Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Surprise
Witam :) mam pytanie do forumowiczów... Za jakieś 2 tygodnie będę już miała zakładany aparat... Mam jednak poważny dylemat. Dowiedziałam się, że muszę wyrwać 4 zdrowe zęby... Mam teraz pytanie. Dowiedziałam się, że przy mojej wadzie: nie mieszczą się trójki, mogłabym może uniknąć wyrywania zębów. Czas biegnie, a ja nie mam pojęcia, co mam zrobić... Waham się... Czy moglibyście mi pomóc? Bardzo proszę... Jeśli ktoś nie musiał wyrywać zębów, a efekt był zadowalający... Nie wiem, czym mam się sugerować... Bardzo proszę o odpowiedź... Pozdrawiam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surprise, jeśli w jednym łuku potrzebne jest miejsce do 0,5 cm zbędne jest wyrywanie zębów. W takim przypadku wykonuje się striping (pionowe piłowanie zęba na granicy szkliwa) w celu zdobycia potrzebnego miejsca. Ja nie miałam wyrywanego ani jednego zęba. Maiłam natomiast striping. Generalnie odchodzi się już od wyrywania zębów przy leczeniu ortodontycznym jednak czasem jest konieczne. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Dziewczyny!czytałam troche Waszae forum, i szczerze mówiąc wystraszyłam się bardzo.Chodzi mi o ból i o to że prawdopodobnie będę musiała mieć rozszerzoną górną szczękę. Przeraża mnie ten hyrax,szczególnie obawiam się tego że będę strasznie mówić. Chodzę na studia i tu ważne jest wypowiadanie się... Choć bardzo chciałabym mieć proste ząbki. A może można jakoś inaczej rozszerzyć szczęke.W poniedziałek wybieram się do ortodonty dostałam namiary od koleżanki,kiedy tam zadzwoniłam by się umówić zapytałam czy mogę założyć jeden łuk aparatu pani która odebrała odpowiedziała że, to zależy od wady jaką mam.Nie stać mnie na dwa łuki, a moja praca zmusza mnie do tego bym założyła sobie aparat estetyczny. Mam takie pytanko który z nich jest najmniej widoczny ceramiczny, porcelanowy...czy różnią się cenowo sama nie wiem dlatego Proszę o odpowiedź. A może znacie dobrego ortodonte z Poznania? Pozdrawienia dla Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, Cala , Sunshine wy żyjecie;-)🌼 Sunshine, a widzisz wyplatalas sie z tych kłopotów:-), to bardzo bardzo dobrze:-), nie obumiera forum tylko pusto bez Ciebie i Cali:-( Obudził mnie aparat na górze bo mnie uwiera:-), musze sie przyzwyczaic do niego narazie śrenio mi to idzie;-)najokropniejsze są pierscienie:-(, nie cierpie ich, tak poza tym to wszystko dobrze, zdjecie postaram sie zrobic i powysyłam:-), mam chyba normalne zamki chociaz na moich duzych zabkach wygladaja na malutkie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyrywania ząbków jest chyba tak jak Cala mówi, ja na dole miałam wyrywana 4 bo cała 3 sterczała poza łukiem, a no górze tylko ósemni nie wyrosniete:-), chyba po to zeby nie było z nimi kłopotów jakby zaczeły rosnąc;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FORUM o aparatach i nie tylko zapraszam :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php FORUM o aparatach i nie tylko zapraszam :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php FORUM o aparatach i nie tylko zapraszam :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php FORUM o aparatach i nie tylko zapraszam :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php FORUM o aparatach i nie tylko zapraszam :) http://aparatki123.p2a.pl/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo aparatko widzisz, będe na pewno ale jeszcze nie teraz:) bidna Ty jestes z tymi dwoma aparatami na raz:( jak Ty bedziesz po wizycie znajdowala miejsce szczeki ktore nie boli zeby sie do gryzienia nadawalo:(? za dwa dni ide do orto:/ juz mi sie niedobrze robi jak o tym pomysle:( nie wiem czy to na tej wizycie czy na nastepnej ale bede chyba miala nowe zamki- na 7 i kiedys pozniej na 8 tez, moze mi dzieki temu wzrosnie liczba gumek czy cos:P (charakter forum zachowany:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam waz zdjecia aparatu jak koś pominełam to przepraszam poźniej wysle, bo teraz sie spiesze👄 Sunshine Calunia to jakis pracuś sie zrobił:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKI APARATKO SUPEROWE GUMECZKI:* dziś życzę wszystkim mężczyzną najlepszego;) jak narazie kazdy odpowiada mi buziakiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam! Aparatka - dzieki za fotke. Widze,ze masz stloczenie i pewnie beda Ci rozszerzac gore. Wiesz juz jakim zelastwem beda Ci gore rozszerzac? Ja ostatnio mam coraz wieksze problemy z dolem, ale juz odliczam dni,kiedy mi zaloza aparat na dol :/ Wada mi sie poglebia w kosmicznym tempie i przy okazji tez dolnymi zebami i jezykiem mocno wypycham gore, ktora jest zadrutowana. W dzien jakos sie kontroluje,ale w nocy pewnie silniej wypycham,niz za dnia aparat prostuje. Bez sensu takie leczenie, mam nadzieje,ze to sie wkrotce zmieni i ze orto na wlasne oczy zobaczy, ze ja mam racje i nie wyolbrzymiam,ze z dolem mi sie cuda dzieja :/ Moze mi jakos unieruchomi ten dol,zeby nie mial kontaktu z gora. Czy ktos mi moze odpowiedziec,czy mozna jednoczesnie nosic bihelix na dole i cos podobnego na gore? To by bylo dla mnie idealne rozwiazanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz a ja wejde w 15 jestem 2 razy młodsza:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KoLoRoWe KrEdKi
