Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

no i nie wiem,jak mam tę stopkę zrobić...pomoże mi ktoś tak krok po kroku gdzie co napisać i co nacisnąć?? a może mi się udało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam robione wyciski przed usunięciem obu 5 więc teoretycznie te wyciski potem nie były odzwierciedleniem położenia moich zębów. ale moim zdaniem powinnaś zapytac ortodontę na wizycie. może zresztą zrobi ci wyciski zanim poprzykleja zamki.. :) skoro już jesteśmy przy tym temacie - jest gdzieś powiedziane, że w aparacie nie wolno się opalać w solarium? skoro takich przeciwskazań nie ma to chyba prosty wniosek - że to mu nie szkodzi, tak wnioskuję.. aparat nie ma prawa się \"zepsuć\" po wizycie w solarium - gdyby był takimi słabymi klejami przyklejany, to byłby zakaz picia i jedzenia ciepłych potraw, a nie ma:) oczywiście nie namawiam nikogo na solarium, ale nakręcacie głupie akcje ostrego panikowania - niepotrzebnie:) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karollala -----> zapytaj orto tak po prostu o te wyciski :) Powiedz, że słyszałaś o tym, że coś takiego się robi i dlaczego Ty nie masz. Może powie np że u Ciebie to niekonieczne bo wada jest minimalna...albo coś podobnego. Moja orto się cieszy, jak pytam. Twierdzi, że współpracujący pacjent to dobry pacjent!! Przecież Cię nie zje za dociekliwość :D ... chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagonia no właśnie zapytałam na pierwszej wizycie. Powiedziała, że robi się je wtedy, gdy konieczne jest usunięcie zębów. Ojj:D tyle pytań zadawałam ortodontce:P Była zdziwiona:D Śmiała się jaki wpływ ma internet:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to może się nie martw... w końcu widzi Twoje zęby :D wyciski widocznie są jej niepotrzebne. Każdy orto trochę inaczej pracuje. Ja np na jednej wizycie miałam wyrywane zęby i zakładany aparat jednocześnie. Fakt, że to klinika, która zajmuje się wszystkim od zwykłego plombowania po implanty, ale chyba tak normalnie się nie robi. Albo separacje miałam zakładane na jeden dzień tylko a większość ma na kilka dni... jak na razie krzywdy mi nie zrobili ;) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilaMilaMilaMila
...ja was podziwiam dziewczyny!!!! Z takim spokojem sobie na pierwszych stronach o wyrywaniu zebow i puchnieciu przez aparat! Ja sie boje. Mam traume. Nikt o moje zabki nigdy nie dbal. Nikt mi tez nie powiedzial ze te ostatnie zabki trzeba wyrwac! W ten sposob moje proste przednie zabki zostaly skrzywione:( Najgorsze jest to ze moje zeby sa bardzo slabe.Lekarka dala mi lekarstwo na zmineralizowanie bo nie mogla zaleczyc zeba bo... bo wiertlo wchodzilo jak w maslo.Dwa razy mialam lekarstwo i boje sie isc sprawdzic czy zadzialalo. Termin mialam w marcu : (!!! Do tego mam prochnice paskudna, nawet nie wiem skad bo myje dwa razy dziennie, szczotkuje jezyk. Zauwazylam nastepny zab zarazony. Nie wiem co mam robic. Strasznie sie boje bo znieczulenia nie dzialaja na mnie! Jedna dawna to malo, po 2 nadal czuje bol.. chce mi sie plakac z tego wszystkiego ;( Najgorsze ze dentystki na mnie krzycza bo zachowuje sie jak male dziecko a mam 22 lata ;//// Zazdroszcze wam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lezli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czego nam zazdrościsz?? tego bólu czy wyrywania zębów??? :) bo spokój to u nas raczej pozorny :) Każda z nas przechodzi swoje cierpienia większe lub mniejsze. Każda się boi :/ Ze spokojem można o tym wszystkim mówić dopiero po czasie jak zapomni się o bólu, krwawieniu, niejedzeniu..... to jak z porodem ;) No i wiadomo, że jak boli .... to poboli i przestanie... a przecież wszystkie robimy to dla swojego zdrowia. Pamiętaj, że najgorsze jeśli chodzi o zęby to odkładać wizytę na później!! Wiem to nawet z własnego doświadczenia :( Im szybciej tym lepiej i tym szybciej będziesz się cieszyć zdrowymi i pięknymi ząbkami. czemu ja wcześniej taka mądra nie byłam......?? :D :D :D a jeśli chodzi o znieczulenie to nie wiem..... mnie wszystkie powalają, ale mam koleżankę, która też ma z tym straszny problem, że nic na nią nie działa :/ jak znajdziesz dobry środek to daj znać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
