Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość ania1456
Ja mam takie dosc nietypowe pytanie do ludzi noszacych hyraxa... Glownie do dziewczyn ;) czy przeszkadza Wam on w dosc intymnych sytuacjach? :P i nie mam tu na mysli calowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1456
Ja mam takie dosc nietypowe pytanie do ludzi noszacych hyraxa... Glownie do dziewczyn ;) czy przeszkadza Wam on w dosc intymnych sytuacjach? :P i nie mam tu na mysli calowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1456
Ja mam takie dosc nietypowe pytanie do ludzi noszacych hyraxa... Glownie do dziewczyn ;) czy przeszkadza Wam on w dosc intymnych sytuacjach? :P i nie mam tu na mysli calowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soniaaa84
Witam wszystkich, postanowiłam zająć się moimi ząbkami. Teraz chodzę do stomatologa by je wszystkie wyleczyc i założyć aparacik, w trakcie leczenia okazało sie że moja górna jedynka jest martwa i w środku niej ropa, otworzono kanał i leczenie trwa, no ale nie o tym ;). Mam pytanko poniważ moja jedyneczka zaczyna sie odbarwiać szarzeć, to czy na martwy ząb można nałozyć aparat? a może są jakieś sposoby by ją wybielić ?. I jeszcze jedno, na pierwszą wizytę u ortodonty jak powinnam sie przygotować by zaoszczędzic na wizycie? mam juz zrobiony pantonogram , czy to wystarczy ? czy coś jeszcze powinnam mieć ze sobą ? p.s jak wasi partnerzy zareagowali na aparat ? przeszkadza on w całowaniu ? jest jakos odczuwalny dla faceta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek84
Hej Mam aparat od marca tego roku (góra) i doł od wrzesnia . Przed załozeniem aparatu mialem ekstrakcje ósemek przy gornej szczece, nie bylo to przyjemne uczucie , nie chodzi mi tu o sam zabieg lecz o te kilka dni po nim , gdy rany sie goiły. No ale wytrzymalem i mialem zalozny aparat metalowy. Teraz moj ortodonta chce usunac jeszcze piątki tez na gorze. Bo niby bedzie lepszy efetk. Ja sie pytam czy ma sens , takie wyrywanie zdrowych zebów , czy nie bedzie to mialo wplywu na moje zeby w przyszlosci. Troche mi sie to nie usmiecha. Czy wam tez usuwali tyle zebów? Prosze o odpowiedz na mojego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek84
Hej Mam aparat od marca tego roku (góra) i doł od wrzesnia . Przed załozeniem aparatu mialem ekstrakcje ósemek przy gornej szczece, nie bylo to przyjemne uczucie , nie chodzi mi tu o sam zabieg lecz o te kilka dni po nim , gdy rany sie goiły. No ale wytrzymalem i mialem zalozny aparat metalowy. Teraz moj ortodonta chce usunac jeszcze piątki tez na gorze. Bo niby bedzie lepszy efetk. Ja sie pytam czy ma sens , takie wyrywanie zdrowych zebów , czy nie bedzie to mialo wplywu na moje zeby w przyszlosci. Troche mi sie to nie usmiecha. Czy wam tez usuwali tyle zebów? Prosze o odpowiedz na mojego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek84
Hej Mam aparat od marca tego roku (góra) i doł od wrzesnia . Przed załozeniem aparatu mialem ekstrakcje ósemek przy gornej szczece, nie bylo to przyjemne uczucie , nie chodzi mi tu o sam zabieg lecz o te kilka dni po nim , gdy rany sie goiły. No ale wytrzymalem i mialem zalozny aparat metalowy. Teraz moj ortodonta chce usunac jeszcze piątki tez na gorze. Bo niby bedzie lepszy efetk. Ja sie pytam czy ma sens , takie wyrywanie zdrowych zebów , czy nie bedzie to mialo wplywu na moje zeby w przyszlosci. Troche mi sie to nie usmiecha. Czy wam tez usuwali tyle zebów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! z nitka dentystyczna jest pewien problem wiadomo ze się dokładnie nie wyczyści ząbków do końca ale ja dzisiaj czyściłam i nie miałam z tym większego problemu można sobie poradzić Ja ostatnią wizytę wspominam z bólem - wszystkie druciki tak mi orto ponaciągała ze szok !!! Jeszcze czuje zęby przy gryzieniu ale już jest lepiej pozdro. dla wytrwałych aparatów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! z nitka dentystyczna jest pewien problem wiadomo ze się dokładnie nie wyczyści ząbków do końca ale ja dzisiaj czyściłam i nie miałam z tym