Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość sss.
faktycznie tak przeszkadza w jedzeniu i mówieniu? aa i co z całowaniem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całowania nie próbowałam :P Ale słyszałam że nie przeszkadza, bo przecież z zębami sie nie całujesz :D :D Polecam błekitne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankako
Mnie też jutro czeka wizyta u orto. To dopiero pierwsza... więc obawiam się że jeszcze trochę będę musiała poczekac.. Czkałam 30 lat to te kilka dni chyba nie zaszkodzi... Tylko już mi się marzy mój piękny uśmiech, a mam obawy i koszmary senne że lekarz mówi: " nic tu nie można już zrobic..." Oj..aż nie chce mi się spac z wrażenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dzielne i te jeszcze drżące przed zadrutowaniem aparatki!! :-) Do tych drugich: nie bójcie się, wszystko będzie OK.! Na forach internetowych wiele osób niepotrzebnie robi z igły widły, bo tak naprawdę aparat to nic strasznego (bóle zębów są naprawdę do przeżycia i to bez zażywania tabletek przeciwbólowych), a widząc błyskawicznie postępujący efekt prostowania - po czasie nie będziecie się chciały rozstać z aparatem! :-) To taka dziwna sprawa... niby coś doklejone do zębów, niezbyt ładnie wyglądające, drogie jak diabli, a później człowiek się z tym tak zaprzyjaźnia, że nie wyobraża sobie życia bez tego :-) Szczerze mówiąc to największy horror jest podczas usuwania zębów - w moim przypadku dwie dolne szóstki (chyba największe zęby jakie miałam). Nacierpiałam się, ponieważ po obu ekstrakcjach wytworzyły mi się suche zębodoły (ból jak diabli i długie gojenie, więc wszystko przesunęło się w czasie), no ale jakoś było, minęło. Ostatecznie jestem aparatką od 29 kwietnia 2008 roku, na razie jeszcze ciągle półetatową (dolna szczęka), ale ząbki już równiutkie jak żołnierzyki w szeregu! A to dopiero 4 i 1/2 miesiąca! :-) Po założeniu aparatu 2 tygodnie miałam wyrwane z życiorysu - zęby bolały nieźle, ale dało się przeżyć jak widać :-) Dzisiaj miałam wizytę u ortodonty i tak mi naciągnął gumki, że nie mogłam dotknąć zębów językiem, tak bolały, ale teraz już ból powoli ustępuje i nie pamiętam już tego, co złe :P Ligatur nie zmieniam wcale, od początku mam srebrne/szare i mam spokój, bo się nie zabarwiają od kolorowych pokarmów i napojów. Od stycznia mam zakładany górny łuk i ciągle mam dylemat, jaki aparat założyć. Psychicznie nastawiłam się na kosmetyczny - porcelanowy/ceramiczny, ale dzisiaj mój ortodonta mi powiedział, że taki jest delikatniejszy, może się uszkadzać, a poza tym bardziej odstaje (będzie go widać pod wargą) i dłużej trwa leczenie takim :-( Kurczę, jakoś nie wyobrażam sobie mimo wszystko na górnej szczęce metalu, choć to nie koniec świata, ale ceramiczne tak fajnie wyglądają... On mi proponuje metalowy z mini zamkami (rzeczywiście jak pokazywał to są malutkie, ale jednak srebrne, ech). Czy ktoś (z doświadczeniem) mógłby mi doradzić jak to w końcu jest z tym wolniejszym ( w porównaniu do metalowego) prostowaniem aparatem ceramicznym i czy bardzo odstaje od zębów (czuć go pod wargą)??? Nie wiem, co zdecydować: upierać się przy kosmetycznym czy założyć tytanowy z mini zamkami? :-( Poraźdzcie... Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do CAŁOWANIA to nie przeszkadza, może jedynie trzeba trochę się przerzucić na początku delikatniejsze całowanie ae później jest w 100% zupełnie normalnie:) Chmurka27--> A co do aparatu kosmetycznego a metalowego, hmm powiem ci tak moja koleżanka ma kosmetyczny i on jest faktycznie dużo grubszy od metalowego. Czyli niby nie ma go być widać a jak na mnie bardziej rzuca się w oczy bo warga tak odstaje, ale to jest moja obserwacja. Skoro uważasz, że aparat to nie problem to po co przepłacać na kosmetyczny jak można mieć tradycyjny metalowy, który na pewno szybko działa( co do różnicy w czasie leczenia aparatem metalowym i kosmetycznym to się nie znam). Mi osobiście odradzano aparat kosmetyczny bo się odbarwia i takie tak. Mam metalowy, jestem zadowolona, a jeśli innym to przeszkadza to mam ich gdzieś. Moje zęby moja sprawa. Jeszce nie spotkałam nikogo kto by miał negatywną reakcję na mój aparat. