Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość dsffsdsdfsdf
Czy ktoś kto posiada aparat kosmetyczny mógłby mi napisać, czy rzeczywiście się on przebarwia? (nie chodzi mi o gumki ale o sam aparat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza_sza
Setsi - nie wiem czy to była porcelana czy kryształ... ale raczej porcelana, wnioskuje po kolorze :D a Ty jaki będziesz miała??? i wiesz moze czy ten bezligaturowy u naszej orto to jest coś takiego jak Damon :/ nie orientuje się za bardzo... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza_sza - Mnie powiedziano że to Damon :) I też na takiem wygląda :) Przeż tel. usłyszałam również, że on skraca leczenie więc to musi być sytem Damon\'a. Ile masz lat? Daleko masz do poradni ortodontycznej?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
dsffsdsdfsdf////////nosze aparat kosmetyczny juz 7 miesiac i nic sie nie przebarwia nawet od kawy ktora namietnie pije pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wkońcu mam dylemat, który aparat wybrać ;/ ???? Dużo osób na forach pisze, że aparat porcelanowy po jakimś czasie się przebarwia (po 1 roku jest już przyżółkły). Śliczny jest metalowy z kolorowymi gumeczkami, ale boję się że w pracy ( pracuję jako wychowawca z młodzieżą zdemoralizowaną) będę się czuć mniej komfortowo. Nie piję kawy, nie palę - więc nie jestem narażona na przebarwienia wynikąjace z picia kawusi lub palenia. Mam jeszcze 9 dni by to przemyśleć...Może pomożecie mi w wyborze, podsuniecie jakieś sugestie i doradzicie jak to wygląda w rzeczywistości (apel do tych co mają już kosmetyczny (porcelanowy)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam aparat ceramiczny i polecam serdecznie ale co do przebarwień się nie wypowiadam bo mam dopiero 3 tygodnie:) Taki aparat zdecydowanie mniej rzuca się w oczy choć i tak jest widoczny. \"Metalowcy\" napiszą ci, że jak prostujesz zęby to masz być z tego dumna i chodzić z podniesioną głową ale ja rozumiem ,że nie zawsze mamy ochotę aby aparacik był w centrum uwagi. Pracuje w miejscu w którym co dziennie spotykam się z innymi ludźmi ,którzy są na \"różnym poziomie\" wiem,że byłoby dla mnie irytujące gdyby każdy poruszał temat aparatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi >> zrobisz jak uważasz:) jakikolwiek wybierzesz to i tak to jest dobra decyzja:) :) ja np mam metalowy + rotator i seplenie, też miałam duże obawy co do tego, bo teraz we wrześniu miałam praktyki w gimnazjum, bardzo się obiawiałam, a tu uczniowie bardzo dobry mieli stosunek do mnie:) nawet jak na ulicy mnie widzą niektóre dziciaki to się do mnie uśmiechają i dzień dobry mi mówią, wiec jestem zadowolona:) zobaczymy jak teraz koledzy i koleżanki ze studiów zareagują że mam metalowy uśmiech, wydaje mi się że bądą mnie postrzegać normalnie, jak wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Hej. Mam aparat szafirowy od dwóch tygodni-mam pytanie-czy komukolwiek po założeniu aparatu pekały i strasznie wysychały usta? U mnie pojawił sie taki problem-może macie jakies sprawdzone maści kremy etc? Dziekuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
hej Mam aparat szafirowy od dwóch tygodni-jesli chodzi o przebarwienia - to wydaje mi się, ze gumki się szybko przebarwiaja-mam założone perłowe. Mam pytanie-po załozeniu aparatu bardzo zaczęły pekać wysychac mi usta. Macie jakiś moze fajny patent na ta dolegliwosc? Pozdrawiam. