Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

szerszenie sa gites:):D one sie wbijaja do mnei do pokoju przez takie pomieszczenie pelniace funkcje szafy:) ta szafe to w ogole lubią zwierzaki, mój chomik -Ścierwak też sie tam lubił chować:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Do Katekatee : Mam porcelane: gora i dol ;) ale wcale nie jest tak ze obejdzie sie bez poranionej buzi :P hehe ale ciesze sie ze zalozylam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Do Kewcia: A ktorego plynu elmex uzywasz?:P i co robisz z tymi "glutkami bialymi" hehe bo mam ten sam problem ale nie zawsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowego uzywam! a te glutki jak idzie to sciagam a jak nie to zostawiam.pierwszy raz to wpadla wpanike i mylam z 3 razy zeby i co chwile plukalam a to bylo i bylo:):) a ja zalamana:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine a nie obawiasz sie ze te szerszenie sie dobiora do ciebie:-)? A słyszysz je??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Nie wiem od czego zacząć :D Wczoraj moja koleżanka miała wizytę o mojej orto i sie spytała czy trzeba (czy ja muszę) wycinać ósemkę przed założeniem aparatu? Mimo, że tam gdzie jest tam ósemka nie bedzie aparatu tyko szyna jakas tam. I orto jej powiedziała, że trzeba!!! I co teraz zrobić? Może bym i wycieła, ale sie boję, bo chciałabym się wcześniej zaszczepić od żółtaczki. Nigdy nic nie wiadomo jak czyste maja narzędzia. A w gabinecie u chiruga było tak sobie, jakiś prowizoryczny stoliczek na kołkach z narzędziami itp... :O Czy przesunąć wizyty u orto na zakładanie aparatu na wiosnę-lato? Nie wiem co robić. Muszę coś uzgodnić, bo jak nie zdecyduję się, to musze odwołać wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- nie boję sie za bardzo, bo one nie maja tak zupelnie otwartej drogi do mnie- oddziela nas sufit, i tylko przez szafe w jakichs szczelinach koło belek nośnych (skos dachu) moga wpełzac. zazwyczaj wlazi do domu kilka- wtedy je slychac, a reszta wylazi na zewnatrz innym jakims \"wyjsciem\". pojawiaja sie tylko raz w roku latem jakos, jestem wtedy zmuszona te kilka ubic i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga.d1
juz tak bardzo chcialam miec zalozony aparat a sie okazuje ze musze jeszcze poczekac:(:(poszlam do innego ortodonty i sie mowi zupelnie odwrotnie niz ten pierwszy:(:(co mam teraz zrobic??u tamtego mam miec wyrwane zeby po zalozeniu aparatu..u tej koniecznie przed..u tamtego mam 2 ubytki..u tej 6...u tamtego dwa luki od razu..u tej najpierw jeden i w zaleznosci od nachylenia dopiero drugi....co mam robic????chyba bardziej ufam tej drugiej..ale juz sama niew eim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga.d1 - to rzeczywiście :D Szkoda, ze nie byłaś u trzeciego orto :) Musisz się zastanowić, który Ci bardzie odpowiada. Gdzie taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga.d1
taniej u tego pierwszego ale juz duzo dalej ode mnie...a ten drugi jest pod nosem:)wszyscy mi radza isc do drugiego..chociazby dlatego ze wyrywa normalnie zeby przed zalozeniem a nie po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga.d1
DORa-nie rozumiem...twoj ortodonta powiedzial ze trzeba usunac osemki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi orto na pierwszej wizycie kazala wyleczyc jeszcze 2 zęby, usunąć jednego zęba (juz go usunęlam) i wyciąć ósemkę. I że załozy mi aparat 2 kwietnia. Boję sie tego wycinania :O Chciałabym sie zaszczepić na żółtaczkę, a to sie czeka co najmniej ponad miesiąc (bo po dwóch szczepieniach już działa) Nie wiem czy ryzykowac czy przesunąc zakałdanie aparatu. A w ogóle to nie wiem w czym mojej orto bedzie przezszkadzało zakładanie, przecież ta szyna bedzie zdejmowana i do wycięcia ósemki ją zdejmę... A widocznie orto lub mieć wszystko posprzatane przed....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja radze iść do trzeciego;) albo posłuchać osób które były u tych orto- którzy są bardziej zadowoleni Jutro robie sobie kolczyka! postanowione:) tzn robi mi dziewczyna kuzyna ... Boje się ;/ Kilka słów otuchy! BROWN (jeśli mogę tak mówić) no dziwne wymiary ja lubie dłuugaśnie bluzki ale boje się o dekolt :] No no pusteczki co z wami laseczki..... Ide umyć aparat, jutro zadzwonie do orto co z tym klejem, bo teraz nie tylko ja się o to martwie moja mama jeszcze bardziej, naprawde jest tego dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga.d1