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olus >> kanalowo leczone zeby rowniez mozna prostowac, zab siny mozna wybielic badz nalozyc na niego licowke, zab za szeroki mozna lekko przyszlifowac (fachowo nazywa sie to strippingiem). W ogole rewelacja, za szeroka to sie usunie. Gdybys jedynke miala za szeroka to tez by kazala usunac?? Pewnie, ze bedziesz bronic swojej orto, tak samo jak ja bede uwazal, ze moja jest swietnym fachowcem i pamietam co mi powiedziala przedstawiajac plan leczenia... ze wyrwac iles tam zebow i reszte wtedy jakos upchnac to jest zaden problem i zadna sztuka. Zeby nie bylo, ze na Ciebie najezdzam, po prostu nie wyobrazam sobie jak moze wygladac jedynka i obok trojka. To nie chodzi o szpary, one sie zejda. Tylko czy te dwa zeby obok siebie pasuja w ogole?? Fanta88 >> usuwane mialem tylko zatrzymane osemki. Zatrzymane tzn, wyrzniete czesciowo a czesciowo siedzace w dziasle pod koscia. Z tego powodu akurat sie ciesze bo z nimi wiecej problemow bylo niz pozytku. Nie tesknie za nimi :) Placilem 350 zl za jedna a czekalem roznie... wiesz to juz zalezy od chirurga jakie ma akurat oblozenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do Chmurka27-witaj Ja mam aparat kosmetyczny-szafirowy-nie jest prawdą,że wydłuża on czas leczenia. Nie jest też prawda, że zamki sa duzo większe i mało przyzierne. Ja mam włąsnie aparat kosmetczny na górny łuk. http://soldent.pl/arch/ortodoncja.lingwalne.htm - tu jest link jak to mniej więcej wygląda. Porównane aparaty metalowe przezroczyste i lingwalne. Zamki aparatów kosmetycznych-w moim przypadku szafirowy, nie przebarwiaja się są mocne i wytrzymałe. Aaa i podobno troszkę mniej podrażniaja zamki szafirowe buzie. I ja sie z tym zgadzam:) Jeden łuk-koszt 2600zł . W razie pytań chętnie odpowiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zamków szafirowych ,podrażniają trochę usta, ale porównywalnie jak metalowe, jednak faktycznie są trochę większe(mam pół na pół) i tu jest lekki problem, bo jeśli chodzi o całowanie, to podrażniasz usta nie tylko sobie;)dlatego polecam \"nie zapominać\" się zbytnio, bo można komuś zrobić krzywdę;p poza tym, polecam aparat kosmetyczny, jeśli zależy komuś na niewidocznym rozwiązaniu-leczenie jest identyczne, jak w przypadku metalowego, bo to NIE ZAMKI prostują zęby, ale ŁUKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>też mam aparacik, 3ka obok 1ynki może wyglądać dobrze, jeśli masz dobrego stomatologa, który Ci zęba odpowiednio spiłuje.czasami niezbędne jest wyrwanie 2ki, to zależy od przypadku, a nie od widzimisię lekarza.nie ma jakiejś kolosalnej różnicy w wyglądzie tych zębów, a na pewno nie tak dużej, żeby nie można było uformować 3 do postaci 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmuka27 : ja mam aparat mieszany ( z tyłu są zamki metalowe a od 3do 3 porcelanowe) więc mam porównanie :) Zamki metalowe (nie mam mini tylko klasyczne raczej) są faktycznie mniejsze i nieco mniej odstają bo te porcelanowe są jakby \"grubsze\" ale mimo to zdecydowanie mniej widoczne.Osoby, które nie wiedziały, że zakładam aparat nie zauważały go chyba ,że podeszły na odległość ok 1,5 metra. Myślę ,że to nie jest kwestia tego,że ktoś się wstydzi aparatu i dlatego ma jasne zamki. Ja mam taką pracę ,że spotykam się codziennie z obcymi dla mnie ludźmi i nie mam chęci każdemu z osobna się tłumaczyć a ludzie są ciekawscy z natury :) Co do \"odstającej wargi\" to jakoś nie wydaje mi się aby ten milimetr różnicy między zamkami miał takie duże znaczenie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Chmurka27-ważna jest jedna podstawowa sprawa- ludzie myla zamki szafirowe z ceramicznymi (błędnie nazywanymi porcelanowymi). To sa zupełnie dwie inne kwestie. No i szafirowe zamki sprawiaja mniej bólu i mniej dolegliwości-typu podrażnienie ust, lekkie opuchniecia, etc. Ogólnie jestem zdowolona-mam aparat od piatku-i w zasadzie jem wszystko-nie powiem buzia boli ale z każdym dniem coraz mniej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