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kosmetyczny już 14 m-c zero przebarwień a gumeczki mleczne i luuuuuuuuzzzzzzzzzz, pije kawę (2x dziennie), jadam barszczyk, piję czasami czerwone wino ale NIC typu chińskie zupki pozdrawiam :D (45km od poznania na południe :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti83 - też mam ten problem , nie wiem ale może to od tego, że tak często myje zęby i pasta troche podrażnia . Ja na razie staram się sobie jakoś radzić przy pomocy szminek ochronnych ale tak sobie mi to pomaga. Aż się boję co będzie zimą bo wtedy to ja i bez aparatu mam popękane usta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti83 i agatencja---> miałam ten spam problem.Bardzo wysychały mi usta,mało tego robiły się zajady :/ Wydaje mi się,że to od częstego mycia-buzia nie jest jeszcze przyzwyczajona do tak częstego szorowania.Radziłabym używać łagodnych past,nie wybielających (przynajmniej na początku),kremik NIVEA albo pomadka ochronna są bardzo pomocne :) do tej pory od czasu do czasu wysychają mi usta i zawsze pod ręką mam pomadkę lub krem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi: mam dokładnie ten sam dylemat :) Aparat mam zakładany 14, a w czwartek separację, ale mam się do czwartku zdecydować na rodzaj aparatu... Totalnie nie wiem, który wybrać. Chyba jednak przeważa kosmetyczny... Ale teraz pojawia się problem: jaki? Kryształowy, ceramiszny, szafirowy...? I czy musiałabym zupełnie zrezygnować z jedzenia typu chińskie zupki? (żeby się nie przebarwił). To byłoby trudne... :D I jeszcze mam pytanie do posiadaczy aparatu kosmetycznego: chodzę do liceum, często coś jem a w szkole zębów sobie nie umyję. WIęc czy bo jakiś batonikach, kanapkach będzie ślad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza_sza
Setsi - też się jeszcze zastanawiam który wybrać, ale raczej ten beligaturowy :) Ja w przeciwieństwie do Ciebie, sporadycznie palę papierosy i popijem kawe.... więc u mnie ceramiczny mógłby się przebarwiać... poza tym, może to dziwne... ale jakoś nie bardzo mi się ten ceramiczny podoba... a odnośnie wieku, to tak jak Ty mam 23 lata :D Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, dlaczego nie umyjesz ??? ja pracuję w szkole :D i chodzę ze szczoteczka myć zęby dzieciaki juz sie przyzwyczaiły (byle do piatku , może koniec przygody z aparatem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppa07 - sama nie wiem, po prostu nikt w mojej szkole nie myje zębów :D również mamy mało czasu na przerwach... Nie piję kawy (piję herbatę), nie palę.. Ale jeśli po jakimś czasie aparat miałby się przebarwić to zdecyduję się na metal... Wolałabym tylko aparat bez gumek, bo mam już swoje lata (18) i jakoś mi się takie kolory na zębach nie podobają :) Czy wiecie może, czy u każdego ortodonty można założyć aparat bezligaturowy? Ja się o takim dowiedziałam niedawno, więc nie miałam szansy zapytać. Aha, i jeszcze jedno: jeśli zdecyduję się na kosmetyczny, to jaki polecacie najbardziej? (o ile jest wybór u mojego ortodonty :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no masz swoje lata-przy moich to młodziutka jesteś hihi :D, najlepiej spytaj orto jak jest w porządku powinna wszystko wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajjj najgorsza ta separacja :D Mam dość stłoczone zeby i nie wyobrażam sobie, jak można włożyć pomiędzy nie cokolwiek grubszego od cienkiej nici dentystycznej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
160 - ja z zupek chińskich rezygnuje (mimo że u mnie to była norma jako że jestem studentką i czasami nie mam czasu by zrobic sobie do jedzenia coś innego), tylko troche jest mi żal gorącego kubka - gulaszowej z Knorra (pychotka). Mam jeszcze kilka dni by się nacieszyć tym wyrazistym smakiem :D __________ mysza_sza - ja już naprawde zgłupiałam :P Żałuję ze nie poprosiłam jej by mi pokazała jeszcze ten porcelanowy :/ Będę chyba zmuszona podjąć decyzje 5 min przed założeniem aparatu :D (yyy kurcze nie jest mi do śmiechu) Ten bezligaturowy wzięłabym tylko wydaje mi się taki bardzo metalowy :P Za to gumeczki na tym metalowym wyglądały tak jakoś słodko:) ...wkońcu to decyzja na 2 lata...Ehhh może będę losowac lub wyliczać:P Już straciłam głowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy to prawda, że zamki kosmetyczne są większe od metalowych? I czy te metalowe "mini" nadają się do każdej wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
