Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

a chyba,że tak. Bo myślałam, że może w jakimś hotelu, jako kelnerka,pokojówka czy ktoś inny :) ok nie drążymy tematu, bo nas tu zaraz opiórkują, że pomyliłyśmy fora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co...od 23 lat nie uśmiechałam się na żadnym foto... Poza tym gdy ktoś wkońcu uchwyci moje krzywulce na zdjęciu odrazu do głowy przychodzi mi myśl: " ehhh napewno potem ktoś bedzie analizował mój "nieidealny" uśmiech" ...skoro już w taki sposób myśle, ze ja sie poprostu powoli zaczynam krępować szeroko uśmiechać...to coraz bardziej chce tego aparatu i poczuć jak to jest wyzbyć się tego dziwnego wstydu, strachu oraz niskiej samooceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia.
Setsi ja mam podobnie, tylko troszkę mniej lat ;) Na każdym zdjęciu jeden wyraz twarzy. Nie uśmiecham i nie mówię dużo. Często ludzie pytają "czemu jesteś smutna?" odp. nie nie jestem, przecież nie powiem, że po prostu wstyd mi zębów. Zakładam aparat 21 listopada :( bo Pani bierze urlop.... Mam pytanie czy ktoś ma aparat bezligaturowy, ale nie Damon? orto go mi wciska, ale ja jednak jestem za tym z ligaturami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia -> Powiedź, jaka jest różnica cenowa pomiędzy aparatem zwykłym a tym bezligaturowym? Słyszałem opinie, że tego typu aparat jest faktycznie dużo bardziej wygodny. Nie obciera i nie jest źródłem bólu, który jest spotykany przy innych aparatach. Chociaż to wszystko zależy od pacjenta. W moim przypadku ból odczuwałem tylko na początku i pojawiał się tylko w momencie, gdy coś gryzłem. Później nie miałem żadnych problemów - jadłem praktycznie wszystko, na co miałem ochotę. Ponadto, znalazłem w necie taki post na ten temat, który jest potwierdzeniem moich słów. Oto jego treść: \"Czy skraca czas leczenia nie wiem, czytałam takie opinie głownie na stronach producentów tych aparatów:) Moja orto przekonywała mnie że są one przyjemniejsze w noszeniu, mniej ocierają. Nie mam porówania do innych więc też nie mogę tego potwierdzić. Jedynie co mogę powiedzieć to że zadziwiająco mało bolesne jest nowszenie tego aparatu. W pierwszy dzień po załozeniu jadłam pizzę :) Ogólnie po wymianie łuków nieco sie oszczędzam tzn, nie jem twardych skórek itp ale żadne tam historie z lodami, papkami itp. Powiedizałam o tym ostatnio mojej otro a ona że to właśnie zasługa działania tego aparatu- jakby bardziej pasywne, nie ma tu gumek którek uciskają czy naciągają, powiedziala coś w tym stylu,może nieco przekręciłam,nie jestem fachowcem:) ale chodzi głownie o to że siła nacisku jest mniej agresywna ale nie mniej skuteczna. Ostatnio była zachwycona tym jak wyprostowala mi się mocna cofnięta dwójka a dodam że mam 31 lat wiec nie jestem pacjentem w najwdzięczniejszym wieku. Ja mam zamki mini, są jeszcze mniejsze od Damona i wyglądają naprawdę cudnie (jak na apatat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOJCIECH789
czy na każdy aparat metalowy mozna nalozyc ligaturki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJCIECH789 -> Specjalistą nie jestem, ale wydaje mi się, że raczej tak. Takie pytanie najlepiej zadać ortodoncie, bo być może są aparaty, o których jeszcze nie słyszeliśmy lub nie mieliśmy z nimi styczności. Jeśli kontaktujesz się już z jakimś ortodontą radzę Ci żebyś się z nim skontaktował telefonicznie bądź osobiście i zapytał się o to, czego nie wiesz lub jest dla Ciebie niejasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird---> co racja to racja. Nie ma się czym przejmować, a jak takim modelkom odpowiada ich stan uzębienia to niech tak sobie żyją z krzywusami:P . Ważne jest to, czego my chcemy:). Niech moc będzie z nami i naszymi druciakami;) ale porymowałam;). Miłej nocki wszystkim. Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOJCIECH789