jak wogóle można zrobić aparat bez wycisków?Przecież jest to jeden z etapów leczenia i nie dotyczy tylko archiwum...Czy Ty Karolla napewno chodzisz do ortodony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
a zdjęcia rtg miałaś robione?Też robi się conajmniej dwa rodzaje takich zdjęć .Do diagnostyki z wycisku odlewa się model na którym się planuje to co chce się uzyskać.Czasem wycina się takie gipsowe zęby w modelu i przesuwa sie je na wosku.Robi sie cała masę pomiarów.Taki aparat ma poprawic urodę na stałe a nie na chwilę.Bosz...gdzie Ty chodzisz dziewczyno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
jagonia...dobre znieczulenie-CITOCARTINA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Penelope Kryuz
I co pojdziesz do dentystki i poprosisz o TO znieczulenie ;)? Nie wywali Cie za drzwi? Lekarze rozni sa, urazisz dume to niewiadomo co mogą zrobić z wiertłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
podaję tylko nazwę skutecznego znieczulenia,lekarze ją znają....można np.powiedzieć że takie znieczulenie zadziałało a inne nie czy coś w tym stylu.A wiertło-no jasne może dentysta wbić w oko lub tetnicę szyjną...Pozdrawiam:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Higienistko! Na pewno chodzę do ortodonty. ;) W środę byłam po raz pierwszy. Opowiedziała mi na czym będzie polegało leczenie, w jaki sposób te zęby mi się wyprostują. Zapytałam się co będzie mi robić na kolejnej wizycie. Powiedziała, że już aparat, bo zęby są wyleczone. Zdziwiłam się i zapytałam kiedy te wyciski będzie robić. Powiedziała, że robi się je wtedy, gdy wada jest troszkę bardziej skomplikowana lub gdy trzeba usunąć zęba. RTG też mi nie robiła. Może spróbuj sobie wyobrazić jak wygląda mój zgryz i zęby. No więc zgryz mam prawidłowy. Zęby nachodzą na siebie tak jak powinny. Żaden ząb nie jest przeszkodą. Wybrałam się do ortodonty, ponieważ wstydzę się swojego uśmiechu. Chodzi o estetykę zębów. Opiszę górną szczękę, bo o nią mi chodzi. Wszystkie zęby są w łuku. Nie mają ciasno. Nie mają też za luźno. Obie 1 są proste. Lewa dwójka jest obrócona w pionie o 90 stopni. Jest miejsce na jej wyprostowanie, bo właśnie między tą 2 a 1 jest szpara. Reszta zębów po lewej stronie jest idealnie prosta. Po prawej stronie jest troszkę więcej kombinowania, ale myślę, że to nic trudnego. Między 1 a 2 jest szpara ok 1 mm. Z tego względu któryś ząb miał o ten 1 mm za ciasno i jest to czwórka. Trochę wystaje na zewnątrz. Co myślisz o tej wadzie? Wiem, że tak z opisu jest ciężko sobie wyobrazić. Gdybyś podała adres maila, to wysłałabym Ci rysunek, bo zdjęć nie mam. Ładnie rysuję. ;) I jeszcze takie pytanko do Ciebie... Skąd takie obeznanie u Ciebie w dziedzinie ortodoncji? Czy z tym wiąże się Twoja praca? :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa... i jeszcze co według Ciebie powinnam zrobić w takiej sytuacji? Czy poprosić orto o zrobienie tych wycisków? Czy zmienić ortodontę? Czy jednak zaufać ortodontce? Przecież jest wykwalifikowana w tej dziedzinie. Tyle ludzi do niej chodzi się leczyć. Doradź co robić, bo na jutro mam termin zakładania aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaG
Witajcie! Od soboty mam juz aparat gora i dol zakladane w czasie 3,5 godz i to chyba bylo najgorsze lezenie tyle czasu z otwarta buzia! jednaj po zdjeciu separatorow okazalo sie ze ktorys tam psuje sie z boku i musiala mi go wleczyc pozniej mialam robiony striping nie wiem czy kazdy to ma ale srednio mile odczucie:) nie wiem jak ona to zrobila ale w i tak ciasno polozone zeby wsadzila mi kawalek papieru sciernego i pilowala zeby przez okolo pol godziny nie bolalo ale sama swiadomosc co tam sie wyprawia przysparzala mi dreszczy:) jak patrze na zdjecia to naprawde ludzie maja proste zeby ja myslalam ze gore mam zla wystajace do przodu 2 jedynki ale okazalo sie dol zasluguje na zrobienie zdjec i napisanie o takiej anomali artykulu a byc moze nawet do zrobienie doktoratu z zalaczeniem fotek moich zebow:) a juz z pewnoscia studenci beda te zdjecie w najblizszym czasie ogladac:) po zalozeniu aparatu poszla na wieczor panienski dobrze sie bawilam choc zaczely mnie zeby ciagnac wzielam pyralgine i przeslo. Niedziela zaczela sie kiepsko obudzilam sie z takim odgniecieniami na policzkach i dolnej wardze ze trudno mi sobie z nimi poradzic smaruje sacholem dzis kupilam sobie tez plyn ORTHO KIN czy ktos moze cos powiedziec czy jest dobry???? W sumie to bola mnie tylko te zadrapania mowie malo jem zupki chinskie i pije jogurty i mysle ze jakos przezyje. Acha mam jeszcze jedno pytanie nie dostalam od orto wosku czy musze go miec zeby wyleczyc moje okaleczenia???? czy poki sobie radze to darowac sobie go????????? kupie go w aptece???