Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Sathis
Roznice czasu nie jest ciezko policzyc- wystarczy wziac sobie atlas:D znajdujesz sobie poludnik zerowy- szukaj go w Anglii:D potem co na lewo to ma odejmowana godzinke, a co na prawo- dodawana. kazde 15 stopni- czyli 1 poludnik to 1 godzinka. czesto przy mniejszych krajach lezacych po obu stronach poludnika ustala sie czas wg stolicy- ew. czas gdzie lezy wieksza czesc kraju. Wydaje mi sie ze to bedzie jakos 7 czy 8 h mniej niz w Polsce- ale nie moglam znalezc mojego atlasu na szybko wiec to juz pozostawiam Tobie:) 6 dni jeszcze sialalalala:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
tu masz stronę-reklamę jakiegoś środka na biust - tak po lewej stronie jest zegarek - aktualnie pokazuje godzinę w Colorado :) http://www.getbustupgum.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
NIKE421 a jak dokładnie nazywa sie ten płyn przeciwko przebarwieniom zamków?? bo nie mogę go znaleźć w necie...... i czy on naprawde działa?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o dzięki :) może jednak wybiore się do apteki po tą nić ale pod dziąsło na pewno sobie jej nie wepchne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
aa o ktora nitke chodzi bo sie zgubilam?:D ta fajna puchata oralb superfloss da rade pod dziaslo bo ma czesc puchata i niepuchata:D i jest rewelka- jak moje krzywulce wyczysci to wszystko wyczysci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
czy ktoś tu jest z Wrocławia i poleci mi jakiś sklep stomatologiczny gdzie można kupic sprzęt do czyszczenia?? bo w aptekach cięzko dostac cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepsi692
Ja jestem z wrocławia ale mam ten sam problem .. Sathis>> Gdzie mozna kupic tą szczoteczke o którem mowisz ?? Aparacik juz za 18 dni ... :) co za radosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała_Lenko, spróbuj bardzo delikatnie włożyć nić pod dziąsło, ale tylko troszkę, bo może krwawić. http://www.colgate.pl/app/Colgate/PL/OC/Information/OralHealthBasics/GoodOralHygiene/BrushingandFlossing/HowtoFloss.cvsp O tutaj jest link o prawidłowym używaniu nici. Podam jeszcze o szczotkowaniu: http://www.colgate.pl/app/Colgate/PL/OC/Information/OralHealthBasics/GoodOralHygiene/BrushingandFlossing/HowtoBrush.cvsp Na początku zdarzało mi się, że odpuszczałam sobie nitkowanie, ale teraz nie ma zmiłuj się. Nitkuję zęby wieczorem, w dzień, poza domem nie mam takiej możliwości. Ale to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
pepsui692-> ja pisalam o nitce dentystycznej- w Opolu nielatwo bylo ja kupic ale mysle ze w drogeriach znajdziesz- ja kupilam w niesieciowej wiec niewiele pomoge. ale bardzo fajna ta niteczka wiec 100% polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
eee pepsi:) nie wiem skad to u tam weszlo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
jeszcze jeden problem........ od ponad tygodnia mam strasznie podrażnioną wewnetrzna stronę warg. Już drugi raz w tym czasie skóra mi się łuszczy. I piecze mnie jak pije coś gorącego lub jem coś bardziej drażniącego np pomidory. Nie wiem co sie dzieje. Pasty w tym czasie nie zmieniałam, używam Elmex. Jedynie płyn zmieniłam z elmex zielony na pomarańczowy. Czy ktoś wie od czego to może być? albo wie jak się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
z tego co wyczytalam tu wczesniej to moze otarlas sobie zameczkami? ale nie wiem, niech sie wypowie ktos kto zna sie lepiej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
Aparat mam od miesiaca i otarcia od zamków mialam na poczatku - to bylo co innego. Wszystko sie zagoilo. Zresztą aparat mam tylko na dole, a podraznione mam obie wargi i dół i góra. Dlatego mnie to dziwi :/ Może płyn lub pasta po dłuższym stosowaniu może zacząć podrażniac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zielony pokoik jak z książek musierowicz \"jeżycjada\" :D:D na jeden ścianie taki mocniejszy zielony jaknajcieplejszy, a na 3 mam taki jaśniejszy o 2 odcienie (106) JEST super, najcieplejszy odcien jaki był =) sama pomalowałam sobie kawałek i wygląda miodzio ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny poproscie swojego orto o wosk pszczeli i zakladajcie go na noc to wszystko sie ladnie zagoi. Przetarcia sa od zamkow, mozna tez poprosic o taki wosk przezroczysty i w ciagu dnia zakladac go na zamki to jest bezplatne:)))) ten plyn jest na stronie CURAPROX napewno, mi nic sie nie odbarwia i plucze nim zeby na noc przez ok 1 minute pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie wypowiem.
