Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

już gdzieś na angielskiej stronie coś takiego widziałam :) fajne :) a mnie nie pytali, tylko od razu srebrne gumeczki zakładali :/ chociaż nie wiem czy bym się odważyła na kolorki w moim wieku (25) :D ale może może :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
jejku, a ja nie wiem czy chciałabym implanty.. chyba że jak potrzebować to ten tytanowy "korzeń" implantu będzie robiony już z czegoś innego.. słyszałam (od stomatologa i chirurga szcz.) że ta tytanowa śrubka wkręcana w kość szczęki lub żuchwy pod wpływem ciepła bądź zimna rozszerza się lub kurczy - ponieważ ma inną gęstość niż kość - i jest to odczuwalne w postaci bólu.. dlatego nie wiem czy chciałabym dobrowolnie się na to narażać.. wiadomo, że porcelanka i licowki żeby ładnie było to nie to samo, ale zastanowiłabym się nad implantami porządnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
a co do wspierania, mnie bardzo wspierał mój chłopak - dowoził ketonal od babci:D a klej szlifują oczywiście po zdjęciu zamka, pisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klej szlifują - ok, ale Anicca ma od niedawna aparat i bardzo szybko pożółkł jej klej wystający spod zameczków i trochę średnio to wygląda. o to chodziło dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no przecież to normalne. ja miałam mleczne zamki, a klej wystawał minimalnie zółty spod nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha to nie wiedziałam, Anicca pewnie też nie, ja mam ciągle biały (a raczej bezbarwny) i mam nadzieję, że tak już zostanie :/ da się ten klej jakoś wybielić w trakcie noszenia aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, Dziewczyny, panikujecie strasznie :) . Wszystko rozumiem, na początku też tak miałam. Do tej pory przesadzam ;) . Po kilku miesiącach Wam przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
kkarola fajna ta stronka aparatka z wiekszy6m.... jesli rzeczywiscie takie cos moze bolec znaczy te implanty to juz mi sie na przyszłosc ich odechciewa dirie ja mam 23 latka na poczatek tez dostalam takie zwykłe, ale ja sie decyduje na kolorek bede sie szerzej usmiechała przynajmniej hehe co by innym troch radości sprawic :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
MMJ - hehe pewnie tak jest.. :) mi się zrobił klej żółty i taki pozostał, ale on wystawał poza te zamki ok 1mm więc malutko, jak się przyjrzałam to go widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam teraz gumki separatki miedzy zabkami (4 dzien), a mnie strasznie zeby bola i nie moge nic gryzc :( w 1 dniu nic nie bolalo.a ponizniej to juz tragedia dopiero we wtorek mi zdejmuja i zakladaja aparat. jak sobie poradzilyscie z bolem i dziwnym uczuciem \"swedzenia\" podczas noszenia tych gumek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca, nie mam pojecie dlaczego klej na zabkach tak szybko sie ubrudzil tobie, ja nie zauważyłam zeby mi pociemniał, wszystko jest tak jak na początku, jedyne co to ząbki na dole pod aparatem maja ciemniejszy kolor ale tym sie nie przejmuje musze sie przyjrzec zeby to zauważyć:-). Moze jakaś pasta wybielajaca uratuje ten klej, ja raz na tydzien szoruje sobie pasta denivit, a zabeczki masz ladne wcale nie są mocno krzywe, dobrze ze nie widziałas mojej góry w marcu jak założyłam aparat;-) Co do separatorów, ja ich nie miałam i bardzo sie ciesze bo jak czytam przez jakie meki przechodzicie, to aż mnie ząbki zaczynaja bolec, moge tylko wam zyczyc cierpliwości i wytrwałosci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anicca->dostałam Twoją fotkę. Uśmiałam się z tytułu maila :) Wcale nie jest źle. Rzeczywiście widać ten klej. Mi się wydaje, że mogłabyś poprosić swoją ortodontkę, żeby spróbowała go trochę spiłować albo cóś. Myślę, że ona dala go trochę za dużo i to co jest na ząbku, poza zasięgiem aparatu mogłaby usunąć. Ale jak na mój gust tytuł maila możesz zmienić, bo wcale nie jest tak straszie jak twierdzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dla tych, które zastanawiają się nad tym, czy załozyć aparat kosmetyczny czy metalowy mogę przesłać swoja makro-fotę, gdzie dokładnie widać różnice pomiędzy tymi zameczkami (łacznie z wielkością-porcelanowe są większe od metalowych- o dziwo). Poza tym chciałam się pochwalić, że nie używam już wosku! Jeden pierścień (jak uśmiecham się za mocno) haczy mi trochę o policzek, ale myślę że i to z czasem minie. W każdym razie nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona... jesli mozesz to podeslij mi te otke, chcialabym zobaczyc roznice - renata69g@wp.pl i przy okazji, ktory polecasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huana-> już fota poleciała do Ciebie. Który polecam? Chyba jakbym miala zakladać jeszcze raz aparat, to zalożyłabym oba łuki metalowe. Zamki metalowe są dużo mniejsze (są naprawdę ładne, nie takie wielkie zamczyska, jak kiedyś) i mniej zachodu jest, jeżeli chodzi o dbanie o nie. Mam na myśli możliwość przebarwień. Przy porcelanowym trzeba uważać na to co się je i pije (kolory czerwone jedzenia i picia odpadają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