ja bym po prostu do niej poszla i jeszcze raz pogadala...a jak juz sie uprze to jednakzaszczepilabym sie i poczekala z aparatem...a tak w ogole to ile sie czeka na aparat juz po wyleczeniu zebow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie od pierwszej wizyty do zalozenia- miesiac. mialam zakladany aparat tydzien po wyrwaniu zeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inni każą wszystko wyleczyć i dopiero założą aparat a inni założą aparat i małe dziurki leczą w trakcie noszenia :) zalezy od orto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro przyjmuje moja orto i może pójdę i zobaczę, moż euda mi się z nią pogadać bezpłatnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine ale odważniara z ciebie :-)kiedys latem jak jeden szerszeń latał przy balkonie to uciekłam do innego pokoju a tamten zamknelam;-), boje sie ich strasznie to chyba jakas fobia szerszeniowa:-) Dora kochaniutka, musisz iść to wycinac, bo zobacz jak ząbki sie beda na dole przesuwaly to 8 bedzie blokowała, a nie daj boze rozwali ci korzen od 7, wiem ze berdzo bardzo sie boisz i rozumiem, ale bedzie juz po wszystkim,zobaczysz bedziesz najszczesliwsza ze to juz po tym, i postaraj sie nie odkladac zakladania aparatu zobacz ile juz czekasz. Ranka sie goi u kazdego inaczej tak mi sie wydaje, ja po tygodniu jak mi zdjeli szwy juz nic nie miałam, tylko taki dołek po rozcieciu, w sumie to po 4 dniach było juz ładnie wygojone:-) Juz jutro sie dowiem czy w ta srode wywalam nastepna 8 chciałabym zeby to juz było jak najszybciej:-), boje sie ale juz nie tak bardzo jak wtedy:-), ale i tak różne głupie myśli przychodza mi do głowy;-) Dora obiecuje ze bede ciebie wspierała, zobacz MMJ, na drugi dzien po zabiegu do pracy poszła:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki! :) Ale co robic z tym szczepieniem? Mykam do kościola a potem jade zobaczyc na nartki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi nawet nikt nie wspomniał o szczepieniu;-), sadze ze mimo wrazenia o gabinecie jaki odnosłas maja czysto. Mi kazdy przyrzad jaki uzywali wyciagali z zpakowanych woreczkow(torebek):-), nawet jak szwy zdejmowali:-), nie bój sie nie zachorujesz na zółtaczke:-), przeciez musza miec wszystko czyste:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora mam nadzieje ze juz w srode wieczorem bede mogła zdac tobie relacje z kolejnego wyrywania 8 które dodadza tobie odwagi:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mneie kiedyś prawie szerszeń ugryzł. Byłam we Francji z rodzicami i do przyczepy wleciał wściekły szerszeń naprawde latał z rządłem do mnie. Rodzice przybiegli mam ze ścierką i płaczem goniła go a tata w końcu go zabił. To był najgorszy dzień na wakacjach w moim życiu. Choć to było tak dawno nigdy tego nie zapomne...i od tamtego momętu mam taki wstręt do owadów sczzególnie z rzadłami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dora chyba najlepiej bedzie ajk pojdziesz do orto jutro moze uda ci sie zajc jj chwilke i zapytaj co i jak.ona bedzie przeciez wiedziec najlepiej!!! ja mam aparat a 8 zostaly na swoim miejscu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie, bo mnie ciekawi. Jak byłam u orto i kazała mi wyciąć ósemkę i usunąc zeba to napisałam mi na kartce malutkiej takie niby skierowanko, żeby wyciąć to i tamto i postawiła swoja pieczątkę. Po co to skierowanie? mam je pokazać chirurgowi? Przecież i tak będe płacić bo to prywatny gabinet. Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewcia - a te ósemki masz wyrżnięte? bo aj mam niewyrżnięte i w dodatku poziome ;) Chciałabym, żeby mi powiedziała, że mogę tę ósemkę wyciąć np. na wakacjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz przyjedzie mój książe.... Zajrze w nocy albo dopiero jutro rano... Nareczka. ❤️ Ps. aparatka- jakbyś w środę miała zabieg to krótko się u Ciebie czeka :) ja musiałabym zadzwonic i umówić sie tydzień naprzód. Juz zapomniałam, te ósemki wycinasz na górze czy na dole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski współczuje spotkania z szerszeniem:-), nie dziwie sie ze teraz sie ich boisz:-) Dora weź skierowanie, tak na wszelki, ja tak krótko czekam, bo mnie moja ortodontka umawia z tym chirurgiem:-), jutro mam zadzwonic jej przypomniec, i ona juz do niego zadzwoni:-), Moje są na górze , raczej moja, bo juz tylko jedna została:-), na dole są dobre jedna cała wyszła, a druga normalnie ułozona tez wyjdzie:-) Kewcia a twoje ząbki mądrości juz wyrosły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×