hej... :) Dołączyłam do grona aparatek pod koniec lutego ;)... Początki były trudne - nie mogłam nic jeść, piłam tylko i wyłącznie zupki. W tej chwili ząbki nie bolą już tak bardzo i jem wszystko z wyjątkiem jabuszek. Przez pierwsze dni brałam tabletki przeciwbólowe, bo jak sami zresztą wiecie ucisk bywa bolesny... Schudłam sporo i nawet nie tylko pokazuje mi to wskaźnik wagi, lecz już troszkę nasłuchałam się o tym, iż muszę przytyć :P... No cóż, pozdrawiam wszystkich :). POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) U mnie dzis bosha wiosenna pogoda:) aparatka dziekuje za zdjecia:) fajnie ci ze masz juz oba luki ja sie nie moge swoich doczekac:( super te twoje gumeczki widac ze wiosna przyszla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka ja tez prosze o foto. ja wlasnie bede przekrecac moja srubke w aparacie o kolejne 180 stopni a raczej moj maz bo ja sie wiecznie boje ze nie w ta strone przekrece. dobrze miec takiego pomocnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam aparatki 🌻 a mnie dzisij bola migdałki (dobrez ze niedługo sie ich pozbede) tylko mam nadzieje ze sie teraz nie rozchoruje wow wrócily sunshine i cala - dziewczyny czesciej musicie zagladac :) :) nadal czekam na termin w szpitalu na usuniecie 4 A czy bez dwoch zebów nie bede przypadkiem seplenic??? Kociulimda tu masz stronke ze zdjeciami - dziewczyna ma rozszerzana i gore i dól http://www.archwired.com/phpbb2/viewtopic.php?t=12074&postdays=0&postorder=asc&start=15 Aparatka czekam na zdjecie ❤️ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wysłałam:-) Kociulinda nie mam pojecia czym bede miećrozszerzane, poki co mam dość blach w buzi musze sie przyzwyczaic;-) Gumki sa ok, ale wolałam te moje błękitne:-), za miesiąc załoze te błekitne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy któraś z was miała może chirurgicznie usuwane 8 ? moje wyrosły pod dziąsłem i będę musiała je usuwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kamyk, Pisalam cos na tym forum, dawno, ale podczytuje czesto. Zaliczam sie po prostu z natury do grona czytaczy, ale jestem w takiej sytuacji jak ty, wiec pisze:) Dwie gorne czworki mialam wyrywane w styczniu. Z jednej strnoy-spoko-nieprzyjemne, ale idzie wytrzymac. Z drugiej strony-teksanska masakra pila mechaniczna, bo jakies kosci mialam zrosniete z korzeniem zeba. Po \"operacji\" nie bolalo w ogole. Wcale tez nie seplenie, Wg mnie bardzo powoli ten proces zamykania sie dziur idzie, ale czuje przednie zeby, oj czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netopia pisz cześciej, wszystkie aparatki mile widziane 🌻 :D własnie ze wzgledu na jakies nieoczekiwane niespodzianki chce wyrwac te zeby u chirurga mam nadzieje ze tez nie bede seplenic - bo na zajeciach na studiach trzeba czasmi duzo mówić zeby podobno przesuwaja sie 1 mm na miesiac wiec mam nadzieje ze w pól roku nie bede miala juz luk - albo chociaz beda w polowie mniejsze - bo mam slub brata :D A Ty jaka mialas wade???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________ ********************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_____rodzaj_____ ********************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27_______________X____________________3_l._______metalowy 2.__brown_eyed_girl_16_______________X_____21.02.07___X___2_l.________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X____________________2_l.____kosmetyczny 4.__minka__________22____________________________________2_l._______________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X___1,5_r.______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X_______________________________________ 7.__Ileneczka_______16_______________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X____________________2,5_r.______metalowy 9.__kamyk22________22______________________________________________________ 10._markotka_______21_______________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X ___2_l.________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X______________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_r.__porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X____2_l._______metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X___________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X______________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X______________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X______________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X____________________2_l.______ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X____________________2_l._______metalowy 21._Onaa21_________21______________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06___________________________________________ 23._hiruni________________21.02.07____X_________________________kosmet./metal. 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X___3_l._______metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X_____________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X_______________DAMON 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X_____________________ 28._kabansa_________________________________________________________________ 29._najeli___________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06____X____17.11.06____X___2_l.____kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06____X____________________1,5_r._____metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06____X________________X___2_l.____kosmetyczny 33._beata_81________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06____X____14.12.06____X______________metalowy 35._an_ette_________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17______________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27____19.01.07____X____17.03.07____X_________kryształ_górski 38._olaszu2__________________________________________________________________ 39._cranberry________24______________________________________________________ 40._aneczka_20______________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X____________________2_l._______metalowy 42._ewelll___________22______________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X______________________ 44._amaalka_________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X____________________________kosmetyczny 46._gini*____________27______A_P_A_R_A_T___R_U_C_H_O_M_Y___________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X______________________________________ 48._diam____________________12.06____X______________________________________ 49._Gosiaa24________24____13.12.06____X___________________________kosmetyczny 