Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Sathis, czytałam kiedyś ten artykuł. Hmm, dziwne i niepojęte dla mnie. Ale jak widać aparat to rzecz pożądana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
czuje sie uprzywilejowana:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszytskich jestem tu nowa jestem juz po 1 wizycie u ort. i w sumie nic specjalnego zrobila mi wycisk ( juz wczesniej mialam taki robiony bo jak bylam mala nosilam aparat ruchomy ) ale niestety nie wyprostowal on mi do konca zebow ( mialam usuniete dwie czwroki na gorze ) dlatego teraz nie jest tak zle i nie musze nic usowac. ostatnio jak bylam zalozyla mi jakies gumki ( zapomnialam jak to sie nazywa :D ) ale troche mnie bola dziasla :/ w przyszlym tyg ide na zakladanie aparatu na góre. Zastanawia mnie tylko co z tymi kolorami? chcialam kosmetyczny ale niestety trzeba 500 zł doplacic nie wiem czy sie moi rodzice zgodza... poza tym musze teraz chodzic do szkoly bo duzo ocen do poprawienia i troche mnie to zmartwilo jak przeczytalam ze po zalozeniu aparatu buzia puchnie i bardzo boli.... dlatwego mam pewne obawy!! ehhh... sie okaze jak to wszytsko bedzie! pozniej zakladam luk na dol! tam niestety musze usunac jednego zeba z przodu albo dwa po boku. wolalabym oczywiscie zeby sie z jednym obeszlo :P pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie przeczytałaś, że buzi puchnie? Nic podobnego :) . Niekótre osoby boli, ale nie jest to regułą. nawet jak poboli, to krótko. Masz założone gumki separacyjne. Dobranoc, mam okropny nastrój, na biurku i podłodze porozkładana praca, poczeka do jutra niestety, czyli jutro dwa razy więcej pracy.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ, przykro mi🌼, ja tez przechodziłam taka sytuacje, po maturze kolega z klasy zgina, więc rozumiem jak Tobie przykro. Wczoraj miałam wizyte i mam gumeczki różowo - zółte:-), pani mii nakladała na zabki różne kolorki a potem zdjela i zalozyła te co wybrałam, miałam na sobie pomarańczowa gumke jest taka sobie:-) Ząbki mnie nic nie bola nic, nawet nie boli mnie dół a mam załozony łańcuszek:-), nie ciesze sie za szybko bo nastepnym razem juz dostane to cudeńko rozszerzające, to pewie bedzie troszke bolało:-) Sathis, Niezle, nie sądziłam ze aparat to jakas moda;-), i zeby sobie zakładać jakies kupione coś w sklepie???? nie rozumiem:-), hehehe laski ale pożądane jesteśmy;-), znaczy nasze ryjki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewciu, nie mam Ciebie tutaj, ale moze zagladasz co jakies czas, dziekuje za zdjęcia:-), eee ładne te gumeczki zielono fioletowe:-), mowiłas ze nie fajne, bardzo fajne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
aparatko-> nasze ryjki to najwyrazniej szczyt swiatowej mody:D a zawsze mowilam ze mnie to nie interesuje;) a tu prosze- sama ta mode kreuje:D hmm to teraz moze jakis pokaz sobie zorganizujemy, show:) w sumie to tak mysle ze takim glupim ludziom nalezaloby zakladac prawdziwy aparat, wyciagi i expander a po 1 dniu by im sie odechciewalo:D juz jutro zaczynam moja walke z krzywulcami- separatorki welcome to:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
hello, już dawno ta moda w azji była - zaczęli się tym interesować - tzn żeby zakazywać sprzedaży tych zabawek, jak się jakaś nastolatka udusiła aparatem we śnie czy coś takiego.. to niby się instaluje na stałe, ale wiecie.. zabawka to zabawka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sathis, ja tez raz usłyszałam od kogoś dośc bliskiego ze założyłam sobie aparat dla kaprysu:-(, mam gdzies co ta osoba mysli to ja sie męcze z druciakami i to nie jest kaprys bo zabki były krzywe:-), a wczesniej nie zakladałam bo nie miałam odwagi:-) i sie bałam panicznie dentystów i wszystkich tych od zebów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
