Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

aaa jeszcze 3 min będe bo mi bus ucieknie ;]! no to jak wziąć? jak? jak? jak? xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz - wręcz przeciwnie. Zęby wydają mi się bielsze :) Ostatnio miałam u góry bezbarwne a u dołu żółte i szczerze powiem, że jak bezbarwne się przebarwiły to wyglądało to ochydnie a żółte nadal były piękne :) Też się bałam że może to dziwnie wyglądać, ale wygląda naprawdę fajnie. Miałam też u góry różowe, błękitne - też fajnie wyglądają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lece na autobus! mam motylko w brzuchu.. i czym ja się tak podniecam? heh xxxxDDD papa;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żółto niebieski to nie dla mnie żle by mi się kojarzył - z ukrainą ale niebiesko różowe już bardziej mi się podobają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
w srode dołącze do was ale mam pewne wątpliwości...jak narazie będę miała zakładaną góre i mam już 2 zęby wyrwane dzisiaj miałam robiony odlew a w środe aparat ale nie mam separatorów:/orto powiedziała że naklei mi zmaki ale nie wiem czemu nie bede mieć tych separatorów:/??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może nie będziesz mieć na razie kompletnego aparatu tylko same zamki na razie Ci załorzy a pierścienie później lub będziesz miała coś innego niż pierścienie ale nie wiem jak to się nazywa ani jak wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
Ja też myślę, że poprostu na początek założy Ci tylko zamki. Ja mam tak zrobiona na dole, a to dlatego, że jednocześnie z zakładaniem aparatu miałam wyrwany jeden ząb. Orto owiedziała, że to i tak wystarczająco męczarni jak na jeden dzień :) miała racje! W środe idę właśnie na skompletowanie dołu, czyli założenie pierścieni. A jutro ide na założenie separacji. Troche mnie zdziwiło, że te separacje będę miała tylko przez jeden dzień, bo z tego co tu czytałam większość miała zakładane na tydzień. Ale się tym nie martwie :))) może przez to mniej poboli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam brazylię w gębie! :D na górze yellow a na dole green ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
bardzo podoba mi się ta kombinacja!!! gratuluje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna_ja
Hej! Jestem tutaj nowa... Juz niedlugo bede miala aparat na moich zabkach a dokladnie termin mam wyznaczony na: 1 czerwiec...tak wlasnie dzien dziecka :] Mialam miec zakladany tylko na gore,ale pani ortodontka stwierdzila, ze to jednak nie ma sensu i musze miec na 2 szczeki o_O. Na poczatku cieszylam sie, ze bede miala aparat, ktory sprawi, ze nareszcie bede mogla sie swobodnie usmiechac... ale teraz mam \"lekkie\" watpliwosci.Po tych wszystkich wypowiedziach dopiero teraz dociera do mnie jaka to odpowiedzialnosc... Ale mam nadzieje, ze wytrwam i nie bedzie az tak ciezko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inna_ja - podołasz:* jagonia- dziex postaram się zrobić foto ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna_ja
ski - dzieki:* Mam jeszcze takie pytanko... Jak juz zaloza ten aparat to pozniej (dzien- kilka dni po) odczuwa sie jakis bol? Wiem, ze nie mozna jesc normalnie wszystkich rzeczy... a o ten bol pytam dlatego ze na drugi dzien po zalozeniu aparatu wyjezdzam na weekend i chcialabym sie tam fajnie bawic zamiast myslec o bolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello:-) maluchu tez sobe niedługo zmieniam gumeczki:-P, w srode i tez chce zółte miałam juz z niebieskim ale teraz chce z innym, z różowym, z zielonym, a moze z pomarańczowym:-), jeszcze nie wiem zobacze i wybiore cos:-), a jak Twoje zabeczki na dole prostują sie?? SŁONKO:-(, gdzie jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko co robic
pytanie do ludzi którzy mają aparat retencyjny... co robicie zeby on nie smierdział??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inna_ja; różnie bywa z tym bólem, ja nie czułam bólu to było raczej niewygodne, no moze bolała jak próbowałam gryzc, lagodnie przechodze wszystko z aparatem jak póki co:-), niektórzy mowią ze strasznieboli, ze nie moga wytrzymac, więc wszystko zalezy od osoby jak reaguje na ból i takie zmiany:-), ale głowa do góry po tygodniu bedziesz zapominała ze aparacik w buźce masz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
