Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

U mnie zalozenie aparatu bylo wliczone w koszty,tak jak czyszczenie zebow zaplacilam 1600zl.Mam kosmetyczny.a za wizyte co miesiac place 30 zl.w tym jest wymiana gumek i zawsze mi czysci ząbki.Drucika nie mialam jeszcze zmienianego to znaczy ja tak myslalam ,ze jest zmieniony bo dentystka za kazdym razem go sciaga ,ale zaklada ten sam tylko go jakos wklada do zimnej wody zeby go uaktywnic ,a zmieniany bede miala za miesiac na jakis mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Monola- to ceny podobnie jak u mnie, nawet ciutke taniej za wizyte:) A ja dziś już mam założony aparat.. Czuje sie tragicznie..jakby mi cos na zębach pozostawili i zapomnięli ściągnąć.. Dolny łuk jeszcze ujdzie ale do górnego to nei wiem czy się przyzwyczaję..:/ Jak pomysle ze 2 lata..brr.. Mam troszke problemów z mówieniem i z nakładaniem wargi górnej na aparat:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzywe_mam
kto mial usuwane stale zeby zeby miec wstawiony aparat?? jesli tak podzielcie sie wrazeniami strasznie bylo?? czekam na jak najszybsza odpowiedz a moze ktos byl poddany sedacji ?? ja planuje zeby usunac zeba sie poddac bo srasznie boje sie stomatologa :(:(:( jak ktos mial sedacja tez niech napisze jak to jest papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
ja miałam 3 zęby usuwane. przy pierwszej dolnej 4ce było ok i szybko poszło. Potem usunął mi górną 5kę i to był koszmar- w sumie nie bolało ale nie mógł go wyrwać.. Szczeka mnie potem bolała.. A potem usunął mi kolejną dolną czwórkę .. i wtedy juz mnei wszystko bolało- zęby i dziąsła ..bo to wszystko mi zrobił w tym tygodniu;/Ale ból nie jest taki straszny..to chyba strach i to dziwne uczucie braku zebów przeraża..:) Dają Ci zastrzyk i w sumie tylko on boli troszeczke, nie wyrywanie.. Powodzonka życzę, można jakos to przetrwać..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja znowu po dentyście. Ostatnio po znieczuleniach i wierceniach strasznie boli mnie głowa - koszmar! A dziś boli mnie połowa górnej szczeęki - też koszmar! I mam cały obolały policzek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny , dawno mnie tu nie było :) mi się znowu odkleił zamek z dolnej czwórki :/ juz nie mam siły do niego :( a wiecie co się dowiedziałam , że od nowego roku bede za każda wizyte płaciła 100 zł :( niezależnie od tego czy bede miała zmieniany łuk czy nie wrrrrr przesadzaja !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igna**aparatka a teraz ile płacilaś za wizytę? Jak często miąłaś zmieniany drucik i czy cos dopłacałaś za zmianę? U mnie u dwóch ortodontów kosztuje 100 zł, cokolwiek robi czy zmienia czy co innego to się płaci 100 zł. KOSZMAR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzywe_mam a co to jest sedacja? Ja taż sie strasznie bala,m dentysty, ostatnio byłam 10 lat temu i teraz mam 3 do wyrwania, 2 juz wyrwalam, nic nie bolało nawe znieczulenie :) Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana73
Hej dziewczyny! Również zdecydowałam się na założenie aparatu. Mam pytanie, czy ktoś wyrywał aż 4 zęby, bo ja muszę. Jedną piątkę mam za sobą,nic nie bolało.Jaki lek macie,żeby lepiej goiło się po wyrywaniu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cię! :) Ja brałam CYCLONAMINE na receptę, ok. 10 zł. Dodatkowo płukałam szałwią i ładnie szybko się zagoiło, teraz juz spokojnie jem tym dziąsłem :) Co do wyrywania zębów, to ja już 2 wyrwałam i jeszcze jeden mi został - korzeń. Te dwa na górze były doszczętnie zepsute a i tak przed założeniem aparatu musiałabym je usunąć, bo się nie mieszczą i rosną piętrowo, więc na jedno wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI__________________________________________ ***************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj____ ***************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata_________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata_________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X____________________________________________ 7.__Ileneczka_______16____________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku________metalowy 9.__kamyk22________22____________________________________________________________ 10._markotka_______21____________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku_____porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X____________________________________metalowy 17._linnnea_______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_________metalowy 21._Onaa21_________21____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06_________________________________________________ 23._hiruni________________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata_________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X___________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X___________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X___________________________ 28._kabansa______________________________________________________________________ 29._najeli________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata_____kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73_________________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasha*
Hej ja tez bede miała aparta stały......:(, dzisiaj byłam u ortodontki i załozyła mi pierścienie. Mam pytanko bo szukam na necie i nie moge znaleźc, czego nie mozna jesc mając stały aparat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
