Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Ktoś pytał (chyba to było do mnie) ile kosztuje szczoteczka, moja w Auchanie 80 zł ale jest super, naprawde polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
luuuuuzik:D nawet gumę nauczyłam się jeść :) nie jem barwiących rzeczy (mam kosmetyczny) ale ogólnie jem normalnie - czekoladę z orzechami też i nic się nie odkleiło boli po każdej kontrolce i wtedy troszkę problemu z jedzeniem jest, ale da się przeżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jejciu jak ja tu dawno nie byłam DORA! zmieniłam nick z foiss na mignonette :).. a przechodząc do sedna sprawy to.. ząbki stają się coraz piękniejssze.. jestem po zabiegu wyciągania trójki z podniebienia, prawdopodobnie czeka mnie usunięcie jednego zęba... zdjęli mi już expander.. ale cały czas mam jakiś drut założony.. jest super :).. a co tam u Ciebie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
aha to spoko :) moze nie bedzie tak źle:) dzięki :* za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatka dziekuje za zdjecie Rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieje ze u mnie tez beda tak szybko efekty :D A dlaczego beda Ci zakładać to cos na rozszerzenie skoro jedynki tak super rozeszly sie bez dodatków??????????? 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyczku, bo jak zaciskam to zgryz jest cos nie tak góra zawsze powinna byc szersza niż dół, chyba, nie wiem sama, o co z tym chodzi:-)), a moze orto jak mnie zobaczy to powie ze nie trzeba rozszerzać:-D Ja sie nie zagłębiam w to co sie dzieje w buzi tylko podziwiam efekt:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A masz co podziwiać, serio :) Jedynki wyrównały się super. I nie przesadzam mówiąc że masz piękne ząbki :) Były krzywe, ale teraz wyglądają naprawdę imponująco. Na koniec leczenia to hoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igna_aparatka
Witam wszystkie aparatki i wszystkich aparatów, dawno mnie tytaj nie było:( w ogóle nie jestem na bieżąco, ale postaram się częściej wpadać Dora jak tam Twoje ząbki ? Masz juz aparacik ?? pozdrawiam igna Wesołych Świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio bylam u ortodonty, babka spytala sie mnie czy chce stały czy ruchomy(ten na noc). po namowie z tatą uznalismy ze bede miała na noc, bo jest tańszy, nie ma ryzyka przy usuwaniu ze zostaną plamy, nie wyrywają zdrowych zębów, ale muszse go nosić 12 godzin na dobe...nie wiem jak to bede robić...ale bede sie starać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana17 idz lepiej do kilku orto moze jednak ktos zadecyduje ze nie bedziesz musiala wyrywac .Ja mialam taka sytuacje ze moj orto akurat zastosowal aparat damona 2 i dlatego zachowalam ząbki. Przy normalnym aparacie musilabym usunac na 100% dwie 4 A W NAJGORSZYM WYPADKU 4 czworki . A dzieki metodzie damon 2 zachowalam zabki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha zapomnialam dodac ze na gorze mialam stloczenie zabkow( i trojki wygladaly jak\"wampirki\' :) po 2 miesiacach zabki wracaja do luku jestem bardzo zadowolona z efektow..... aha zapomnialam dodac ze ten aparat skraca czas noszenia nawet do pol roku zw porownaniu z tradycjonalnymi metodami .Pozdrawiam wszytskie aparatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hhehee, kati miło ze tak mowisz ale ja jestem jeszcze na etapie ze trudno mi uwierzyć ze moje zeby beda proste, 23 latka z krzywymi to trzeba sie przyzwyczaic, ze sie prostują:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
hej jestem przed zalozeniem aparatu- zakladam w maju:) mam do was pare pytan i musze je zadac mimo ze pewnie gdzies juz pojawily sie odpowiedzi, czytal forum i jestem dopiero na 12 stronie:) wiec: czy ktoras z was miala usuwane zeby przed załozeniem aparatu np na 10-15 dni przed? czy kaza wam koniecznie 7 do 10 przed? i czy po usunieciu zeba moge wybrac sie do pracy czy raczej pewne ze gdy zniecuzlenie pusci to bedzie bolało no i bede opuchnieta?:)dzieki serdeczne za opowiedzi i wracam do lektury forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka2