inna_ja - to czy boli zależy od osoby ale ogólnie z tego co tu się naczytałam to czeka Cie kilka dni 3-5 bólu lub dyskomfortu nie sądzę jednak żeby to musiało przeszkadzać w wypadzie weekendowym :) dobra zabawa jest wtedy moim zdaniem bardzo wskazana, łatwiej zapomnieć o aparacie :) ja po założeniu aparatu wybrałam się na wielkie zakupy!! :D i pyyyyyszne lody, których gryźć bynajmniej nie trzeba!! polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
acha..... mnie bolało bardzo bardzo :( ale wszystko da się przeżyć głowa do góry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna_ja
Dzieki dziewczyny :* Ja pewnie jak zwykle za bardzo panikuje no ale coz... taka juz jestem ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inna_ja, spokojnie mozesz panikowac masz prawo w koncu taka nowośc w buzi to nie byle co;-) ale co do paniki szkoda ze ciebie nie było kilka miesiecy temu jak szłam rwac 8 to była panika;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
O APARACIE RETENCYJNYM:) jak nosilam taki aparat ruchomy to wiadomo- nawet mimo mycia troszke mu sie smierdzialo- pomijam te 3 razy jak moj pies go mial w pysku:) orto nie byla tym zachwycona- ja tez nie po raz go pozarl calkowicie^^ najlepsze moim zdaniem jest wkladanie go do corega tabs- takie tabletki czysciki dla protez- od babci kiedys pozyczylam i aparacik od razu pachniutki i az sie nosic chcialo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
aa moze jest ktos z Opola- tzn mam zasadniczy problem- aparat juz za tydzien a ja nadal nie moge nigdzie dostac szczoteczki ani wosku do zabezpieczenia zamkow. mam nadzieje ze ten drugi nie bedzie specjalnie potrzebny, ale mimo ze orto da mi pewnie szczoteczke bo tak slyszalam ze on akurat daje, to mi 1 nie starczy bo jedna w domu, druga w torebke. obeszlam cale miasto i nic- chyba ze ten mily pan z apteki cos zdziala^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
haha znalazlam sklep internetowy ktory elegancko ma- i szczoteczki, moze jeszcze woski, ale drugi ma to wszystko:) takze jesli nic nie znajde na miescie to bede kupowala przez internet- jesli ktos chce to wrzuce tu linki: pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi szczoteczkę i wosk dała ortho, na początku wosku uzywałam potem mi sie znudził, tak samo ze szczoteczką teraz zwykłą wszystko robię i nie wydziwiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
w sumie niby racja, alee.. mam jednak wrazenie ze te orto szczoteczki do czegos sa potrzebne skoro pan doktorek kazal sie zaopatrzyc najlepiej w takie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
pamiętacie jak mówiłam, że mam podrażnioną śluzówkę i piecze i że to wcale od zamków nie było?... właśnie wróciłam od orto.... powiedziała, że to wygląda na poparzenie chemiczne i prawdopodobnie przyczyną jest płyn do płukania jamy ustnej:/ poradziłam mi odstawić go na kilka dni. Podobno przy długim stosowaniu lepiej płyn rozcieńczać, nawet jeśli na opakowaniu pisze, że nie trzeba tego robić. A Wy jak często używacie płynów do płukania i jakich firm? PS. kupiłam dzisiaj szczoteczkę u mojej orto, okazała się tańsza niż w jakiejkolwiek aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze poparzenie chemiczne?? płyny są testowane i to bardzo dobrze do ich składu nie używa się żadnych mocno ostrych środków musisz być mocno wrażliwa na jakiś składnik ja miałam płyn denivit ale po nom się dziwna skóra robiła taka jakby spierzchnięta ale nic mnie nie bolało uzywałam go po każdym myciu zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkaa
czesc! słuchajcie nosze aparat juz jakis czas i najwiekszym problemem jest dla mnie to,ze nie nie moge zuc gumy. :( ostatnio czytalam ze mozna z aparatem zuc gume. Zujecie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja898
ja też nie żułam, ale ostatnio na imprezie spotakałam koleżanke z gimnazjum która już sciagła aparat... ahh... ale ma ładne zabki... zapytałam sie jej czy żuła.. ona poiwedziała ze pewnie, że żuła... od tej pory ja też żuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
problem zucia widze nie dotyczy tylko mnie^^ za tydzien zakladam i jak tylko przestanie bolec to tez bede zula- tylko przy separatorkach ktore mam juz w piatek dostac sobie chyba odpuszcze bo sie boje ze mi powypadaja i bede musiala pana doktorka nachodzic:D z tego co slyszalam od bylych "aparatczykow" to guma do zucia mozna sobie ligaturke zdjac i polknac ale jakos wierzyc mi sie w to nie chce:D tak czy siak zuc bede^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×