Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Zapytam się dentystki czy można na kasę usunąć i gdzie. Zaraz jadę do mojego lekarza rodzinnego, żeby pomacać szyję :) Przez ost. kilka dni jak mnie bolała szczęka to miałam obolałe dziąsło tam gdzie jest korzeń po siódemce i ósemka, więc może to wina zębów? MMJ jak będziez miała nowe fotki to podeślij :) aparatka- jesteś szczepiona przeciw wirusowi wątroby? Bo ja nie i się zastanawiam czy przed tym zabiegiem się nie zaszczepić. To trzeba chyba trzy razy w jakiś tam odstępach czasu. Wie ktoś coś na ten temat? W końcu to zabieg chirurgiczny i nigdy nic nie wiadomo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatka, samopoczucie dużo lepsze :). Dziękuję, że pytasz. A to dzięki Chłopakowi, jak łatwo się domysleć :). Mam dość związku na odległość i nie bardzo potrafię sobie już z tym radzić (a mówią, że po tylu latach powinnam się przyzwyczaić, akurat ). Ale jeszcze niestety muszę poczekać. Pewnie w końcu się doczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, jak Chłopak zrobi zdjęcie, prześlę na pewno. A z tym wyrywaniem ósemkek na fundusz, to na pewno można. Po co wydawać tyle kasy? Mój chirurg nie zrobił tego gorzej, niż gdybym miała zapłacić. Jestem zadowolona. Mówiłam Wam o tym kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora nie słyszałam o szczepionce, ja nie byłam na to szczepiona i nikt sie mnie niepytał to chyba nie trzeba, nawet do głowy mi nie przyszło, ze powinnam byc szczepiona:-),no i mam nadzieje ze nie musze miec tych szczepionek:-), bo by sie czasowo troche przedłuzyło a juz nie chce czekac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka wyrywała ósemki na NFZ wiec jeśli trzeba to zrobic to można nie płacąc, Dora zapytaj teraz lekarza rodzinego o to powinien wiedziec:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ ciesze sie ze lepiej, nie smuc sie doczekasz sie normalnego związku:-), aż bedziesz miała dość na codzień;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolę mieć dość na co dzień, niż niedosyt na odległość :) . Właśnie zjadłam zapiekanki, za bardzo je wysuszyłam w piekarniku, ale zamki są całe :). Teraz jem pieczywo chrupie, całe zamki mam nim oklejone. Pije jeszcze kawę. Jem na zapas i zaraz pędzę myć zęby. Dziś znowu mam na jutro trochę pracy. Muszę się zabierać do roboty, bo nie chcę późno iść spać, bo rano nie mogę się zwlec z łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smacznego MMJ, ja tez tak robie np. po obiedzie jakis owoc albo cos zeby spokojnie iśc myć ząbki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze bardzo:-),ja właśnie umyłam ząbki zwykła szczoteczka, bo jeszcze pewnie cos pochłone:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ mam tylko jedno pytanie apropo ósemek, czy twoja była na zewnątrz czy jeszcze w środku?, i jak długo to trwało?:-), póki co nic więcej nie chce wiedzieć, wymienimy wrażenia jak będe juz po tym, no chyba ze Dora nie bedzie miała ochoty słuchac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka666
Cala! Nie wprowadzaj ludzi w błąd! Czasami ósemki są przeszkodą podczas leczenia ortodontycznego , nawet te ustawione prawidłowo w łuku. Najlepiej jesli rożne problemy medyczne będzie '' rozwiewał'' nasz stomatolog Romek. Chyba już raz coś pisał do Ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje ósemki były schowane. Jedna urosła normalnie (wyrwanie trwało pewnie około 2 minut). Następna ósemka rosła prawidłowo, z tym, że była pod dziąsłem. A ta ostatnia rosła poziomo i też była niewyrżnięta. zabieg trwał długo, ponad godzinę. Ale nie czułam upływu czasu, jak popatrzyłam na zegar, zdziwiłam się, że tak długo. Usuwanie naprawdę nie boli. Raz poczułam ukłucie i mruknęłam, od razu dostałam kolejny zastrzyk. Wiecie co mnie bolało? Głowa, bo było mi niewygodnie i źle ją położyłam na fotelu :) . Po usunięciu najgorszej ósemki od razu poszłam do pracy. Musiałam dużo mówić, byłam spuchnięta, chodziłam z lodem na policzku, ale wzięłam profilaktycznie ketonal i było naprawdę w porządku. A kiedy usuwałam wcześniej ósemkę, wzięłam chorobowe. Wtedy bolało trochę po zabiegu. Bo się nad sobą za bardzo rozczulałam. Jestem pewna, że gdybym poszła do pracy, nic by nie bolało, nie miałabym czasu mysleć o sobie. Trzymam kciuki, zobaczysz Aparatko, że będzie dobrze. Przecież chirurg znieczula. nic się nie czuje. Aha, w trakcie zabiegu zawsze można się wyłączyć i myśleć o przyjemnych rzeczach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm cala mogłam zmienić decyzje co do guek, Pani włożyła mi błękitną jedną ale japowiedziałam że mi średnio leżą to mi zmieniła na niebieskio-różowe. Szczerze mówiąc nie wiem