Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

mi powiedziala na 1-ej i wypisala mi wszystkie koszty na kartce. co bede miec i za ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj leczyłam górną 7-kę i niewiele brakło do kanałowego :O Dobrze byłam znieczulona i dziś boli mnie policzek, jakbym tam miała wilkiego kołka, w dodatku troche spuchłam. Możliwe to po leczeniu lub znieczuleniu? Z prawej strony nie miałam czegoś takiego. Hmmm. Muszę zrobić te zdjęcia i zapisac sie do ortodontki. Chcę na początku roku miec juz założony aparat. Mam nadzieję, że juz nie będę musiała usuwac zębów. Jak nie to poszukam innego! Przeraża mnie tylko ten ból, ja nie chcę schudnąć! I tak mam niedowagę :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Trzymaj sie jakos Dora.Ja na poczatku jak zalozylam aparat schudlam 2 kg.dla mnie to koszmar bo tez mam niedowage.Nie moglam sie przyzwyczaic.Ale to wszystko przeszlo.Duzo tu czytam ,jak dziewczyny piszą ,ze aparat tak boli .Mam go juz trzy miesiace i nigdy nie bralam z tego powodu zadnej tabletki przeciwbolowejCzasem dwa trzy dni po wizycie u ortodontki czuje lekka zmiane takie sciskanie ,ale w sumie mi nie przeszkadza.Nie wiem moze to od aparatu zalezy,ja mam z jakims tytanem i on jest ponoc bardziej poddatny.Dentystka mowila ,ze jej pacjentow co maja taki typ aparatu tez nic nie boli.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Monola za pocieszenie. Ja mam krzywe 4 i 5 na górze, nie mam 6, to aparat będe miec zaczepiony za 7? Dobrze, że je mam :-) Jedną juz wyleczyłam, teraz drugą trzeba wyrychtować, mam nadzieję, że tez nie będzie kanału. Wszytskie aparatki robiłyście zdjęcia: Pantomograficzne i Cefalometryczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki. powiedzcie mi, czy wy tez tak macie lub czemu ja tak mam. otoz mam aparat zeby mi rozsunąć zęby na górze i wypchnąźć je do przodu. pierścień mam na 6tce, mam w niej plombe, taka zbliżajacą sie juz do wymiany, ale babeczka uznala ze jest ok i dopiero jak zdejmiemy aparat to mi zrobi ja. i problem w tym ze strasznie mnie boli od aparatu, ale tylko w nocy. normalnie budze sie jak sobie przycisne tego zęba i mnie boli, ale juz w dzien coraz mniej az prawie w ogole. i tak caly czas. dziwne, nie sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Dora co do zdjec to ja robiłam tylko pantomograficzne:) Mała Miiii a mówiłas o tym bólu ortodontce? moze jakos mogłaby Ci zrobic tego zęba (wymienic plombe czy cos) i wtedy by nie bolało.. Współczuję bo to musi byc strasznie uciążliwe.. Ja dzis mam kolejną wizytę.. i ostatnie wyrwanie- czwórka na dole.. Nio ale już w piątek mi założą aparat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadasa
Witam mam już założone aparaty na ząbki, uczucie .... kto założy sam się dowie:) Niestety seplenię bo mam założony na podniebienie aparacik, zeby nie zagryźć za mocno ząbków i aby zamki przetrwały. Właściwie to ta płytka na podniebienie jest okropna, sam aparat spoko :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kofanaaaaa
Mam pytanie dotyczace gumek bo slyszalam ze bede miala z obydwoch stron takie grube gunki doczepione obydwoch aparatow ... wiecie cos o tym ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata_81
Witam Ja też mam zamiar założyć sobie taki aparacik. Moje zęby są okropne i już od dawna sobie obiecywałam, że jak tylko moje finanse mi pozwolą to założę. Od poniedziałku zaczynam leczyć ząbki, bo zapewne dużo będzie do roboty bo dawno już nie byłam u dentysty a potem wizyta u ortodonty. Mam nadzieję, że szybko pójdzie. Jeszcze tak bardzo się nie inetesowałam aparacikami, ale czy powinnam coś już wiedzieć zanim odwiedzę ortodontę? ps: może ktoś jest posiadaczem aparatu, mieszka w gliwicach i coś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparacik
