Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość kasiaaaaaaaaa
wiecie moze gdzie w Lublinie jest jakis dobry salon ortodontyczny i nie drogi gdzie zakładaja aparaty?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkaaaa948
ej, słuchajcie, wiecie może gdzie można kupić taka specjalną szczoteczke do aparatów??? a zreszta dzisiaj jade do orto na drugą wizyte, będzie mi usuwała zęby stałe... ciekawe czy na trzeciej mi założy aparat czy na czwartej wizycie.... ale jak to wszystko przeżyję, to opisze to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczoteczki się przeważnie kupuje w aptece albo marketach :) różnie bywa, musisz szukać :) zapytaj orto, powinna Ci powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati2611
heyka mam imie natalia w tym roku koncze 18 lat...w sobote czeka mnie zakladanie aparatu na góre i dół... ogolnie wchodze tu zeby sie czegos konkretnego dowiedziec... czy np zakladanie aparatu boli.. bo slyszalam ze wciskanie pierscieni moze byc nieprzyjemne... ile bede siedziala na tym zakladaniu i czy musze sie jakos konkretnie przygotowac do tej wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati to nic nie boli, serio, ja jak miałam zakładany aparat to szłam w stresie i z obstawą bo wszyscy mnie nastraszyli, że to boli. Bzdura, nic nie boli, musisz być tylko cierpliwa i długo trzymać buzię otwartą. Co do czyszczenia zębów robię to 3 razy dziennie, w pracy mam mniejsze możliwości czyszczenia zebów więc po każdym posiłku idę do łazienki dobrze wypłukać buzię. W pon wizyta u ortodonty, ciekawe co mi powie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xashax007 --> widziałam gdzieś jakiś twój post ze stopką i szukałam info na temat tego systemu leczenia :) u nas na topiku raczej nikt nie miał.. mozesz opisać na czym to leczenie będzie polegać u ciebie i czemu tym systemem a nie normalnie aparatem stałym czy lingwalnym - przerz i tak ten ruchomy będziesz musiała wiele godz w ciagu dnia nosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
ja tylko slyszalam o leczeniu szynami invisalign... Orto mi mowila o tym, ale osobiscie wole stare dobre sposoby prostowania zabkow :) wiem ze jest to duzo bardziej klopotliwe bo trzeba wyciagac do jedzenia, palenia itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym...- no to faktycznie nie mało kaski. z ty miałaś tylko na góre aparat, tak? ja będę sobie wszystko zapisywała gdzies, żebym potem była świadoma ile kasy poszło na moje zęby:D już wydałam 200zł za 2 plomby i wyzyte u orto (wziela 60zl, bo zrobila mi od ręki taki niby aparat na dół i muszę to niestety nosić 24 na dobe, jeszcze jakies 2 miesiace:O) a w srode nastepna wizyta u dentysty i znowu 210 zl pojdzie (bierze 70 zl za plombe ale za to jest baaardzo dobry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja aparat mam 4 miesiace a wydałam jak narazie 3695 pln + za wysiski bo nie wiem ile to kosztowało;p past i leczenia zebów nie licze bo to i tak jest konieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taira - tak, tylko na górę i tylko przez 12 miesięcy.. aż się normalnie zszokowałam wczoraj.. :) ja czytałam o tym systemie I. --> to mnie cena leczenia tym sposobem zszokowała jeszcze bardzije niż to co ja wydałam hehe - nosząc terez reteiner (za 350zł) mam praktycznie to samo co nosząc te szyny - tzn działanie takie samo (z tego, co wyczytałam na ich stronie w necie oczywiście wnioskuję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
aparatka... a ile trzeba nosic ten reteiner? dlaczego niektorzy musza nosic jakies separatory czy jakies inne wynalazki zanim dostana aparat? Czy to ze ja nie musialam nosic zadnych takich rzeczy bedzie mialo jakies konsekwencje pozniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness-> a ty masz już aparat? sorki za pytanie, ale ja już się gubie w tym wszystkim :D a separatory zakłada się przed założeniem aparatu, żeby zrobiły miejsce dla pierścieni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a sorki już wiem, bedziesz miała aparat za 1,5 tygodnia:D no a ja za 2 tygodnie także będziemy zaczynać prawie równo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
Tairaa no to super :) A Ty mialas te separatory? No bo kazdy zanjomy ktory mial aparat to mial jakies takie cuda na zabkach przed aparatema ja nic ... i teraz sama nie wiem czy to dobrze czy co ze bede miala odrazu aparat bez zadnych wspanialych maszynek na zabkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