życze Wam powodzenia! ja miałam tragiczną wade, zeby powykrzywiane w kazda stronę. nosiłam aparat orto 2 lata, rok temu zdjęcłam.teraz, mimo męki i wyrzeczeń, ciesze sie cudownym usmiechem, nigdy nie sadziłam jakie cuda powyrabia w moich ustach :) niedawno usłyszałam po raz I - "piekny masz usmiech" To był komplement nie z tej ziemi... :) warto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhmmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już jestem poo wizycie... gumeczki wziełam różowo-żólte... mam nowy łuk... taki gruby... jest zatrzepiony do górnych 6 i \"idzie\" przez górn podniebienie... nie wiem po co to... może żeby rozszerzyć szkęke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
ten opis nic mi nie mowi:D ale mozliwe- jesli to jest w srodku za zabkami^^ ski-> gratuluje idealnego wyboru- jak skonczysz foto plz:D zieloniutkie pokoje sa piekne!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wahająca się osóbka
Dziewczyny, polecacie zakup irygatora?? Warto go mieć?? I jeszcze jedno: w internecie jest ich dość duży wybór, ale w oczy najbardziej mi się rzuca ta mega różnorodność cenowa, jedne kosztują 30 zł, a są też np. za 400. Jak myślicie, czy takie kosztujące np. 100 zł. coś dają, czy to strata pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
slyszalam ze to calkiem niezly zakup, ale dosc drogi. zakladam ze jesli cos ma dobrze sciagac plytke nazebna to musi odpowiednio woda pluc wiec nie jestem pewna czy irygatory no name maja sens. ja tez sie zastanawiam nad zakupem ale mysle ze porozmawiam o tym z orto bo to fajny pan doktorek to na pewno bedzie mogl mi cos doradzic^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz zalozony luk podniebienny czynnosciowy, utrzymuje on zabki aby byly ladnie w pelnym luku i nie wracaly do swojego pierwotnego ulozenia:))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HELOŁ:) SKI, szkoda ze przegapilam Twoj dylemat, mam identyczny pokój- poddasze, skos, sosna. Pomalowałam go rok temu na pomaranczowo, na najwieksza sciane zafundowalam sobie tapete:) która kiedys byla w mojej stopce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
haha w sumie nie ma co sie jeszcze chwalic ale juz w piatek gumeczki:D alez ten czas leci- dzis rano myjac zabki sobie myslalam co bede w ostatnim tygodniu pelnej swobody robila:D w zeszly piatek zabralam mojego lubego na pizze bo nie wiadomo kiedy bede ja jeszcze tak swobodnie jesc w miejscu publicznym:D teraz rozpatruje menu w postaci orzechow, czerwonych sosow do spaghetti, zelkow i mojej ukochanej gumy do zucia:) wiem ze nie ze wszystkiego trzeba rezygnowac ale zakladam na gore estetyczny i zeby sie nie zabarwil faktycznie troszke zrezygnuje z kolorowego jedzonka na korzysc serkow homogenizowanych i zupek:D w ciagu zeszlych 3 tygodni- choruje nadal na angine:) - schudlam jakies 5kg, moj chlop juz sie martwi bo jak uslyszal ze zabki bola i znow schudne zaczal marudzic ze nie lubi sie nadziewac na kosci- nie wiem o co mu chodzi:D narazie mam jeszcze co zrzucac wiec sie nie martwie:D jestem juz mocno ucieszona aparatem- dobrze ze mama teraz jezdzi na szkolenia i nie ma jej 6 dni w tygodniu to chce sie jej sluchac o aparatach, bo reszta to juz nie moze na mnie patrzec:) nie-mogaca-doczekac-sie-aparatu Sathis:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
żelki i gumy do żucia (ale tylko owocowe - miętowe etc obklejają mi zamki a owocowe nie..) to stały element mojej diety :) bez przesady, nie ma aż takich ograniczeń. na pewno musisz zrezygnować z jagód i produktów z nich, tak samo porzeczek - więc soki z tego odpadają, chińszczynza i te ichnie przyprawy brudzące przewaznie na żółto.. mi się bardzo brudziły gumki po chipsach, kawie (dobrze ze praktycznie jej nie piję), herbacie, winie.. ale da się żyć :) szosruję wyciorkami tą pastą biała perła zamki i nie są już takie beżowe.. ale białe tez nie.. jeśli lubisz jabłka to radzę najeść się jabłek - ja nigdy nie lubiłm, a teraz jak widzę że ktoś wcina takie wielkie soczyste jabłko - i nie musi ktroić go na małe kawałeczki - to mnie skręca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
nieznosze jablek w formie nieobrobionej:D lubie natomiast swieze soczki wiec obede sie bez nich. natomiast z kawa bede miala spory problem- chyba ze mycie po kazdej zalatwi sprawe to jakos przezyje:D no i jeszcze jest problem papieroskow z ktorych chyba bede musiala zrezygnowac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no to tylko na plus u ciebie zadziała aparat - nie dość że zęby prostuje,to jeszcze zmusza do rzucenia fajek :D i bardzo dobrze:p na zdrówko tylko ci wyjdzie, wiadomo początki są trudne, ale warto;) zresztą zobaczysz sama jakie są początki w aparacie hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
nie spodziewam sie rewelacji:D moi byli po zakladaniu i podkrecaniu potem nawet sie dotknac nie dawali:D ale w sumie to mieczaki straszne jak to faceci^^ a ja teraz dziekuje bogu za Nicorette^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
aaa i za to ze nie lubie czerwonego wina:D a jakbym pila kawe i od razu zabki po niej myla to myslisz ze sie zameczki pokoloruja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×