Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość kaska_rzeszow
normalnie mam juz dosc.. nic nie mozna zjesc normalnie w tym aparacie. i jeszcze ten drut na podniebieniu.. oszalec mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajaha! pewnie że żyję :D wiecie, że trzyma się ten kolor - moze minimalnie sciamniały, ale tak ogólnie to nieźle jest :D ale nie pije herbatki, kawki, coli etc - tzn nei jakoś ortodoksyjnie :P ale unikam i myję ząbki po :) Też mam aparacik - zrobisz sobie lekkie wybielanko po zdjęciu i będziesz musiał uważać w słońcu - ludzi będziesz oślepiał :P zobaczysz :D hihi naprawdę świetne efekty daje ten damon, świetne. zdecydowanie warto wybulić na niego więcej kasy jak się ma powazniejszą wadę :) pamiętm że jeszcze Magdazet miała śliczny kolorek - ona już zdjęła aparat? ktoś wczoraj pisał o wyciąganiu stałych 3 aparatem - myślę, ze to lepsze niż wyciąganie ich operacyjnie, a i o takiej metodzie słyszałam.. brr.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Jestem załamana:( Otoz 29 marca tego roku mam miec zakładany aparat mam 21 lat i jest to dla mnie dosc nie komfortowe czuje ze sie zamknę w sobie i nic nie bede mowila nawet na zajeciach bo wlasnei przez moje udzialnie sie czesto dostaje oceny lub jestem zwolniona z egzaminu a teraz to ja iewiem ,wydaje mi sie ze ludzie beda sie ze mnie smiali :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elzebubcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka105!!! nie załamuj się ja mma skonczone 30, aparat dopiero ponad pół roku więc nie ma co się załamywac jak pracuje w szkole dzieciaki na początku prawie do paszczy zagladały hihi a teraz to juz luzik, wiec głowa do góry bedziemy miały naprawdę PIĘKNE usmiechy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
nie ma sie co wstydzic teraz to normalne:)) aparaty sa modne,ja czekam do kwietnia i bede Władca Pierscieni!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku we wtorek zakładam aparat.. przyznam, że trochę się stresuję ;P ciekawa jestem reakcji otoczenia heh .. wiecie co ..miałam mieć aparat estetyczny - a okazuje się, że te przezroczyste zamki będę miała tylko na 1,2 i kłach ... a dalej to już metalowe (mówię o górnej szczęce) ktoś z Was tak ma? (aha i za to płacę 1900zł )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariemi
Witam, ja niemam jeszcze aparatu. Narazie leczę wszystkie ząbki. I już jestem przy końcówce. Ale masake przeżyłam w środę. Miałam wyrywaną 8-ke chirurgicznie!! Nie dość że trwało to chyba ponad 40 minut to w dwóch nie mogli jej wyciągnąć. Teraz wyglądam jak chomik kameleon. Spuchnięta z jednej strony i sina jakby mnie ktoś pobił :( Moja dentystka sie troche niepokoi, bo zrobił mi sie krwiak. Ja już mam dość. A gdzie tam jeszcze do założenia aparatu... Kto z Was wyrywał takie fikuśne ósemki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
witaj ja usunełam wszystkie ósemki dolne mialam wrosniete pod siódemkami ale wyszly bez problemu choc chirurg cial i szyl,goilo sie spoko opuchlizna zeszla po altacecie w zelu mialam szczekoscisk ale po 3 dniach minal.tak ze nie boj sie bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka88
krzywamania--->Tobie usuneli 3??Ja tez chcialam usunac sobie 3 (są poza łukiem) ale moja orto powiedziala ze to nawet nie wchodzi w gre bo one utrzymuja cały łuk i ze sa bardzo wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie... Jakie mieliście rozmiar pierścieni do aparatu?? Mi na odlewie pasowała 20 a na szczęcie 18, ale otro nie miała w gabinecie dwóch sztuk tych pierścieni... Tak więc wizyta zakładania pierścieni przesunięta na środę. Kurde znowu coś stanęło na drodze do aparatu... Buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkkkA
hehh wiecie co Wam powiem;D moja orto załozyła mi przezroczyste gumki (bo innych nie miała...) na poprzedniej wizycie -jakoś na poczatku lutego. Byłam u niej wczoraj i coś mi naciągnęła (ale nic nie czuje) i nie zmieniła gumek! a wiecie jak one teraz wyglądają!?są jakies takie ODBLASKOWE! mam nadzieje, ze tylko mi się tak wydaje, bo jesli nie, to moje kumpele chyba umrą ze śmiechu w szkole:P sorry, ze Was tak mecze, ale nie miałam się komu wygadać:) Buuuziaki dla wszystkich xD pe es. moj kolega, ktory ma aparat, ostatnio się chwalił, ze otworzyl butlke coli zebami (tzn jakoś aoparatem, jak na tej reklamie, co kiedyś szła) myślicie, ze to prawda? ja wole nie próbowac xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankkka --> odblaskowe ? :) ciekawie musi to wyglądać. Heh co do Twojego kolegi to raczej bym mu nie wierzyła, no chyba, że zobaczyłabym to na własne oczy ;) Hmm... mam pytanie: Czy każdy musi mieć gumki na aparacie? bo jedyne, co mnie odstrasza to to, że po zjedzeniu czegoś \"barwiącego\" na obiad będę miała taki kolor gumek. A prawdę mówiąc zależy mi, żeby mój aparat był jak najmniej widoczny (przynajmniej na początku ;P może potem zaszaleję z kolorkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAlissia
Mariemi=> z tymi 8 to tak juz jest , mi wyrywał z jednej strony super lekarz, ale z drugiej trafiłam na stazystke-masakra-siedziałam tam 2 h , załozyła mi 8 szwów, ktore zanim wyszłam sie porozrywały,cała byłam ubablana w krwi, potem tylko plułam krwia przez 2 noce, spuchłam jak cholera, i siniak pod okiem i na szyi(jak ofiara przemocy w rodzinie)oczywsicie szczekoscisk tez był...ale czego sie nie rboi dla pieknego usmiechu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja wczoraj bylam na odciskach a 29 mam miec aparat ;((( niewiem co to bedzie ;( jakos nie moge przetac myslesc o tym i powiedzial mi orto ze za jakies 2 3 lata go zdejmiemy:( Widzialam wczoraj dziewczyne jak wychodzila z gabinetu to ryczała okropnie powiedzicie czy to boli??? Pozdrawiam was wszytskie i zycze milego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka, to nie boli :) przeciez nie wiesz czemu tamta dziewczyna wychodzila z placzem... mnie zakladanie aparatu nie bolalo, to bylo jedynie nieprzyjemne. powiem Ci szczerze ze tak serio to bolalo mnie dopiero po regulowaniu na 2-giej wizycie. nie masz co sie bac :) z czasem nawet zapomnisz ze masz takie cacko na zabkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zobaczymy za 2 tyg jak bede juz go miała tos ie odezwe i jeszcze pytanko czy mozna sobie wybrac kolor gumek i po ktorej wizycie zakłada sie te gumki.Moj orto wiem ze daje jakas szczoteczke do mycia zebow i jeszcze jakas gume bo z poczatku bardzo dziąsła bola i trzeba ja zuc zeby nie bolały a u was jak jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka105 --> czytałam już wiele informacji o tym, czy boli, a poza tym pytałam się koleżanek i powiem Ci, że zakładanie jest bezbolesne. Ewentualnie później możesz coś czuć, ale wszystko da się przeżyć ;) Jak chcesz to zdam Ci relacje, bo pojutrze zakładają mi aparat i wszystko dokładnie opowiem ;) A co do tej płaczącej dziewczyny, mogła mieć milion różnych powodów do płaczu i niekoniecznie to był ból. Dlatego głowa do góry i 3maj się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariemi
O matko!! Ja na szczęscie nie mam szczękościsku :) Wyrywanego miałam w środe, dziś jest niedziela. Wyglądam również jak ofiara przemocy :/ Dzisiaj już zjadłam obiadek :))))))) Co prawda jeszcze nie bardzo mogę jeszcze gryźć, ale że lubię jeść to jakoś sobie poradziłam ;p Mam nadzieje że nie będę musiała wyrywać pozostałych trzech ósemek. W każdym bądź razie ta była najgorsza bo rosła w poprzek - a dokładniej koroną w korzeń siódemki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z wiekszym stazem Coś Ty jeszcze dłuuuga droga przde mną. Cały rok. A Wcale nie mam ładnego kolorku, żółty taki zmęczony ząb...ale postanowiłam, że po zdjęciu wybilę albo pastą blanx med, albo zapłacę te 800 zł i będzie szybki efekt. Jestem właśnie po wizycie wczoraj się odbyła, teraz mam ściągacz na dwóch jedynkach bo miałam taką szczerbę, że szok, a teraz jak mi założyła na tą szczerbę ściągacz to tak mi spuchłu dziąsła w tym miejscu, jkby nie wiem takie twardze napuchnięte;/ ogólnie boli mnie cała szczena...i jest niefajnie. teraz wiem jak sie czują Ci których tak boli cała szczęka...;( współzcuję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkkkA
a wiecie co? moje zakładanie aparatu było nawet przyjemne xD pani puściła muzyke, ja zamknęłam oczy- prawie jak u kosmetyczki;) wiec nie martwcie się! anka105- aparat nie jest taki zły( ostatnio znów jest w modzie), ja już np nie wyobrazam sobie zebym go nie miała, chcoć przyznam się, że odliczam miesiące do zdjęcia (jeszcze ok 18 xP)... buuziaki;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katelol
a ja mam zakladny 19 marca juz niemgoe sie doczekac jak to bedzie ;DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wam zazdroszcze ze juz
niedługo będziecie mieć proste ząbki.... :( Ja dopiero w wakacje będę szukać pracy,żeby zarobić na kosmetyczny,bo teraz nie mam kasy :( A już nie mogę patrzeć na moje krzywe zębiska :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pytania o kolor gumek, to jasne ze mozesz sobie wybrac :) ja za kazdym razem wybieram sobie 2 kolorki :) np niebieski z turkusem, albo roz z fioletem i efekt naprawde jest super :) tylko czasem orto zaklada mi zamiast gumek takie petelki z drucikow bo one mocniej trzymaja... aparaty sa baaardzo popularne i modne ostatnio. teraz ciagle widzekogos z metalowymi zabkami, az milo sie usmiechnac do takiej osoby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak, wiecie jakie mieliście rozmiary pierścieni na zębach??? Mi orto planuje 18. A jak Wy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiolinda
Założyłam w piątek aparat i strasznie boli, do tego w sobotę jedząc czekoladę urwałam rurkę na ostatnim zębie i mam mieć zakładaną separację to chyba nie wróży za fajnie , prawda ?? A tak w ogóle to witam wszystkich forumowiczów jako że jestem nowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenna g
ile kosztuje Hyrax???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×