Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość future
Uuu, szczerze współczuje... Ja na szczęście nic takiego nie mam, przyzwyczajam się POWOLI do rozszerzacza:/ Aparat dopiero pod koniec listopada... a ja chciałabym mieć go już jak najszybciej i mieć to za sobą:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baraneczka777
mooniczka to co Ci tak utrudnia mowienie to zapewne rotator, nie pocieszylas mnie... ja tez go bede nosic :( a ten drut zygzakowaty biegnie na zewnatrz czy wewnatrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniczkaa
a rozszerzacz jest gładki czy ma jakieś ostre zakończenia (ten drut)..? - pytam z ciekawości bo to chyba też mnie czeka. Starej babie zachciało sie prostowania :) mam 27 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniczkaa
baraneczka777 - ten drut biegnie wewnątrz pod podniebieniem, językiem nie można dostać do podniebienia... no i przez to jest problem z jedzeniem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baraneczka777
ciekawa jestem czy w przypadku "dołu" tez tak jest, ze od wewnatrz, nie wiem jak wytrzymam taka diete bo łasuch ze mnie straszny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość future
mooniczkaa tak, to zapewne rotator, ja też go mam... Problemy z mówieniem i jedzeniem, obtarcia języka-blee... A ile to będzie nosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniczkaa
future - orto powiedziała, że pół roku.. a za dwa miesiące doczepi do tego aparat już na wszystkie ząbki.. A najlepsze jest to, że jutro mam rozmowę o prace :) Pocieszające jest to, że z dnia na dzień lepiej mówie.. Ale i tak boli :( Jutro idę do apteki po wosk ortodontyczny, gdzieś wyczytałam, że sie go nakłada na ostre krawędzie.. Zobaczę co to za cudo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskaweczka goja własnie sie skapciłam ze ostatnio juz ci wysyłałam hehe, duzo wiecej tam nie ma tylko na 3cim pliku :D DZIEWCZYNY JESI WAM JUZ WYSYłAłAM WCZESNIEJ ZDJATKA TO PISZCIE KTóRE CZESCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejny dzien z aparatem (3) i kolejny dzien bez jedzenia :o juz mi sie normalnie slabo robi z glodu, jedyne co zjadlam to cheeseburger bo miekki jest i porwalam go na kawalki a pozniej polknelam te kawalki bo o gryzieniu nie ma mowy :( dlaczego pani ortodontka powiedziala ze aparat to juz pikus w porownaniu z gumkami ? :( widac wszyscy oszukuja w tej polsce ehhh biada, biada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha zapomnialam jeszcze dodac ze czesc cheeseburgera dowiozlam do domu miedzy drutami (bo jadlam na miescie) :o a jezyk mam juz poraniony tak ze mowic nie moge... szczerze to gdybym wiedziala ze tak bede cierpiec to wolalbym chyba juz moje krzywulce ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NENI ja dopiero jadłam normalnie po tygodniu :) i niedlugo znów mnie to czeka hehe , dasz rade, ja tez miałam problem bom mięsożerna a sie niedało przeżuć mięska, wiec je jedynie cyckałam i sie delektowałam smakiem ehhh :) Bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neni, nie zalamuj sie :) ja tez mialam na poczatku takie chwile zalamania. mialam strasznie poraniony jezyk i policzki a zeby bolaly nawet przy sciasnieciu szczeki juz nie mowiac o jedzeniu. Na jezyk i policzki uzywaj Sachol zel, jest naprawde swietny albo zaklejaj woskiem sruby i zamki ktore Cie obdzieraja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniczkaa
NENI mam dokładnie tak samo. aparat od wczoraj. ortodontka też mi powiedziała, że najgorsze są gumki, później już z górki. a gumki dla mnie to był pikuś, chociaż bolało. teraz to dopiero jest dramat, najgorzej z tym mówieniem. a jedzenie to tylko papki i zupki :) Ale może przeżyjemy :) A jak długo będziesz to mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Was pocieszę :D gumki separacyjne to był pikuś dla mnie, natomiast równiutki tydzień po każdej wizycie kontrolnej płakałam z bólu i brałam co parę godzin ketonal forte żeby w ogóle funkcjonować. nie wiem czy bierzecie coś przeciwbólowego, jeśli nie to nie rozumiem czemu narzekacie - jak coś boli (zwłaszcza tak, wiem jak to potrafi boleć) to się bierze coś przeciwbólowego i po sprawie a nie chodzi i jęczy :) mi jedynie ketonal forte pomagał - polecam ;) zeby się prostują i zasadniczo musi boleć :) ale pomyślcie dla jakiego efektu cierpicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniczkaa
a jak język boli od tego drutu na górze to jest sens brać przeciwbólowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam zadnego drutu na podniebieniu ( na szczescie) ale powiedziala mi ze jak sie rozszerza zeby jeszcze bardziej czy cos tam :P to bedzie mi zakladac jeszcze pierscienie na 6 bo narazie mam tyllko na 5... wlasciwie to chyba najgorsze sa te pierscienie i srubki na nich i moj biedny jezyk :( a nosic mam ok 1,5 do 2 lat :o a pozniej jeszcze jakas wkladke reeerocs tam zeby sie ta wada znowu nie zrobila ale to juz na noc podobno choc z tym tez moze sciemniac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za slowa otuchy, bardzo pomogaja choc watpie w to ze bedzie lepiej ... ale chlopak sie mnie nie przestraszyl wiec nie jest zle ;D tylko calowac sie nie umim jeszcze :( ale to przez 2 lata chyba sie naucze :D boje sie go tym druciarstwem pocharatac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniczkaa
jak mi jęzor uleci z bólu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×