separatory nosisz po to, aby zrobił się luz wokół 6 na których będą pierścienie - może nei masz ściśniętych ząbków i nie są potrzebne :) mi orto powiedziała, że reteiner mam nosić co najmniej tyle ile aparat stały. napoczątku non stop (przez 1 miesiąc) potem z każdym kolejnym o kilka godz mam zwiększać przerwy. na dzień dzisiejszy noszę cała noc (czyli jakieś 12godz :P) plus kilka w ciągu dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
aparatka... ale teraz widze ze masz sliczniutkie zabki :) mam nadzieje ze tez takie bede miala kiedys :D a co do tych separatorow to jak nie mam miejsca wokol 6-stek to co ona potem wymysli? bo mam zabki bardzo stloczone i watpie zeby zanlazla miejsce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robią też tak, że na pół godzinki, godzinkę - zakładają taki \"rozszerzacz\" na 6 i ona robi szybko miejsce (poza tym pierscień jest cienki więc tam dużo nie musi być. na pewno coś wymysli - nie obawiaj się :) i chyba nawet lepiej że nie masz separacji, bo większość ludzi bardzo się skarży na bolseność zębów w czasie jej noszenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis mija 3 tydz odkad mam aparat. Zaczynaja mnie bolec moje jedynki i trojki... nie wiem czy to dobre, czy nie, ale np. mojego chlopaka, ktory zakladal rowno ze mna nic nie boli.. ale kazdy przechodzi to inaczej:) Jak zabki bola- aparat dziala :D:D:D (tak powiedziala kiedys moja orto:P:P:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia****
hej dziewczyny ja tez sie zastanawiam nad założeniem aparatu i powiedzcie mi czy w poznaniu sa jakies gabinety gdzie mozna to zrobic na raty i ile czeka sie na aparat od pierwszej wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sathis Zaraz czyli najlepiej byłoby jak kupiłabym sobie szczoteczke elektryczna i ten irygator??? Zeby ten osad dał sobie spokój??? Hm to z deczka na moja kieszeń za drogo !!!! No ale jak nie bedzie wyjścia..... Myje rano i wieczorem 8 min poza tym po każdym posiłku ale momencik zeby tylko usunąc resztki jedzenia. Początkowo naciskałam mocno ale dałam z tym spokój i myje słabiej bo szyjki sie odsłaniały i krwawiły dziąsła. Sama nie wiem co juz robic od środka mam juz osadzik konkretny i sądze ze to kwestia czasu i zrobi sie na zew ząbków jak tylko uda mi sie zrobic zdjecie to go umieszcze ale to zaden przyjemny widok !!! Martwie si w ogole tą szczeliną no chyba ze to własnie przesuwanie się zębów tak działa i ten osad kurcze jak tak bedzie dalej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tedit22
Witam wszystkim z "żelaznym usmiechem":):):) Nosze aparat od grudnia 2006 roku. Na gore i na dol.Do tego nosze pierscienie i cos nad podniebieniu zeby mi rozciągnelo szczekę bo mam za waską. Zaplacilam za gore i dol 2400 zl + 250 za to co mam na podniebieniu, no i co miesiac 100 zl wizyta.Koszta sa duze ale zobaczymy efekt. Ja mam bardzo wysunieta przednia szczeke i to bylo dla mnie uciazliwe. Mam pytanko?? Czy po zdjeciu aparatu zostaja jakies slady i czy psuja sie zeby. Ile macie nosic bo ja 2,5 roku;/ POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness - no ja będę miała te separatory na 4 dni założone, dokładnie 11 września, a 15 aparat. i właśnie nich najbardziej się boję, bo nie mam tam miejsca, chociaż zębów stłoczonych nie mam ale i tak ciasno jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KONIECZNIE KLIKNIJCIE TEN LINK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAIRA Nie martw sie tymi separatorami, sa trochę denerwujące, ale da sie przeżyć hehe :) Ja musiałam mieć cały tydzień, a w ostatni dzień prawie go zjadłam bo mi wyleciał przy jedzeniu, a miejsce sie na nie znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja- no mam nadzieję, że się znajdzie hehe:D właściwie to już jakoś oswoiłam się z tą myslą, że leczenie może boleć. A zresztą już mnie trzonowce na dole bolą i górne jedynki, cięzko mi zjeść np bułkę. To przez to coś co mam na dole na zębach. A właśnie miał może ktoś z Was coś takiego, co ja mam.. ? Jest to \"aparat\" (jak to nazywa moja orto) tylko na przednie zęby (1-3) z takiego czegoś, jak robi się aparaty wyjmowane:D jest to odcisnięte specalnie na moje zęby i całe je zakrywa, a ja muszę przygryzać to górnymi zębami.:D dodam, że u mnie chodzi o wysunięcie górnej szczęki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
Taira z tego co sie dowiedzialam to jes to dosyc nie mile te noszenie separatorow... ale ja nie bede miala i sie boje ze ona mi na wizycie przed zalozeniem bedzie cos tam probowala czarowac... :/ dasz rade :* napewno nie bedzie az tak zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness - no musze dać u Ciebie też będzie wszystko ok:D skoro orto ci nie zakłada, to widocznie tak ma być, bo chyba zna się na rzeczy:D a gdzie zakładasz aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×