dzięki zombol:) napewno zapyta. Ja mam aparat metalowy bez gume dlatego tak chciałem wiedziec:) jeszcze raz dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ja odpowiem wojciechu;) otoz sa aparaty bezligaturowe:P sa drozsze, ale za to wizyty sa rzadziej, najczesciej nie trzeba przy nich usowac zebow, i odbywa sie to przy mniejszym bolu i dyskomforcie pacjenta;) nazywa sie to systemem Damon\'a;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
Ale są chyba aparaty bezligaturowe, które nie są systemem Damona :P Tak powiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparat bezligaturowy to system Damon\'a - powtórze to dla ścisłości za moim poprzednikiem ;P Nie wiem czy jestem przewrażliwiona czy też nie ale bardzo mnie denerwuje ten serial który wchodzi za kilka dni...BRZYDULA :D Jakoś ten \"niekorzystny wygląd \" głownej bohaterki sprawia że na aparat ort. patrzymy w sposób negatywny...Wykreowali aparacik jako coś brzydkiego i odpychającego. Czy tez mamcie takie odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxcvbn
Witam :)) Od dzisiaj też jestem posiadaczką aparaciku... Dopiero co wróciłam od ortodonty.... i jak narazie wrażenia nie zbyt dobre :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxcvbn \"wrażenia niezbyt dobre\"? - mogłabys cos wiecej napisac na ten temat?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxcvbn
Bo wygladam strasznie :(( te igielki mnie kuc zaczynają... Tak dziwnie sie z tym czuje... i zebow nie mogę normalnie zacisnąć bo miałam zakłądny odrazu na góre i dół.. i mam wrażenie że cały czas mam buzie otwartą i jak mówie że wszystkie zęby na wierzchu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jelena456456456
forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php forum o aparatach ortodontycznych ( porady,opinie,zdjęcia) http://aparatki123.p2a.pl/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOJCIECH789
Ja mam duża wade zgryzu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOJCIECH789
Ja mam duża wade zgryzu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOJCIECH789
Ja mam duża wade zgryzu:( ortodontka mowila ze 3 stopień) nie znam się na tym...mialem usuwane dwie 4. Mam aparat od nie calego tygodnia i mi tak nie przeszkadza jak na poczatku.;) Czy ktoś z wam może powiedzieć mi jak wygląda 2 wizyta?? czy bedzie wymieniala na grubszy drut. tak zawsze przy 2 wizycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia.
zombol a widzisz to nie jest Damon, pytałam się jej! To jest aparat bezligaturowy. Nie wiem co wybrać, ja jednak wolałabym z ligaturami. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOJCIECH789