chmurka 27////ja od 6 mie. mam aparat kosmetyczny\ceramiczny i jestem zadowolona.nim zdecydowalam sie na ten aparat zadawalam te same pytania mojej orto.awiec nieprawda jest ze;..jest slabszy dziala wolniej ze sie przebarwia\\\przebarwiaja sie tylko gumeczki ktore przeciez zmieniamy co 1 mies. warga mi wcale nie odstaje iwogole malo kto widzi ze mam aparat....orto odradzaja zakladanie aparatow kosmetycznych..bo po prostu jest im wygodniej na nich pracowac jednym slowem jest im wygodniej .to tak jak czasami mozna by obejsc sie bez wyrywania jakiegos zeba np. 4 aoni kaza wyrywac bo jest im wygodniej amy z zasady nigdy nie polemizujemyz nimi no bo przeciez lekarzwie lepiej.co nie znaczy ze kazdy przypadek jest sprawa indywidualna.jeszcze jedno nosze aparat juz 6 mie.i odpukac nic mi sie nie oderwalo uszkodzilo itp.a poczytaj niektore posty jak ludzie majacy aparaty metalowe pisali ze juz po 2 tyg im zamek oddpadl ba nwet mieli problemy z pierscieniami......moim zdaniem wszystko zalezy od kleju jaki sie uzywa////slyszalam ze sa lepsze igorsze////niektorzy orto lubia sobie na nas zaoszczedzic a potem mamy klopoty ba wmawiaja jeszcze pacjenta ze zamek sie oderwal bo aparat pracuje to tyle moich wywodow pozdrawiam cieplutko wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za wyrażone opinie i rady odnośnie kosmetycznego aparatu... Kurczę, pokręcone to wszystko :/ Mój ortodonta (a wiem, że jest bardzo dobry w swoim fachu i jednym z lepszych w mieście - Łodzi) mówił mi, że u mnie będzie widać pod wargą ceramiczny, bo już w tej chwili mam zęby blisko wargi (on proponuje mi na górną szczękę metalowy z mini zamkami, który jest tylko o 200zł droższy od klasycznego metalowego), ale jak sobie pomyślę o tym metalowym uśmiechu, nawet 30% mniejszym to i tak mnie jakoś skręca... Na początku powiedziałam, że chcę szafirowy. I wiecie, co usłyszałam? Że to żaden szafir tylko szkło, a nazwa \"szafirowy\" to zwykły chwyt marketingowy :-( Poza tym zamki \"szafirowe\" nie są dostosowane powierzchnią do naturalnego zęba, tzn. nie są wyprofilowane odpowiednio tylko gładkie i ciężko je przykleić (często odpadają), są delikatne. Szafirowe chyba też są bardziej wypukłe i odstające jak ceramiczne...? Nie wiem naprawdę, czy mam się z nim targować i upierać przy swoim, czy dać sobie spokój i zostać przy tym mini metalowym :-( Co do mojej górnej wady to mam pozostałości z dzieciństwa (leczenie aparatem ruchomym): prawa dwójka lekko w tyle (wysunięcie jej do przodu) no i przesunięcie praktycznie wszystkich zębów w lewo o jakieś 3-4mm, ponieważ kiedyś ortodontka kazała mi usunąć (dla zrobienia miejsca dla dwójek i trójek) prawą czwórkę i jak zęby \"wyczuły\" miejsce to się powpychały tak, jak im na to przestrzeń pozwoliła i teraz mam jedynki i całą prawą stronę przesuniętą za bardzo w prawo (przedziałek między jedynkami nie jest idealnie po środku). Wygląda to trochę tak jakbym miała skręconą górną szczękę :-( Nie wiem, czy takie przesunięcia będzie można aparatem kosmetycznym wykonać w takim samym czasie. Skoro są delikatniejsze \"ponoć\" to muszą działać z nieco mniejszymi siłami na zęby i może wydłużyć się czas noszenia... :-( Z Waszych opinii wynika co prawda inaczej, ale naprawdę nie wiem, co mam zrobić... :/ Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do