to trzeba byc kompletnym idiota zeby myslec ze jak ktos ma krzywe zabki i zaklada aparat to kaprys-krzywe zeby to nie tylko problem kosmetyczny ale tez stomatologiczny- czesciej sie psuja, peka szkliwo (jak u mnie), latwiej osadza sie kamien i szybciej moga wypasc. i to nie jest wystarczajacy powod zeby nie nazywac tego kaprysem? poza tym jak mamy proste, ladne zabki to jestesmy bardziej pewni siebie, nasza samoocena rosnie i tez samo dobro z tego plynie. wiec Ci co sie nie znaja niech spadaja na kaktus. a poza tym to teraz jest modne^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
mój kuzym wczoraj założył aparat - też niby nie ma bardzo krzywych, ale źle sie czuł, i założył - metal, dwa łuki będą. i ma gdzieś że wszyscy mówią "po co ic to" itd.. jak ktoś nie wie jak to jest, jak się czujesz z takimi zębami niespecjalnymi to nie zrozumie.. tak samo jak mały biust - jak nie masz takiego to nie zrozumiesz jak się czuja takie kobiety. ważne żebyśmy my się dobrze czuli z naszym ciałem - w tym - z naszymi zębami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
dokladnie- moj facet ma takie zeby ze bym mu je chetnie ukradla- proste eleganckie, ladne triady wszystko pieknie tyko jedna jedyczneczka na dole minimalnie- podkreslam on wyglada jakby byl po aparacie stalym wiec miimalnie znaczy na prawde mikro:) - wysunela sie z luku- ale to trzeba wiedziec zeby zauwazyc i moj men nic sobie z tego nie robi- natomiast znam takich ktorzy maja tak samo mikroskopijne wady a sieja panike-> tu sie zaczyna pytanie kiedy wade warto wogole ruszac a kiedy nie, i chyba to juz problem moralnosci orto- czy tylko chce zarobic czy na prawde chce naszego dobra. jestem jednak zdania ze wtedy gdy cos nam nie odpowiada i sie krepujemy a wada jest na tyle zauwazalna ze warto cos z nia robic to trzeba sobie pomoc. mowie o zauwazalnej wadzie bo.. aparat nosi sie z 1.5 roku wiec jesli wystaje nam dleikatnie 1 zabek wiecej bedziemy meczyc sie z aparatem i zwrocimy tylko uwage na nasze zabki podczas gdy nikt pewnie nawet nie zauwazyl: czyli wychodzi na to: leczenie orto to chyba suma naszego o sobie mniemania, zdrowego rozsadku i zdrowego rozsadku lekarza:D juz jutro o tej porze...:D hah lece na manicure^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
tak manicure- nie jestem "pudelkiem" ale tak jak z zebami- mam kompleks to dlonie mam malutkie i lubie miec za to pazurki zadbane^^ i to nie kaprys tylko dbanie o siebie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hhehehe Sathis lansujesz sie, cio;-), a kolor pazurków bedzie pod kolor gumeczek w aparacie;-) mój facet tez ma sliczne zabeczki, jakby aparat nosil wczesniej a nie nosił, i tez na dole ma jeden zabek lekko od łuku odstajacy:-), moze mamy tego samego faceta;-) co to są triady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytam bo mi ostatnio orto mowiła ze sie robia ładne triady czy coś takiego własnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja898
aparatka ja tez mam różowo-żólte... a wczesniej miałam zielono-niebieskie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja898
