Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Kasandra a jak wyglada sprawa z ta plytka retencyjna? bo ja po zdjeciu aparatu mam ja nosic min rok ... czy jest widoczna tak jak aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak niektórzy są już w gronie szczęśliwców o pięknym usmiechu no cóż nam tylko trzeba czekać hehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
cześć aparatki słuchajcie czy wy też miałyście kiedyś taki drucik do wbijania ząbków dolnych w dziąsła jest fajnie wygięty i trzyma tylko przednie zęby zeby ich nie piłować. Jestem pełna podziwu bo nosze to od 3 miesięcy i dopiero teraz zauważyłam że tak mi wcisnęły się w głąb. Zawsze miałam odsłonięte szyjki zębów co było niebezpieczne a teraz opuściły się o 7 milimetrów później będę mieć tak samo na górze tylo nie ukrywam baaaardzo boli schudłam 5 kilo bo jem tylko zupy i jogurty ale warto . i jeszcze jedno jak długo (jeśli ktoś miał wyrywane zęby 4 )nachodziła reszta ząbków na swoje miejsce???? u mnie łączą się już 7 miesięcy i kurcze pewnie strasznie długo a tak patrze ze jeszcze ze 3 miechy jak się złączą całkowicie. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, na szczescie nie musialam nosic takiego cudenka :P ja tam nawet separacji nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neni - ja kiedyś wklejałam zdjęcie mojej płytki. nie jest tak widoczna jak aparat, jeśli będzie to nie płytka a nakładka przezroczysta, to zupełnie jest niewidoczna ja w płytce trochę inaczej mówię, bo ona jest od wewnętrznej strony zębów w powiedzmy 2/3 cześci mam nadzieję że jeszcze się była aparatka KASANDRA odezwie :) i napisze coś szczególnie o wybielaniu :) gdzie robiła (miasto), cena i metoda (żel/żel w gabinecie/lampa), jak długo trwało wybielanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawideek
czy ktos moze mi polecic dobrego specjaliste z Wroclawia ?? aparacik staly najlepiej kosmetyczny (gora i dol) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawideek ,nie wiem czy otrzymasz odpowiedz ,bo ja juz kilka razy sie o to pytałam i niestety zadnego rezultatu :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawideek
bede pytal do skutku to przeciez nie jest karalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co?? Najlepiej sie spytajcie po prostu orto w przychodni to wam jakiegoś poleci. Z tego co wiem to tu nie ma wiele osób z Wrocka. I raczej tuttaj nie dostaniecie odpowiedzi na to pytanie. Mówe wam zapyatjcie cie w przychodni to wam powie i poleci jakiegoś dobrego orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co?? Najlepiej sie spytajcie po prostu orto w przychodni to wam jakiegoś poleci. Z tego co wiem to tu nie ma wiele osób z Wrocka. I raczej tuttaj nie dostaniecie odpowiedzi na to pytanie. Mówe wam zapyatjcie cie w przychodni to wam powie i poleci jakiegoś dobrego orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakusek
a ja miałam krzywe jedynku górne, schodziły się do środka. Zawsze marzyłam zeby były proste. Poszłam do jednej ortodontki: zdjęcie, wyrywamy osemki (mam je pod dziąsłami zupełnie niewidoczne i zakładamy aparat na góre i na dół tez bo tak) To wyrwanie osemek mnie troche przeraziło bo trzeba było je chirurgicznie likwidowac. Poszłamdo innej ortodontki: nie załozymy pani aparatu bo po zdjeciu go zęby wroca do poprzedniego stanu. Zaproponowała mi korony. koszt podobny po oszlifowaniu zębów mam nałożone korony śliczne równiutkie. Cierpienia było tyle ze 3 razy miałam znieczulenie pod nosem praktycznie, łezka sie kręci w oku. Jak ktoś ma tylko jedynki do wyprostowania to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TruskaweczkaGoya Ty masz już aparat na górze tak??? Idziesz założyć separacje na dół??? Bo w stopce masz date założenia góry że w październiku zakładałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Agaca. Pomyliło mi sie :D Heh. Teraz będeę miała separacje na góre. Musze to zmienić:):) Dzieki ze zwróciłas uwage, bo bym nie wiedziałą ze zrobiłam błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze że tu teraz nikt nie pisze, coraz mniej ludu...:( Ja już