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym sobie darowała narazie ale na wszelki wypadek lepiej go kup. Mnie na poczatku też obdzieraly te zamki i teraz czasem też jakiś mnie zacznie... ale nie używalam wosku ani raz;p jak zaczne to sie przyzwyczaje tylko;p a pozatym na ulice bym z nim nie wyszła bo go widać, a w domu to tam już da sie przeżyć jakoś;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3,5 godziny??!! PODZIWIAM!! ja najdłużej siedziałam 1,5h i cała szczęka mnie później bolała :) Jeśli chodzi o wosk to nie jest on konieczny. Zależy jak bardzo jesteś poraniona. Ja użyłam go może 2 razy jak mi założyli dół. Teraz przy górze w ogóle dałam sobie z nim spokój. Można go kupić w aptece jeśli bardzo chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaG a moze foteczke mi przeslesz i jagonia też??? aniccaanicca@wp.pl Oj kurcze ja to tylko na początku jechałam na wosku brakło mi oczywiście i na dodatek u mnie nigdzie nie mogłam dostać go w aptece tylko na zamowienie z hurtowni od kolegi go dostałam no i wtedy juz nie było mi potrzebny...... Podziwiam góre i dół jednocześnie ja nie wydoliłabym z takim bólem.... No ale jak widze nie każda to przechodzi tak drastycznie jak ja na początku oczywiscie bo teraz juz jest ok ale jeszcze całkiem sie nie przyzwyczaiłam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja989 a Twojej fotki tez chyba nie widziałam??? Oczywiście swoją tez przesle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano, nie widzialaś miałam Ci przesłać, ale zapomniałam, teraz juz wychodze z domu, jak wróce poprosze siostre to mi zrobi zdjecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Tylko człowiek na urlopik wyjedzie a tutajjj tyle stroniczek do przeczytania:) MagdaG gratuluje....fajnie, że masz juz to za sobą:) Byłaś dzielna, że wytrzymalaś tyle godz na fotelu. Ja dzisiaj wyrwałam drugą piątkę i siedzie właśnie z gazikiem w buzi:)Troszkę zaczęło boleć....ale nie jest źle. Ciesze się że już mam to za sobą i 2 sierpnia w końcu aparacik:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja989 pk będe wdzięczna i również przesle moje krzywule :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strachliwa masz racje z tymi srtronami kobiety produkuja o produkują..... zreszta ja sama jak sie dopadne to klikam i klikam :-) a tez mnie nie było tu tylko 2 dni........... Oj to juz szybciutko do aparaciku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
MilaMilaMilaMila:) Ja też jestem straszną panikarą:)Wiem jak to jest jak ktoś na Ciebie krzyczy, że panikujesz jak dziecko. U mnie też tak czasami bywa...wkurzają się i wygadują, że nauczycielka i taka strachliwa....jak to możliwe...jestem wtedy wkurzona i szukam innego lekarza:)Tobie też radze poszukać dobrej dentystki i orto i wszystko będzie oki:)Mówie Ci...wyrywane nie boli nic a nic....tez są takie znieczulenia, że nic nie czujesz...także głowa do góry:) A .....i jeszcze jedno....u mnie strach pokonała chęć posiadania prostych ząbków....tak bardzo chcę mieć proste ząbki, że nie zwracam tak dużej uwagi czy to boli czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaG odniosnie płynu Orthokin ja go mam i jeszcze pastę są spoko.... tylko ze mi szybko ubywa ten płyn a kosztuje 15 zł......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Ktos się pytał o gabinet w Poznaniu:) Ja tak jak Don Doggy ( Z POLECENIA NA TYM FORUM:)chodzę na Kosińskiego do Stom- med. Atmosfera oki:) Fajnie, że tyle osób z Poznania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×