Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość tabanidae
hej, ja tak naszczescie nie mam, ale moja orto straszyla mnie ze nie wie czy zalozy bo coś tam, moze powinnas isc gdzies jeszcze na konsultacje i zobaczyc co CI powie ktos inny. Moze orto jest ostrozna i nie chce nic obiecywac, ale zobaczysz bedzie napewno dobrze:) pomeczysz sie i bedzie ok, aaa juz wiesz kiedy bedziesz miala aparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabanidae - byłam w styczniu na konsultacjach u innej orto. Tamta nic takiego nie mówiła. Ogólnie była dobrej myśli. Jedno mi sie zgadza w ich wersjach, ze musze wyrwać dwie czwórki albo piątki (u góry) no i że aparat napewno na dwa łuki. Sęk w tym, że u tej orto u której byłam dzisiaj leczyła się moja koleżanka i ona jest zadowolona z efektu. A no i ta dzisiaj powiedziała mi ze ta wada którą mam lubi się wracać. Więc nie chce władować niemałej kasy poto żeby po jakimś czasie miec taki sam zgryz jak mam teraz. Może pójde jeszcze gdzieś indziej... już sama niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha! I niewiem kiedy bede miała aparat. Dzisiaj mi robiła wyciski i zdjęcie. I musi ułożyć plan leczenia. Mówiła ze potrzebuje na to troche czasu bo musi sie porządnie zastanowić. Więc następna wizyta dopiero pod koniec kwietnia :( Buu.... Strasznie długo musze na to wszystko czekać. A mam już 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
mariemi ja poszłabym gdzie indziej. nie opieraj się na opinii jednej osoby bo to nie ma sensu. jednemu wyleczy dobrze a innemu już gorzej. ja osobiście długo zwlekałam z wyborem orto ale moje 3 znajome robiły u tego co ja i poza nimi słyszałam też inne dobre opinie. dlatego się zdecydowałam. zresztą tak jak pisałam wcześniej...nie dałam rady z ekspanderem...to zdjął i będzie próbował inaczej. także dobrze się zastanów zanim wybierzesz, bo faktycznie chodzi o drogą "przyjemność". a dobry ortodonta zrobi tak, że wada nie wróci. po zdjęciu aparatu da jeszcze retencyjny i napewno wady nie będzie. także szukaj dłużej ale skuteczniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
Mariemi ja tak mialam, tzn na 1 wizycie orto powiedziala ze nie wie czy uda jej sie w ogole zalozyc na moja wade zgryzu (nie lacza mi sie luki szczekowa z gorna i dolna i mam mocno wysuniete jedynki do przodu ) powiedziala ze jakby co to robie na wlasne ryzyko, tzn ze orto nie gwarantuje mi 100% poprawy zgryzu, zrobilam zdjecia, odlewy i juz od 2 meisiecy mam aparat ruchomy.Ostatnio jak bylam na 1 wizycie od noszenia ruchomego.Orto byla w szoku ze taka poprawa i ze juz mam inny wyraz twarzy i ze jest bardzo zadowolona z efektu, wiec na wakacje bede miala zakladany (chyba) aparat staly metalowy. ^^, tylko ze ja sumiennie nosze po 12-14 h na dobe, bo bardzo mi zalezy no i kosztowal 450zl wiec szkoda by zaniedbac, zreszta nie ma o tym mowy bo naprawde bardzo mi zalezy i z zawzietoscia i konsekwencja go zakladam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariemi - skądś to znam, mi też orto tak powiedziała. Że mam bardzo ciężką wadę prawie nadającą się do leczenia chirurgicznego ale ona coś wymyśli i musi mieć dużo czasu na przygotowanie planu leczenia itd itd itd... No. Byłam później u innej a ta jeszcze bardziej lamentowała, czemu szybciej nie przeszłam, że ona mi jakiejś tam wady nie wyleczy (a dużo ich mam: zgryz otwarty, krzyżowy, stłoczenie zębów i przesuniecie linii środkowej i jeszcze coś... zapomniałam) No to zdecydowałam się na tą pierwszą. No i umie leczenie - ok. 3 lat. A gdzie chodzisz do orto?? (po trzech tygodniach noszenia Hyraxu robi mi się szparka pomiędzy jedynkami, wy też tak późno mieliście?? :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja odbiegne troche od tematu :) Moje drodzy, życzę Wam wiele radości, wszelkiej pomyślności, radosnych i pogodnych świąt wielkanocnych, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz zdrowia pogody ducha życzliwej i pełnej ciepła atmosferze przy świątecznym stole. Niech ten wielkanocny czas zwycięstwa nad śmiercią będzie okresem zadumy i refleksem na życiem oraz na nadejście nowego jutra. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariemi >> Twoja wada jest nie do wyleczenia?? Zmien orto, tylko tyle Ci powiem!!! Skad jestes?? Spojrz w moja stopke i jesli nie masz daleko to moge Ci polecic Orto dla ktorej nie ma wady nie do wyleczenia. Nie jest tania ale zabki ma sie jedne i wg mnie warto oddac je w dobre rece. Odbiegajac od tematu - tak jak Sabiness zycze wszystkim zdrowych, wesolych Swiat, smacznego jajka i bardzo mokrego dyngusa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za pocieszenie i tak liczne komentarze :) tez mam aparacik - ja jestem z Krakowa, do Poznania mam kawałek :) U mojej dentystki od kwietnia ma przyjmować jakaś podobno bardzo dobra Pani ortodontka więc się wybiorę jeszcze na konsultacje. A ta u której ja byłam też ma dobrą opinie!! Mówiła też że miała już pacjentów z moją wadą i efekt był zadowalający. Powiedziała też że zęby się uda jakoś wyprostować tylko chodzi głównie o tą wade zgryzu (jakiś rowek mam nad brodą którego nie powinno być) A już sama niewiem o co w tym wszystkim chodzi :( A z drugiej strony mi chodzi głównie o to zeby mieć proste zęby z przodu a nie jak wampir.A sama wada mi nie przeszkadza :) i ten rowek też nie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiśnie życzę wszystkim : Zdrowych, Wesołych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego Dyngusa. Nie objadajcie się za dużo!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariemi ==> Witam do jakij chodzisz ortodątki :) Ja również życzę wszystkim wesołego alleluja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy miał ktoś przed założeniem aparatu te śmieszne gumki między zębami ? Troche martwi mnie lewa piątka, mam wrażenie jakby miała wypaść i całe dziąsło mam obolałe :( To normalne? bo po prawej stronie nic sie nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko-m21
kayana ..ja tez mialam gumki przed zalozeniem aparatu i mialam takie samo uczucie jak ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do slonko-m21 to całe szczęście, bo już myślałam, że mam jakieś słabo trzymające sie dziąsła zęby... dzięki :)) Wesołych Świąt wszystkim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko-m21
kayana dzieki na wzwajem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniosowa --> ja chodzę do Pani doktor Doroty Żmudy - Stawowiak. A Ty jesteś z Krakowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podziwiam
podziwiam cie misha609, nosić takie coś w buzi. mnie by pewnie od razu na wymioty brało. z resztą po samym aparacie pewnie też. w życiu tego czegoś bym nie nosiła, choćby nie wiem co. zwłaszcza tego czegoś na podniebieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy jest tu coś do podziwiania. Wiesz ile osób miała taki aparat?? No bardzo dużo. A pomyśl sobie co muszą przeżywać niektóre osoby co mają takie aparaty: (poprzeglądaj sobie te stronki) http://www.olyortholab.com/fixed%20appliances.html http://www.o3dm.com/labwork-pl.html A mi nie przeszkadza JUŻ to. A jakbyś miała taką wadę jak ja i tak jak ja chciała mieć proste zęby i tak by Cię bolały zęby, jak mnie bolały to od razu byś założyła. Uwierz mi. Heh Pozdrowienia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik --> o matko, to masz kawałek! Ja sobie na to nie moge pozwolić z braku czasu. Oglądałam Twoje zdjęcia... efekt super :) Ile Ci jeszcze zostało do końca leczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy taki kawalek?? To \"tylko\" 200 km, a ze Wrocek ogolnie mi sie podoba to jezdze naprawde z checia :) Ile do konca leczenia?? A ktoz to wie?? Teoretycznie gora jeszcze poltora roku, praktycznie mam nadzieje, ze szybciej :D Dol dopiero co zalozony wiec jeszcze dluga droga przede mna ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słuchajcie...