To ja raczej nie mam aparatu bezglutynowego bo jeśli są one droższe, ja za jeden łuk dałem 1300 wiec chyba jest to najzwyklejszy metalowy, chciałbym jakieś kolorowe gumeczki mieć bo takie srebne zamki troszke mnie denerwują ;) popytam ortoo czy jest możliwośc( mam nadzieje ze bede mógł mieć gumeczki) Pozdrawiam wszystkich posiadaczy aparatów:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie juz 4/5 dzien z aparatem i naprawde jest super, wosku juz nie uzywam bo srednio te srubki ocieraja mi sie o jezyk i wole juz sie przyzwyczaic, w miare wszystko gryze, czuje ucisk na zeby, szpara mnie sie dalej poszerza;p, nie jadlam zadnych papek:-) a tak sie balam.Jedyne to czuje dyskomfort uczucia zebow na wierzchu:/, chodze i sie szczerze=p.Wczoraj w pracy reakcja dystansowa, ludzie widzieli ale nic nie pytali tzn chodzi mi o klientow:-), hah tylko jedna dziewczyna mnie sie zapytala, ze super ze mam aparat itd., na razie nie zauwazylam zeby wyblakl mi kolor ligaturek po paleniu papierosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja13
Widzę,że wiekszośc sie cieszy z tego że nosi aparat, druga połoła martwi sie ze bedzie to bolec, ja się wogóle nie przejmuje bólem... tylko dla mnie najgorsze jest to ze mam 15 lat za rok ide do nowej szkoły i kompetnie nie wiem czy wogóle ktos bedzie sie ze mna kolegował oczywiscie juz nie wspomne o tym zeby miec chłopaka bo kto wogóle spojrzy na dziewczyne z aparatem na zębach. to tej pory miałam wielki problem z kontaktami miedzy ludzmi oczywiście z powodu moich krzywych zębów - bałam sie wogóle otwierac buzię a jeśli sie smiałam to zakrywałam usta ręką> bardzo lubie sie smiac i poznawac nowych ludzi i wiem ze jedynym rozwiazaniem jest założenie stałego aparatu.. ale przeraza mnie ta mysl !!pewnie bede nosiła go ok 3 lat.. a to bedzie znaczyło że zmarnuje sobie 3 lata zycia - jestem kompletnie załamana. bedą patrzec na mnie jak na dziwadło wiem to z własnego doswiadczenia, mam w klasie kolezanke która ma aparat krzycza do niej ,,zób nam zdjęcie ''itd. smieją sie z niej jestem pewna że bede miała tak samo.. nie wiem co robic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście czuje się 10000000 razy lepiej z aparatem niż z krzywymi zębami. Aparat doda Ci pewności siebie i nie będziesz zakrywała ust, a jeśli będą się śmiać i docinać to śmiej się razem z nimi. Ja też mam 15 lat i za rok idę do nowej szkoły ale myślę pozytywnie i ty też optymistycznie patrz na aparat... Trzymaj się i dąż do pięknego uśmiechu. Pozdro ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja13 ja załuję ze niez ałożyłam aparatu gdy miałam tyle lat co Ty. Wiem że jeszcze nie masz takiej determinizacj jak ja ale ważne jest żebyś tez nabrała dystansu do swojej osoby. Nie przejmuj sie docinkami ze strony twoich znajomych ( w dodatku nie wiadomo czy Cie spotka z ich strony przykry komentarz). Zawsze się wysmiewają Ci co akurat mają krzywe zęby, wiec gdy takie coś bedzie miało miejsce podsuń im swoją wizytówke do ortodonty odrazu się zatkają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>maja13,jeśli uważasz,że to strata czasu-daruj sobie.całe życie miej krzywe zęby, zapewne szybko doczekasz się parodontozy lub po prostu Ci się popsują.z takim nastawieniem nie ma sensu angażować się w to przedsięwzięcie.Twoja decyzja i jeśli nie dojrzałaś do niej i masz żałować,to nie rób tego albo zastanów się,co jest dla Ciebie priorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
