Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość niusiaa00
a kontrole bede miala co 6 tygodni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
niusiaa00 no widzisz jak wszyscy nas tu pocieszają że będzie ok:) No więc chyba niemamy co sie martwic:P a ja też myśle że od solarium i sauny nic sie nie powinno stać.:D A jak to minie te poobdzierane policzki jak i tak będa mi druty odstawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela85
oo znalazłam kogoś kto ma Damon'a. :) Mi podała cenę 2,5 tys za łuk ! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
zadrutowana;) wydaje mi sie ze przyzwyczaimy sie dosc szybko moze to kwestia tygodnia;) i bedzie dobrze;) moze buzia tez sie rozciaga troche?? ja to nawet mam problem zeby usta oblizac jak po ejdzeniu mam brudne bo mi jezyka nie starcza huehuehue takie mam wrazenie;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
ewela;) moze to zalezy w jakim miescie;) gdzies tez czytalam ze ktos zakladal za 2000;) to chyba od 2000 do 3000 zl zalezy gdzie tak jak mowilam;) ale aparat damon to aparat bezligaturowy a damon to tylko firma wiec bezligaturowych jest jeszcze kilka amerykanskich firm ogolnie chodzi o aparat bezligaturowy to on a takie zadanie ze szybciej mnie bolu itp zapytaj o inna firme moze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niusiaa00---> Hehe pewnie ci sie tylko zdaje. JA pamietam jak mi załozyli to mnie wszystkie zamki drapały. zwłaszcza jak mówiłam(czyli cały czas:P). A teraz juz wogóle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
a te pierścienie to są założone na tylnich zębach?? i tam wcześniej wciska sie takie jakby gumeczki zeby było miejsce na pierscienie?? A jeszcze jedno , niektórzy mają taki trucik na podniebieniu , do czego to służy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLuśŚ--> No tak to są właśnie pierścienie:) Ale może zapytaj swojego orto o rurki. Mniej bólu i łatwiej higiene utrymac z tego co czytałam. To są łuki podniebne służą do tego zeby jak ktos ma za wąską szczęke zeby ja rozciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
justys93_xD -> dzięki. A jak wyglądają te rurki?? właściwie to mam jeszcze troche czasu na przemyslenie , ale najbardziej się boje wyrywania zębów bo będę miała wyrywaną jedynkę na dole i dwójkę na górze... a podobno jednynka ma długie korzenie i boli to ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela85
niusiaa00 a mogę liczyć na jakieś zdjęcie Twojego aparatu ?? dziękuję za wskazówki dotyczące aparatów :0 zaraz poszperam w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLuśŚ---> Co do wyrywania to ci nie powiem bo ja ząbków nie wyrywałam. to jest przyklejane tak jak zamek taka malutka rureczka i w to wchodzi drut potem ona go obcina zeby nie drażnił i odgina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejcia melduje sie:) zakladam damona,- miasto Białystok ( pazdziernik) najpierw gora pozniej dol, lat29:) na 1,5-2lata, kiedys nosilam ruchomy czy jak je zwa taki zdejmowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habcia
takajedna>>>>wiesz ja za swój ruchomy aparat zapłaciłam 450zł i tylko mam go na górnej szczęce.nie wiem ile będę go nosić ale orto powiedziała że podobnie jakbym stały nosiła!!wiesz ale tak dziś sobie myślę że chyba jednak wygodniejszy jest stały aparat bo cały czas pracuje na ząbkach i mimo wszystko jest wygodniejszy!!do końca nie wiem jaki będzie efekt tego leczenia!!no narazie po jednej nocy już czuję różnicę na zębach:)najlepiej porozmawiaj o tym ze swoją orto będzie wiedzieć lepiej niż ja:)pozdrawiam i głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela85
Lui ja tez chyba zakładam - we wrześniu , mam 23 lata ;) najpierw góra , a po 3-4 miesiącach dół !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
nie wiem czy na tą rurkę jest jeszcze szansa bo na tej wizycie którą będę miała pod koniec sierpnia na początku września zakładają mi aparat... teraz musze wyleczyć tylko dwa zęby i dwa wyrwać... byłabym wcześniej zadrutowana ale moja orto. ma urolp. Nie moge się juz doczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