ja też brałam Cyclonamine :) pomaga:) a teraz właśnie mecze sie z aparatem.. bola mnie wargi od wew, mimo ze smaruje woskiem.. Dziewczyny ile czasu mija zanim się człowiek przyzwyczaja do aparatu i normalnie je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny;) czy wiecie moze cos o apaarcie zakladanym z tylu zebow? czy wogole istnieje cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ;) faktycznie cena jest wysoka, no i przez pierwsze 2-3 tygodnie problemy z wymowa , jakie aparaty sa najmniej widoczne?bo mam zamiar zalozyc sobie aparat staly, ale zalezy mi na tym zeby byl jak najmniej widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To taki najwyżej kosmetyczny, który jest prawie przezroczysty. Kosztuje kilkaset złotych więcej od metalowego. Niżej w stopce mam linki do stron, tam są rodzaje aparatów, zobacz sobie, pozdrawiam i dołączaj do nas!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! Ja tez bede miala zakladany aparat,jeszcze nie wiem kiedy,narazie musze sie umowic na wizyte u ortodonty;) Ale strasznie sie boje jak piszecie ze musieliscie wyrywac jakies zeby:( Ja nie chce zadnych wyrywac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI__________________________________________ ***************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj____ ***************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata_________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata_________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X____________________________________________ 7.__Ileneczka_______16____________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku________metalowy 9.__kamyk22________22____________________________________________________________ 10._markotka_______21____________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku_____porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X____________________________________metalowy 17._linnnea_______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_________metalowy 21._Onaa21_________21____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06_________________________________________________ 23._hiruni________________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata_________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X___________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X___________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X___________________________ 28._kabansa______________________________________________________________________ 29._najeli________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata_____kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73_________________________________________________________________________ 35._an_ette________________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**_________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**KwIaTuSzEk** To tak jak ja :) Ale postaram się go juz mieć styczeń-luty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chcialabym miec zalozony jakos tak w drugiej polowie stycznia(mam wtedy ferie) a orientujesz ile kosztuje aparat przezroczysty na gore i na dol??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam o cenach na stronie 13, możesz zobaczyć. Popytaj dziewczyn, które mają przezroczysty. Ale tak wahają sie w granicach 1600 zł w górę :-) Ale słyszała, że te aparaty wolniej przesuwają zęby. Nie maja takiej siły jak metalowe. To nie jest moja opinia tylko tak słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minka...
Mam pytanie do Monola, skąd jesteś??? masz chyba najtańsze usługi na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze,jak tak czytam to strasznie srogie te kontrole...przeciez kasy tyle nie ma...;/nie wiem jak to moi rodzice to zniosa bo zaczynamy tez budowe domu i wiecie jak to jest...cala kasa bedzie szla na budowe...a tu jeszcze takie kontrole drogie co miesiac........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U niektórych kontrole wynoszą tanio, nawet 30 zł. U mnie jest bardzo drogo, bo 100 zł :-( Też nie wiem jak dam radę, do któregoś marca kończy mi się umowa pracy i jak jej nie dostane dalej to będzie cienko. Odłożyłam kasę na górną szczękę, ale chodze do dentysty i leczę zęby, całe pobory mi idą, już wydałam ok. 600 zł na 8 wizyt! Koszmar, Ale co zrobić, trzeba wyleczyć! Podobno warto zainwestować w zęby :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie ostatnio dentystka wystraszyla ze jak nie bede miala aparatu(przez to psuja mi sie 3 razy szybciej zeby) to niedlugo bede musiala protezy miec zakaldane tak beda mi sie niszczyc zeby ale wtedy bedzie problemm bo mam nierowne zeby....mam chyba jeszcze dwa do wyleczenia(a w ostatnich 8 miesiacach wiercilam 8 zebow,cos kolo tego...troche duzo jak na moj wiek chyba:( )wiec chyba wole jednak pochodzic z tym aparatem.... Boje sie ze w moim miescie bedzie to stawka blisko 100 zl jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile masz lat? Ja mam to samo, dentystka mi powiedziała, ze jak nie bede miec aparatu to strace te krzywe zeby, bo jak sie rzuci próchnica czy tam cos, to nie bedzie ioch szansy leczyc, bo nie ma sie jak dostac. A implanty tez drogie :-) wiec lepiej aparat i miec swoje zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×