160 - Zamki kosmetyczne są większe, dla mnie mogły by być nawet w wielkości zęba - bardziej by sie zlewało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy z was piszą, że macie metalowe aparaty ale np. jasne, albo z mniejszymi zamkami.. Ja jeszcze się ostatecznie nie zdecydowałam, ale jeśli wezmę metalowy to chciałabym, żeby to nie był taki \"chamski\" metal. Są jakieś jaśniejsze, ciemniejsze zamki? Jak to powiedzieć ortodontce żebyśmy się zrozumiały? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliabelle
Jestem nosicielka aparatu ortodontycznego. Na poczatku babka mowila mi ze leczenie potrwa 3 lata, jednak mam go dopiero rok i juz bede miec sciagany gorny luk. troche sie tego boje, bo ostatnio ukruszylam sobie 3 cala sie rusza i sie boje ze po zdjeciu aparatu po prostu wypadnie... To sie nazywa miec pecha wszystko dobrze i nagle taki przypadek... co do dolnej szczeki bede miec w sposob ortodontyczny "wyciagana" osemke ktora lezy poziomo w dziąśle. maja byc jakies stworzone 3 sily, przeraza mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
160--> aparacik metalowy wydaje się jaśniejszy,jeśli weźmiesz do niego jaśniejsze gumeczki.Ja za pierwszym razem zabalowałam i wybrałam ciemny turkus,aparat był bardzo widoczny a w zasadzie zielone punkciki na zębach ;) teraz mam różowe gumeczki i aparat jest mniej krzykliwy.Chyba nie ma odcieni aparatu metalowego,tak mi się wydaje :P Na początek,jak chcesz się przyzwyczaić załóż w kolorze aparatu i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi spadałay nie raz z tych \"haczyków\" naciągałam sobie sama cieżko było ale udawało mi się, powodzenia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) w stopce w linku mozna zobaczyc nowe zdjecie, dawno nie pisałam, nie mam za bardzo czasu a do tego jestem chora. Co do gumek, nie polecam brac przeźroczystych o delikatnej barwie, ja wziełam bo nie chciałam aby aparat sie rzucał w oczy, by nie był krzykliwy, i na zdjeciach widac efekt picia czarne gorzkiej kawy i palenia papierosów ;/ nieługo mam wizyte i czekam z utesknieniem aby te brzydkie pofarbowane gumki wymienic ;/ pozdrawiam, za jakis czas sie odezwe znow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, widać poprawę ;> Ja jutro idę na separację. Mam ją nosić dwa tygodnie. 15 instaluję druty. Nie wiem jeszcze jakie (kosmetyczne czy metalowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Czarne Oczka, poprawa naprawdę duża,gratuluję, też mam aparat od ponad 5ciu tyg. i oprócz tego, że jedynka weszła bardziej w dziąsło-NIC:/ poza tym wzięłam perłowe gumki i co??!!zabarwiły się po kilku dniach..palę,piję kawę,herbatę(przez słomkę),więc to chyba od tego,szczerze mówiąc już mnie to pieprzy,bo straciłam nadzieję na to,że są niewidoczne gumki,które się nie zabarwiają. >>do dziewczyn, które nie wiedzą, na jaki aparat się zdecydować:otóż ja mam szafirowy(in.kryształowy)i po 5ciu tyg.zauważyłam,że połowa zamka(na 1ynce)jest lekko przebarwiona tak jakby od wewnątrz.Fakt faktem, prawie tego nie widać,ale dla mnie prawie robi wielką różnicę:P..nie mam pojęcia,jak to się stało,bo często myję zęby i nie jem np.zupek,trochę się wkurzyłam,ale cóż poradzę??nie wiem,może po prostu akurat moja orto jest nietrafiona i wszystko,co mi założy,to się przebarwia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×