niusia00 ja tez mam takie wrazenie taki krotszy sie wydaje jezyk:P ja to nie moglam doczekac sie jak mi założą a teraz juz sie nie moge doczekac az mi zdejma hehe. a tu jeszcze dwa dłuuugie lata przede mna.. justys93_xD a ciebie też tak obdzierały policzki? I przeszło ci to już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadrutowana--> Nie tylko policzki. Wszystko mnie obcierało. Na lekcjach tylko siedziałam i wosk przyklejałam tak zeby nikt nie widział hehe.:P Przeszło. Wosk teraz lezy w szufladzie i sie kurzy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
OLuśŚ, ja też miałam dwa zęby wyrywane, 4 u góry i też jedynke na dole ;) i ta jedyneczka to tak się szybciutko zagoiła, nie ma o co się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khhuhu
dziewczyny :) mam dwie jedynki na gorze i na dole ''krzywe'' znaczy nakladaja sie odwrotnie niz normalnie:/ mam 22 lata.. jest mozliwosc zalozenia aparatu ruchomego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
khhuhu--> Nie mam pojęcie. Ale możliwe że tak. Najlepiej jak bys do orto poszła to bys wiedziała wszystko co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Moniś87-> dzięki to już tak się nie martwie ale jednak jakiś strach czuje bo wyrywanie jest nieprzyjemne. khhuhu -> ja miałam kiedys ruchomy ale jak zęby zaczeły się prostowac to strasznie bolało i nie chciałam nosić więc dlatego będę miała stały żebym nie mogła zdejmować... Ale znam przypadek (mojej koleżanki) że miała troche krzywe żeby i orto.założyła jej aparat zakładany i teraz ma dziury między zębami , moze za długo nosiła czy coś takiego , w twoim przypadku moze być zupełnie inaczej ale najlepiej doradzi Ci ortodonta ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
U Ciebie wosk lezy i sie kurzy a ja sie obawiam ze mi zaraz go zabraknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dlaczego, ale wydaję mi się, że niektórzy z was boją się rurek.... :/ przecież to jest najlepsze co was może spotkać-- zakładając pierścienie zgadzacie się na ból, obtarcia dziąseł, języka i policzków, a poza tym na utrudnienie utrzymania czystości na ząbkach - wiadomo przecież, że pierścienie i okolice ich są trudne do wyczyszczenia :/ zakładając rurki - jest jedna wizyta mniej u orto ( bo nie ma przymiarek pierścieni itp i od razu (jak ząbki są zdrowe) jest zakładany aparat) poza tym zakładanie nie boli - orto nic nie wciska na ząb, a tylko przykleja tak jak zamki :) poza tym nic nie obciera i szoruje się ząbki szybciej i łatwiej więc jest mniejsze prawdopodobieństwo rozwoju próchnicy ;) słuchajcie !!! nie bójcie się, że jak orto powiedział, że zakłada pierścienie to, że już koniec, możecie zaproponować rurki :) koleżanka wAdzia tak zrobiła i okazało się, że będzie miała zakładane rurki :) i proszę mniej stresu i dziewczyna jak pójdzie na fotel to pół godzinki i wyjdzie zadrutowana bez bólu (oczywiście będzie ból później jak zacznie działać aparacioch:P więc się tak nie cieszcie :P) mi orto sam zaproponował rurki, bo jak stwierdził: \"pierścienie to przeżytek i udręka dla pacjenta\", a przecież tyle kasy wydajemy - miejmy z tego jakąś małą przyjemność. :P Rozumiem też, że nie przy każdej wadzie można takowe rurki założyć i do tych osób nie kieruje mojego posta, bo raczej nic do powiedzenia nie mają....:( ale są osoby, które mogą się o nie upomnieć i tu rada\" ZRÓBCIE TO!!!! wydaje mi się, że jest sporo osób, które myślą w kategoriach : \"nie wiem nic o tych rurkach, czyli są do bani...\" albo \"jak orto cos powiedzial to klamka zapadła\" ... ale się rozpisałam :P sorki :P mam nadzieję, że przestaniecie się bać wszystkiego, bo to jakaś paranoja jest P.S. szczotkując zęby nic nie zepsujecie - szybciej by to się stało gdybyście nie szczotkowali ;) ;) ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Ja się nie boje tych rurek i zrobiłambym wszystko zeby było mniej bulu... ale czy to możliwe jak miałam już wyciski i następna wizyta to już zakładanie aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie masz tych gumek separacyjnych????? czy jakoś tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
a te ,,rurki'' to się tak poprostu nazywają czy mają jakoąś swoja nazwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
no jeszcze nie mam ich założonych... to jest jakaś szansa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×