jakie mam czy mini czy zwykłe. Takie normalne:P chyba mimi. Mam fotę wyśle wam podjacie wszystkuie adres, tyle ze jeszcze nie wrzuciłam jej na kompa bo mi a aparacie padła bateria;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt mi nie doradzi z ta fluoryzacja? trzeba miec wszystkie zeby zdrowe przy niej? ja sie zawsze boje ze mi sie bedzie zab psul od srodka i niby zdrowy a w srodku czarny juz:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski ja chcę zdjęcie :) dora.kafeteria@wp.pl Właśnie wróciłam od lekarza :) Muszę brać antybiotyk (Forcid) i płukać gardło płynem (Azulan). Mam powiększony lewy migdał i powiększone węzły chłonne :O Mam nadzieję, że po lekach przejdzie. Boli mnie szyja, gardło i ucho. Poza tym od tyg. to się ciągnie bo mam dreszcze i mi zimno, no i mam lękką temperaturkę :-( Być może to jest od bolących zębów, bo mnie ostatnio cała szczęka na dole bolała, albo od krzywej ósemki, powoduje stan zapalny.... brrr. Lecę do apteki po leki, narka Kochane ❤️ Aha, musze jutro pokazać dentystce moje dziąsło. Na dole, jak odchylę wargę to mam takie całe bordowe, aż się przestraszyłam :O Wy też takie macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ dziekuje bardzo:-), ale Ty dzielna jesteś:-), podziwiam Ciebie, twoja opowieść o tej 8 to jak opowieść z wizytu u fryzjera:-):-), nie wiem czy bede umiała sie wylaczyc i myślec o czyms innym postaram się:-), jestem tez pod wrazeniem ze poszłaś sobie po tym do pracy:-), ja na szczeście albo na nieszczescie bede siedziała w domu bo i tak mam wolne, jutro lód do zamrazalki wsadze zeby był na środe:-):-), szkoda ze podczas tego zabiegu nie można gadac:-), ja jak sie stresuje to dużo dużo gadam, to mi pomaga:-), mam nadzieje ze ten chirurg czy ktos kto bedzie jeszcze poza nim bedzie do mnie cos gadał:-), to na pewno odwróci moja uwage:-):-) Jeszcze raz dziękuje za słowa pocieszenia, teraz bede miała przed oczami twoja wypowiedz w chwilach strachu i stresu:-) Ski to dla ciebie aparatka1@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora współczuje ja jestem weteranem jeśli chodzi o przeziebienia:-), wylecz to porzadnie, ja miałam w październiku zapalenie ucha, później gardła i na koniec zapalenie zatok:-):-), cały komplecik, no i do tego zakładałam aparat:-) Mała mii nic nie wiem o fluoryzacji poza tym ze w szkole podstawowej sie myło ząbki jakims płynem i sie mówiło ze to flouryzacja:-), dlatego nie jestem w stanie tobie nic doradzić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora bordowe dziąsło nie mam pojęcia co to oznacza, nie mam takiego moze jak 8 chciała wyjśc to miałam, ale nie zagladałam, trzymaj się dzielnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, mój mail: malutkamalaja@o2.pl Aparatka, chciałam na początku wziąć chorobowe, ale chirurg mi odradził. Powiedział, że zawsze będę mogła pójśc do domu, a potem przyjechać po chorobowe. No i według niego jak ma boleć to dopiero wieczorem. Aparatko, pomyśl o usunięciu ósemki tylko jak i środku do osiągniećiu celu, jakim są proste zęby :). Co do fluoryzacji, to nie doradzę, bo nie orientuję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie mysle, ze tylko ode mnie zależy kiedy ten aparat bedzie:-), na górne ząbki:-), do konca lutego to mam nadzieje ze bedzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bede wtedy druciana:-), na górze to u mnie widac wszystkie zeby:-), dobrze ze zachowam 4 i 5 bo by było śmiesznie jak szczerbata babcia bym wygladała:-), 6 widac pzy intensywnym smiechu to moge sie jednej pozbyć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka666, o co co chodzi? Clara25 pytała czy możliwe jest założenie aparatu kiedy jeszcze nie ma wszystkich zębów mądrości... Odpowiedzialam, że nie stanowią one problemu bo nie stanowią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cos ty Cala, nie denerwuj sie:-) Apropo tej wypowiedzi Cala po prostu odpowiadała na pytanie jak każda z nas:-), mi sie tez wydaje ze nie wyrośniete 8 rosnace dobrze nie stanowią problemu, sama mam taka na dole nie ma jej jeszcze, jest na nia miejsce i rośnie prawidłowo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś cicho i pusto tutaj wezme sobie jakies naukowe pierdołki i poczytam moze cos napisze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam czasu na forum. Mam dużo do zrobienia. Właśnie skończyłam pisać protokół (całe 6 stron :) ). Cieszę się, że mam to za sobą. Jeszcze mam do wypełnienia kilka kart, wypełnię wniosek i pójdę spać. Zejdzie mi pewnie do północy. Nawet jak nie zdążę i tak idę spać. Mowię Wam już dobranoc, bo jak nie powiem, to będę co chwilę zaglądać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×