół godziny :-) Chciałabym już aparat. Mam nadzieję, że dostane pracę na dłużej jak nie na stałe i będe sobie mogła pozwolić.... Co do gumek to nie wiem, na początku chciałabym jakieś jednokolorowe, najmniej widoczne. Jeszcze mam pytanie do aparatek juz zadrutowanych: Czy jak ortodonta Wam zakładał aparat to nic nie spartolił? Wszystko dobrze i równo poprzyklejał? :-) Tak się pytam bo ktoś napisał na forum, że ortodonta zniszczył zęby (bo spiłował) i krzywo poprzyklejał zamki :-( Ortodonta piłuje zęby? Komuś z Was piłował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zamki rowno poprzyklejane i nie mam pilowanych zębow,ale słyszalam ze nieraz piłuje sie ząbki a poco niewiem.Za tydzien jade na pierwszą wizyte kontrolną ciekawe co mi babka powie.Ja nie mam jednej czworki na gorze i jak na razie nie widze zmiany dalej mam duzą szpare,hmm ciekawe kiedy to sie zmieni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, po miesiącu jeszcze chyba nic nie widać :) U Was też taka śnieżyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora* skoro już jestem w tabeli to możesz wpisać dokładne dane. Założenie góry 26.06.2006r. (porcelana), założenie dołu 7.08.2006r. (metal). Czas noszenia 1,5 roku. Lat mam 24 - jak w nicku :) Co do zakładania aparatu to mi nic nie piłowano i bez problemu przykleiła mi zamki. Wydawało mi się przyklejone są krzywo, ale teraz - gdy zęby się ruszają widzę że zamki są prosto - wyglądały na krzywo przyklejone gdy zęby były też krzywo :) Trochę zamotałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×