50._Ewdzia___________________R_E_Z_Y_G_N_A_C_J_A___________________________ 60._Cala____________21____06.02.07____X____06.02.07____X_____________metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X____22.08.06____X___2_l._______metalowy 62._Braces__________________08.06_____X______08.06____X__¬_2_l._____kosmetyczny 63._Emma23________23____14.12.06____X________________X_____________metalowy 64._Chester_________________________________________________________________ 65._ona81___________________________________________________________________ 66._malutka22_______________________________________________________________ 67._ina24___________24______________________________________________________ 68._magdalena_______________________________________________________________ 69._rogasiowa_______________________________________________________________ cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd 70._SUNSHINE23_____23____14.12.06___X_______________________________metalowy 71._becia280________13______________________________________________________ 72._di5_____________________________________________________________________ 73._Vira_____________________________________________________________________ 74._madziasbb______23_____09.09.05___X____09.09.05____X______________metalowy 75._ANKA_666_____________16.12.06___X_______________________________metalowy 76._io_io___________57____19.07.06___X_______08.06____X___2_l.______kosmetyczny 77._aparatka_z...____20____16.06.06___X___________________1,5_r.____kosmetyczny 78._absinthe__________A_P_A_R_A_T___Z_D_J_Ę_T_Y_________3_l._________________ 79._venlaa__________23_______01.07___X_______01.07___X___2_l.____kosmet./metal. 80._spinaczowa______22____22.12.06___X___________________3_l.________metalowy 81._gryglus__________22______05.06____X_______05.06___X___1_r.________________ 82._meegi__________17____21.12.06____X______________________________metalowy 83._andżolnka_______18______________________________________________________ 84._mayica__________23______________________________________________________ 85._X_MAN__________26____29.09.06___X___________________1,5_r._____ceramiczny 86._aparatka________23_____________________20.11.06___X______________metalowy 87._czarna_inez21____________________________________________________________ 88._Karola___________________09.06___X_______01.07____X______________________ 89._justa21__________________________________________________________________ 90._moja_historia____________________________________________________________ 91._gramatik________26_______________________________________________________ 92._Self_confidence__18_______________________________________________________ 93._aparcik_metal____________________________________________________metalowy 94._kokoha_________30_______________________________________________________ 95._vanityfair26______________________________________________________________ 96._janiołek_________________________________________________________________ 97._Ola…___________18_______________________________________________________ 98._karolcia19_______________________________________________________________ 99._dSign___________28_______________X_______________X___2_l.________metalowy 100.em44___________________________________________________________________ 101.LILI2___________________________________________________________________ 102.k8_____________________________________________________________________ 103.skittle__________________________________________________________________ 104.tatonka_________23_____APARAT_ZDJĘTY_/_APARAT_RUCHOMY_______2_l.______ 105.Netopia______________________________________________________przezroczysty 106.ski_____________14____22.01.07___X_______________________________metalowy 107.klaudyna99+______________________________________________________________ 108.Anka_29_________________________X_______________________________metalowy 109.ATENA_86_____________________________________________________kosmetyczny 110.EWELINA262_____23______________X________________X____________kosmetyczny 111.lilia*____________________________________________________________________ 112.keybess_________________________X_______________________________________ 113.blondi-bytom____21____________________________________________kosmetyczny 114.obolała__________________________________________________________________ 115.TAKA_JEDNA_KASIA_______________________________________________________ 116.skaa____________________________________________________________________ 117.Clara25__________________________________________________________________ 118.Marthaaa________________________________________________________________ 119.kahakaha_______24_______________________________________________________ 120.agarra__________26____31.01.07___X____________________2_l.___kosmet./metal. 121.Anijka__________28_______________X_______________X______________metalowy 122.Agata123________________________________________________________________ 123.ekspert2002________________________________________________________DAMON 124.polska_hiszpanka_23______________________________________________________ 125.Nescafe_________28______________________________________________________ 126.Aparatkaaaaaaaaaa_______________________________________________________ 127.czupurka________37______________________________________________matalowy 128.Kwiatuszek11____________________________________________________________ 129.igunia90________________________________________________________________ 130.suzanka143______________________X________________X______________________ 131.Markowa________________________X_______________________________________ 132.kryniczanka25___________________________________________________________ 133.kamillakamilla___25____22.02.07___X_____________________________ceramiczny cdn..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×