i na dodatek nie musze nic wyrywac ale to akurat jest normalne bo wy jestescie troche jednak starsze i wasze zeby trudniej zmieniaja pozycje ( to nie dotyczy oczywiscie wszystkich ) nikomu z was nie zycze wyrywania a tym co musza to jestescie na serio dzielni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI__________________________________________ ***************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj____ ***************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata_________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata_________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X____________________________________________ 7.__Ileneczka_______16____________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku________metalowy 9.__kamyk22________22____________________________________________________________ 10._markotka_______21____________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku_____porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X____________________________________metalowy 17._linnnea_______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_________metalowy 21._Onaa21_________21____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06_________________________________________________ 23._hiruni________________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata_________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X___________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X___________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X___________________________ 28._kabansa______________________________________________________________________ 29._najeli________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata_____kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Hadasa! Powiedz czy coś bolało zakładanie? Masz pierścienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadasa
Witam zakładanie właściwie niewiele bolało. Jedyny ból był przy zakładaniu pierścieni, zwłaszcza jeden nie mieścił się i trochę trzeba było podpiłować plombę. Ale oki. Mam dwa metalowe i będę nosić najp. 2 lata, może krócej - zależy od ząbków. Uczucie jest bbb dziwne, kiedy już ma się założony aparacik i zamknie się usta. Ja czuję się mocno nienaturalnie - bo jestem zmuszona nosć to paskudztwo na podniebieniu :( Dostałam od mojego ortodonty wosk gdyby coś doskwierało, pokazała mi jak czyścić ząbki i aparat - zabrałam swój sprzęt :) razem ze specjalnymi nićmi dla aparacikowych ludków. Pozdrwaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Hadasa ale masz fajnie, że już masz zakładanie za sobą.. Ja już w piątek:) Teraz właśnie siedze ze zdrętwiałą twarzą po wyrwaniu na szczęscie ostatniego już (trzeciego) zęba.. Nikomu nie życzę!! ps. Dora teraz faktycznie orto mi przepisał ten lek na lepsze krzepnięcie krwi,wzielam od razu 2 tabletki wiec mam nadzieje ze bedzie ok:) w sumie juz tak nei leci.. Nio i dziurki sie powinny lepiej goic po wyrwaniu przy tym leku. Pozdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kofanaaaaa
Mam pytanie dotyczace gumek bo slyszalam ze bede miala z obydwoch stron takie grube gunki doczepione obydwoch aparatow ... wiecie cos o tym ???????????????????????????????????????? Ja dzisiaj ide do dentysty i zobaczymy co mi zrobi ... napisze rezultaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparacik
Hadasa : z tego co zrozumialam to to na podniebieniu sluzy do rozszerzenia szczeki? kiedy orto ci mowi ze musisz to miec : przy zakladaniu czy na ktorej z wizyt ???? bardzo cie prosze o odpowiedz i pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaa24 ja ten lek zaczelam brac dzien przed usunieciem i bralam 3 razy dziennie po 2 tabletki, tak gdzies ok. 3-4 dni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcyzny a wiecie ze magnez wpływa na krzepliwosc krwi? tzn im wiecej magnezu tym rzadsza. ja tam nic nie bralam i prawie w ogole nie lecialo... az sie babka wystarszyla ze mi sie jakis worek zrobi z ta krwia co nie wylecia. ja sie juz powoli przyzwyczailam do aparatu. nawet juz tak bardzo nie mam opcharatanych policzków. i ostatecznie nie czuje sie wreszcie paskudnie z aparatem:) ale az mam ciary jak opmysle ze to tak z 2 lata:/ jak sie nazywa lekarz od paradontozy? bo mam do niego isc a nie wiem w ogole gdzie i jak to sie nazywa. btw jestem z lodzi wiec moze ktos zn tam kogos takiego dzieki i mielgo dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadasa
Witam to na podniebieniu nie służy do rozszerzania. Mam to założone, żeby górna szczęka się na tym opierała i żebym nie zerwała zamków na dole, bo zębki górne mi tak zachodzą na dolne. do Aparacik Orto powinna powiedzieć Ci, jaki ma plan leczenia i co ma zamiar założyć na Twoją szczękę :) to oczywiście podwyższa koszty, mój ten niby aparat - sztuczne podniebienie kosztował 400 zł. A jak nie to pytaj dokładnie orto Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez juz sie przyzwyczailam do aparatku, i moje otoczenie tez. wlasnie zjadlam pierwsza bułę od tygodnia, bo wlasnie dzisiaj mija tydzien odkad go mam. w sumie najgorsze pierwsze 3 dni jak buzia sie przyzwyczaja do ciala obcego. a takto luzik... szkoda tylko ze tak dlugo trzeba to nosic...no ale damy rade. jesli chodzi o te gumki miedzy aparatami to moja psiapsióła takie nosila, zakladala sama na noc, cos jej mialy poprawiac zgryz, ale dokladnie nie wiem. zakladala je przez jakies 2 m-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie: Ile płacicie na comiesięczną wizytę u orto? I chodzicie co miesiąc czy rzadziej? U mnie kosztuje 100 zł, ale w tym są: comiesięczna wymiana gumek, comiesięczna wymiana drucika, jakieś zabiegi dot. czyszczenia zębów itp. To się opłaca? Bo gdzie indziej wizyta jest tańsza, ale orto dolicza dodatkowe koszty za byle co. Doradźcie coś. Jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
************************************************************************************* Leczenie zęba: od 60 zł (ze znieczuleniem) Wyrywanie zęba: od 50 zł Znieczulenie: Chyba 20 zł Leczenie kanałowe: ------ Usuwanie kamienia: ------ Aparat metalowy, 1 łuk: 1400 zł Aparat kosmetyczny, 1 łuk: ------ Wycisk szczęki: ------ Pantomogram lub inne zdjęcia: 120 zł (pantomogram i boczne głowy) Pierwsza wizyta u orto: 50 zł Kolejne wizyty: 100 zł Wymiana drucika: (w cenie wizyty) Wymiana gumek: (w cenie wizyty) Wymiana zamka: ------ Przyklejenie zamka: ------ *************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanie: Ile płaciłyście za założenie aparatu? Czy to wliczone w wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za wizytę (1 łuk) płacę 70 zł. Wizyta obemuje zmianę gumek i drucika. Za założenie płaciłam 2000 PLN i założenie wraz z fachowym czyszczeniem zębów wliczone było w cenę. Gratis dostałam jeszcze wosk, za szczoteczki musiałam zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę na wizytę co 5 tygodni. Płacę 100zł - mam dwa łuki i w obu wymienia mi zawsze gumki i druciki. Aparat kosztował mnie 1600zł (góra porcelanowa) i 1200zł (dół - metalowy). Przy zakładaniu płaciłam tylko cenę aparatu, bez opłaty za samą wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Ja jutro zakładam aparacik- w końcu po tygodniu męczarni związanej z wyrywaniem zębów :/ za wizyty jak do tej pory ( konsultacyjna + 3 na wyrwanie zębów + 1 na zaplombowanie jednego zęba) nie płaciłam nic- bo powiedział, że jak zakładam dwa łuki porcelanowego aparatu to nie będzie ze mnie kasy sciągał bo sam aparat i tak jest drogi. Wizyty mam mieć co 4 tyg i każda 80zł ( po 40 zł za jeden łuk)- w to wliczona jest wymiana gumek i drucika. Za samo założenie aparatu też nei płacę- wliczone jest to wszystko w cenę aparatu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ile macie zmieniany drucik? Co miesiąc? Jak nie to co robi orto? Przekręca zamki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Dora- nio wiem ze tanio:) Jak dzwoniłam po spółdzielniach to ceny były obłędne.. Na szczęscie przypomniałam sobie o tym ortodoncie- kiedyś z 14 lat temu miałam u niego aparat wkładany, ale nei nosiłam:/ Fajne jest to, że on ma dwie specjalizacje- ortodoncję i stomatologię i ma prywatny gabinet od lat więc ceny sam sobie ustala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×