hej. w maju dolacze do grona aparatek :) tak sobie przegladam to forum i ciekawi mnie bardzo ten damon 2 jaki to jest aparat? czym sie rozni od zwyklego metalowego? bo ja wlasnie taki bede miala-metalowy i nie bede miala wyrywanych zebów ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis-krzywy-zgrzyz, z tego co mi orto mowila to mozna usuwac nawet i miesiac przed zalozeniem aparatu:) u mnie to pewnie wlasnie bylo z dwa tygodnie jeden i moze tydzien przed drugi ząb. nic mi nie spuchło- idź ze zdjeciem, bedzie łatwiej szybciej i mniej bedziesz cierpiala po wyrwaniu-zeby obok nie beda obolale az tak i szczeka tez- wazne zeby widzieli co rwą jak mawia mój dentysta:P zresztą pisałam o tym, ze jednego zeba mi rwal bez ogladania zdjecia a drugiego juz ze zdjeciem, wiec wiem mniej wiecej jaka jest roznica:P Ana17- ja wyjezdzam na 2 miesiace i to nie nad morze tylko 1300km stąd i się nie boję że mi się coś odklei, to Ty tym bardziej nie powinnas:) chyba nie bedziesz więźniem aparatu? można z nim robic WSZYSTKO:) co do jedzenia- glupoty Wam wciskaja, ja narzekalam przez pierwsze dwa miesiace ze mi sie je ciezko a teraz jem wszystko-rogale, bulki, zapiekanki..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tęczowych Pisanek Na stole pyszności Mokrego Dyngusa I wspaniałych gości Niech to będzie czas uroczy Życzę miłej Wielkiej Nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żółciutkich kaczuszek,jajeczek dzbanuszek, słodziutkich baranków,słonecznych poranków, euforii, a w brzuszku świątecznych kalorii!!! Wesołych aparatki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy Wielkanoc nastanie, Życzę Ci na Zmartwychwstanie. Dużo szczęścia i radości, Które niechaj zawsze gości. W dobrym sercu w jasnej duszy. I niech wszystkie żale głuszy. Dla wszystkich posiadaczek aparatów i tych przyszłych też, życzy PiBi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W te piękne święta gdy Pan Zmartwychwstanie życzę Wam smacznych jajek na śniadanie, żółtego kurczaczka, białego zająca i by te święta trwały bez końca! I wszystkim nam zdrowych i równych ząbków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Do Ana17--> tez mialam wyrywane czr\worki ale na szczescie tylko dwie. Sa jeszcze luki, ale powoli wszystko ładnie sie rozchodzi :P Nie obawiaj sie, bo czasem jest wyrwanie konieczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadnij kto?:] Zgadnij skad? ;)Zyczy Ci Wesolych Swiat,nie mysl sobie, ze to Bajka, Zycze Ci smacznego jajka,Wielu niesamowitych wrazen,spelnienia marzen, zdrowia, szczescia i wiecznej milosci, drogi tylko mlecznej, Oby zdrowko dopisalo i jajeczko smakowalo, by szyneczka nie tuczyla i atmosferka byla mila i zajaczek usmiechniety:> - przyniosl wreszcie te prezenty! No i uciekania w dniu \"wielkiego lania\". Wszelkiej Pomyslnosci wesolego \"Alleluja\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghndffbf ghnb
a nie wiedzialam ze to jak sie podkresla to potem jest ok jak sie kliknie ..... wybacz za zbedny balagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
Witam! i zycze wszystkim weslolych i spokojnych swiat!!:) SUNSHINE23+1 - bardzo dziekuje ci za odpowiedz, wybieram sie ze zdjeciem nawet przed rwaniem do dentystki aby mogla sie blizej przyjrzec zebom:) jedno mnie nie pokoi, ona uwaza ze mozna rwac zeby meisiac przed, a ortodontka ze nie, no i usunac mam w tym tygodniu gdzie jest dlugi weekend majowy! czyli duzo osob ma wtedy wolny tydzien..no i wyszlo ze usune jednego zeba 12 dni przed mimo ze mialo byc 7 gora 10 a drugiego 8 dni przed, tak na magrinesie dodam ze usuwam dwie gorne czworki. czy ktoras z was rwala zeby do aparatu wiecej niz 10 dni przed? ciekawa jestem czy istnieje az tak duze prawdopodobienstwo ze one mi sie zaczna w tym czasie tak rozsuwac ze ona potem nie bedzie mogla zalozyc aparatu?dziwne to:) i jak jest z ta opuchlizna?:)kazda z was puchla?lepiej wziac sobie wolne na ten dzien, czy isc po rwaniu do pracy?:) na poczatku balam sie ze to az dwa zeby na gorze i dole musze usuwac ale mysle ze lepsze to niz wyrywanie osemek, i tansze:) moze jak usunie te czworki to i miejsce na 8ki sie zrobi:) pozdrawiam gorąco!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam wyrywane piątki na górze:) i nic a nic nie puchło. nie sądzę zeby się cokolwiek rozsuwało, dentysta mój nawet mówił, że zanim się nie zagoi to nie wolno zakładać aparatu. nie bój się, u mnie wyszło dużo ponad te 7-10 dni i nic się nie stało. zęby same z siebie Ci nigdzie nie uciekną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×