...a jak to jest z takimi czynnościami, jak cąłowanie na przykłąd...?? O bardziej intymnych czynnościac nie wspominając... :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszcze :) Ja tez juz chce byc zadrutowana. Im szybciej tym lepiej! A powiedzcie mi taką rzecz. Jeśli u jednej orto robiłam zdjecia i wycisk a naprzykład zmieniłabym na kogoś innego to czy mogę rządać od niej tych wycisków i zdjęć tak żeby nie płacić u innego za to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z calowaniem nie ma problemu zadnego :P Ale o jakich Ty innych czynnosciach piszesz?:P No wiesz...;) mariemi >> zdjecia sa Twoja wlasnoscia, zawsze mozesz je zabrac i dac innej Orto. Pozostaje tylko kwestia ich "waznosci". W wiekszosci przypadkow nie moga miec wiecej niz pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ludziska :) Wesołych świąt, smacznego jajka, mokrego dynkusa, bogatego zajączka i mega postępów w leczeniu :) Buziaki dla wszystkich obżartuchów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podziwiam
no nie wydaje mi sie żeby dużo osób dało sobie takie coś założyć i normalnie z tym funkcjonować. chodzi mi o to coś na podniebieniu. nie dość że to pewnie boli, obdziera, kaleczy, człowiek przez to sepleni. i wątpie w to że dużo osób nosi to coś. a tak wogóle to jest chyba raczej zabawa dla bogatych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu nie ma co podziwiac i nie ma dyskusji, ze sobie ktos da czy nie da zalozyc. Chcesz leczyc zabki to robisz wszystko z zaleceniami lekarza i nie dyskutujesz, proste. Nie podoba Ci sie to do widzenia, nikt Cie nie zmusza. Na marginesie - sam nosze przerzut podniebienny i w niczym mi on nie przeszkadza. Przyzwyczajenie sie do niego bylo kwestia tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tezb mam aparacik coz to jest ten przerzut podniebienny w czym on pomaga ??? Podrawiam I rowniez zycze Smacznego Jajka :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam hyrax póżniej bihelix, ktory miesiac temu sciagnela i przezylam. seplenilam, na poczatku bolalo, ale po tygodniu stwierdzilam ze wytzrymam i dzis jestem zadowolona. teraz czekam na wysuniecie gornych zebow do przodu, bo sa aktualnie wychylone do tylu. no i juz widze efekty (po tygodniu od zalozenia innego drutu) aparat to naprawde super rzecz i warto go nosci. I wcale nie mysle ze jest to zabawa dla bogatych, znam ludzi ktorzy marza o nim i tylko motaja jak zdobyc na niego pieniadze, znam rowniez ludzi ktorzy rowniez nie sa bogaci a go maja, bo mimo ceny warto go zalozyc bo NAPRAWDE POMAGA! jesli ktos marzy o prostych zabkach to to jest czesto jedyne rozwiazanie. Troche sie pomeczysz a pozniej mozesz cieszyc sie pieknym usmiechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anotherEmogirl
Hey wszystkim^^ będę za 2 dni zakładała aparat (narazie na góną szczękę). Chciałam sie zapytać czy po zdjęciu aparatu jest darmowe wybielanie zębów? A dałoby sie wybielić zęby w trakcie noszenia? Bardzo mi na tym zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×