Damon jest aparatem bezligaturowym, ale nie każdy aparat bezligaturowy to Damon! maja13 -> Ja czuję się o wiele pewniej z aparatem niż z krzywymi zębami. Co to w ogóle za pomysł, że jeśli się nosi aparat to nie można znaleźć chłopaka?! Bez przesady! Wiem to z własnego doświadczenia, że to możliwe. Tak powiem. I też jakoś nie mam problemu z poznawaniem ludzi. Jeśli ktoś traktuje "zadrutowanego" jak dziwadło no to widać, że jeszcze w życiu się wiele nie naoglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja13 >> zakładaj aparat jak najszybciej i nie rozmyślaj o tym co inni mogą mówić o twoim aparacie. To jak mogą mówić to tylko będzie swiadczyć o ich dorosłośi, mądry człowiek zrozumie dlaczego założyłaś aparat. więc zakładaj, myśl o sobie:) Wiesz, założenie aparatu było moim marzeniem i teraz się bardzo cieszę, że go mam:) Załóż sobie metalowy:) bardzo ładnie wygłada, mówie ci:) Sama napisałaś: ,,bałam sie wogóle otwierac buzię a jeśli sie smiałam to zakrywałam usta ręką\", jak założysz aparat to to się zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxcvbn -> Jeśli aparat bardzo Cię drażni to nałóż sobie na niego wosk, o ile dostałaś go od ortodonty. Na pewno nie będzie wtedy ranił Cię już aparat. Z czasem skóra się też do niego przyzwyczai - wiem to z własnego doświadczenia. U mnie po miesiącu, ba, nawet niecałych dwóch tygodniach noszenia aparatu nie czułem już nic. Zobaczysz, z czasem będzie w porządku, a efektem będziesz mogła cieszyć się do końca życia :) WOJCIECH789 -> Byłem na pierwszej wizycie od czasu założenia aparatu (czyli drugiej, na której coś już robiono z zębami) parę dni temu. W moim przypadku wymieniono ligaturki i zmieniono drut na grubszy. Różnicy nie widzę pomiędzy cieńszym a grubszym drucikiem. Nacisk nie jest odczuwalnie większy, ale na zęby działa na pewno mocniej. Wizualnie jest też bardziej widoczny, ale mi to w ogóle nie przeszkadza. Z początku żałowałem, że mój aparat jest tak słabo widoczny :D Chciałem, aby wszyscy mogli go ujrzeć :) Ewcia. -> Nic nie mówiłem, że to jest Damon. Podesłałem tylko wypowiedź innej osoby, która ma aparat bezligaturowy i nie jest to Damon. Jeśli chodzi o decyzję, to na Twoim miejscu zrobiłbym to, o co prosi/radzi ortodonta. On wie co robi. Ale jeśli lekarz nie ma nic przeciwko aparatu ligaturowego to bierz ten, który Ci się bardziej podoba :) maja13 -> Ja mam 16 lat i aparat założyłem w te wakacje. Specjalnie tak chciałem, bo poszedłem do nowej szkoły i nie chciałem by nowi znajomi widzieli mnie bez a później z aparatem. Jeśli możesz już zakładać to zakładaj - nie zwlekaj! Też się obawiałem reakcji znajomych. O dziwo nie usłyszałem żadnego złego słowa na mój temat. Dosłownie ani razu - wszyscy jeszcze mi gratulują decyzji i mówią, że jest naprawdę fajny. Jeśli Twoi znajomi wyśmiewają się z osób noszących aparat to widać, że są niedojrzali. Nie przejmuj się nimi - mogą się z początku pośmiać, ale na pewno im przejdzie, a Ty za kilkanaście miesięcy będziesz miała olśniewający uśmiech, który jest wart wielu wyrzeczeń. Zakładaj i nie przejmuj się otoczeniem, zadbaj o siebie. Pomyśl, jak ważną rolę będą odgrywać ładne zęby w dorosłym życiu. Osoba dobrze się prezentująca o takich samych kwalifikacjach jak osoba np. o krzywych zębach ma większe szanse na zatrudnienie. To Twoja inwestycja w przyszłość. Podpisuję się również pod słowami Żony Gargamela P i Setsi, jak i innych, którzy mają podobne zdanie do mojego w Twojej kwestii. voldtekt -> Mocne słowa mogą zmotywować, ale mogą też odstraszyć. Ona jest po prostu niezdecydowana i przestraszona tym, co dzieje się w jej otoczeniu. Musi się przekonać do aparatu, a niektórzy muszą do niego dorosnąć. Zdarzają się też osoby, które nie potrafią dbać o siebie i nic z tym nie zrobisz. Niemniej jest sporo prawy w tym co napisałaś. Zobaczcie jak bardzo wyprostowały się moje zęby przez miesiąc czasu. Tutaj znajdziecie moją historię leczenia ze zdjęciami: http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×