malutka -ja mnie tez bolały zbaki od tych separacyjnych gumek (dało sie jednak jakosc pogryzc jedzonko przednimi zabkami) ale pod koniec tygonia bylo ok (a w ostatni dzien noszenia prawie jedna zjadłam), niestety po załozeniu aparatu nie ma z które strony gryzc hehe bo ma sie odretwiałe zabki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madgazet
Witaaaam!! Dirie:) Mi też możesz wysłać fotki magdazet_92@op.pl Kto jeszcze chce to niech śle, a ja sie dowdzięczę:D Wiecie jak tak ostatnio myślałam, to ja mam wyrwane 5-ki górne. To jak ja będę gryzła coś ja te szóstki sie przesuną w miejsce piątek to sie będą stykać z dolnymi piątkami, a dolne szóstki zostaną bez niczego i dopiero górne 7-ki, na których nie mam aparatu zostaną z 7kami, to będę miała szparę pomiędzy górną 6ką, a 7-ką?? powiedzcie te bardziej doświadczone, czy wam sie tak zrobiło(mówię o tych które mają aparata tylko na górny łuk)...??! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona... dzieki za fotke, rzeczywiscie jest roznica jesli chodzi o wielkosc... a wydawaloby sie ze te biale sa mniej widoczne ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
magda, mi orto powiedziała że górne 8 przesuną się do przodu bo też mam usunięte 5. poza tym zęby mają tendencję do przesuwania się do przodu więc z biegiem czasu same pozamykają szpary (u mnie ma też to wspomagać płytka retencyjna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdazet fotki już poszły :) no właśnie, jak ja mam usunięte \'5\' a pierścienie na \'6\' to co z resztą jak już zdejmę aparat? dodam, że mam stłoczone \'1\' ale nie aż tak, żeby wypełnić taką lukę :/ hmmm muszę zapytać orto na następnej wizycie :) a tym czasem idę pożuć trochę chleba w ramach kolacji :) tydzień temu ważyłam się i już schudłam 3kg czyli 1kg/tydzień :) a Wy ? obserwujecie wagę ? i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
dirie, Ty wg mnie masz tylko te 1ki odwrócone trochę do siebie, a tak to bardzo ładne zęby...a nia mogłaś mieć aparatu tylko na pierwsze jedynki?? mój kolega miał taki aparat, i pewnie to taniej kosztowało...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sądzę, że przy pełnym uzębieniu na górze, taki \'krótki\' aparat by sobie nie poradził :) ale ja się nie znam, tak mi założyli więc nie dyskutowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja 23 ja sie modlilam tylko,zeby mi juz wyjeli te gumki i zalozyli aparat, bo przez nie praktycznie nic nie jem (schudlam kilka kg), a Ty mowisz,ze po zalozeniu zabki beda odretwiale i tez nie bede mogla jesc :( az tak zle jest..? 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
malutka-ja no wtedy to juz w ogole same soki, przetarte jedzonka, a jak dlugo - to indywidualna sprawa, ja np przez cały tydzien jadłam ziemniaki jogorty, poduszonego banana, zupki z paczki, potem udłao mi sie jesc chleba suchego bez skurki ale trzeba bylo uwazac zeby nie nagryzc sobie bo ała, teraz juz jem kanapke :) (a miałam załozony 18 lipca) ale omijam swiezych ogórkow i zbyt twardych pokarmów :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To różnie bywa z tymi zębami... Skoro tak się namęczyłaś z tymi gumkami to Twoje zęby będą już trochę przyzwyczajone i aparat nie zrobi na nich wrażenia ;) ...no może teraz dla odmiany te z przodu będą bardziej odrętwiałe. Z tego co tu czytałam to jak ktoś się skarżył na gumki to po założeniu aparatu mówił, że to już pikuś :D więc nie martwiłabym się na zapas. Ja swój aparat mam zakładany w dziwnych etapach, dziwnych w porównaniu z tym co tu czytam u innych. Najpierw na jednej wizycie miałam wyrywane ząbki i od razu zakładanie aparatu, a właściwie zamków na przednie zęby. Dopiero po miesiącu, na następnej wizycie (jak już się dziury po zębach zagoiły) miałam zakładane pierścienie na 6. A separacje do dych pierścieni nosiłam tylko jeden dzień :) Tak się działo z dołem i to samo mam teraz z górą . W moim przypadku separacje i te pierścienie nie były takie tragiczne jak ból na początku po założeniu aparatu na przednie zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
dirie podoba mi sie taki opisik na dole jeszce nie wiem jak sie to robi ale jak wykombinuje mam nadzieje ze sie nie obrazisz ze bede miała podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×