Chmurka-nie wiem kto Ci takich bzdur , że tak powiem nagadał na temat aparatów szafirowych-ja nosze taki-mam nowość-zamki super przyzierne-nie odstają od zęba, nie sa wielkie i nie obcierają ust. Do tego mam to z szafiru górskiego:)nie żaden chwyt reklamowy. Idealna masa dopasowująca sie do koloru zęba. Jak masz idelanie białę zamki stają sie idelanie białe jak masz kosc w innym kolorze to i zamek sie dopasowuje do koloru ząbka. Prostuja w takim samym tempie jak metalowy-w niektórych artykułąch piszą że nawet troske szybciej. Ja jestem zadowolona. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>kejti83, z tego co widzę, masz aparat od kilku dni, mi zaczął podrażniać usta po jakichś 2tyg, ale z tego co wiem, nie jest to prawidłowością. wszystkie modele zamków kosmetycznych są nieco większe od metalowych, jednak to raczej rzadkość, żeby było to widoczne prze zamkniętych ustach. >>chmurka27, orto chce Cię najwyraźniej zniechęcić, ja bym zmieniła specjalistę, bo jakieś wały Ci wkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sss.
już mnie zadrutowali. na razie jest ok. gumki mam w kolorze zamkow. nic nie boli, tylko te ohydne papki... fuuu. a mam pytanie. czy stosuje sie jakies specjalne pasty do zebow? szczoteczki mam ale o paste zapomnialam spytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Mam kilka dni-zgadza się-ale najwiekszy ból miałam dnia drugiego a teraz juz w zasadzie nic nie czuje- z każdym dniem jest lepiej nie gorzej-poza tym moja siostra nosiła aparat metalowy-wiec mam porównanie. Zamki szafirowe są normalne. Nie widac ich nawet jak mówie jak mam buzie otwartą:)koleżanki które ze mną pracją biurko w biurko nic nie zauważyły musze sie dobrze wyszczerzac by im pokazywać:)także chyba dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moglabys wkleic jakies zdjecie szafirowego jak wyglada u ciebie:) ja mam jutro zakladany i zastanawiam sie jakie gumki wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do Ola-Oleńka Masz zakładany szafirowy? Wiesz moja orto powiedziała, że najlepsze są gymki perłowe-najmniej widoczne. Przezroczyste się przebarwiają, z kości słoniowej jak ząbki sa białę to widać-bo te gumki sa żółte. Czyli najlepsze są perłowe. W wolnej chwili wkleje fotke!!! Pozdrawiam!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti83--> jesli mozesz,to wklej prosze fotke perłowych gumek.za tydzien mam wizyte i zastanawiam sie,czy ich nie wypróbowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jutro sie wybieram do ortodonty i zastanawiam sie jaki kolor gumek wybrac- wiem ze są strony na ktorych można zrobic takie symulacje kolorow. możecie podac tą strone...plssss :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ostatniego zamka (szósty góra) wyskoczył mi drucik. Ne mogę skontaktować się z ortodontką telefonicznie, bo podaje, że nie ma takiego numeru. Wizytę mam w czwartek (tj. za dwa dni) i nie wiem, co mam robić. Czekać czy jechać już do niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wzialem pęsetę i go zwyczajnie wlozylem jak mialem taki problem. Tyle, ze ja mialem do wizyty miesiac a nie dwa dni. Jakby Ci wypadl o 8 rano a wizyte bys mial na 10 to tez bys lecial szybciej czy jednak bys poczekal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfssdffsd
Ja być może niedługo założę aparat. Chciałbym jakiś kosmetyczny, ale moje zęby nie są śnieżno białe a nie chciałbym, żeby ten aparat się jakoś odznaczał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
ja tą dwójkę miałam bardzo zniszczoną co miałam leczenie kanałowe i ona by mi wypadła bo była bardzo słaba więć musiałam ją usunąć , ale tą dwójkę na dole teraz jak sie zastanowie to naprawde żałuje że dałam sobie usunąć... ale trudnoo już za puźno... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×