sie przywyczaiłam do aparatu, a mam go już równo tydzień ;) Tylko chciałabym żeby to sie szybko prostowało.... no cóż, trzeba z rok poczekać PZDR for all ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla ludzi z wrocławia!!!!!!!!1 też bede miał aparat zakładał sobie we wrocławu i jak pare stron poczytacie to znajdziecie albo w wyszukiwarka i na pewno cosik bedzie, trzeba troszke się pomęczyc, ja niestety dopiero po założeniu znalazłam to forum, a rozwiało mi ono mnóstwo wątpliwości, wiec czytajcie czytajcie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od orto. Założyła mi gumeczki separac. I wiecie w ogóle ich nie czuje. Nie ma problemu z nimi. tzn. narazie nie ma:O mam nadzieję, że nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ich nie poczujesz ? życzę bardzo , mi one wcale nie przeszkadzały :D, pozdrawiam!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam łeb jak sklep i pamiętam, że \"tez będę miał aparacik\" chodzi do ORTHOSMILE we Wrocławiu(mają swoją stronę internetową). o! to sie nazywa pamięć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, najlepiej to sie zapytajcie znajomych ktorzy maja aparat. bo wtdey macie aby pewnosc ze ktos u niej byl i wiecie co i jak :) no np ja chodze do orto ktora polecila mojej matce jej kolezanka z pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona! czy gumeczki na porcelanowym nie przebaewiają Ci się? czy stosujesz jakies specjalnę żywienie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa.. ja mam porcelanowy.. nosze gumki przezroczyste, a od jakiegos czasu lancuszek sciagajacy zeby, ktory tez mam przezroczysyt.. no coz.. przez pierwsze 10-14 dni to jeszcze sa ladne, ale potem zolkna, nie uchronisz sie od tego bo przeciez z powodu gumek nie bedziesz stosowala jakies diety... ale powiem ci z mojego doswiadczenia, co odkrylam ostatnio.. robia sie zielonkawo zolte jak zjem jakas zupke z torebki czy amino czy chinska.. teraz po zmianie nie jadlam i juz mam ponad dwa tyg i na razie nie sa takie zle.. ale to juz nie to jak w dniu zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katia - zakładaj mlecznobiałe a nie przezroczyste. mleczne ligatury się tak nie wybarwiają a drugie - zupki chińskie zawierają curry - ta przyprawa może wybarwić całe zamki, więc proponuję z nich zrezygnować zupełnie, bo zamków ci co miesiąc nie wymienią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness - ja też chodziłam do takiej orto - poleconej mojej mamie przez koleżankę z pracy :) nie wiem, widocznie z czasem się trochę \"zepsuła\" bo ja już z jej usług zadowolona nie jestem.. kuzyna i kuzynkę wysłałam do innego orto (miałam pośrednią styczność) i są super zadowoleni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tutaj aparatka z wiekszym... ma świętą rację - MLECZNOBIAŁE gumki to podstawa. Te, które mam na zdjęciu to są właśnie mlecznobiałe. Pięknie zlewają się z zamkami i nie przebarwiają się od byle g...na. Mi się przebarwiły (ale na piękny! jaksrawożólty kolor, po tym jak zjadlam świeżego ogórka ze skórką-fakt-nie przemyślałam tego ;) ). Teraz mam przezroczyste i powiem szczerze, że nie polecam. Przebarwiają się, ale tak nieciekawie. Na pewno już sobie przezroczystych nie zażyczę. MLECZNOBIAŁE ,MlEcZnObIaLe MLECZ-NO-BIA-ŁE. kropka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANN14
Witam Dorciu jestem dokładnie w Twoim wieku i też zamierzam założyć aparat ortodontyczny i to jak najszybciej ale musze sprawdzić jeszcze kilka miejsce, bo chciałabym to zrobić w swoim mieście jeśli będzie taka możliwość. Moja koleżanka założyła aparat i nosi już kilka miesięcy ale jak mi powiedziała ile to wszysto kosztuje to mnie aż poraziło. Ona ma aparaty na obu szczękach, ja mam nadzieję,że w moim przypadku będzie tylko jedna szczęka górna oczywiście, bo na dole mam ładne ząbki. Wcześniej nosiłam zdejmowany aparat i trochę pomogło ale do końca wada się nie skorygowała. Najbardziej przeraża mnie noszenie aparatu , bo będzie trzeba nosić pewno co najmniej rok , a najgorsze są piersze dni po założeniu aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×