większego problemu można sobie poradzić Ja ostatnią wizytę wspominam z bólem - wszystkie druciki tak mi orto ponaciągała ze szok !!! Jeszcze czuje zęby przy gryzieniu ale już jest lepiej pozdro. dla wytrwałych aparatów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! z nitka dentystyczna jest pewien problem wiadomo ze się dokładnie nie wyczyści ząbków do końca ale ja dzisiaj czyściłam i nie miałam z tym większego problemu można sobie poradzić Ja ostatnią wizytę wspominam z bólem - wszystkie druciki tak mi orto ponaciągała ze szok !!! Jeszcze czuje zęby przy gryzieniu ale już jest lepiej pozdro. dla wytrwałych aparatów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojti
witam od 17dni mam hyrax.teraz to nawet mi juz nie przeszkadza-przyzwyczaiłem sie.i naprawde nic to nie boli no moze na początku tak troszke-jezyk bolał mnie troche od tego metalu a teraz to jest ok.mam go nosić jakies 4miesiące-zastanawiam sie czy napewno to przyniesie rezultat bo mam juz 31lat i nie znam nikogo w tym wieku co nosi taką śrube.może ktos nosi taka śrube ?.czy po zakończeniu noszenia i jak ją ortodonta ściągnie nie zapadnie sie szczęka do pierwotnego stanu? może ktoś o tym cos wie-napiszcie. pozdrawiam i trzymajcie sie mocno trzeba być dobrtej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktoś orientuje się może gdzie w 3-mieście (ew. Rumia, Reda, Wejherowo) można założyć stały aparat na zęby płacąc za usługę w systemie ratalnym? Będę wdzięczna za podpowiedzi, ponieważ chciałabym założyć taki aparat a niestety to spory wydatek :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktoś orientuje się może gdzie w 3-mieście (ew. Rumia, Reda, Wejherowo) można założyć stały aparat na zęby płacąc za usługę w systemie ratalnym? Będę wdzięczna za podpowiedzi, ponieważ chciałabym założyć taki aparat a niestety to spory wydatek :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaaaaaaaaaaa987
hej mam takie pytanie do wszystkich. Mieszkam w usa i chce zalozyc aparat na zeby jednak nie stac mnie tu na to i mam plan zrobic w polsce. Czy jak wroce tutaj po zalozeniu moge jakos miec wizyty kontrolne mimo ze nie zakladalam aparatu tutaj? jesli ktos wie prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaaaa876
mam takie bardzo wazne pytanie, moze ktos sie orientuje. planuje zalozyc aparat staly na zeby tyle ze mieszkam w usa ale planuje zalozyc w polsce poniewaz tutaj mnie na to nie stac. czy jak wroce do usa bede mogla isc do dentysty i miec zwykle wizyty kontrolne, czy wizyty te musza sie odbywac u tego dentysty u ktorego zakladalam aparat?prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiat
Hejka! Właśnie poszukuje informacji na temat aparatów ortodontycznych i trafiłam na to forum - super jest :D Dzięki Wam wiele się dowiedziałam - dziekuję :) Mam trochę wątpliwości, bo już żadna ze mnie nastolatka - 23 lata (za 6 miesięcy kończę studia). Zawsze marzyłam o tym, żeby wyprostować ząbale dolnej szczęki, ale dopiero teraz mam pieniążki, żeby spełnić to marzenie... Kiedyś nosiłam aparat ruchomy, ale przegrał z wadą mojego zgryzu ;) Chyba powinnam zacząć o wizyty u ortodonty - dacie mi namiary na dobrego, niedrogiego specjalistę w OLSZTYNIE? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiat
Hejka! Właśnie poszukuje informacji na temat aparatów ortodontycznych i trafiłam na to forum - super jest :D Dzięki Wam wiele się dowiedziałam - dziekuję :) Mam trochę wątpliwości, bo już żadna ze mnie nastolatka - 23 lata (za 6 miesięcy kończę studia). Zawsze marzyłam o tym, żeby wyprostować ząbale dolnej szczęki, ale dopiero teraz mam pieniążki, żeby spełnić to marzenie... Kiedyś nosiłam aparat ruchomy, ale przegrał z wadą mojego zgryzu ;) Chyba powinnam zacząć o wizyty u ortodonty - dacie mi namiary na dobrego, niedrogiego specjalistę w OLSZTYNIE? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusiat
Hejka! Właśnie poszukuje informacji na temat aparatów ortodontycznych i trafiłam na to forum - super jest :D Dzięki Wam wiele się dowiedziałam - dziekuję :) Mam trochę wątpliwości, bo już żadna ze mnie nastolatka - 23 lata (za 6 miesięcy kończę studia). Zawsze marzyłam o tym, żeby wyprostować ząbale dolnej szczęki, ale dopiero teraz mam pieniążki, żeby spełnić to marzenie... Kiedyś nosiłam aparat ruchomy, ale przegrał z wadą mojego zgryzu ;) Chyba powinnam zacząć o wizyty u ortodonty - dacie mi namiary na dobrego, niedrogiego specjalistę w OLSZTYNIE? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już mam 9 miesięcy i tydzień aparacik ;) postaram się zrobić zdjęcia i dołączę je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam pytanko czy jest ktos kto ma zalozona plaszczyzne nagryzowa? Dlugo to sie w ogole nosi? mi orto zalozyla wczoraj i strasznie sie z tym czuje, okropnie seplenie i nie umie z tym mowic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w tym temacie zielona jest trawka na wiosnę. A moje krzywe zęby dobiją mnie z wiekiem coraz bardziej. Nie stać mnie na wydatek jednorazowo kilkuset złotych na aparat. Nawet do dentysty nie chodzę (wiem jak to brzmi, ale do tej pory nie miałam nawet jednego zepsutego zęba, mam bardzo mocne i zdrowe zęby, tylko nie są proste). Dlatego mam kilka pytań i jakby ktokolwiek mógł na nie odpowiedzieć, to będę wdzięczna. 1. Ile kosztuje wizyta u ortodonty, tak ok. ? 2. Czy ktoś może mi polecić dobrego i niedrogiego ortodontę z Sosnowa lub Katowic. I ważne, żeby można było za aparat zapłacić w ratach... 3. Czy trzeba usuwać zęby mądrości? Niestety mam wszystkie szczery, w dodatku nie do końca się pokazały, ponieważ nie mam już miejsca w szczęce. Z góry dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam. P.S. Ładne ząbki macie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna19 --- >> 1. Wizyta kosztuje ok. 100 zł ( jeżeli masz 1 aparat ) , 10 ( gdy masz dwa ) , ale nieraz kosztują i 200 ( np. jak Ci jakiś łuk wkładają ... lub drucik lepszy wkładają ... ) 2. Nie znam żadnego stomatologa z Twoich okolic nalke moge polecić moja p. doktor ! z Białobrzeg ( jest świetna ) :)) 3. Jeżeli nie mieszczą Ci się w szczęce to raczej trzeba je usunąć ... ( większość się usuwa ... ) ;// :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rzepq
Hej , mam aparat stały od tygodnia. 2 dnia poobcierały mi warge zamki z "kłów" i do dziś mam w tych miejscach straszne rany, takie duże afty. Nosze wosk ale i tak mnie boli bo mam rany i mi się obcierają, smaruje różnymi maściami a one są tylko większe. Czy ktoś z was przechodził coś takiego? Z góry dzięki , bo się trochę martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xPhoebeTonkinx
Ja tez mam aparat od kilku tygodni i i nie podoba mi sie on ,poniewaz zle z nim wygladam poprostu nie pasuje mi xd ale nie zalamuje sie polowa dziewczyn w szkole je nosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzepq
nie martw się. pomyśl o tym , że im wcześniej go założyłaś tym wcześniej zdejmiesz i będziesz miała śliczne ząbki. Po za tym na pewno nie wyglądasz o wiele inaczej niż wcześniej , nie widać za bardzo aparatu. Tobie się tak wydaje bo o nim wiesz i myślisz , że wszyscy zwracają na niego uwagę. Nie martw się będzie dobrze i ząbki będą proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim! :) Totalny ze mnie laik w tym temacie :( a mam zamiar założyć aparat na górne zęby. Jestem z woj.łódzkiego i prosze o poradę gdzie warto udac się do ortodonty. Poszukuję kogoś z Łodzi, Warszawy, Płocka. Czy orientujecie się gdzie ceny za wizyty nie są tak strasznie drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wszystkim! :) Totalny ze mnie laik w tym temacie :( a mam zamiar założyć aparat na górne zęby. Jestem z woj.łódzkiego i prosze o poradę gdzie warto udac się do ortodonty. Poszukuję kogoś z Łodzi, Warszawy, Płocka. Czy orientujecie się gdzie ceny za wizyty nie są tak strasznie drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wizyty po 70 zł, co dwa miesiące. A co do poobcieranych dziąseł - to norma, więc nie ma się czym martwić. Najlepszy na to jest czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×