wiem, dlatego to pisze;p idziemy łeb w łeb... myślicie, że takie jaskraw kolory ładnie beda wygldały?? bo moja orto ma wiecej takich i myślałam żeby w przyszłym miesiacu założyć sobie odblaskowe niebieskie z różowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja to jakie zakładamy nastepnym razem;-)??, a jaskrawe kolorki sa najlepsze bo fajnie je widac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam już założony dół na razie nic nie boli (od 5 godzin) nawet pierścieni nie czuje:) miesiąc chodzenia z separatorami zrobił swoje:) a na górze od 2 do 2 mam założoną taka śmieszną przeplatankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi - o ile dobrze sie orientuje to masz hassa tak? (moja orto mowi na to szyna mam nadzieje ze to to o co mi chodzi - mam tez miec niedlugo takie cosik zalozone) Czy masz zalozonego tego hassa na gora czy na dolna szczeke? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brown eyed girl - pisalas ze masz hassa tak? (moja orto mowi na to szyna mam nadzieje ze to to o co mi chodzi - mam tez miec niedlugo takie cosik zalozone) Czy masz zalozonego tego hassa na gora czy na dolna szczeke? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantazya - ty masz hassa na gorze czy na dole? pozdrawiam! Wybaczcie ze was tak drecze tym ale poprostu sie bardzo boje i chce sie czegos wiecej o tym dowiedziec do uslyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
triady to jest takie ustawienie zabkow jak u fotomodeli^^ haha zartuje- to jest tak jak u gory masz 2 zabki a miedzy nimi 1 dolny- albo odwrotnie ale chyba tak jak mowie czyli lacza sie trojkami:) tak jakby ten jeden byl pomiedzy tymi dwoma:D gumeczki beda tylko na dole kolorowe (bo gora porcelana)- zielone badz morskie, choc wole zielone bo jak juz mowilam to moj ulubiony kolor tylko boje sie ze bedzie wygladalo jakby mi salata powchodzila:D wlasnie- nie wszystkie zamki maja gumeczki, prawda? damony nie maja chyba. jakbym miala miec taki zakladany to bym chyba wiedziala po cenie, nie?: bo juz sie zestresowalam ze nie bedzie gumek i caly fun mi sie straci:D a gora porcelana bo jednak mimo wszystko moze nie jestem najstarsza aparatka ale mam sesje na karku i na ustnym egzaminie wole zeby mnie sluchaly panie doktor a nie patrzyly w zabki a potem banie postawily^^ i tu sie rodzi pytanie- lepsze gumki biale czy przezroczyste- mi sie zdaje ze biale beda lepsze ale wypowiedzcie sie jesli ktos nosil:D hmm a pazurki cudenko- moja przyjaciolka jest kosmetyczka wiec kupilam jej lakier nowy a za to mam manicure:D to sie nazywa biznes:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
chyba 1 gorny na 2 dolne to triada:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Saths - wyłącznie białę - przezroczyste po tygodniu będziesz miała beżowe, zwłaszcza jeśli palisz a co do układu porcelana/metal - jak będą ci kontrolowali zęby? porcelanowy aparat wolniej prostuje niż metalowy, jakoś rzadziej będą ten metalowy kontorolować? jak to się robi?:) chociaż w sumie, metal pewnie parę miesięcy później będziesz miała, to może się jakoś wyrówna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
nah- oba na raz- o gory dorzuca mi helix i beda rozpychac- mam o tyme smieszna sytuacje ze mam zgryz 3mm przesuniety w bok wiec trzeba od razu wszystko razem i pewnie gumki naciagajace tez beda zeby to poprawic. ogolnie sprawa jest taka ze musimy gore i dol jednoczesnie robic zeby zgryz spasowal- miala byc nawet operacja wyciecia czesci szczeki dolnej- mowie o kosci- ale chirurg kazal nam najpierw zrobic to aparatem to moze sie zejdzie:D mi w to graj bo wycinanie kosci jakos nie milo mi sie kojarzy- zwlaszcza w buzi:D a jak z tymi damonami- bo nie wiem czy bede miala te gumki czy nie:D ja chce ligaturki!!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
o ja cieeeee.. taki bajer... :) nie mam pojęcia jak z damonem - nawet nie bardzo się orientuję jak takie "cudo" wygląda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
e to spoko 1600 to pewnie normalny:) a gora biala w takim razie- nie bylam pewna:D a zameczki sie od papierskow "brudza"? blleeee:D juz sie umowilam na wtorek z dziewczynami na piwo i bedziemy mnie znieczulac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×